Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 23:47:58
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejove kvákadlo  (Prečítané 64412 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #120 kedy: 09. Apríl , 2015, 21:43:24 »

Andrej, ako poznám väčšinu gitaristov, nechcú sa moc zamýšľať, potrebujú jednoduché ovládanie a hotový zvuk k dispozícii. Inak sú bezradní. Česť výnimkám. :D

Takže odporúčam, aj keď máš výborné ovládanie, dať napr banku s 10 presetmi, z nich prvých 5 bude prednastavených z najznámejších wahov. Kto bude chcieť, zapne a má tam svoj obľúbený wah. Ak ho to bude nudiť, len prepne na iný a nebude vymieňať a kupovať nový, ako to väčšina robí. A kto bude chcieť experimentovať, ľahko si nastaví, čo potrebuje. Myslím, že bude o to záujem väčší ako doteraz. Žmurk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #121 kedy: 10. Apríl , 2015, 07:13:26 »

moj nazor je, ze je uplne zbytocne takto komplikovat tak jednoduchu vec ako je wah. sice ja wah nepouzivam skoro vobec, ale vychadzam z vlastnej skusenosti - v eventide h9 mam efekt q-wah  ktory vie este viac ako chce implementovat Andrej - tvar kvaku v krajnych polohach, filtre, modulacia kktiny, je tam 10 ci 11 parametrov, ktore sa daju v roznych hodnotach a kombinaciach ovladat xpression pedalom, proste strasna uchylacina. najspokojnejsi som bol, ked to hralo ako "normalny" wah.

ako pista napisal, je fajn to tam mat, ale prakticky je to skorej taka kktinka a bezny clovek si radsej kupi jednoduche  cry baby
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #122 kedy: 10. Apríl , 2015, 10:40:47 »

moj nazor je, ze je uplne zbytocne takto komplikovat tak jednoduchu vec ako je wah...
Jasné, teraz bude mať 2 gombíky (horný a dolný doraz), ostatné funkcie dostupné po tlačítku. Myslím, že tie dva sú práve ten prínos.

ako pista napisal, je fajn to tam mat, ale prakticky je to skorej taka kktinka a bezny clovek si radsej kupi jednoduche  cry baby
Chápem, väčšina zvuk wahu nerieši - ináč prekvapuje ma to, keď čítam, koľko debát je na svete o strunách, lampách a dreve... :)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #123 kedy: 10. Apríl , 2015, 11:40:43 »

osobne si myslim ze najvacsia sila toho kvakadla je prave jeho jednoducha modifikovatelnost a skor by som isiel cestov prednastavenych a upravitelnych presetov ako doplnania dalsich efektov - su fajn, ale musia byt fakt pre uzivatela top, aby ich vyuzival namiesto inych efektov.
Zaznamenané

o-yep sro
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #124 kedy: 10. Apríl , 2015, 12:38:30 »

eventide je digitalna krabica? toto je cisty analog..cize by som to neporovnaval ak je to tak

co stevino pise... neviem.. prave ja som sa stym moc nestretol ze by vela ludi tak hralo.. hovori sa o tom ..ale nevidel som to.. mozno sa mylim.. vyspekulovat sa da vela veci..ale za mna tie veci nikto realne nepouzije..... ja mam cas na koncerte zapnut pokvakat a vypnut....

suhlasim s pitom... jednoduchost .. preto som aj pisal ze display nie.. bo ptoom to uz posobi ze je to digital
ak budes na tom robit neake popisy tak nezabudni na analog audiopath a true bypass hhhh

ja som pisal o tych oznacenych polohach preto lebo nikto nebude pouzivat viac ako 4 presety podla mna

ak by si mal oznacene max a min tych znamych wahov a aj Q a este keby bolo kontinualne+ boost ..ziadne dalsie efekty...tak ja by som to pouzil tak ze:

nastavil by som si cry baby max a min a Q .. pokvakal.. pridal by som si viac menej vacsi Q trebars a podrzal tlacitko preset 1 viac ako 3 sekundy a hotovo.. moj vlastny cry baby trosku upraveny

to iste s boostom

a treti preset na funky a hotovo

cize jednoduchost bez displeja 5 presetov  min max Q a boost


potom ako vravim ta druha moznost s tym midi... podl mna by to nemuselo byt rackove.. kolko krat sa stava ze dakde ide gitarista na lachko a nebral by cely rack a takto by prisiel o wah.... cize toto iste plus midi ovladanie prepinania presetov a kvakania


Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #125 kedy: 10. Apríl , 2015, 13:53:51 »

eventide je digitalna krabica? toto je cisty analog..cize by som to neporovnaval ak je to tak
ano, je, ale bavime sa cisto v kontexte moznosti, ktore by to kvakadlo mohlo vediet a v tom pripade si myslim, ze je uplne jedno ci analog alebo digital
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #126 kedy: 10. Apríl , 2015, 14:10:11 »

