Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 16:24:38
Strán: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342740 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1275 kedy: 03. Máj , 2017, 14:24:21 »

Lol, ze priekupnik tu na fore, ked som tu ani jednu drahsiu gitaru aspon 10 rokov nepredal. Bavím sa skvele Overene stranky Japoncov nepoznam ani nesledujem, ved si to predsa sam lahko vyhladas.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1276 kedy: 03. Máj , 2017, 14:28:56 »

Lol, ze priekupnik tu na fore, ked som tu ani jednu drahsiu gitaru aspon 10 rokov nepredal. Bavím sa skvele Overene stranky Japoncov nepoznam ani nesledujem, ved si to predsa sam lahko vyhladas.  :)
ale šak priekupnik v zmysle, že tu furt nejaké gibsony predvádzaš, že si kupil... :)

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #1277 kedy: 03. Máj , 2017, 14:42:32 »

http://www.tokaiguitar.de/xtcommerce/product_info.php?info=p858_ST50-BB-L-E--1984--H31.html

toto je známy nemecký predajca Tokai, má teraz novú zásielku Tokai Silverstar. To sú dobré gitary, mám 3.  Ale ak sa nevyznáš tak ťa oklame.  Ponúkne nižší model, vydávaný za vyšší.  Sú rady SS 36,  38, 40, 48, 50,60, 80
Mám dve 48 a jednu 40. Tá 40 je najlepší strat aký som kedy držal v rukách.
Tokai a Fender japan /staré/ sa dajú slušne kúpiť aj na allegro.pl
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1278 kedy: 04. Máj , 2017, 10:37:17 »

tieto by mohli byť dobré:

http://www.ebay.de/itm/Fender-Stratocaster-USA-American-Standard-Strat-light-Relic-mit-Koffer-/272650354369?hash=item3f7b3a3ec1:g:3BAAAOSw~y9ZBHYo

http://www.ebay.de/itm/Fender-American-Standard-Stratocaster-OW-/122431240411?hash=item1c817878db:g:veEAAOSw~AVYvCtH
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1279 kedy: 04. Máj , 2017, 10:51:49 »

zase len par postrehov hlava nehlava.

mne osobne nedava ziaden zmysel kupovat American Standard z ebay. je ich jak mraky ci v BA, ci v SK alebo CR. staci par dni / tyzdnov sledovat inzeraty a kupis. 1100 je moc, vsak to sa musi dat kupit aj za 700, ak nie hned, tak ked pockas, bude. vsal len tu na fore kolko sa ich uz prebehlo.

myslim, ze sa nespletiem, ze Tvoj etalon je hlavne nech sa to blizi Blackmoreovej gitare, cize skora 70-tka. poznajuc ceny, 3-4 aj viac litrov, tak na toto sa len tak lahko nedociahne. ale ak by si sa "uskromnil", tak od toho cca 1977 to uz zacina byt v sumach podstatne nizsich, mozno aj do 2 litre. sice to bude asi uz trochu ina gitara, ako tie "dobre skore 70tky", ale bude to nastroj urcite zaujimavy, vyhraty, od Blackmoreho len na skok par rokov. 30-tku mas aj tak az buduci rok, ako si pisal, dovtedy na to urcite dosetris. ako "investicia" to urcite neni o nic blbsie, ako radovy American Standard, skorej naopak a urcite to bude aj vynimocnejsi nastroj po kazdej stranke.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1280 kedy: 04. Máj , 2017, 11:01:16 »

ked si nasetril liter na usa standard, tak isto nasetris este par stovak a podla mna si kup od ruky custom shop, to je niekde uplne inde ako bezny usa standard, ktory podla mna znie dost podobne ako mexico na ktore si hral doteraz. A mas gitaru na cely zivot a nebudes za nejaku dobu spekulovat co vymenit aby to hralo inak
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1281 kedy: 04. Máj , 2017, 11:17:12 »

myslim, ze sa nespletiem, ze Tvoj etalon je hlavne nech sa to blizi Blackmoreovej gitare, cize skora 70-tka. poznajuc ceny, 3-4 aj viac litrov, tak na toto sa len tak lahko nedociahne. ale ak by si sa "uskromnil", tak od toho cca 1977 to uz zacina byt v sumach podstatne nizsich, mozno aj do 2 litre. sice to bude asi uz trochu ina gitara, ako tie "dobre skore 70tky", ale bude to nastroj urcite zaujimavy, vyhraty, od Blackmoreho len na skok par rokov. 30-tku mas aj tak az buduci rok, ako si pisal, dovtedy na to urcite dosetris. ako "investicia" to urcite neni o nic blbsie, ako radovy American Standard, skorej naopak a urcite to bude aj vynimocnejsi nastroj po kazdej stranke.

