Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 00:27:40
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342674 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #330 kedy: 09. Marec , 2013, 14:10:07 »

Ty si kus dedinského vymletého burana  Zdravíčko

to si usudil na zaklade tohoze nemam doveru v 27rocneho majstra gitarara?  Bavím sa skvele najs
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #331 kedy: 09. Marec , 2013, 14:10:20 »

neznasam slovo basička  Ja som čert..
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #332 kedy: 09. Marec , 2013, 14:12:30 »

Kubo, ceny sú relatívne nízke, jedna basička ide o týždeň preč za 500 €, pracujem na jednom nástroji do BA, ktorý nebude stáť ani 700 €...
Rastis, ambície mám také, že by som rád mal stále nejakú gitaru rozrobenú, lebo ma to neskutočne baví. Teraz je toho veľa, toho roku asi 10 gitár prešlo, alebo ešte stále je v mojej dielni. Dokonca istý známy gitarár ma odporúča na servisy pre ľudí z okolia Košíc, čo ma mimoriadne teší.
Navrhujem aby sme v debate pokračovali v mojej téme a neprznili tu Fenderovkú tému  Zdravíčko

Suhlasim a ak mozes posli, pripade uverejni v tej tvojej teme nejake tvoje nastroje. Zaujimaju ma ako inak clony Fender gitar. Ak mi spravis dobry strat budem ti robit reklamu v BA.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #333 kedy: 09. Marec , 2013, 14:22:28 »

inak KubBasak - v com je to tajomstvo ? ako dosiahnut, aby zo strakacu liezlo nieco tak tlste, ako trebars Galagherovi ? preco vsetky Fendre, co som skusal ja zneju vzdy tak tenko ? ako by si postupoval, ak by si dostal zadanie "najtlstejsie znejuci" Strat ?
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #334 kedy: 09. Marec , 2013, 14:43:29 »

inak KubBasak - v com je to tajomstvo ? ako dosiahnut, aby zo strakacu liezlo nieco tak tlste, ako trebars Galagherovi ? preco vsetky Fendre, co som skusal ja zneju vzdy tak tenko ? ako by si postupoval, ak by si dostal zadanie "najtlstejsie znejuci" Strat ?

to ti je tazko to asi v muzikuse nepisali   Neviem
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 14:46:08 od glamrocker » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #335 kedy: 09. Marec , 2013, 15:46:06 »

Praveze stare Fendre (60s/early 70s) nemali nikdy moc tucne krky. Vsetky od konca 60tych rokov mali tensie az do druhej polky 70s. 60te roky mali tiez skor pohodlne medium az tensie.
Stary Fender je velmi siroky pojem. Treba to isto upresnit rocnikmi, len to doplnim.
prva polovica 50tych rokov - 1" tlste krky po celej dlzke, U profil
polovica 50tych rokov - 1" tlsty krk po celej dlzke, Soft V profil (viac zaoblovali okraje hmatnika)
druha polovica 50tych rokov - postupne ztensovanie krku pri nultom prazci na .850", Soft V profil
prelom 50-60tych rokov - tu presli na C profil
polovica 60tych rokov - opat ztensili krk pri nultaku aj pri 12stom prazci, C profil
najtensie krku boli koncom 60 a zaciatkom 70tych rokov, flat oval C profil a okraj hmatnika nemal zaoblenie

Najtensi krk na vintage strate som v ruke drzal 1973 model. Najtucnejsi na 1952-53 tele.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #336 kedy: 09. Marec , 2013, 15:47:15 »

Samozrejme, ale potreboval by som niektoré presné údaje profilu krku
Presne udaje EJ signature krku? Mozem pomerat.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #337 kedy: 09. Marec , 2013, 15:49:49 »

... opropo Páni, viete aj niečo iné ako sa vadiť, ťahať za slovíčka a robiť zo seba blbcov  Huh!
Napriklad napisat nieco pozitivne k temam, zdrzat sa hlupych komentov a radsej miesto toho si pohrat na gitarke  Žmurk
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #338 kedy: 09. Marec , 2013, 15:50:18 »

Stary Fender je velmi siroky pojem. Treba to isto upresnit rocnikmi, len to doplnim.
prva polovica 50tych rokov - 1" tlste krky po celej dlzke, U profil
polovica 50tych rokov - 1" tlsty krk po celej dlzke, Soft V profil (viac zaoblovali okraje hmatnika)
druha polovica 50tych rokov - postupne ztensovanie krku pri nultom prazci na .850", Soft V profil
prelom 50-60tych rokov - tu presli na C profil
polovica 60tych rokov - opat ztensili krk pri nultaku aj pri 12stom prazci, C profil
najtensie krku boli koncom 60 a zaciatkom 70tych rokov, flat oval C profil a okraj hmatnika nemal zaoblenie

Najtensi krk na vintage strate som v ruke drzal 1973 model. Najtucnejsi na 1952-53 tele.