Ja hlasujem za otocny prepinac s hotovymi presetmi. Pre extra narocnych by mohla byt jedna poloha nastavitelna vnutri trimrami alebo zdola malymi potikmi. Aj ked preferujem moznost mat viac moznosti pred moznostou mat malo moznosti, pri kvakadle na mna osobne posobi lepsie, ked vyzera jednoducho.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #127 kedy: 09. Júl , 2015, 12:13:11 »

Kto má skúsenosti s noise gaťami?
Do môjho kvákadla idem dať aj noise gate a s generátorom na stole to funguje, ale chcel by som to skúsiť v naozajstných podmienkach.
Je niekto v BA, kto používa noise gate (najradšej štvordierový), aby mi ten môj posúdil?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #128 kedy: 11. Júl , 2015, 08:14:26 »

...nois gate je najmenej-užitočný efekt aký poznám...
...to skor sa dat inšpirovat phaserom ...
Phaser mi ináč doporučoval aj John Dale, problém je v tom, že by som musel  kompletne vyrobiť nový efekt do tej istej krabice a neviem si celkom predstaviť ovládanie - zapínanie by zrejme malo byť nezávislé.
Noise gate ma napadlo preto, lebo nový wah bude štvordierový, wah môže byť na začiatku a volume na konci reťazca. Keďže sa tak zapájajú štvordierové noisgejty, vymyslel som to tam. Vpodstate som pridal detekciu vstupnej úrovne a na výstupe to rýchlo mení volume.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #129 kedy: 11. Júl , 2015, 10:13:03 »

AllWah ja dobrý aj na saxofón  :) (ľavý pedalboard Mariána Jaslovského)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #130 kedy: 11. Júl , 2015, 10:13:12 »

Andrej opat to napisem, ale tentokrat trochu inak.

Nechal by som wah wahom, ako si to navrhol a venoval by som sa vyslovene wah efektu - vyvoj, priebeh, volume, Q, vzhlad, funkcnost, atd...

Spravil by som nieco na styl Carl Martin Quattro (pripadne dizajnovo nieco ako bypass lista), spolu s pedalom, ktory by vsetky tie efekty (ktore tam samozrejme pridas podla vlastneho vkusu, pripadne poziadaviek zakaznika/ludu) ovladal - cize expression pedal. Vyslovene multianalogovy efektovy pedal s expression pedalom, kludne tam daj aj wah. :)

Lebo spravit v jednej "wah krabici" x efektov nevonia funkcnostou a ani kvalitou (?).
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #131 kedy: 11. Júl , 2015, 10:25:58 »

Spravil by som nieco na styl Carl Martin Quattro...

Lebo spravit v jednej "wah krabici" x efektov nevonia funkcnostou a ani kvalitou (?).
Branko:
Neviem, či rozumiem, ten Quattro je veľa efektov v jednej krabici, či nie?
Ja som samozrejme chcel urobiť "najlepší wah" a k tomu som pridal riadenie nielen pedálom, ale aj silou signálu (obálkou) a sínusovým generátorom. Tie efekty navyše (ešte tremolo a gate) už sú iba taký bonus. Mňa to stojí pár týždňov mozgovej práce, ale cena materiálu sa zmení o pár Euro.
No prečo by som to pre vás kamarátov neurobil???

Števino:
Vynechaním tých efektov miesto neušetrím, ani výrobnú cenu. Ale budú sa dať vymazať, aby neplietli (neskôr samozrejme aj obnoviť).
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #132 kedy: 11. Júl , 2015, 11:17:15 »

Andrej, vsak OK, najlepsi wah sa da urobit, ale to neznamena, ze "najlepsi wah" musi mat milion efektov v jednej krabici s pedalom. :)


Zato pisem - venuj sa wahu ako takemu a ako bocny produkt sprav krabicu, ktora bude obsahovat rozne efekty - napr. spominany phaser, chorus, delay, atd...atd... a bude to riadene pedalom, na ktory sa bude dat programovat rozny control - napr. feedback (pri delayi), rate (pri choruse), a pod.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #133 kedy: 11. Júl , 2015, 12:42:25 »

... venuj sa wahu ako takemu a ako bocny produkt sprav krabicu, ktora bude obsahovat rozne efekty - napr. spominany phaser, chorus, delay, atd...atd... a bude to riadene pedalom...
O.K. už chápem, budem o tom uvažovať.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #134 kedy: 11. Júl , 2015, 19:02:48 »


Spravil by som nieco na styl Carl Martin Quattro (pripadne dizajnovo nieco ako bypass lista), spolu s pedalom, ktory by vsetky tie efekty (ktore tam samozrejme pridas podla vlastneho vkusu, pripadne poziadaviek zakaznika/ludu) ovladal - cize expression pedal. Vyslovene multianalogovy efektovy pedal s expression pedalom, kludne tam daj aj wah. :)

+ nejaky dobry lampovy preamp  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.