Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 01:20:27
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejove kvákadlo  (Prečítané 64354 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #45 kedy: 01. Február , 2013, 09:14:06 »

Zdravíčko , hm krivky vždy vyzerajú dobre , no isto budem pri najbližšej ceste do Ba myslieť na Tvoj wah rad odskúšam . akurát dnes pri pospávaní cestou v aute do roboty som dumal prečo staré wahy majú tak malo ale tak veľkých súčiastok , či aj to nerobí dačo lebo tie súčiastky v starých wahoch sú ovela väčšie , mne by sedel zvuk ako ma napr king wox na tejto ukážke to robí až taký wah ako ked ta napne pekne do hĺbky take fajne premlaskane je to   Na zdravie!   
ake velke suciastky ?
si to asi milis s tyristorovym regulatorom od elektricky ,nie ?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #46 kedy: 01. Február , 2013, 09:17:43 »

http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://cdn1.gbase.com/usercontent/gear/2117476/p3_u52f4tzb4_so.jpg&imgrefurl=http://www.gbase.com/gear/vox-vintage-clyde-mccoy-wah-e-1969&h=1944&w=2592&sz=1004&tbnid=PQWO0Qi46sFQrM:&tbnh=90&tbnw=120&zoom=1&usg=__oiY2bitoP30uFpkczfutYw1qdPo=&docid=xX9IxNv4aeY-pM&hl=sk&sa=X&ei=iXsLUZvEJoSGswach4CABQ&ved=0CDUQ9QEwAQ&dur=355
ja sa do toho nevyznám ale tieto súčiastky su 5krat väčšie ako tie v nových , ja viem nie je to o veľkosti ale je to aj o materiale
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #47 kedy: 01. Február , 2013, 09:52:21 »

to je uplne jedno ake su velike, podstatna je hodnota parametrov danych suciastiek.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #48 kedy: 01. Február , 2013, 09:57:01 »

tak a zrovna to by som netvrdil , súčiastka ktorá mam také iste parametre ale e z iných materiálov a vi nom prevedení môže hrat inak , svoje robí starnutie oxidacia ale aj tažke kovy použite v starých súčiastkach .................... je to alchymia
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #49 kedy: 01. Február , 2013, 10:01:28 »

volakedy sa robilo jednoducho ,lebo zlozito sa nedalo ,lebo inak by secko bolo velke jak V3ska a to co sa vyrobilo ,to sa pouzivalo.
Nikto nebaziroval nad tym ci heto ,alebo tamto kavakadlo kvaka tak alebo inak a to co bola v tej dobe nedokonalost jednoduchosti zapojenia a vlastne chyba je dnes vyhladavana vychytavka  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #50 kedy: 01. Február , 2013, 10:06:33 »

tak a zrovna to by som netvrdil , súčiastka ktorá mam také iste parametre ale e z iných materiálov a vi nom prevedení môže hrat inak , svoje robí starnutie oxidacia ale aj tažke kovy použite v starých súčiastkach .................... je to alchymia
kvakadlo neni druzicovy transmiter co si potrpi na presne vyberane suciastky.To ze tebe sa z casu na cas dostane do ruk nake kvakadlo z roku 5 ,1 zo 100kusov so suciastkami odbuka do buka a hra samozrejme inac ako to nove neni tym ze tie suciastky su 5x take velke.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #51 kedy: 01. Február , 2013, 10:10:38 »

jaaaaaj  tak si pozrite po čom idú staré wahy a ako hrajú a prečo su tak žiadane . - prečo asi - lebo šľaka nehraju sterilne plytko , lebo niekedy v 70tich - 80tich sa sprísnili normy a zakázali davat tažke kovy do súčiastok , lebo sa extrémne začalo šetrit na materiáloch , lebi sa začali veci nahradzovať zmenšovat   , lebo sa začalo robit na kila a nie kvalitu a hlavne nie na životnosť , lebo sa zrazu snažili všeci s minimalnvych nakladov vytlct čo najviac 
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #52 kedy: 01. Február , 2013, 10:24:47 »

fakt sa chces o tom dotahovat s brdom?  Popiskujem si
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #53 kedy: 01. Február , 2013, 10:26:23 »

Ty brdo ,  ?§!. , uši nepustia aj keď teória je inde
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #54 kedy: 01. Február , 2013, 10:38:42 »

Ty brdo ,  ?§!. , uši nepustia aj keď teória je inde
sak prave ze teoria ktorej nerozumies je niekde inde a jedine co si ludia svojim sedlackym rozumom vedeli vygabulovat jak dôvod odlisnosti zvuku je opticky rozdiel,ale to je cista blbost.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #55 kedy: 01. Február , 2013, 10:41:20 »

aj rozdiel v cenách a vo zvuku je len moja halucinácia že áno , prečo potom nove gcb nehra tak aako stare ... a pozor ono tak hra len maju všetci krivé uši tak to nepočujú , či si to človek vie zargumentovat alebo nie fakt to nemení 
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #56 kedy: 01. Február , 2013, 10:45:49 »

aj rozdiel v cenách a vo zvuku je len moja halucinácia že áno
Sak to som ani netvrdil ,ale ty sa pravdepodobne chces za kazdu cenu kôli niecomu hadat ,ze  ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #57 kedy: 01. Február , 2013, 10:46:57 »

nie ja chcem poriadny wah , a mam pocit že čím ich je viac na trhu tym menej poriadnych , nič v zlom vážne  Na zdravie! ,
ale mohool by si teda vysvetlit prečo tie stare hraju lepšie - ta teoria by ma zaujímala
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #58 kedy: 01. Február , 2013, 10:52:58 »

nie ja chcem poriadny wah , a mam pocit že čím ich je viac na trhu tym menej poriadnych , nič v zlom vážne  Na zdravie! ,
ale mohool by si teda vysvetlit prečo tie stare hraju lepšie - ta teoria by ma zaujímala
Napis o ktorych konkretnych Wahoch pises, ktore si mal a hral si na ne. Mozno prispejem aj ja do debaty, len ci to ma zmysel, tusim sa mas chut hadat a to sa mi nechce.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #59 kedy: 01. Február , 2013, 10:56:21 »

nie vážne , mam na  mysli zvuk starého colorsound a starých Wox mcoy vahou hlavne tie v taliansku vyrobene , nikdy som in nevlastnil len som si na nich zahral a bolo to zážitok v porovnaní s tým sú aspoň pre mňa nove wahy ako hračky hlavne nove dunlopy /tych som mal asi 4 typy aj vyšie rady/
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.