Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 18:16:50
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343140 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #150 kedy: 05. Marec , 2013, 14:29:49 »

jaaaaaaaaaaaasne , som nevedel že par ludí tu žilo v usa v 50tich a poznalo sa s leom osobne- tak to vyzera  , ako som ja čítal pekne si dal záležať na výbere, materiálov a skúšali a konzultovali  to z hudobníkmi , neviem skade to mate že netušili vpliv materialu na nastroj ked pred tým boli len akusticke nastroje a tam bol matroš všeetko a vychadzalo sa s nich 

Mam to napriklad z americkych for, kde su aj dost postarsi gitaristi (nad 60 rokov), ktori sice 50te roky priamo nezazili, ale urcite maju pomerne dost relevantnych informacii. :)

S akustickymi gitarami to vtedy nemalo vobec nic spolocne. Hlavne pochop, ze este v tej dobe neboli ani poriadne aparaty, na ktorych by sa tie zvukove vlastnosti driev tak prejavili. To, ze zhodou okolnosti vtedy vyrabane gitary su v priemere najlepsie, suviselo s lahko dostupnym spickovym drevom a malovyrobe a poctivej rucnej praci.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #151 kedy: 05. Marec , 2013, 14:30:00 »

ved toto hľadal materiály vhodne na masiv bez dutiny a vyšlo mu to  Si píš!!! doteraz je bahenný jasen a jelša najlepšie drevo na gitaru prečo asi lebo ich tam vtedy veľa rástlo- tak tomu hovorím náhoda - asi taka náhoda ako ked hodíš kokosoví orech do mora a na druhej strane oceanu sa vyplaví ako basketbalka 

to kto povedal ze jelsa a jasen je nejlepsie drevo? a uz si mal aj nejaku kvalitnu mahagonovu gitaru? alebo mahagon+javor? ci to len zas niekto povedal v krcme?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #152 kedy: 05. Marec , 2013, 14:33:07 »

to je vlastnost a ciel, aby si obmienal kazive smejdy, nie cinske lajdactvo a nesikovnost  Žmurk spotrebna doba  Ja som čert..

Iste. Suvisi to ale dost aj s tou obrovskou produkciou, ktoru nam priniesla trebars Cina a presuvanie vyroby do nej.
« Posledná zmena: 05. Marec , 2013, 14:33:29 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #153 kedy: 05. Marec , 2013, 14:35:17 »

doteraz je bahenný jasen a jelša najlepšie drevo na gitaru

A to mas skadial? :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #154 kedy: 05. Marec , 2013, 14:35:33 »

ja LP nemusím nie je dobre ergomomicky postavená  a na mahagonovej som hral a aj na Lp standard tak 15 ročnu  nehralo to zle ale ani výborne , a celojavorove su uškriekane mal som aj taku
Progi ma pravdu vo všetkom až na jednu vec na starých jednoduchých prvých lampových aparátoch  aspoň podla mna dreva hra viac a ovela viac ako na nových
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #155 kedy: 05. Marec , 2013, 14:35:49 »

LOGIKA, progi, LOGIKA!
Zaznamenané

stoka!
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #156 kedy: 05. Marec , 2013, 14:37:41 »

nechajte ho tak, stevo v krcme pocul ze leo klepkal po doskach tak je to pravda Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #157 kedy: 05. Marec , 2013, 14:38:25 »

ja LP nemusím nie je dobre ergomomicky postavená  a na mahagonovej som hral a aj na Lp standard tak 15 ročnu  nehralo to zle ale ani výborne

Mne zas tvarovo nesedi Strat a mozno pre vela ludi by znel skor ten LP vyborne.

Progi ma pravdu vo všetkom až na jednu vec na starých jednoduchých prvých lampových aparátoch  aspoň podla mna dreva hra viac a ovela viac ako na nových

Ale ved ja som hovoril o vykonovo slabuckych aparatoch z prvej polky 50tych rokov. Tie bud nekreslili vobec alebo potom kreslili priserne, boli slabe atd.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #158 kedy: 05. Marec , 2013, 14:38:41 »

ja LP nemusím nie je dobre ergomomicky postavená  a na mahagonovej som hral a aj na Lp standard tak 15 ročnu  nehralo to zle ale ani výborne , a celojavorove su uškriekane mal som aj taku
Progi ma pravdu vo všetkom až na jednu vec na starých jednoduchých prvých lampových aparátoch  aspoň podla mna dreva hra viac a ovela viac ako na nových

no tak zaujimave ja som hral na gitary z roznych driev a vzdy viac zalezalo na kvalite ako to ci to bola jelsa alebo mahagon. ty si radsej poskusaj realne veci a potom tu mudruj
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #159 kedy: 05. Marec , 2013, 14:40:52 »

ja do krčmi nechodím už roky je to strata času , ,
tak prečo su teda staré straty také dobre - náhodou                   ten mal teda pech
/Progi beriem každemu sedí ine , ja sa na to pozerám aj s ergonomického hľadiska a ked ma bit nastroj blízko ťažiska a nema nikde zavadzať tam Strat vedie
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #160 kedy: 05. Marec , 2013, 14:41:51 »

tak prečo su teda staré straty také dobre

Uz som to pisal vyssie, precitaj si.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #161 kedy: 05. Marec , 2013, 14:42:09 »

a to na aky stary strat si hral?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #162 kedy: 05. Marec , 2013, 14:44:06 »

a nakoniec mame všetci pravdu len sa nam chce konfrontovať lebo sme ješitný chlapi  Na zdravie!
ja na každy čo sa mi dostal za posledných 18 rokov pod ruky, plus dva čo mam doma  Zdravíčko
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #163 kedy: 05. Marec , 2013, 14:46:26 »

a nakoniec mame všetci pravdu len sa nam chce konfrontovať lebo sme ješitný chlapi  Na zdravie!
ja na každy čo sa mi dostal za posledných 18 rokov pod ruky, plus dva čo mam doma  Zdravíčko

vsak ale to niesu fendre? a to si hral akoze na stratocaster do 64teho lebo len tie su tie stare dobre inak Popiskujem si
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #164 kedy: 05. Marec , 2013, 14:47:28 »

a zrovna tie som v rukach nemal , len nejaké nove usa , zo dva niekde s 80tich usa , japan , a kopie a kopie
nič dem dom padla
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.