Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:21:46
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejove kvákadlo  (Prečítané 64513 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #105 kedy: 10. Október , 2014, 12:46:42 »

...to uz je vic nez Allwah ne? :)
Ano,
snaha bola...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 04. December , 2014, 13:42:02 »

...Tak som ten pedál módol...
Brmbolec chcel boostnuté kvákadlo, ako majú niektoré Dunlopy. Nepotreboval bočný "kopací" spínač, tak som dal páčkový. Pribudol spínač a regulátor + 3 až + 16 decibelov. Na fotke sú bez popisu naľavo.


* ALLwah Boost.JPG (56.36 KB, 550x425 - prehliadnuté 396 krát.)
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #107 kedy: 05. December , 2014, 00:54:29 »

Brmbolec chcel boostnuté kvákadlo, ako majú niektoré Dunlopy. Nepotreboval bočný "kopací" spínač, tak som dal páčkový. Pribudol spínač a regulátor + 3 až + 16 decibelov. Na fotke sú bez popisu naľavo.

díííík, porovnáme rozdiel s colorsoundom :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #108 kedy: 08. Apríl , 2015, 13:46:18 »

Potrebujem radu.
Chystám sa vylepšiť to kvákadlo, chcem pridať envelope wah, noise gate, zúžiť krabicu atď.
Brankovi tu na fóre, ale aj Janovi Balážovi chýbala možnosť viacerých wahov (teraz iba po krútení gombíkmi), myslíte, že by bolo dobre dať vzadu namiesto jedného tlačítka a dvoch lediek jeden displej (stačí 1 čískica, dúfam) a dve tlačítka?
Že by si to pamätalo niekoľko tých efektov ľubovoľne zoradených.

Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #109 kedy: 08. Apríl , 2015, 15:07:43 »

ak niekoho oslovi takyto typ kvakadla, tak si podla mna aj celkom rad zaspekuluje a pridanie niekolkych presetov bude istotne prinosom. konieckoncov nieje nutnost to pouzivat, ale vela ludi ma radsej pocit ze "keby chceli, tak to maju"  Na zdravie!

co konkretne mas na mysli pod envelope wah? ako by sa to malo spravat?
Zaznamenané

o-yep sro
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #110 kedy: 08. Apríl , 2015, 15:21:02 »

co konkretne mas na mysli pod envelope wah? ako by sa to malo spravat?
Obálkový filter, čím hlasnejšie hráš, tým viac je akoby pedál stlačený. Asi takto:
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #111 kedy: 08. Apríl , 2015, 15:25:08 »

Obálkový filter, čím hlasnejšie hráš, tým viac je akoby pedál stlačený. Asi takto:


jasne, rozumiem. zato sa pytam, ze casto dochadza k nedorozumieniam pri tom co je envelope filter/autowah atd...s videom mi je to jasne. to je dobry doplnok.

podla mna by si ale mal mat aj nejaku "zakladnu" verziu toho wahu, ktora by umoznovala len wah s tymi moznostami nastavenia ako si vymyslel, bez dodatocnych moznosti. tie by mala len vyssia verzia.
Zaznamenané

o-yep sro
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #112 kedy: 08. Apríl , 2015, 17:04:16 »

ak niekoho oslovi takyto typ kvakadla, tak si podla mna aj celkom rad zaspekuluje a pridanie niekolkych presetov bude istotne prinosom. konieckoncov nieje nutnost to pouzivat, ale vela ludi ma radsej pocit ze "keby chceli, tak to maju"  Na zdravie!

co konkretne mas na mysli pod envelope wah? ako by sa to malo spravat?

Určite by to bolo fajn. Môžeš prednastaviť presety najznámejších wahov. Žmurk
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #113 kedy: 08. Apríl , 2015, 17:50:40 »

...podla mna by si ale mal mat aj nejaku "zakladnu" verziu toho wahu, ktora by umoznovala len wah s tymi moznostami nastavenia ako si vymyslel, bez dodatocnych moznosti. tie by mala len vyssia verzia.
Už sa ma niekto pýtal na zjednodušenú verziu, ale výrobná cena by sa znížila o pár eur, jednoduchšie je tie prídavné efekty skrátka nezapnúť.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #114 kedy: 08. Apríl , 2015, 18:12:58 »

Ja len mam pocit, aby sa z toho nestalo take "obyvackove" kvakadlo... tzn. bude tam "vsetko", ale nikto ho nikdy nepouzije...

Co sledujem profikov, tak zvacsa ide o jednoduchost - proste kvakadlo s jednym zvukom, bez vseliakych "specialit". Podobne aj s efektami, aparatmi, atd...

