Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 11:47:45
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejove kvákadlo  (Prečítané 64486 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #60 kedy: 01. Február , 2013, 10:57:19 »

nie ja chcem poriadny wah , a mam pocit že čím ich je viac na trhu tym menej poriadnych , nič v zlom vážne  Na zdravie! ,
ale mohool by si teda vysvetlit prečo tie stare hraju lepšie - ta teoria by ma zaujímala
to znamena ze ty mas secky komponenty v retazci na 1ku a uz len ten to stare kvakadlo ti chyba aby si dosiahol ten spravny efekt ?
Tak ze z toho my vychadza ze setci tvoji vzorovy gitaristi hraju na starych kvakadlach ,ci ?
« Posledná zmena: 01. Február , 2013, 11:03:26 od brdo prvy » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #61 kedy: 01. Február , 2013, 11:03:39 »

hej už len wah mi chyba ku šťastiu , nemusí bit starý ale nech tak hra , riadne qua qua , a nielen va va , by sme sa asi čudovali na čom kvaka prvá liga
BW čo hmmm neurážaj sa
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #62 kedy: 01. Február , 2013, 11:05:10 »

hej už len wah mi chyba ku šťastiu , nemusí bit starý ale nech tak hra , riadne qua qua , a nielen va va , by sme sa asi čudovali na čom kvaka prvá liga
BW čo hmmm neurážaj sa

kto teda z tej prvej ligy? mozno je to tym ze vedia hrat Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #63 kedy: 01. Február , 2013, 11:07:47 »

90% gitaristov prvej ligy ma uplne u pici stare/nove..  niektori maju rackove dunlopy, niektori nove morley, niektori nove voxy..  inak stevo, gratulujem teda k vyrieseniu celeho zvukoveho retazca, tvoja spokojnost je najpodstastnejsia.. noze daj nejaku ukazku  Zdravíčko
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #64 kedy: 01. Február , 2013, 11:08:29 »

hej už len wah mi chyba ku šťastiu , nemusí bit starý ale nech tak hra , riadne qua qua , a nielen va va , by sme sa asi čudovali na čom kvaka prvá liga
BW čo hmmm neurážaj sa
tak si kup nake mechanicky totozne a kludne aj dojebane kvakadlo z tvojim oblubenim z roku 5 co nekvaka ako ty chces a ja ti ho spravim tak ze kvakat bude ,ako ten tvoj vysnivani kolorsaund a nebudem k tomu potrebovat suciasty velke ako aurora.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #65 kedy: 01. Február , 2013, 11:11:15 »

možno , a možno nie , nejdem už sem písať nikto nič pre mňa použiteľne  okrem Andreja   Na zdravie! nenapísal  /stále teoreticky neviem v čom je rozdiel prečo staré hraju a nove nie/ , a ak to pojde takto ďalej  BW sa zapečie software
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #66 kedy: 01. Február , 2013, 11:12:29 »

nie vážne , mam na  mysli zvuk starého colorsound a starých Wox mcoy vahou hlavne tie v taliansku vyrobene , nikdy som in nevlastnil len som si na nich zahral a bolo to zážitok v porovnaní s tým sú aspoň pre mňa nove wahy ako hračky hlavne nove dunlopy /tych som mal asi 4 typy aj vyšie rady/

jak uz se tady zminovalo, electronic orange ti vyrobi do tveho kvakadla presne to vytouzene italske...
http://www.electronicorange.cz/cs/kytarove-efekty/spaghetti-wah-upgrade-vaseho-kvakadla

