Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 09:28:21
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SE 5W gitarova hlava  (Prečítané 6550 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #15 kedy: 20. Február , 2013, 18:25:38 »

Neviem odkial to beries, ale nie neroztopila preco by aj mala ? funguje uplne normalne... je to jednocinna trochu viac pootvorena trieda A, co je na tom nenormalne ? Pisal som ze +300V je naprazdno. Standardny prud EL84 a 6P14P je podla katalogovych udajov 48mA pri Ua 250V, limiting udaje su +300V a 65mA, nechapem preco by to nemala zvladnut a mala by sa roztopit, asi sa zjavne nerozumies elektronkam.

Ver tomu ze mam meraky dobre, a v limitacii to neprzdi, ale hra ako ma, je to stavane za ucelom gainu a to skreslenie vo velkom pripade nedochadza na konci ale uz je skreslene v preampe (konkretne na katodovom sledovaci s priamou DC vazbou), na konci ho skreslis len ked das master na max. a aj to sa vtedy ten zosilnovac v limitacii chova uplne normalne, robi krasny obdlznik, ani nema velke zvlnenie zdroja v tvrdom limite.
« Posledná zmena: 20. Február , 2013, 18:56:15 od Wili » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 20. Február , 2013, 21:21:48 »

1. ...Pisal som ze +300V je naprazdno...

2. ...limiting udaje su +300V a 65mA, nechapem preco by to nemala zvladnut a mala by sa roztopit,

3. asi sa zjavne nerozumies elektronkam.

1. V trieda A naprázdno = "naplno". Okrem toho naprázdno je lampa zaťažená najviac.

2. Limitnými údajmi nemôžeš zaťažiť tú lampu súčasne, anódová strata vychádza skoro 19 W (povolená 12 W).

3. Napísať Brďovi, že nerozumie elektrónkam je najväčšia drzosť, akú som na tomto fóre zažil. ?§!.  ?§!.  ?§!.
Zaznamenané
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #17 kedy: 21. Február , 2013, 13:39:57 »

nj napisal som zle udaje, to platilo bez RC clenu, ja som tam robil este potom tie upravy v napajani cez RC a nakoniec to je takto: napajanie koncaku +264V, kludovy prud 46,66mA. + ubytok na vystupnom trafku je 12V. Cize elektronka je krmena 252Vx0,04666 = 11,75W, takze to je ok. Len som tie udaje pisal vtedy z hlavy a zle som si to pamatal, dnes som to kvoli tomu otvoril a premeral to.

Inak toto s vykonovou stranou elky je pravda ale tiez nie vzdy to plati a nie kazdy to dodrziava. Bezne vyrobcovia elektronkacov pouzivaju omnoho vyssie napajanie a niekedy aj prudy co dost dramaticky nici elektronky a preto aj hudobnici potom kazde 3 roky menia elektronky lebo to nezvladaju. Konkretne Vox napaja PP koncak s EL84 napr napatim okolo 380-400V (katalogovo mas +300). Tak isto sa da aj z 2xEL34 spravit aj 100W koncak, bud vacsim prudom alebo zvysenim anodoveho napatia k 700V, nehovorim ze je to v sulade s pravidlami tych elektronok, nie je, len vravim ze sa to da a uplne bez problemov, aj preto sa elektronky na take ucely pouzivaju pretoze daju sa s nimi (samozrejme na ukor skratenej zivotnosti) prekracovat udaje pokial su kvalitne, nie ako u tranzistoru kde ked prekrocis povolenu SOA, pocujes uz len "cink" a mozes menit koncaky.
« Posledná zmena: 21. Február , 2013, 13:40:39 od Wili » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #18 kedy: 22. Február , 2013, 09:36:20 »

 ... wili ty si normalne katalogovo pouckovy elelktrikar  Bavím sa skvele
Dufam ze tieto mudrosti nepises kôli mne ,lebo ja som za svoj kratky zivot navrhol a postavil tolko lampovych koncakov okrem ineho,ze to by si ani neodniesol ,tak ze o lampach fakt nepotrebujem citat od niekho ,kto si mysli ze rozumie tomu co pise ,ale opak je pravdov.
Ale srat na debaty bez nazornej ukazky .Rad by som si nazivo vypocul hentake radio aby tu potom nedoslo k nedorozumeniem :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 22. Február , 2013, 15:19:04 »

Pri pohlade na schému ma ešte napadajú dve veci:
Pri prepínaní musia byť v repráku strašné šupy, nemal by si to ináč zapojiť?
Prepínaš trióda/pentóda na vstupnej lampe, ale to zmení iba citlivosť (to môžeš aj pohnúť gombíkom Volume), prečo to neprepínaš na výkonovej lampe - tam by to zmenilo aj charakter skreslenia.
Zaznamenané
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #20 kedy: 22. Február , 2013, 17:20:45 »

az take supy to do repraku nerobi, ale ano pocut ked to prepnes, ale nie je to nic strasne. Ked prepinas trioda/pentoda, tak v trioda ma mensi rozkmit a pentoda ponukne vacsi rozkmit = tym padom viac skresluje nasledujuca elka v retazci kedze je viac prebudena. Okrem ineho v pentodovom mode si mozes tiez upravovat frekvencnu charakteristiku pentody zmenou hodnoty kondenzatoru, ktory je oprety o G2 mriezku, nieco podobne ako ked do katody davas paralelne na rezistor kondezator ale zneje to trochu inak a tiez hodnoty su ine. Pri 100n kondenzatore ti to da taky pekny basovejsi plny zvuk. Ked si tam das napr. 10n, alebo este menej tak pekne dvihne stredy / uberie basy a tiez ten zvuk ma iny charakter ako ked upravujes kondenzator v katode. Cize ponuka to dalsiu moznost ako si nastavit/upravit/prisposobit zvuk toho preampu.

Keby som to menil na vystupnej lampe menilo by to aj charakter skreslenia (tak ako aj v preampe) ale okrem ineho ubralo by to dost dramaticky vystupny vykon, lebo v triode by bol vykon cca polovicny.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.