Pripadne by som spravil dve verzie - jednu uplne jednoduchy wah s jednym knobom a krajsim vzhladom/brutalne odolnou konstrukciou a suciastkami a druhu na rozne experimenty/pokusy/napady/efekty. Proste jeden typ na hranie, druhy na hrajkanie.  Bavím sa skvele

 Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #115 kedy: 08. Apríl , 2015, 19:08:16 »

Co sledujem profikov, tak zvacsa ide o jednoduchost - proste kvakadlo s jednym zvukom, bez vseliakych "specialit". Podobne aj s efektami, aparatmi, atd...
Kurník šopa, práve ty si mi povedal, že prepneš tvoj Big Bad VOX a máš okamžite druhé kvákadlo, okrem teba a Jana Baláža to nikto nechcel...

ja by som to spojil max s whamy
Ja by som rád, ale tam treba vedieť naprogramovať DSP (digital signal processor) a to by som nedokázal. Ten môj wah je celý analógový, iba riadenie robí jednoduchý 8 bitový procesor.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #116 kedy: 08. Apríl , 2015, 19:10:34 »

Kurník šopa, práve ty si mi povedal, že prepneš tvoj Big Bad VOX a máš okamžite druhé kvákadlo, okrem teba a Jana Baláža to nikto nechcel...
...
Vsak dobre, ale nie je tam x efektov, x potakov, je to mensie, krajsie to vyzera a pod.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #117 kedy: 08. Apríl , 2015, 19:12:32 »

...krajsie to vyzera a pod.  Bavím sa skvele
Spravím zelené s ružovými kvetinkami!
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #118 kedy: 08. Apríl , 2015, 20:01:48 »

robim v marketingu.. takze poradim len z pohladu co by sa lahko predavalo.. pokukal som co je na trhu a co by asi malo uspech

moznost 1
wah s cenou do 100 E kde sa daju prepnut 4 zname wahy

moznost 2
to co mas teraz s tym ze tam budu vynacene (alebo tam budu take zastavky na tych potakoch) max a min hodnoty tych znamych wahov, odstranil by som ten prepinac na to zastavene kvakanie v jednej polohe a vzdy vo vypnutej polohe by to bolo volume
ten boost tam urcite nechat a Q by mohlo byt 4 alebo 5 polohovy prepinac... ked vravis ze sa to neda spravit kontinualne .. cena moze byt 159 E

moznost3
potaky vymenit za trimre a moznost ulozit par presetov .. nastavis a potom podrzis tlacitko a ulozis (bez displeja...treba setrit naklady a jednoduche to musi byt 3 az 6 presetov max ...ak niekto hra moderene veci, na cisty zvuk iny ..urcite nebude potrebne viac a tym padom je displej blbost)

+ mozno  zapnut, prepnut presety a ovladat kvakadlo a volume cez midi .. pevne nastavene hodnoty napr wah / volume prepinanie cc01, wah pozicia cc02, presety trebars program change

podobne veci sa totiz pohybuju okolo 300 E http://www.prostage.eu/midi-rack-wah.html
nasiel som za 215 E http://www.thomann.de/gb/g_lab_midi_wowee_wah.htm ..ale zvukovo su na to nie moc dobre recenzie
analogovy wah ovladany cez midi by mal podla mna uspech...ale neviem na kolko na slovensku....skor asi v zahranici
treba si dat pozor..lebo tych 127 krokov v niektorych tych midi wahoch znie sekane .. ale za mna to nemoze byt extra tazke to neako vyhladit

keby si za to potom pytal 220 E tak by to bolo asi ok

gol je ze pred 3 rokmi by som to bral....ale teraz som uz porieseny ..tak len mozem poradit ...teoreticky to mozes este spravit rackove
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #119 kedy: 09. Apríl , 2015, 07:06:17 »

Ďakujem obidvom za podnety, určite budem o nich uvažovať.
Ak máte ďalší ešte nejaké, napíšte, každý nápad ma zaujíma.
robim v marketingu.. takze poradim len z pohladu co by sa lahko predavalo.. pokukal som co je na trhu a co by asi malo uspech

moznost 1
wah s cenou do 100 E kde sa daju prepnut 4 zname wahy
Výrobná cena je asi 100, takže pod 100 sa nedostanem... Bez prídavných efektov výroba zlacnie asi o 10 - to asi nemá význam.

moznost 2
to co mas teraz s tym ze tam budu vynacene max a min hodnoty tych znamych wahov, odstranil by som ten prepinac na to zastavene kvakanie v jednej polohe a vzdy vo vypnutej polohe by to bolo volume
ten boost tam urcite nechat a Q by mohlo byt 4 alebo 5 polohovy prepinac... ked vravis ze sa to neda spravit kontinualne ...
Zdá sa mi jednoduchšie pár (zmeniteľných) presetov, boost aj kontinuálne Q budú.

moznost3
potaky vymenit za trimre a moznost ulozit par presetov ... (bez displeja...treba setrit naklady)
Displej stojí 1 - 2 €, mám pocit že s ním to je prehľadnejšie.

+ mozno  zapnut, prepnut presety a ovladat kvakadlo a volume cez midi ...
MIDI chceli viacerí, má zmysel urobiť pedálové kvákadlo s MIDI, alebo iba rackovú verziu? (Budú to používať iba tí, čo majú midikontroler s pedálom?)

...mne k wahu sedí hmmmmm phase alebo jemny od  na sustain...
fázer a skreslovač mi navrhoval aj John Dale, ale tie nejdú dorobiť softvérovo a podstatne by zvyšovali cenu. Tiež si ich neviem predstaviť "univerzálne", to bolo hlavnou myšlienkou tohoto wahu, že akýkoľvek sa ti páči, v tom mojom ho máš.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.