Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 09:44:01
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342621 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #285 kedy: 07. Marec , 2013, 17:28:11 »

Inak keď sme pri tých červených gitarách. Kedysi keď sa povedalo elektrická gitara, okamžite som si predstavil červený Stratocaster, lebo na taký hral Hank Marvin (jeto síce čiernobiely klip, ale gitara je podľa fotiek červená, v súčasnosti ju vlastní druhý gitarista Shadows, ide o prvý Stratocaster v Británii, ročník 59)

Toto ovplivnilo strasne vela gitaristov tej doby. Je pravda ze mne sa ta farba nepacila, ale raz nastal cas ked som si uz kupil aj taky cerveny strat.  Na zdravie!

On taky strat pouziva s oblubou stale
« Posledná zmena: 07. Marec , 2013, 17:29:13 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #286 kedy: 07. Marec , 2013, 17:33:51 »

tak to sme tu min dvaja. Teda ja mam strasne rad kombinaciu jelsa a palisander hmatnik.  Zdravíčko

Aj mne sedi tato kombinacia najviac, ci uz na Strate alebo aj Tele. Nemam rad javorove hmatniky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #287 kedy: 07. Marec , 2013, 17:35:12 »

Inak pre nadsencov Erica Claptona:


« Posledná zmena: 07. Marec , 2013, 17:36:08 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #288 kedy: 07. Marec , 2013, 17:38:45 »

Inak pre nadsencov Erica Claptona:




Odkedy po Cream presiel na Straty, tak ho nemozem pocuvat. Podla mna jeden z najnudnejsich a najprecenenych gitaristov vobec.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #289 kedy: 07. Marec , 2013, 18:08:55 »

Odkedy po Cream presiel na Straty, tak ho nemozem pocuvat. Podla mna jeden z najnudnejsich a najprecenenych gitaristov vobec.

No ale ty si zase dost zamerany na tie Gibsony. Mne sa zase paci jeho era zo stratom.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #290 kedy: 07. Marec , 2013, 18:16:13 »

No ale ty si zase dost zamerany na tie Gibsony. Mne sa zase paci jeho era zo stratom.  Na zdravie!

Nejde o to, mne to len potom uz pride ako taky senilny popik a obcas trosku pomaleho bluesu. Totalna nuda.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #291 kedy: 07. Marec , 2013, 18:18:28 »

Nejde o to, mne to len potom uz pride ako taky senilny popik a obcas trosku pomaleho bluesu. Totalna nuda.

ano vsak uz to nie je klasicky blues, ale kto by stale pocuval rovnaku 12 tku? A to by ho uz nikto nepoznal a nepocuval. Co je na nom ale uzasne je jeho styl hry, ako rozmysla pri hre, tvori solo a aky ma feeling

je to urcite jedna z najvyraznejsich osobnosti a inak viete o tom ze prvy signature model u Fendera bol prave jeho model gitary? A ties prvy signovany amp je zase jeho amp. To nie je nahoda, aj ked je to marketing, jeho meno je legendov a Fender ma nastastie pomerne vela legiend, ktore hravaju na Fenderoch.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Marec , 2013, 18:22:07 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #292 kedy: 07. Marec , 2013, 18:21:08 »

ano vsak uz to nie je klasicky blues, ale kto by stale pocuval rovnaku 12 tku? A to by ho uz nikto nepoznal a nepocuval.

Ale ved ani v Cream nehral 12ku, praveze to bola velmi zasadna kvazi takmer hardrockova kapela, ktora velmi ovplyvnila cele rockove dianie. Potom ako by mu preplo a zacal hrat starecke nudne popiky a prave obcas aj 12kove bluesiky. Ked som ho navyse pocul v Cream reunion hrat na Strate, to bola katastrofa.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #293 kedy: 07. Marec , 2013, 18:24:44 »

Ale ved ani v Cream nehral 12ku, praveze to bola velmi zasadna kvazi takmer hardrockova kapela, ktora velmi ovplyvnila cele rockove dianie. Potom ako by mu preplo a zacal hrat starecke nudne popiky a prave obcas aj 12kove bluesiky. Ked som ho navyse pocul v Cream reunion hrat na Strate, to bola katastrofa.

Ako som uz pisal, urcite sa pustil aj do popovych songov, ale na druhej strane mne sa vela jeho aj popovych pesniciek paci. Dokonca vydrzim pocuvat dlhodobo skor novsiu tvorbu aku tu ortodoxne bluesovu. Ale zase kazdy ma svoj vkus a to plati aj o gitarach ze?  Na zdravie!

Mne sa paci aj Cream obdobie u EC:
« Posledná zmena: 07. Marec , 2013, 18:28:40 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #294 kedy: 07. Marec , 2013, 18:27:54 »

Inak pre nadsencov Erica Claptona:




na srot rozjebana gitara a tipek to tam nosi v bielych rukavickach, soooo american  facepalm
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #295 kedy: 07. Marec , 2013, 18:30:46 »

nepacia sa mi humbuckeri na fendroch,ale to len moj nazor Žmurk
no Strat to neskutočne špatí, ale na Telkáči pri krku znesiem hocčo :) Dokonca Telkáč znesie po nepatrných zmenách v designe (pickguard) asi hocjakú kombináciu snímačov, podobne aj Jazzmaster/Jaguar
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #296 kedy: 07. Marec , 2013, 18:40:03 »

Toto ovplivnilo strasne vela gitaristov tej doby. Je pravda ze mne sa ta farba nepacila, ale raz nastal cas ked som si uz kupil aj taky cerveny strat.  Na zdravie!

On taky strat pouziva s oblubou stale
Ale ten nový má 22 pražcov, Kinman snímače... rysuje sa mi jedna zakazka na červený Strat, má to byť darček pre chlapíka ktorý miluje Shadows  Bavím sa skvele
Inak Ľubo Petruška si kúpil Mexičana Classic v tejto vtipnej kombinácii a takmer som odpadol keď povedal, že to je iba MIM, taký priestorový zvuk som už dlho nepočul (vo videu tie krásne nuansy patrné niesu)

Inak čo sa týka kombiácie jelša, javor+jaseň, ide o moju obľúbenú aj čo sa týka stavby nástrojov, jalša sa totiť opracuváva veľmi dobre a krásne vonia, palisander má tiež nádhernú vôňu :)
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #297 kedy: 08. Marec , 2013, 21:27:11 »

Neviem ako to bolo v minulosti a ci ste si vsimli, ale dnes su vsetky Stratocasteri s profilom krku Modern C, co je tenke sparatko.
Pritom ked si pozriem zname Artist modely, tak sa to hemzi tucnymi krkmi, ktore vyhovuju aj mne.
To nepochopim.
Alebo to Fender robi proste naschval a nutil ludi kupovat modely, kde sa da aspon trochu vybrat tucnejsi profil?
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #298 kedy: 08. Marec , 2013, 21:45:47 »

Je to jednoduché, tenké špáratka vyhovujú väčšine.

Ale paradoxne, ľudia čo skúšali moje nástroje si veľmi pochvaľovali tučné krky, ktoré robím, asi najviac oslovili Ľuba Petrušku z Chiki liki.


Ono je aj ťažšie urobiť dobrý tlustý krk, ako moderné Céčko.
« Posledná zmena: 08. Marec , 2013, 21:48:59 od KubBasak » Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #299 kedy: 08. Marec , 2013, 21:48:31 »

Preco potom tolko signaturov znamych gitaristov ma tucne krky?
Viem, ze sa razi nazor, ze tenke sparatka su "rychle" gitary...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.