Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 08:08:03
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343281 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #75 kedy: 04. Marec , 2013, 22:35:39 »

"Ak je Stratocaster pištoľ, tak Telecaster je delo" Keith Richards

A ja sa plne stotožňujem s tým, že Tele je surovejší nástroj, Strat je trochu zamatovejší, ale určite nie horší (ani lepší)
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #76 kedy: 04. Marec , 2013, 22:46:06 »

tele je najsurovejsi, neohrabany nastroj aky je a preto je to naj nastroj na svete  :)  ja som sa par dni dozadu pichol na skuske kamosovi do twinu na jeho nastaveni (hrava na jaguare) a skoro mu to vyjebalo repraky z toho
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #77 kedy: 04. Marec , 2013, 23:12:55 »

Kobylkovy snimac u mna tiez totalne vedie pri Tele ako pisal brko. Na Strate mi vadi ten volume potak a hlavne u vacsine Stratov ako som pisal je kobylkovy snimac strasne tenucky a banjoidny. U Tele zvycajne viac taha a je drsnejsi.

Tu je pre mna taky klasicky teleidny rockovy zvuk na gejwotoch.



Alebo tu od 3:14
« Posledná zmena: 04. Marec , 2013, 23:27:48 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #78 kedy: 05. Marec , 2013, 07:09:11 »

skvele ukážky škoda že bez videa , moj kamoš ma tele a pri kobyle ma niekde v anglickú to kúpil u gitarara pôvodný singel - neviem ako sa volaju tie ručne vinute  prve single - a ked to zapol do plexi tak som sa skoro posral a to to mal na mexičanovy ten snímač mal aspon pre mna väčšiu cenu ako cele tele
každopádne Leo sa trocha prerátal ked si myslel že strat nahradí tele lebo su to naozaj dva rovnocenne nástroje , a však pri identickom snímači pri kobyle a v prípade keď ma strat struny skrz telo ten rozdiel hádam až tak markantný nieje
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #79 kedy: 05. Marec , 2013, 07:45:19 »

Niektoré zdroje uvádzajú, že Strat nemal nahradiť Tele, ale išlo len o luxusnú verziu, ktorou reagoval aj na Les Paula
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #80 kedy: 05. Marec , 2013, 08:02:04 »

každopádne teraz to vyzerá že tele je luxusný strat  ?§!.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #81 kedy: 05. Marec , 2013, 08:03:50 »

Strat a luxus? Ved to ani zdaleka nebol nejaky high end model v ich ponuke
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #82 kedy: 05. Marec , 2013, 08:04:26 »

tiež by bolo zaujímave zamysliet sa nad
singel strat - jednokanal lampa ............................ humbucker - viackanalove pregainovane ampy
šrobovany krk vs lepený - sustain ........- až také jasne to nieje lebo lepidlo je vlastne izolačná vrstva a tiež tie skrutky to drevo do seba tlačia neustále
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #83 kedy: 05. Marec , 2013, 08:12:35 »

Niektoré zdroje uvádzajú, že Strat nemal nahradiť Tele, ale išlo len o luxusnú verziu, ktorou reagoval aj na Les Paula

Ano, toto je pravda. Ved ked si zobereme moznosti tele a stratu tak hned mame minimalne o 3 vecia naviac pri strate: tremolo, 3 snimace - 1 snimac naviac a kontury tela - vyrezanie pre ruku a brucho. Samozrejme casom sa rozdne upravoval tele na strat a naopak, len tvar tela zostaval zvecsa dodrzany
« Posledná zmena: 05. Marec , 2013, 08:15:31 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #84 kedy: 05. Marec , 2013, 08:23:42 »

šrobovany krk vs lepený - sustain ........- až také jasne to nieje lebo lepidlo je vlastne izolačná vrstva a tiež tie skrutky to drevo do seba tlačia neustále
Ach Stevino, už sa to tu riešilo Xkrát, ak je dobré drevo lepené dobrým lebidlom, tak nástroj nestráca na rezonancii. Lepidlo nieje izolačná vrstva, navyše lepidlo je vrstva, iba pri začiatku samotného lepenia, po zaťažení časť lepidla vytlačíš von, časť lepidla sa vsiakne do oboch lepených častí.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #85 kedy: 05. Marec , 2013, 08:42:42 »

presne, dobre zlepeny spoj je pevnejsi ako drevo samotne a chova sa ako jeden kus dreva
« Posledná zmena: 05. Marec , 2013, 08:43:08 od styrioci » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #86 kedy: 05. Marec , 2013, 08:52:56 »

no jasne  Bavím sa skvele , vooooooooooooooooooobec sa nič nezmení ked je drevo nasiaknuté hoccčím , ale oto v tejto teme nejde , straty s  lepenými krkmi nikdy nešli a nieje to len kvôli tomu že je to jednoduchšie na výrobu
dajte nejaké foto svojich stratov s komentom nech sa to tu  uzaujímavie
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #87 kedy: 05. Marec , 2013, 09:08:54 »

straty s  lepenými krkmi nikdy nešli a nieje to len kvôli tomu že je to jednoduchšie na výrobu

Je to v prvom rade kvoli tomu. Leo Fender vacsinu veci navrhoval tak, aby sa co najlahsie spustila rychla seriova vyroba. Strat je nieco ako automobily Ford medzi vojnami. Utilitarna a pragmaticka lahko dostupna gitara, nerobili z nej ziadnu vedu a capli tam tiez drevo ake bolo najviac dostupne a lacne tak ako pri Tele, ktore boli prve casto dokonca aj z borovice.
« Posledná zmena: 05. Marec , 2013, 09:09:15 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #88 kedy: 05. Marec , 2013, 09:20:24 »

Kobylkovy snimac u mna tiez totalne vedie pri Tele ako pisal brko. Na Strate mi vadi ten volume potak a hlavne u vacsine Stratov ako som pisal je kobylkovy snimac strasne tenucky a banjoidny. U Tele zvycajne viac taha a je drsnejsi.

Tu je pre mna taky klasicky teleidny rockovy zvuk na gejwotoch.



Alebo tu od 3:14


blackmorovi to hralo lepsie so stratom a marshallmi veru Popiskujem si
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #89 kedy: 05. Marec , 2013, 09:20:32 »

to je sice pekne vraví sa to ale podla mna išlo leovi v prvom rade o zvuk čoho následkom je aj bezkonkurenčný ton stratov , je to proste dokonala gitara až na ten volume potak ktorí môže na druhej starne bit aj výhoda 
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.