« Posledná zmena: 01. Február , 2013, 11:12:52 od hyenik » Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #67 kedy: 01. Február , 2013, 11:17:14 »

hej Hyenik viem to je posledná verzia stojí to okolo 100 plus krabica   Zdravíčko , a za 120 sa už da na ebay de zohnat aj stary wox zo šťastím /len prišporit /
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #68 kedy: 01. Február , 2013, 11:21:40 »

nie vážne , mam na  mysli zvuk starého colorsound a starých Wox mcoy vahou hlavne tie v taliansku vyrobene , nikdy som in nevlastnil len som si na nich zahral a bolo to zážitok v porovnaní s tým sú aspoň pre mňa nove wahy ako hračky hlavne nove dunlopy /tych som mal asi 4 typy aj vyšie rady/
Nebudem riesit nove Dunlopy ani stare wahy teraz. Ale skus sa pozriet na tieto wahy Stevino:
Real McCoy Custom (mam od neho RMC4 picture wah) http://www.realmccoycustom.com/
Fulltone Clyde http://www.fulltone.com/products/clyde-standard-wah
Whipple http://dandyjob.com/product.php?id_product=10
Whipple uprage kit http://www.ebay.com/itm/Complete-Wah-Wah-Upgrade-Kit-Whipple-Inductor-ICAR-POT-fits-crybaby-vox-maestro-/300847096317?pt=Guitar_Accessories&hash=item460be261fd
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #69 kedy: 01. Február , 2013, 11:24:12 »

stevino, rozčuľuješ sa, ale ty si tu nič použiteľné nenapísal.  Stále si svoje omieľaš dokola, vnucuješ svoje názory, aj keď sa ti aj výrobci a ďalší, čo sa šprtajú v elektronike snažia vysvetliť, o čom to je.

Tak prosím ťa, nezasieraj debatu balastom, ale podkladaj svoje argumenty skúsenosťou a odbornosťou. Inak je to v témach len hádka z tvojej strany - ty versus všetci.  A je to veľmi únavné sa brodiť tvojimi príspevkami, aj keď občas na začiatku debaty napíšeš nejaký príspevok celkom k veci.


Vyriešme to tak, aby tvoje príspevky mali nejakú váhu, nereaguj dovtedy, kým nebudeš mať svoj nový starý wah. Potom, keď prídeš do BA, s ním navštíviš Andreja a pekne otestujete, či sa dá nastaviť na Andrejovom takmer identický charakter.
Potom napíšeš svoj názor, ktorý už bude aspoň niečim podložený.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #70 kedy: 01. Február , 2013, 11:25:02 »

a za 120 sa už da na ebay de zohnat aj stary wox zo šťastím /len prišporit /
neviem ci sledujes Ebay dobre, ale za 120€ stary nekupis
Thomas Organ, pripadne Vox idu od 200-250€
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #71 kedy: 01. Február , 2013, 12:14:40 »

nechápem Pitu  . akože vôbec  Si píš!!!  mne tu ľudia otvorene  nadávajú kade tade a nič , ach jaj , kľudne ma zmažte fakt cítim nespravodlivosť ,  
... neviem co sa stavas do pozicie martira.
Tak ako je XY typov zapojeni zosikov ,tak taky isty rozdiel je v zapojeni kvakadiel.To znamena ,tych pricin preco to ci ono kvakadlo hra tak ci onak zalezi v prvom rade od zapojenia.
Andrejove kvakadlo je oproti starym kvakadlam postavene na uplne inej platforme ,cize tam sa o zrejmom rozdiele medzi staym a novym a pocte suciastok bavit nema zmysel a co sa tyka starych " analogovych " tak tam ten rozdiel spociva v asi 4ch bodoch.
Zapojenie ,typ pouziteho potaka ,cievka a tolerancia hodnôt danych suciastiek.
Ak dana firma sa pri vyrobe drzi prvych 3 bodov ,tak to ci su suciastky velke alebo male
a kvakadlo je stare alebo nove je uplne jedno a v tvojom pripade uz totalne ,lebo nemas moznost si z X kusov porovnat a vybrat to co ti najviac sedi a to co si si na vlastnej skusenosti vsimol a v alfa vlne k tomu vydedukoval zaver je cista chymera ,na ktorej zaraba kopec spekulanktov ,ktory ohuruju presne takych technickych laikov ako si ty tym ,ze suciastky sa volakedy vyrabali z lepsich materialov a podobne zvasty.
« Posledná zmena: 19. August , 2013, 08:20:50 od brdo prvy » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #72 kedy: 01. Február , 2013, 16:36:25 »

