Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 04:44:44
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 45 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: yesfan - Hudobné ukážky, projekty, muzika  (Prečítané 118930 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 03. Február , 2007, 08:36:11 »

yesfan
sample 01 zapadá do celkového zvuku ostatných dvoch. Počujem tam MIDI trubku, alebo niečo podobné...teraz ma napadlo, ako asi pôsobia moje MIDI sólové nástroje. Viem, že je s tým strašne veľa roboty a výsledok málokedy býva podľa predstavy...tak začínam uvažovať o tom, že mi niektoré sóla zahrá nejaký muzikant naživo...:)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #46 kedy: 04. Február , 2007, 13:19:41 »

yesfan
sample 01 zapadá do celkového zvuku ostatných dvoch. Počujem tam MIDI trubku, alebo niečo podobné...teraz ma napadlo, ako asi pôsobia moje MIDI sólové nástroje. Viem, že je s tým strašne veľa roboty a výsledok málokedy býva podľa predstavy...tak začínam uvažovať o tom, že mi niektoré sóla zahrá nejaký muzikant naživo...:)

zdar, ano, je tam vela zvukov hranych cez GR-20, gitarový sythesizer. nič som tam neprogramoval okrem jedneho-dvoch loopov. secko midi je bud cez guitar alebo midikeyboard nazivo. ale v inych svojich projektoch robim vela s midi a elektronikou v pravom slova zmysle (samplovanim)

co ma zniet ako nazivo, nesmie sa programovat ako midi a naopak, nemali by sme sa snazit za kazdu cenu s midi robit "zive" veci, ale synteticku hudbu-aj ta vie byt uzasna, napr. Amon Tobin, Future sound of london...taku elektroniku milujem.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 05. Február , 2007, 08:58:08 »

yasfan
no veď práve to. V skladbách, ktoré sú založené na (aj) syntetických zvukoch, treba radšej zvoliť "analógový" zvuk miesto "akustického". Ja mám dosť skladieb takých, že sú postavené celé na "akustických" nástrojoch, a tam niekedy vadia nedokonalé sample. Ale nemal som inú možnosť to nahrať, tak som to urobil cez sample. Laickému poslucháčovi to väčšinou nevadí, ale odborník to pozná a záleží už len na kvalite použitých samplov a na tom, ako sa s tým autor pohrá...
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #48 kedy: 05. Február , 2007, 10:32:30 »

yesfan
práve som si pozrel vašu stránku. Nemá to chybu.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele ;DPáči sa mi, keď sa ľudia neberú vážne...Po grafickej stránke tiež super Bravooo
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #49 kedy: 05. Február , 2007, 12:18:44 »

yasfan
no veď práve to. V skladbách, ktoré sú založené na (aj) syntetických zvukoch, treba radšej zvoliť "analógový" zvuk miesto "akustického". Ja mám dosť skladieb takých, že sú postavené celé na "akustických" nástrojoch, a tam niekedy vadia nedokonalé sample. Ale nemal som inú možnosť to nahrať, tak som to urobil cez sample. Laickému poslucháčovi to väčšinou nevadí, ale odborník to pozná a záleží už len na kvalite použitých samplov a na tom, ako sa s tým autor pohrá...

jasne, ide o to inymi slovami, aby sa vysledna vec netvarila inak ako to, cim vlastne je. potom je jedno, ci su sample dokonale, alebo nedokonale, chce to isty vkus a kazdy zvukovy "handicap" sa da nejako obist a mozno aj vyuzit,

super ze si sa zabavil na stranke, zase po roku niekto, co ju navstivil  :-)))))
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 06. Február , 2007, 08:17:12 »

som si vypočul ukážky z webu, je to svojou nadľahčenosťou podobné napr. Matke Guráž z Novej Dubnice (neviem, či poznáš) alebo Buty, čo ja žerem. Dobre som sa zabavil. Akurát tie .rar mi nešlo otvoriť, iba .zip  Smútim

- hovoríš gitarový syntetizér? Aj tá fúkacia harmonika? Nepoužívaš nijaké sample alebo synťáky?
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #51 kedy: 06. Február , 2007, 09:02:29 »

opossum,

ak mas zaujem o albumy skratfstrku, uploadnem ich a posuniem ti link na stiahnutie. o tu web stranku sa nejak moc uz nestaram, kedze aktivne nehrame a tie zipka, rarka mozu byt posahane.

ano aj ta fukacia harminka, na tomto cd nie je jediny sampel naprogramovany (z vynimkou drum loopu v jednej skladbe) takze vsetko midi co pocujes je hrane cez gitar synth alebo midikeyboard manualne nazivo. vratane perkusii. matku guraz som zachytil ale len velmi okrajovo a davno, buty mam aj ja rad

Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #52 kedy: 06. Február , 2007, 12:19:25 »

dobre, daj teda link...
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 07. Február , 2007, 15:54:47 »

zdar gitaristi,

vzhľadom na to, už na nich asi nič "nezarobíme" :-), posúvam sem linky na volne stahovanie albumov mojej kapely SKRATŠTRKU. tu je prvy z nich

"AKCIA 3v1 OD 31. OKTÓBRA DO ZGRCANIA" - 2004 :

http://www.divshare.com/download/107958-1d7  

http://www.divshare.com/download/113336-024 - skladba Pyramída - ochutnavka z 2005

A KONEČNE PRIHADZUJEM :

SKRATFŠTRKU - "SUPERSKRAT" - 2005 :

http://www.divshare.com/download/143313-79b

enjoy  Na zdravie!
« Posledná zmena: 21. Jún , 2011, 22:46:58 od yesfan » Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #54 kedy: 13. Február , 2007, 09:24:07 »

Pyramída - tak tomuto hovorím hudba nije pre peňáze! Má to hudobnú úroveň, text na zamyslenie (satira, to je
moje)...Stiahol som si všetko, ale ešte som nemal čas popočúvať...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 13. Február , 2007, 23:17:53 »

Uz som pocul prve dva tracky, prvy asi pred 4 dnami, druhy - Lacny docent - prave teraz. Je to dost dobre, su aj nejake koncerty? Na vasu stranku sa mi ist teraz nechce, ze by som to pozrel :)

Vyborne vyborne...
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #56 kedy: 14. Február , 2007, 08:01:33 »

CD - tak to nemá chybu. Dobrá, pre mňa nie lacná zábava. Nasmial som sa ako hovado. Schopnosť hrať sa, tvoriť, hrať pre radosť. Netypické a svojské spojenie rôznych štýlov a žánrov vytvára originálnu a nezamenitľnú tvár. Slovenčina v dialógoch ako zo starých filmov  Bavím sa skvele Myslím že nebude prehnané, keď napíšem, že géniovia nevymreli. Bravooo
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #57 kedy: 14. Február , 2007, 09:47:35 »

Nejde mi stiahnut ten album 2004         Smútim
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #58 kedy: 14. Február , 2007, 09:48:27 »

Skus v IE, mne to v Opere neslo kvoli diakritike v nazve suboru.
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #59 kedy: 14. Február , 2007, 09:52:45 »

Dik
V IE to ide.
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 45 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.133 sekund, 22 otázok.