Tak taketo prispevky su tu na mieste. Dakujem Majo. Ty mas ten biely EJ z ciech? Co na tu gitaru vravis?

Toto sa mi celkom pozdava: http://www.wildwoodguitars.com/products/r60073.php?CategoryID=220&n=33#

... opropo Páni, viete aj niečo iné ako sa vadiť, ťahať za slovíčka a robiť zo seba blbcov  Huh!
Napriklad napisat nieco pozitivne k temam, zdrzat sa hlupych komentov a radsej miesto toho si pohrat na gitarke  Žmurk

Tak a toto by malo byt jedno z najdolezitejsich pravidiel v temach.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 15:51:23 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #339 kedy: 09. Marec , 2013, 15:53:06 »

Stary Fender je velmi siroky pojem.

Ved som pisal, ze od konca 60tych-early 70s.  :)


Najtensi krk na vintage strate som v ruke drzal 1973 model. Najtucnejsi na 1952-53 tele.

Podobne aj ja som zazil celkovo najtensi Strat krk na 73/74ke. Aky mas inak Majo nazor na 71-74 Straty? Daju sa este obcas zohnat len za malo viac ako CS reedicie. Co by si uprednostnil a preco?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #340 kedy: 09. Marec , 2013, 15:57:30 »

inak KubBasak - v com je to tajomstvo ? ako dosiahnut, aby zo strakacu liezlo nieco tak tlste, ako trebars Galagherovi ? preco vsetky Fendre, co som skusal ja zneju vzdy tak tenko ? ako by si postupoval, ak by si dostal zadanie "najtlstejsie znejuci" Strat ?
Určite poctivý výber dreva, čo najľahšia jelša, trochu redšia, ale nie moc riedka a pružná (samozrejme). Rovnako krk musí byť riadny macek (Progač bude namietať) a tiež by neboli naškodu silnejšie pražce. A tiež poriadne struny, žiadne deviny, ale ozajstné droty  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
A sadle ohýbané pliešky, nie tie sústružené, alebo liate kvádre  Zdravíčko
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 16:01:12 od KubBasak » Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #341 kedy: 09. Marec , 2013, 15:57:45 »

inak s tymi krkmi to bolo podobne aj u Gibsona, ako uz iste vsetci vieme  Na zdravie!

Raz mi jeden cesky bluesovy gitarista, vintage nadsenec, rozpraval ako zvuk z fenderu ide hlavne z krku a ako sa kvalita Fenderu odskusa prave na skreslenom zvuku. Samozrejme ziadna metal pila ale nabudeny jednokanal. Ties Henry ked mal pozicany moj  79 Fender, pozdaval sa mu prave ten tlsty krk a tvrdil nieco podobne.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 16:04:03 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #342 kedy: 09. Marec , 2013, 16:00:41 »

inak s tymi krkmi to bolo podobne aj u Gibsona, ako uz iste vsetci vieme  Na zdravie!

Myslis ich hrubkami podla obdobii? Ciastocne hej.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #343 kedy: 09. Marec , 2013, 16:05:04 »

Myslis ich hrubkami podla obdobii? Ciastocne hej.

Ano myslim tu hrubku, ved R8 LP ma poriadne poleno krk. Aj Bonamassa tvrdil ze sa mu pozdava skor tensi krk 59 alebo 60 LP ale inak zvukovo ze je to takmer identicke. Co by znamenalo ze hrubka krku nema nejaky zasadny vpliv na zvuk nastroja.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 16:06:22 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #344 kedy: 09. Marec , 2013, 16:07:12 »

to ti je tazko to asi v muzikuse nepisali   Neviem
V jednom starom Muzikuse bol raz krásny článok o deťoch (pózeroch), určite by si sa tam našiel  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.