nie vážne , mam na  mysli zvuk starého colorsound...
Ak píšeš o Colorsounde, ten má trošilinku iné zapojenie (už sa tu o tom písalo). Vynechaním jedného odporu (!) sa zvýšil rozsah oproti Voxu a klonom.
A k tým starým veciam: muzeálne kusy sú vždy drahšie a nie preto, že by boli kvalitnejšie - žehlička, ktorú treba naplniť horúcimi uhlíkmi je drahšia, ako elektrická moderná s naparovaním a inteligentnou aikou.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 04. Február , 2013, 14:26:04 »

... neviem co sa stavas do pozicie martira.
Tak ako je XY typov zapojeni zosikov ,tak taky isty rozdiel je v zapojeni kvakadiel.To znamena ,tych pricin preco to ci ono kvakadlo hra tak ci onak zalezi v prvom rade od zapojenia.
Andrejove kvakadlo je oproti starym kvakadlam postavene na uplne inej platforme ,cize tam sa o zrejmom rozdiele medzi staym a novym a pocte suciastok bavit nema zmysel a co sa tyka starych " analogovych " tak tam ten rozdiel spociva v asi 4ch bodoch.
Zapojenie ,typ pouziteho potaka ,cievka a tolerancia hodnôt danych suciastiek.
Ak dana firma sa pri vyrobe drzi prvych 3 bodov ,tak to ci su suciastky velke alebo male
a kvakadlo je stare alebo nove je uplne jedno a v tvojom pripade uz totalne ,lebo nemas moznost si z X kusov porovnat a vybrat to co ti najviac sedi a to co si si na vlastnej skusenosti vsimol a v alfa vlne k tomu vydedukoval zaver je cista chymera ,na ktorej zaraba kopec spekulanktov ,ktori ohuruju presne takych technickych laikov ako si ty tym ,ze suciastky sa volakedy vyrabali z lepsich materialov a podobne zvasty.

V celku suhlasim az na to ze fakt sa dakedy vyrabali a pouzivali kvalitnejsie suciastky ako sa pouzivaju teraz. Neznamena to ze nevedia vyrobit aj teraz kvalitnu suciastku, ale proste z ekonomickeho hladiska sa neoplati vyrabat ju. Poznam na slovensku cloveka ktory opravuje digitalne pristroje analogovimy pristrojmi, lebo na nich dokaze odmerat aj tie parametre, ktore na tych novych nevie zmerat. A ties mi ukazoval ako cca 50 rocny kondik mal radovo daleko lepsie parametre ako novy kondik. Nie je pravidlo ze stare je aicky lepsie, ale je fakt ze dakedy si na kvalite firmy zakladali a teraz si zakladaju skor na kvantite, reklame a cenovej dostupnosti. Samozrejme exzistuju vynimky lebo nic nie je ciernobiele.  Na zdravie!

Je fakt ze ked pouzijes kvalitne suciastky na vyrobu napr. kvakalda a spojis to s odbornymi znalostami tak vysledok bude dobry a dokazes napodobit hocijaky typ stareho legendarneho kvakadla na nerozoznanie presne. O tom som ako technik presveceny a presviecam sa o tom viac a viac, cim viacej som mal moznost porovnavat stare s novym,  atd.
« Posledná zmena: 04. Február , 2013, 14:32:06 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 29. Október , 2013, 10:51:36 »

Chlapci, musím sa pochváliť prvým zahraničným používateľom:
Na džezákoch hrala kapela Brand New Heavies, ponúkol som gitaristovi pedál, hneď sa mu hračka zapáčila. Na skúške v pauzách si furt "mňaukal" a povedal mi, že kvákadlo je emejzing a že ho chce.
Pravdupovediac som rátal zo záujmom hlavne zo zahraničia, snaha bola urobiť pedál pre fajnšmekrov a nesnažiť sa konkurovať veľkovýrobcom.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.131 sekund, 22 otázok.