Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 20:44:28
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343145 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #90 kedy: 05. Marec , 2013, 09:21:25 »

no jasne  Bavím sa skvele , vooooooooooooooooooobec sa nič nezmení ked je drevo nasiaknuté hoccčím , ale oto v tejto teme nejde , straty s  lepenými krkmi nikdy nešli a nieje to len kvôli tomu že je to jednoduchšie na výrobu
dajte nejaké foto svojich stratov s komentom nech sa to tu  uzaujímavie

lebo straty su zname dlhym sustainom  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #91 kedy: 05. Marec , 2013, 09:35:09 »

Leo Fender mal v prvom rade seriozne problemy so sluchom, v druhom rade sam spominal, ze Strat ako gitara bola vysledkom cisto pragmatickych snah o novu ergonomicku modernu gitaru. Zvuk sa riesil minimalne, prioritou bola lahka a lacna masova produkcia, moderny tvar a dobry dobovy marketing.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #92 kedy: 05. Marec , 2013, 09:45:20 »

Suhlasim s Progim. Leo nebol hudobnik, ale inzinier a navrhol tele tak aby to bol co najjednoduchsi a najlahsie servisovatelny nastroj. Az na podnety hudbonikov prisli postupne zmeny - vystuha krku, kontury, tremolo a pod.
V tych casoch sa vobec neriesil zvuk.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #93 kedy: 05. Marec , 2013, 09:47:29 »

ja davam hlas stevinovi, leo po takom faile akym bol telecaster musel prist s niecim lepsim a po siahodlhych analyzach vznikol strat, dokonalost sama. to musi byt kazdemu jasne  Na zdravie!
« Posledná zmena: 05. Marec , 2013, 09:58:18 od styrioci » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #94 kedy: 05. Marec , 2013, 09:48:56 »

tak to znie akoby to robili poliaci len nech to vyzerá  Nezahrávaj sa....  , ako ja viem Leo vyše roka experimentoval s drevom tvarom technológiou a to od rana do večera , dobrý strat ma skvelý sustain , a hlavne hra v stredoch a nie zahuhnane do basov ako mahagonove dreva
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #95 kedy: 05. Marec , 2013, 09:58:57 »

mahagonove dreva
ten bol dorby  Bavím sa skvele
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #96 kedy: 05. Marec , 2013, 09:59:29 »

vsak mahagon hra stredovo dost, to si treba obcas zahrat aj na gitare ktora je z poriadneho dreva

a hlavne tie jasenove straty su brutalne stredove  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 05. Marec , 2013, 10:01:06 od glamrocker » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #97 kedy: 05. Marec , 2013, 10:13:52 »

ono stevo az tak moc zas nekeca..

 je fakt ze mahagon sice hra stredy ale aj kopec takych spodkov, ktore sa zahuhlavat mozu..
taktiez otazka je ze aky mahagon.. khaya hra viac stredovo, moj honduras tlaci aj pokokot basov..

co mam sedmicku z hondurasu tak to bol tak specificky nastroj ze som mal furt problem najst do toho snimac.. je to tak hlasne ze to kricalo jak hovado a do toho este tlacilo spodek.. dalsia sedmicka bude telkac  z jasena, sme inak o tom kecali aj s shanikem tuto z fora co si daval robit u igora tu poslednu gitaru s burlom na vrchu a spominal, ze ked bol v nemecku na stretku luthierov, tak tiez spominali ze mahagon na 7icku a spodnejsie ladenia ze to neni uplne ono..

inak mam mahagon rad ale vacsinou na lespaule, 6tka, standardne ladenie maximalne nejaky drop D, ale musi to mat lepeny mahagonovy krk.. nejak za tie roky mam dojem ze ak mahagon tak celomahagon a nejaky javor top maximalne..

a sranda je ze co som pocul hrat mahagonovy strat, tak to nehralo az tak moc rozdielne od jasenoveho, mozno prijemnejsie a menej jacavo..
« Posledná zmena: 05. Marec , 2013, 10:14:09 od kaolko » Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #98 kedy: 05. Marec , 2013, 10:20:55 »

 Na zdravie! až mi slza vypadla
to by bolo sa zamyslieť aj nad vplyvom tvaru tela na zvuk
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #99 kedy: 05. Marec , 2013, 10:22:47 »

tak ale ty zas riesis custom nastroje kde je tych dovodov preco to nejak hra asi tishic a z toho polovicu netusi ani sam vyrobca. napr aj ked mas eben na hmatniku tak to vzdy posobi vykastrovanejsie a menej stredovo aj ked mas mahagon na tele.

ked sa pozries na seriovu vyrobu napriklad aj na ten apex co ma miso co je cisto mahagon javor krk palisander hmatnik, stratovska menzura (ktora ked je kratka ma na tej basovosti pri LP vacsi podiel ako drevo) a vobec to nehra nejak zahuhlane v basoch. dalsich x pripadov kedy hra mahagon stredovo ci uz pri SGckach alebo PRSoch
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #100 kedy: 05. Marec , 2013, 10:26:07 »

Na zdravie! až mi slza vypadla
to by bolo sa zamyslieť aj nad vplyvom tvaru tela na zvuk

nebolo
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #101 kedy: 05. Marec , 2013, 11:26:03 »

tak to znie akoby to robili poliaci len nech to vyzerá  Nezahrávaj sa....  , ako ja viem Leo vyše roka experimentoval s drevom tvarom technológiou a to od rana do večera , dobrý strat ma skvelý sustain , a hlavne hra v stredoch a nie zahuhnane do basov ako mahagonove dreva
v roku 1963 sa krátko používal aj mahagón. Inak bahňak používal Fender preto, lebo bol všade okolo, neskôr ho nahradil lacnejšou jelšou.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #102 kedy: 05. Marec , 2013, 11:30:48 »

v roku 1954 nevedeli, aky zvuk maju mat nejake dreva a nevedeli, co ma byt etalon zvuku elektrickej gitary. islo o uplne nove nastroje s roznymi technickymi a konstrukcnymi novinkami. vedeli, ako to ma vyzerat a nasledne boli asi dost sokovany ohlasom u verejnosti. ci to ma cinkat vo vyskach alebo mat kremove stredy - to asi neriesili vobec a ked, tak hlavne nech je to riadne ostre, lebo traduje sa, ze Leo bol nahluchly ...
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #103 kedy: 05. Marec , 2013, 11:34:19 »

Na zdravie! až mi slza vypadla
to by bolo sa zamyslieť aj nad vplyvom tvaru tela na zvuk
ak potavíš z rovnakého dreva Tele a Flying V, ale všetky konštrukčné postupy budú úplne zhodné, budu osadené rovnakým hardware, rovnakými krkmi, rovnakými snímačmi, tak tu sa môže teoreticky stať, že ten zvuk bude mierne odlišný, ale inak ide o úplnú blbosť. Fender to nieje iba jaseňové, alebo jelšové telo, dôležitý je aj krk a spôsob upevnenia k telu...
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #104 kedy: 05. Marec , 2013, 11:35:39 »

jasne najlepší nastroj na svete dielom náhody , podla mna Leo vedel čo od toho chce a riadne vyberal dreva a skúšal a skúšal a skúšal , aj Tvar robí svoje , inak škoda že bahnak už nerastie všade na okolo  , aj ked popri potokoch je jasena dost len to bahno mu chýba
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.