Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:26:31
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PRS SE Tremonti pada na hlavu?  (Prečítané 1332 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« kedy: 20. Január , 2013, 13:04:12 »

Caute.

Cital som v jednej recenzii, ze PRS SE Tremonti, taka ta lacnejsia s pevnou kobylou, vraj nie je celkom vyvazena, ze je celkovo dost lahka a ze preto "pada na hlavu". Mate s tym niekto nejake skusenosti? Ja som zazil takuto nevyvazenu gitaru zatial iba jednu - Gibson LP Studio - ak mate skusenosti aj s nou, viete to porovnat?

Spekulujem, ze tu PRS kupim, ale padajuca hlava ma dost sere, radsej nech ta gitara vazi tonu, ale nech je pekne vybalansovana.

A kezde sa mi k tej PRS zatial nepodarilo dostat fyzicky, aby som si to osahal a skusil, tak  budem vdacny za vase skusenosti. 

Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 20. Január , 2013, 14:09:54 »

hruby kozeny pas a nic ti padat nebude   Žmurk
« Posledná zmena: 20. Január , 2013, 14:10:47 od styrioci » Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #2 kedy: 20. Január , 2013, 14:44:34 »

hruby kozeny pas a nic ti padat nebude   Žmurk

aha.... akoze protipreklzovy system?   Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 20. Január , 2013, 15:28:25 »

napr...koza sa vacsinou neklze a tym padom aj horsie vyvazena gitara, konstrukcie, ktora je tym znama, nebude padat, resp bude padat menej ako s  obycajnym tenuckym, nylonovym pasom
« Posledná zmena: 20. Január , 2013, 16:11:25 od styrioci » Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #4 kedy: 20. Január , 2013, 16:07:37 »

napr...koza s vacsinou neklze a tym padom aj horsie vyvazena gitara, konstrukcie, ktora je tym znama, nebude padat, resp bude padat menej ako s  obycajnym tenuckym, nylonovym pasom

Hej, chapem, ma to logiku.... Dik za odpoved.

Kazdopadne pockam, az mi ta gitarka bude hovorit pane, skusim ci pada alebo nie a potom si podla toho kupim pas. Kozene sice nemam rad, ale pre dobro veci v pripade potreby urobim vynimku.

 Som frajer
Zaznamenané
vitalitask
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #5 kedy: 20. Január , 2013, 18:10:38 »

Ja by som ten hrubý kožený zmenil na široký. Asi to aj tak bolo myslené. Myśím si že takto je to presnejšie.
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #6 kedy: 20. Január , 2013, 18:14:51 »

Ja by som ten hrubý kožený zmenil na široký. Asi to aj tak bolo myslené. Myśím si že takto je to presnejšie.

Hej, jasne, pochopil som ako to bolo myslene....  Som frajer
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #7 kedy: 20. Január , 2013, 18:19:25 »

A este jedna vec k tejto PRS...  na jednom inom americkom fore ma jeden typek upozornil, ze na tejto lacnejsej Tremonti sa neda presne nastavovat intonacia - ze je tam pruser v tej kobylke. Ja som ju zatial videl iba na obrazku, na tom nebolo vidno ziadne skrutky ani nic take, tak som si myslel ze su nejako zdola alebo zboku. Ale ak som spravne pochopil, tak tam asi vobec nie su. Co bude asi problem, lebo zvycajne pouzivam hrubsie struny nez su standard (az do 12-54). Viete o tomto nieco? Resp. mate tip, ze ktory bratislavsky kamenny obchod by mohol mat PRS gitary s touto divnou kobylou, aby som si ju ocekol?
« Posledná zmena: 20. Január , 2013, 18:20:26 od LMML » Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #8 kedy: 20. Január , 2013, 19:23:09 »

A este jedna vec k tejto PRS...  na jednom inom americkom fore ma jeden typek upozornil, ze na tejto lacnejsej Tremonti sa neda presne nastavovat intonacia - ze je tam pruser v tej kobylke. Ja som ju zatial videl iba na obrazku, na tom nebolo vidno ziadne skrutky ani nic take, tak som si myslel ze su nejako zdola alebo zboku. Ale ak som spravne pochopil, tak tam asi vobec nie su. Co bude asi problem, lebo zvycajne pouzivam hrubsie struny nez su standard (az do 12-54). Viete o tomto nieco? Resp. mate tip, ze ktory bratislavsky kamenny obchod by mohol mat PRS gitary s touto divnou kobylou, aby som si ju ocekol?
ano, intonacia sa na tej prs-ke neda nastavit. kompenzovana kobylka je urcena na 9 a 10ky struny. ak chces hrubsie staci vymenit kobylku za inu.
Zaznamenané

LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #9 kedy: 20. Január , 2013, 23:26:01 »

ano, intonacia sa na tej prs-ke neda nastavit. kompenzovana kobylka je urcena na 9 a 10ky struny. ak chces hrubsie staci vymenit kobylku za inu.

Dik za potvrdenie, aj ked ma nepotesilo.
Ja totiz s tymi hrubkami strun dost casto experimentujem a skusam hlavne sady, ktore maju silnejsie tie hrube struny - t.j. namiesto standardu 10-46 natahujem 10-52, alebo az 12-54 ako som pisal... Cize by som musel asi dost casto menit aj tu kobylu a to uz je otrava. Skoda, lebo inak to vyzera byt fajnova gitarka....
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #10 kedy: 20. Január , 2013, 23:29:49 »

tak si kup tu s tremolom tam si kamene vies nastavit, a vyskusat sa daju v onboarde tam maju hlavne tych SE dost
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #11 kedy: 21. Január , 2013, 18:05:52 »

tak si kup tu s tremolom tam si kamene vies nastavit, a vyskusat sa daju v onboarde tam maju hlavne tych SE dost

Clovece, fakt, na Onboard som zabudol. A pritom tam chodim k Neuszerovi do servisu.... Dik za pripomenutie!
 Zdravíčko
Zaznamenané
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #12 kedy: 21. Január , 2013, 19:48:51 »

Padanie na hubu  je bezne napr. Pri explorer musis dat uchytenie pasu viac ku krku
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #13 kedy: 12. Február , 2013, 18:19:38 »

...  :) "pada na hlavu" ...
Zaznamenané
stepanovicd
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #14 kedy: 13. Február , 2013, 11:11:21 »

Tak toto sa mi nikdy nestalo :D a je to asi gitara ktorá mi najdlhšie vydržala, verím, že aj vydrží
Zaznamenané

PRS SE Tremonti Custom
Mesa F-50
Morley Tremonti wah
jt-amps screamer 808
Marshall Regenerator
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.