Len zas kupovat Strat 77-81 cez net je velke riziko, kedze asi nenajdes menej konzistentne gitary celkovo kus od kusu ako prave z tohto obdobia. A na druhej strane az tolko ich tu nie je, ze sa daju len tak kupit tu. A inak aj zneju dost odlisne od tych 70-74, tam je uplne ine drevo aj snimace uz. To fakt radsej dosetrit a kupit nejaku CS reediciu, tie sa daju ked je stastie uz pod 2 litre splasit niektore a tam sa to v klude aj naslepo.  :)
« Posledná zmena: 04. Máj , 2017, 11:18:26 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1282 kedy: 04. Máj , 2017, 11:29:51 »

...A na druhej strane az tolko ich tu nie je, ze sa daju len tak kupit tu...

tady mas jednu serizenu kytararem  Ja som čert..

https://kytary.cz/fender-1977-stratocaster/HN169687/
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1283 kedy: 04. Máj , 2017, 11:37:57 »

eej, chlapi, ale ste sa rozbehli.... a ja reku, že tak skromne začnem so štandardom a tu už CS level :) bárs by tak bolo....

veru, sám neviem čo robiť. začiatok bol jednoduchý - chcel som američana. tak trochu aj pre to, že je tam napísane made in USA a aj preto, že chcem veriť, že to bude gitara o pekný kus lepšia mexiko. lebo čo som hral na mexikách, tak hrajú ako mexiká.

do vyššej cenovej kategórie som už nechcel ísť, lebo šak na čo? aj tak je to s hraním u mňa ako to je, bola by to skôr taká radosť pre seba samého. mať CS z pod ruky za takmer 2 litre (alebo koľko taká vec stojí) mi príde ako zbytočná investícia na to, aby som na tom hral doma sám pre seba, prípadne si šiel z času na čas s niekym zabrnkať. a na také hranie mi taká gitara príde ako veľký luxus. to je skôr gitara na štúdiovú prácu, či?

ten americký štandard som videl ako takú zlatú stretnú cestu pre mňa.

a Rastis - hmm, Blackmore, tak iste, etalón. lenže v jeho zvuku je gitara len malé percento. on to má hlavne v rukách. jeho gitara sa mi páči hlavne vizuálne. tá "zájdená" biela s rosewoodom a veľkou hlavou... to je u mňa TOP. BTW - ten jeho podpisový model je Mexičan a stojí nový do 1300 eur. chvíľu som uvažoval, že JBMNT a oprobujem - scalopped hmatník - ale čo som čítal recenzie na to, tak drvivá väčšina ľudí hovorila, že akýkoľvek američan hrá lepšie. tak neviem teraz...

rád si počkám na nejaký štandard, aj tu na fóre. šak inak, predáva teraz niekto niečo?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1284 kedy: 04. Máj , 2017, 11:42:05 »

tady mas jednu serizenu kytararem  Ja som čert..

https://kytary.cz/fender-1977-stratocaster/HN169687/

pekne, 2 902€.. na tom by som sa neodvážil ani zahrať si. ale je krásna. vymeniť pickguard za biely a je z toho Strat z ery albumu Burn a california Jam :)  Popiskujem si
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1285 kedy: 04. Máj , 2017, 11:46:33 »

pekne, 2 902€.. na tom by som sa neodvážil ani zahrať si. ale je krásna. vymeniť pickguard za biely a je z toho Strat z ery albumu Burn a california Jam :)  Popiskujem si

to bol len taky for, je to dost nadhodnotene, realne sa daju kupit o 1/3 menej. Brano pise spravne, ze to nebola najstastnejsia era co do konzistentnosti. ale zase, ked uz by si na nejaku taku mal osobne niekde natrafit, tak za rozumne peniaze to moze byt rozumna gitara, ktora ma svoje miesto na trhu aj do buducnosti vzdy iste (respektive istejsie, ako kusy zo sucasnosti) ...
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #1286 kedy: 04. Máj , 2017, 12:49:52 »

Fakt si musis ujednotit, ze ci chces lepsi zvuk alebo len vlastnit nieco pekne. Tie standardy su pekne klasiky s peknym napisom na hlave.  :)

Ja osobne by som standard nekupoval novy. Ja som kupil jazdenu US gitaru a som spokojny s tym, ze som nic zbytocne nepreplatil a na stojane je pekna.  Na zdravie!
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1287 kedy: 04. Máj , 2017, 13:09:02 »

tak potom čo odporúčate?

lebo tak pozeral som v muziker aj tie professional a elite série, ale tak tam bola cena fakt už mimo toho čo som myslel, že by som za to dal.

myslel som, že za liet musím kúpiť dobre hrajúcu gitaru tak, že ju nebudem musieť hladať ako ihlu v kope sena. teraz to ale vyzerá tak, že na to, aby som kupil slušnú gitaru musím dať koľko? minimálne 1500€? či? a kam sa v tej hladine dostanem? lebo pozrel som si nemecký eBay a ceny za tie 70tko straty šli od 2000 niečo až po takmer 4500 a kusok viac. viac ako 5 000 som nevidel. tie čo boli bližšie k 2000 boli hard tail zvačša...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1288 kedy: 04. Máj , 2017, 13:25:49 »

tady mas jednu serizenu kytararem  Ja som čert..

https://kytary.cz/fender-1977-stratocaster/HN169687/

Co dodat, to je silno ceske cele ☺️.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1289 kedy: 04. Máj , 2017, 14:23:39 »

ja by som sa vykaslal na to, co ponukaju obchody. jednoducho by som sledoval inzeraty dovtedy, kym by som v danom svojom rozpocte nenatrafil na nieco, co by mi davalo zmysel. ak chces American Standard, preco nie, su to popularne gitary, vzdy ich robili poctivo, s dobrym kufrom. podla mna ma zmysel dat za to spominanych 700€. kukol som bazos.sk - do 25Km od BA su za tuto cenu rovno dve, cierna s javorom a biela s palisandrom...  Neviem

nejaky Professional z Muzikeru sa v momente kupy stane zase len obycajnym USA Standardom v hodnote 700€, American Special bude vzdy len blby Higway za 500€ atd  Ja som čert..

« Posledná zmena: 04. Máj , 2017, 14:25:52 od rastis » Zaznamenané
Strán: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.