Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 10:38:32
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Od koho drevo ?  (Prečítané 7352 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Matt921
nováčik
*
Príspevkov: 24



« kedy: 02. Február , 2013, 17:42:06 »

Zdravím, ok koho mam brať drevo na giotaru ? od Sivčáka ? .. alebo j táto stranka ponuka drevo na hudobne nastojre .. ale za javor pýtaju 55 eur .. čo je podľa mňa trocha divné - lacné .. http://www.flamemaple.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=53&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1 .. tak neviem pordte mi .. popripade pošlite link na dobrý obchod s drevom an gitary .. vďaka .
Zaznamenané

Fuck you very much :DD
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #1 kedy: 02. Február , 2013, 18:29:51 »

Ide o 2 rôzne druhy javoru. Sivčák ponúka topy z kanadského javoru, Flamemaple predáva Slovenské drevo. Sivčákove je pripravené rovno do výroby, Flamemaple šte treba zhoblovať a pod.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #2 kedy: 02. Február , 2013, 20:50:04 »

pls a čo má sivčák že , lamela to je čo ? dík
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #3 kedy: 02. Február , 2013, 22:34:35 »

lamela je z úzkych kúskov dreva, zvukovo to je ako 1 kus, akurát to nevyzerá tak pekne :)
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #4 kedy: 02. Február , 2013, 22:56:09 »

dik
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
MMgutars
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #5 kedy: 13. Február , 2014, 19:44:19 »

zalezi kolko chces investovat aky material hladas ak neaky kvalitny javor jednoznacne Jeskova Poliacik uneho si vybers dreva aj za aviu  Žmurk
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. Marec , 2014, 13:38:19 »

servus

najde sa tu niekto fundovany kto poradi ako je najlepsie naformatovat drevo ked ho chcem pouzit casom na gitaru
kamarat ma taku paradnu slivku 25  cm v priemere na dvore. uz minuly rok ju vykantril. len hruby peň ostal v zemi asi  1,7 m do vysky . vravel ze si to mozem prist zobrat. a reku cosi sa tu popisalo o tych ovocinach ze to neni uplna bieda s nimi na tie nastroje
mozem ju pofotit. bo ako byva u ovocin zvykom neni to uplne rovny kus aj senkov je tam zopar

 mam tusaka ze to bude dajaka veda okolo toho rezania... tak reku ci neporadi dakto

dik
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #7 kedy: 07. Marec , 2014, 13:49:41 »

To máš v podstate jedno, nahrubo to môžeš napilovať trebars aj vykonnejšou pásovou pilou, 25cm zvládne aj silný cirkulár s velkým kotúčom, alebo možno aj kludne motorova pila ak si nato trúfaš. Ajstak to budeš potom musieť zrovnávať a hoblovať.

Problém je ale ten že 25cm je asi málo, jadro totiž je nepoužitelné. A nehovoriac o tom že to je vpodstate ešte surové nesušené drevo
« Posledná zmena: 07. Marec , 2014, 13:51:14 od pelko » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 07. Marec , 2014, 13:58:44 »

jak pise Pelko - stredove dosky su udajne najnemej vhodne, pocul som o tom z viacerych stran. hlavne to drevo sa schnutim dost pokruti a potrha, takze pri hoblovani bude z toho tolko odpadu, ze nakoniec to vyjde tak na jednu parketu :) ale skus nechat narezat a uvidis. len to susenie, ak to budes nechat prirodzene na povale, tak sa nejaky ten rocik nacakas :)
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 07. Marec , 2014, 14:00:32 »

 Bavím sa skvele nemyslel som cim to rezat. som z dediny tak pohoda... nemysli si ze sa budem trapit lupienkovou pilkou

skor presne taketo veci som myslel ze stred je asi nepouzitelny, to som nevedel... a potom ktorym smerom ci to ma dajake vseobecne zname pravidla koli rezonancii. atd

susit neni problem. barskto tu ma susicku. aj ne pilu mozem zbehnut ku kamosovi tam mi to nareze na mm presne masinami...

jaj a co sa tyka korena. ma to dajaky vyznam vykopavat aj ten ? ci to radsej nechat bratovi na rucky nozikov  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 07. Marec , 2014, 14:05:07 od brko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 07. Marec , 2014, 14:05:20 »

koren mozes pouzit - ak sa da - na ozdobu. ak je mozne ho nejak rozumne naplatkovat, tak to su uzasne kresby, ze aj v PRS by si cvrkli :)

co sa tyka vedenia rezu, ja sa uz radsej odmlcim  No hanbím sa..
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #11 kedy: 07. Marec , 2014, 14:13:20 »

no pri 25cm pníku si moc nenavyberáš kade ten rez dáš  :) šmar ho normálne podĺžke cez stred, potom sa ti stým už bude lahšie manipulovať a môžeš to dalej zrezať podľa toho kam až jadro siaha. Nehobluj to a ani nezrovnávaj, to až po vysušení.
V podstate ty potrebuješ drevo ktoré sa nachádza medzi jadrom a kôrov, vyhnúť sa uzlom a artefaktom ak sa dá
« Posledná zmena: 07. Marec , 2014, 14:21:04 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 07. Marec , 2014, 14:20:34 »

koren mozes pouzit - ak sa da - na ozdobu. ak je mozne ho nejak rozumne naplatkovat, tak to su uzasne kresby, ze aj v PRS by si cvrkli :)
co si pamatam, tak tu kedysi bolo nejake LP  od Igora Kellera a na spodok tela bola pouzita korenovica zo slivky a vyzeralo to nadherne  Nechajte ma vydýchať


Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #13 kedy: 07. Marec , 2014, 14:22:42 »

paráda, to by ma zaujímalo čo to bolo za zmutovanú slivku keď taký kus korenovice odtial dostal
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 07. Marec , 2014, 14:24:07 »

aj penis ma koren.. juuuust sayin...
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.