Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 08:38:58
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 6 strunna gitara na podladenie  (Prečítané 4636 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #15 kedy: 10. Február , 2013, 15:27:45 »

to su 14ky?? ja hadzem 13ky a obcas mi to este pride trochu blatove, take rozliate pri vyssom skresleni :)
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #16 kedy: 10. Február , 2013, 15:38:38 »

vsak ale nepozeraj len na prvu strunu. napriklad EB ma hrubky na klasickych sedmickovych strunach od 14 po 58.. toto ma hrubku po 70. tieto struny su ideal na Gis ladenie. Skusal som aj A, ale to su uz napnute moc
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #17 kedy: 10. Február , 2013, 15:41:16 »

ja pouzivam na B 13-64...skusal som aj do A ... v pohode :-) ta 0,64 je kusovka
Zaznamenané

hm... :-D
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #18 kedy: 10. Február , 2013, 16:28:40 »

Inak mne sa celkom páčil Schecter Omen, mineule som to servisoval, hola tam mala deviny struny podladené do H, basová struna Cis a prekvapivo to aj dobre artikulovalo, len to ladenie nebolo moc stabilné.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #19 kedy: 10. Február , 2013, 16:47:18 »

deviny struny podladené do H,
vsak to museli tie struny visiet..

PRS - preco nie, len tu 25" menzuru bude treba kompenzovat hrubsimi strunami

Caparison je tiez v poho, z fabriky to standardne ladia do H, pokial ti vadia tenke Ibanez krky, tak tie ich krky by ti mohli celkom sadnut

ESP - horizon pouzivaju napr Parkway drive, deep blue album ladili do drop A#, neviem jak ten najnovsi

pokial nemas rad hrube droty na omak pod prstami, tak by si mohol skusit aj nejaku baritone gitaru
« Posledná zmena: 10. Február , 2013, 16:48:01 od styrioci » Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #20 kedy: 10. Február , 2013, 17:05:35 »

pozeral som tie Agile, robia aj baritone 6ky s 28 menzurou, nato by mali ist aj tensie struny dat :)
sice nemam problem s hrubymi strunami, teraz mam 13tky a v pohode, ale ked potom chytim gitaru so standart ladenim tak sa mi natom hra dost inak, chcel by som aj tu podladenu gitaru stiahnut tak na 11tky, to by som bol spokojny

pozeral som predchvilou sevenstring, presne som hladal to co aj ty spominas, nejaku esp horizon, to by mi mohlo sadnut..niektore velmi pekne kusky za slusne peniaze sa uz predali, ale tak pockam ze co pride
ale myslim ze ta ESP by mala byt pre mna fajn cesta, PRS mi k takymto ladeniam nejako nejde :)
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #21 kedy: 10. Február , 2013, 17:29:50 »

ESP - horizon pouzivaju napr Parkway drive, deep blue album ladili do drop A#, neviem jak ten najnovsi
Deep Blue ladili drop A#, ostatne drop B, cize kusok vyssie..aj starsie albumy, aj ten najnovsi..sranda je ze ten deep blue znie na gitarach asi najviac rozliato a nevyrazne, oproti Horizons, a Killing with a smile ani nehovorim, tam hrali gitary fantasticky..tento novy album sa mi zda ze uz je znova krok k lepsiemu zvuku gitar, ale na tie starsie sa to nechyta :)
v konecnom dosledku by ma zaujimalo, kolko percent z toho prepadu sposobilo to ze to podladili este polton dole :D lebo vazne to znie menej tuho, je to take vlacnejsie a rozliatejsie..ze ci sa natom podpisalo aj to ladenie, alebo je to len vec aparatov, mixu, masteringu, producenta :)
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #22 kedy: 10. Február , 2013, 18:17:40 »

ak ti nevyhovuju hrube struny tiez by som odporucal baritonovu gitaru, aspon 25,5" scale (esp horizon, schecter hellrasier c1 a podobne).

Zaznamenané

bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #23 kedy: 10. Február , 2013, 20:00:00 »

pri takovem podlazeniu bych sel do barytonove kytary. Na nekterych kytarach jsou nulaky, kde se nevleze struna silnejsi nez 056. Me by sa zamluvala ta RGD serie od Ibanez, model 2120.
U PRS ma skoro 28'' Mike Mushok signature.
« Posledná zmena: 10. Február , 2013, 20:05:31 od bubucci » Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.