Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 09:49:50
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342623 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #210 kedy: 06. Marec , 2013, 13:23:46 »

tie velke hlavy su strasne divne
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #211 kedy: 06. Marec , 2013, 13:25:55 »

tuto je pekna gitara s velkou hlavou, zatial aj za celkom v pohode cenu

http://www.ebay.co.uk/itm/Fender-Masterbuilt-Custom-Shop-Reverse-Proto-Stratocaster-SRV-Hendrix-John-Mayer-/121075765709?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item1c30ad91cd
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #212 kedy: 06. Marec , 2013, 13:31:39 »

my, co sme mali platnu Skusime to cez vesmir a vkuse sme cumeli na detail tej hlavy, tak mame akosi velku hlavu zafixovanu, ako tu spravnu a tie male ako moderne cuda. ked sme neskorej zistili, ze mala je praveze povodna, boli sme prekvapeni :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #213 kedy: 06. Marec , 2013, 13:33:37 »

inak docela by ma zaujimalo poteoretizovanie o skorych 80tkovych USA podivnych Stratoch. to uz ani nebola CBS ale tusim to nove vedenie, v japonsku robili paradne kusy, aj repliky starych rocnikov a v USA take zahady... ze reku co ich viedlo k tym divnym kobylam a konstrukciam...

« Posledná zmena: 06. Marec , 2013, 13:34:57 od rastis » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #214 kedy: 06. Marec , 2013, 13:34:27 »

my, co sme mali platnu Skusime to cez vesmir a vkuse sme cumeli na detail tej hlavy, tak mame akosi velku hlavu zafixovanu, ako tu spravnu a tie male ako moderne cuda. ked sme neskorej zistili, ze mala je praveze povodna, boli sme prekvapeni :)

Mne sa tiez viac lubia velke. Inak aj im sa trochu menil tvar. 66-69 ich mali citelne ine a viac vykrojene ako tieto z konca 70s.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #215 kedy: 06. Marec , 2013, 13:39:03 »

inak docela by ma zaujimalo poteoretizovanie o skorych 80tkovych USA podivnych Stratoch. to uz ani nebola CBS ale tusim to nove vedenie, v japonsku robili paradne kusy, aj repliky starych rocnikov a v USA take zahady... ze reku co ich viedlo k tym divnym kobylam a konstrukciam...



ale na druhej strane zacali na zaciatku 80s robit aj USA reissue a tie su teraz velmi cenene a vraj velmi dobre gitary, tzv "fullerton reissue". Gilmourova cervena v ktorej ma emg je prave takato
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #216 kedy: 06. Marec , 2013, 13:45:10 »

Mne sa velmi pacia mahagonove straty ala Suhr a pod.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #217 kedy: 06. Marec , 2013, 13:46:02 »


mohli dat aj ten kobylovy singel "nahendrixa", ale inak zaujimava :)
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #218 kedy: 06. Marec , 2013, 13:46:28 »

inak docela by ma zaujimalo poteoretizovanie o skorych 80tkovych USA podivnych Stratoch. to uz ani nebola CBS ale tusim to nove vedenie, v japonsku robili paradne kusy, aj repliky starych rocnikov a v USA take zahady... ze reku co ich viedlo k tym divnym kobylam a konstrukciam...


to je Elite model, tie sa začali vyrábať počas CBS éry (v roku 83), paralelne sa vyrábal takýto "štandard", ktorý je chudák kúsok invalidný

(zdroj Tony Bacon - "Všechno o kytarách" a Terry Burrows "Rodokmeny slavných kytar")
« Posledná zmena: 06. Marec , 2013, 13:52:06 od KubBasak » Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #219 kedy: 06. Marec , 2013, 13:50:21 »

Inak mne sa kedysi tiež páčili veľké hlavy na Stratoch, práve aj kvôli obalu Skúsime to cez vesmír a 1. LP Tublatanky, neskôr ako som si požičal z knižnice Všechno o kytarách (vtedy tá kniha nebola dostupná, druhé vydanie vyšlo až nedávno), tak sa mi začala viac páčiť malá hlava  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #220 kedy: 06. Marec , 2013, 13:50:35 »

to je Elite model, tie sa začali vyrábať počas CBS éry (v roku 83)...

nechce sa mi to googlit, ale v roku 1983 to uz nebolo CBS (?) ved Fender Japan zalozili v 1982 a ani to uz nebolo CBS (?)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #221 kedy: 06. Marec , 2013, 13:52:51 »

nechce sa mi to googlit, ale v roku 1983 to uz nebolo CBS (?) ved Fender Japan zalozili v 1982 a ani to uz nebolo CBS (?)

