Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 10:44:30
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: audio-technica ATH-TAD400 vs AKG K99?  (Prečítané 10591 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 11. December , 2012, 15:55:04 »

Cau,
chcem si kupovat sluchatka na bezne pocuvanie hudby s kompu, pripadne na vlastne nejake mixovanie. momentalne mam trebars problem ze zvukar nam posiela mixi pesniciek, a nemam nic kvalitne na com by som to vypocul aby som mohol mat pripomienky.

dopracoval som sa k tymto sluchatkam:
http://www.alza.cz/audio-technica-ath-tad400-d366070.htm

pripadne:
http://kytary.cz/akg-k99/HN098491/

chcem:
polo-otvorene, slusny rozsah, cena +- 100, firmy: akg, seinheiser, audio-technika (pripadne ine, necham si poradit)
popravde o kvalite audio-techniky nie som presveceni, ale v skole kde robime audio merania mame od nich mikraky, tak asi nevyrabaju smejdy, tie sluchatka v linku sa mi zdaju ze maju celkom pekne parametre (este som netestoval). ake s nimi mate skusenosti?

Ak by mi niekdo vedel poradit predajnu v prahe kde maju lepsi vyber a mohol by som tam nabehnut s MP3 prehravacom a skusat vlastne nahravky, tak super, lebo sa mi jaksi nedari nic najst
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1 kedy: 11. December , 2012, 16:39:25 »

prečo chceš polootvorené? úplne odveci limitujúca požiadavka... A na parametre sa tiež vykašli, treba sa riadiť uchom a tvarom gebule.
Osvedčená klasika je AKG K271MkII, K272HD alebo Audio-Technica ATH-AD500. Ja konkrétne mám krk kns 8400.

Nezabúdaj však že kvalitnejšie slúchatka budú hrať iba tak dobre, aké je najslabšie ohnivko v retazci.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 11. December , 2012, 16:43:38 »

tieto maju celkom ok hodnotenia aj po zahranicnych forach, co sa mixovania tyka

http://kytary.cz/audio-technica-ath-m50/HN119546/
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #3 kedy: 11. December , 2012, 16:45:35 »

to som si aj ja všimol že ich ľudia vychvalujú, avšak nemajú vyrovnaný zvuk, sú vcelku dosť basové
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #4 kedy: 11. December , 2012, 16:55:47 »

v cene okolo 100 nebude mat nic vyrovnany zvuk. treba si konkretne sluchatka napocuvat, zistit nedostatky a vediet s nimi pracovat
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 11. December , 2012, 17:52:15 »

preco polootvorene? lebo uzavrene v tejto cenovej kategorii podla mna nezneju dobre, resp, co som doteraz skusal nezneli, jak je to vsetko zavrene mam dojem ze maju taky rozplzli zvuk tym ze sa to tam tlcie.
je perfektne mozne ze je to len vsugerovane, ale s tym nic nenarobim, proste mi polootvorene, alebo otvorene zneju lepsie, u otvorenych zase dostavas dost bordelu zvonku, takze tie polo, su podla mna taky kompromis.

samozrejme je dolezite si sluchatka napocuvat a rozhodovat sa podla usi, ale jak vravim, neviem o ziadnej predajni v prahe(moja aktualna lokalita) kde by som mohol nabehnut a skusat, furt hladam, ale zatial bez vysledne.

inak tie audio-technica co som daval sem, su vraj polootvorena verzia tych M50, a niekde som videl jak chalanisko meral ich charaktistiku, no a do nejakych jednotiek kHz (neviem presne) bola charakteristika fakt pekna a vyrovnana, som zvedavy ci sa v alze da skusat, a ak hej, ze ako budu zniet
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #6 kedy: 11. December , 2012, 17:55:19 »

to si potom skúšal len zavreté odpady  Na zdravie!
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 11. December , 2012, 18:04:41 »

je to kludne mozne :D
skusal som tam nejake zavrene seinheisery, a celkom sa mi ich zvuk pacil, ale zdalo sa mi ze polo-otvorene AKG 520 mali podla mna omnoho cistsi vyrovnany zvuk... asi by som mal dodat ze sa nezakladam na prebasovanom zvuku, chcem cisto pocut basovu gitaru, ale nemam potrebu aby nieco do mna hucalo, mam rad cisty, vyrovnany zvuk.
... taka dilema bola, seinheisery boli fest pohodlne a celkom fajn zneli, ale tie AKG zneli podstatne lepsie, akurat boli pletene (po case ma to kuse) a celkovo menej pohodlne, tak skusam dalej, ked tak plan B :D
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 11. December , 2012, 18:06:05 »

u otvorenych zase dostavas dost bordelu zvonku, takze tie polo, su podla mna taky kompromis.
ak je len toto tvoje kriterium, ze ci otvorene alebo polootvorene, tak kludne mozes rozsirit zaber aj na otvorene, lebo z tohto hladiska tam su minimalne az ziadne rozdiely
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #9 kedy: 11. December , 2012, 18:09:08 »

niekto na svete normalne vazne miesa na sluchatkach?
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 11. December , 2012, 18:12:24 »

niekto na svete normalne vazne miesa na sluchatkach?

niekto na svete mozno byva na intraku, a chce mixovat viac pre seba, momentalne ale nemam ziadnu moznost slusnejsieho pocuvania, sranda potom pisat nazor zvukarovy co nam teraz mixuje EPcko, ze co a ako by sme zmenili
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 11. December , 2012, 18:14:59 »

ak je len toto tvoje kriterium, ze ci otvorene alebo polootvorene, tak kludne mozes rozsirit zaber aj na otvorene, lebo z tohto hladiska tam su minimalne az ziadne rozdiely

ono nie som vylozene proti ani uzavrenym... menej by som otravoval spolubyvajuceho :D dufam ze v tej alze sa da skusat, ale jak vravim, doteraz sa mi viac pacili otvorene (uplne otvorene som este nemal sancu skusit)
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #12 kedy: 11. December , 2012, 18:28:42 »

ja mam AKG K99 a je to dobre na nahravanie, potom tie sluchadla odlozim a nikdy na nic ine nepouzijem, lebo nie su velmi na nic ine pouzitelne. urcite nie na pocuvanie hudby alebo riesenie mixu. to uz skor uzavrete ako tie athm50. ale sluchadla na mix budu vzdy kompromisne riesenie.
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 11. December , 2012, 18:34:41 »

tie ATHM 50 su v prepocte ale uz 150 euro, co je uz celkom dost,
kurna ako sa vyberaju sluchatka ked vsetko co ma zaujme maju na sklade a ak by som to chcel vidiet tak si uz musim objednat? velku radost by zo mna asi nemali keby som objednal 6 roznych sluchadiel, vsetko rozbalil, a potom si mozno nevzal ani jedny?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #14 kedy: 11. December , 2012, 19:21:16 »

so skúšaním je to dosť problematické... počítaj recenzie (zahraničné) na vyššie spomínané modely, daj si dokopy plusy a mínusy, tie ktoré sa ti budú zdať cca naj objednaj... Keby niečo, vrátiš bez udania dôvodu

PS: AKG K271 MkII a K272HD sú tie isté sluchátka, rozdiel je v príslušenstve
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 23 otázok.