Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 15:55:32
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342737 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #135 kedy: 05. Marec , 2013, 14:15:39 »

Števo, nahluchly Leo Fender nikde neklepkal po doskách a opakujem, že začiatkom 50-tych rokov ešte netušili aký veľký vplyv má drevo na zvuk elektrického nástroja.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #136 kedy: 05. Marec , 2013, 14:20:07 »

Ja osobne mam pred Cinou respekt a nie nadarmo ma tato krajina historiu, ktoru moze aj stary kontinent len zavidiet.

No to hadam nie. Cina skoncila realne tak v 13./14. stor. a odvtedy nedala svetu vobec nic okrem porusovania autorskych a patentovych prav a ohrozovanie zapadnej ekonomiky v sucasnosti. Ja pred nimi moc respekt nemam, je to krajina so zdevastovanou vlastnou kulturou kvoli idiotskej pseudokomunistickej ideologii a kde jednotlivec neznamena takmer nic.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #137 kedy: 05. Marec , 2013, 14:20:22 »

Povestná kvalita starých Fendrov je tak trochu mýtus, už som čítal o katastrofálnych gitarách Fender z 50-tych a 60-tych rokov.

to sa nedozvieme. dnes sme odkazani na internetove ukazky dochovanych kusov, zvacsa takych, co sa na ne aktivne roky hralo, stastnejsi si nieco vyskusali aj osobne. aky bol zvysok vtedajsej produkcie, ktora sa nedochovala, nikto nevie a ti, co by vedeli, si hovno pamataju, pripadne si senilne vymyslaju...
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #138 kedy: 05. Marec , 2013, 14:20:59 »

keby kazdy majitel bol po hracskej stranke minimalne na takej urovni, ako ma kvalitny nastroj.
Mne by asi potom mali zakázať hrať
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #139 kedy: 05. Marec , 2013, 14:21:12 »

Povestná kvalita starých Fendrov je tak trochu mýtus, už som čítal o katastrofálnych gitarách Fender z 50-tych a 60-tych rokov.

Iste, ale pokial by si bral naslepo, tak mas z tych rokov stale najlepsiu zaruku, ze to bude super kus. Podobne aj u Gibsonov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #140 kedy: 05. Marec , 2013, 14:21:17 »

TO je jasne . ale už len taky faktor ako prirodzene vysušenie je dost doležity v tejto dobe ťažko realizovateľný , tak isto aj prirodzene vyhratie nastroja rokmi čo sa len ťažko napodobňuje ,
uvediem príklad - da sa už pekne cez net kupit pekná doska bahenného jasena vysokej triedy - žiadne suky kazy nič- zaručuje to že  nastroj z neho bude hrat super - NIE . tAk ako sa germaniove trandaki vyberajú zo 100 kusov  , tak ako sa lampy vyberajú . tak sa aj doska vyberá . A teraz všetci majstri gitarari široko ďaleko si objednajú peknú dosku a spravia z toho nastroj ktorí ladiť bude aj zniet bude ale bude to naozaj rezonančný top - hlavne vzhľadom k cene
Podla mna leo chodil po starých skladoch a pekne si klepal na dosky a vyberal si s prirodzene preschnutých  a mohol si to dovolit lebo sa robilo na kusy nie na kila ako teraz ......... samozrejme butiq firmi prva liga si da zaležat aj teraz

podla mna leo chodil do tych skladov jebat cernosky, a vyhovaral sa ze klepe po doskach
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #141 kedy: 05. Marec , 2013, 14:21:52 »

No to hadam nie. Cina skoncila realne tak v 13./14. stor. a odvtedy nedala svetu vobec nic okrem porusovania autorskych a patentovych prav a ohrozovanie zapadnej ekonomiky v sucasnosti. Ja pred nimi moc respekt nemam, je to krajina so zdevastovanou vlastnou kulturou kvoli idiotskej pseudokomunistickej ideologii a kde jednotlivec neznamena takmer nic.

vdaka Cine a cinskemu tovaru mame dnes konzum jak hovado, kazda domacnosti si moze dovolit vsetky spotrebice za ludove ceny, atd...  Žmurk
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #142 kedy: 05. Marec , 2013, 14:23:05 »

jaaaaaaaaaaaasne , som nevedel že par ludí tu žilo v usa v 50tich a poznalo sa s leom osobne- tak to vyzera  , ako som ja čítal pekne si dal záležať na výbere, materiálov a skúšali a konzultovali  to z hudobníkmi , neviem skade to mate že netušili vpliv materialu na nastroj ked pred tým boli len akusticke nastroje a tam bol matroš všeetko a vychadzalo sa s nich 
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #143 kedy: 05. Marec , 2013, 14:23:53 »

jaaaaaaaaaaaasne , som nevedel že par ludí tu žilo v usa v 50tich a poznalo sa s leom osobne- tak to vyzera  , ako som ja čítal pekne si dal záležať na výbere, materiálov a skúšali a konzultovali  to z hudobníkmi , neviem skade to mate že netušili vpliv materialu na nastroj ked pred tým boli len akusticke nastroje a tam bol matroš všeetko a vychadzalo sa s nich 

a ty si ho poznal osobne?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #144 kedy: 05. Marec , 2013, 14:24:07 »

vdaka Cine a cinskemu tovaru mame dnes konzum jak hovado, kazda domacnosti si moze dovolit vsetky spotrebice za ludove ceny, atd...  Žmurk

Ale aj same smejdy co sa skoro kazia, musis ich skoro obmienat a v EU rastucu nezamestnanost a paradny hospodarsky upadok (samozrejme za to nemoze len Cina, skor len malou castou). :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #145 kedy: 05. Marec , 2013, 14:24:30 »

nie ale hladam logiku v tom čo je fakt  Si píš!!!
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #146 kedy: 05. Marec , 2013, 14:25:03 »

zatial si vsak o nu ani nezakopol  Neviem
Zaznamenané

stoka!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #147 kedy: 05. Marec , 2013, 14:25:10 »

jaaaaaaaaaaaasne , som nevedel že par ludí tu žilo v usa v 50tich a poznalo sa s leom osobne- tak to vyzera  , ako som ja čítal pekne si dal záležať na výbere, materiálov a skúšali a konzultovali  to z hudobníkmi , neviem skade to mate že netušili vpliv materialu na nastroj ked pred tým boli len akusticke nastroje a tam bol matroš všeetko a vychadzalo sa s nich 

neviem, ktore akusticke nastroje sa predtym robili trebars z jasena... vsak napis, kde si to cital co pises
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #148 kedy: 05. Marec , 2013, 14:26:22 »

Ale aj same smejdy co sa skoro kazia, musis ich skoro obmienat a v EU rastucu nezamestnanost a paradny hospodarsky upadok (samozrejme za to nemoze len Cina, skor len malou castou). :)

to je vlastnost a ciel, aby si obmienal kazive smejdy, nie cinske lajdactvo a nesikovnost  Žmurk spotrebna doba  Ja som čert..
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #149 kedy: 05. Marec , 2013, 14:27:58 »

ved toto hľadal materiály vhodne na masiv bez dutiny a vyšlo mu to  Si píš!!! doteraz je bahenný jasen a jelša najlepšie drevo na gitaru prečo asi lebo ich tam vtedy veľa rástlo- tak tomu hovorím náhoda - asi taka náhoda ako ked hodíš kokosoví orech do mora a na druhej strane oceanu sa vyplaví ako basketbalka 
Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.