CBS skoncilo s Fendrom v roku 1981 prakticky uplnym krachom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #222 kedy: 06. Marec , 2013, 13:53:43 »

nechce sa mi to googlit, ale v roku 1983 to uz nebolo CBS (?) ved Fender Japan zalozili v 1982 a ani to uz nebolo CBS (?)
CBS odpredalo Fender v roku 85 :)
Inak Fender USA v tom čase vyrobil asi 80 nástrojov mesačne  Bavím sa skvele (dnes opúšťa výrobnú halu v Corone 900 nástrojov denne)
« Posledná zmena: 06. Marec , 2013, 13:55:41 od KubBasak » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #223 kedy: 06. Marec , 2013, 14:03:18 »

CBS odpredalo Fender v roku 85 :)

Pravdu mas, este tieto posledne downcostove modely patrili pod CBS eru.

Inak cital som kdesi rozhovor so zamestnancom Fendru v 70tych rokoch a spominal, ze totalny upadok nastal zhruba v roku 1976, ked zacali platit zamestnancov nie pausalne, ale podla poctu vyrobenych kusov, co sa drasticky prejavilo na kvalite samozrejme. Cize aj CBS era ma svoje asi 3 "podery".

1. 1966-polka 1971, este klasika, akurat zmeny laku a snimacov, prakticky vsetko z jelse
2. 1971-1975, 3 sroby, bullet tiahlo, pribuda jasenu na ukor jelse, klesa kvalita opracovania
3. 1976-koniec - najvacsi upadok celkovo, horsie snimace, tazky jasen, jelsa zmizla, zle opracovane tela, hrube poly laky atd.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #224 kedy: 06. Marec , 2013, 14:25:18 »

Inak teda co sa uz tych Stratov tyka Bavím sa skvele, tak sa mi inak vzhladovo vzdy velmi lubili prave late 70s Straty a to tieto odtiene. Maju podla mna taky fajn dobovy rockovy 70s look. :)

Ten treti natural bola ta moja spominana 79na, skoro bez kontur tela. Telo 3 kusy tazky northern ash, lak ako plexisklo hruby. Mal ale taky fajn svojsky skleneny ton a na Strat neskutocny sustain.



Ano aj mne sa velmi pacil ten 3-ton sunburst na late 70 stratoch - jasen a taka vyrazna cervena v sunburste (79 podla SN ale realne to uz bol zaciatok 80 rokov), inak suhlasim ze taske bez kontur a ten zvuk som si v 1. momente myslel ze je uzasny, az som zistil pri porovnani s 69 stratom ako strasne je oproti nemu ako pod dekov, co ma dost soklo, kedze prave late 70 straty boli dost ostre zvukovo. urcite maju nieco do seba, ale pre mna dost rozhodla aj vaha. Inak iny strat, ktory som mal ties podla SN z 79 roku ale realne to bola taka late 78, tak ten mal viac vyrezane telo - kontury, bol skoro o 1kg lahsi a telo bolo len z 2ks, ale nie z 2ks symetrickych kusov (bolo to v pomere 1 k 2). Ties hlava bola rovnako velka ale mala iny lak - starsie modely mali zazlknutu hlavu - asi tam pouzivali nitrolak.

Inak pre zaujimavost late 70 straty zo SN zacinajucim na S9xxxxxx boli realne z rokov 78-82 ak som sa dobre o tom docital na nete. Moje osobne skusenosti to potvrdzuju.

Inak velke hlavy sa mi pacia aj ked najviacej prave na 69 modeloch. Ties ma nieco do seba zazlknuta hlava aj na tych
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 1.032 sekund, 23 otázok.