Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 06:31:07
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342687 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #345 kedy: 09. Marec , 2013, 16:09:25 »

Ano myslim tu hrubku, ved R8 LP ma poriadne poleno krk. Aj Bonamassa tvrdil ze sa mu pozdava skor tensi krk 59 alebo 60 LP ale inak zvukovo ze je to takmer identicke. Co by znamenalo ze hrubka krku nema nejaky zasadny vpliv na zvuk nastroja.

Tak dam trocho offtopic. No hanbím sa..

Zalezi kus od kusu. Aj Custom Shopy mozu zniet dost rozdielne kus od kusu. Mal som Gibsony s tenkymi krkmi, ktore hrali drevene a tlsto a opacne, s polenami, ktore hrali tensie. Nema to podla mna nejaky zasadny vplyv.

Inak Gibson Custom Shopy maju celkovo premrstene tlste krky, originaly mali uplne ine profily a vacsinou citelne tensie. Az teraz 2013ky reedicie su trosku realnejsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #346 kedy: 09. Marec , 2013, 16:10:32 »

Ved som pisal, ze od konca 60tych-early 70s.  :)
viem, len som doplnil ten zbytok svojimi postrehmi


Aky mas inak Majo nazor na 71-74 Straty? Daju sa este obcas zohnat len za malo viac ako CS reedicie. Co by si uprednostnil a preco?
Ked ti mam pravdu povedat, tak ten 1973 hral najlepsie zo vsetkych 70tok co ma jeden clovek v Hamburgu. Ma ich asi 30-40, viac kusov z rocnikov a aj maple a palisander z kazdeho roka. Vaha bola super, ziadna posilovna. Krk bol velmi tenky. Ten jediny model by som od neho kupil, ale ten CustomShop co mam hral lepsie a stal menej. V Hamburgu som poskusal kompletne 70te roky. Naopak v Stockholme som nasiel zopar 50-60tych rocnikov.
 
79model (78-82 rocniky) tazky jasen+javor krk sa mi u neho vobec nepacil, pritom som aj na SR drzal zopar tychto modelov a hrali uzastne. Len ta vaha, aj ked niektore boli aj o stipku lahsie.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #347 kedy: 09. Marec , 2013, 16:14:49 »

V Hamburgu som poskusal kompletne 70te roky.

A tak nejak celkovo tie early 70s ako zneju oproti CS? Ja co som spozoroval, ze su pomerne ostre ale nie tenke a take cvachtave. Lebo ak by som cisto teoreticky niekedy v buducnosti len tak chcel Strata, tak by som zvazoval bud nejaku 60tkovu reediciu jelsa/palisander alebo nejaku trebars 73/74 este jelsu.   
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #348 kedy: 09. Marec , 2013, 16:17:25 »

Ty mas ten biely EJ z ciech? Co na tu gitaru vravis?
Nevlastnim EJ strat, ale davnejsie som hral na jednej. Bol tam standartny 57 krk, ktory sa dava do USA vintage reissue. Ten zmerat mozem. Rozdiel na EJ krku bol v 12" radiuse a medium prazcoch. USA57RI ma vintage prazce a 7,25" radius.

pekna gitarka, ale ty si viac na jelsova+palisander co si pamatam. Tento model je taky hybrid: telo 50te roky jasen, krk a pickguard je 61-62 rocnik. Tato kombinacia hraje celkom ostro a perkusivne, ten madagaskar palisander je tiez dobra volba k jasenu.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #349 kedy: 09. Marec , 2013, 16:39:00 »

Nevlastnim EJ strat, ale davnejsie som hral na jednej. Bol tam standartny 57 krk, ktory sa dava do USA vintage reissue. Ten zmerat mozem. Rozdiel na EJ krku bol v 12" radiuse a medium prazcoch. USA57RI ma vintage prazce a 7,25" radius.
pekna gitarka, ale ty si viac na jelsova+palisander co si pamatam. Tento model je taky hybrid: telo 50te roky jasen, krk a pickguard je 61-62 rocnik. Tato kombinacia hraje celkom ostro a perkusivne, ten madagaskar palisander je tiez dobra volba k jasenu.

Ano ale teraz momentalne nemam ziadnu jasenovu gitaru, tak uvazujem aj o jaseni. Tento model sa mi pozdaval celkovo, myslim ze sa taka kombinacia aj tasko zhana. Ten Nash s57 strat bol jasen plus javor krk a bol to urcite jeden z najlepsich stratov co som kedy na nom hral. A aj ten tvoj jasenovi strat znel zaujimavo.

Inak na CS sa mi pozdava prave to ze maju 9,5/10 radius a hrubsie/vyssie prazce Dunlop 6150/6105, samozrejme nie vsetky ale ja by som si vyberal prave takuto kombinaciu.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 16:43:38 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #350 kedy: 09. Marec , 2013, 16:55:22 »

tuto nejaky typek pise, ako struzlikal Telekastre. nechcem rypat, ale pomerne j*ebnuty rozhovor - stale sa tam zdoraznuje, ze typek vyrabal NOcaster, co je absolutna parada, pretoze na origos NOcaster nikto nema peniaze, CS replika od Fendru je tiez velmi draha, tak je super, ze to aspon niekto vyraba doma. v rozhovore vysvitne, ze typek vlastne ziadny origos NOcaster nedrzal v ruke a mne je teda zahadou, preco nepovie, ze spravil kopiu Telecastra, no ale co uz...

http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Pradedecek-Nocaster-z-dilny-bratri-Gruchalu-vintage-repliky-po-cesku~04~prosinec~2012/

inak aj o hrubke krku tam cosi je...
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #351 kedy: 09. Marec , 2013, 17:24:26 »

Tak toto je fakt nafúknuté, tiež použili európsky javor, nie kanadský na jeden krk, čo je dosť značná zmena oproti originálu, nie iba vizuálna, ale má mierne odlišné zvukové vlastnosti a vraj trochu menej artikuluje v basoch.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #352 kedy: 09. Marec , 2013, 17:54:04 »

tuto nejaky typek pise, ako struzlikal Telekastre. nechcem rypat, ale pomerne j*ebnuty rozhovor - stale sa tam zdoraznuje, ze typek vyrabal NOcaster, co je absolutna parada, pretoze na origos NOcaster nikto nema peniaze, CS replika od Fendru je tiez velmi draha, tak je super, ze to aspon niekto vyraba doma. v rozhovore vysvitne, ze typek vlastne ziadny origos NOcaster nedrzal v ruke a mne je teda zahadou, preco nepovie, ze spravil kopiu Telecastra, no ale co uz...

http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Pradedecek-Nocaster-z-dilny-bratri-Gruchalu-vintage-repliky-po-cesku~04~prosinec~2012/

inak aj o hrubke krku tam cosi je...

Inak neviem ci Nocaster a N.O.S. nie su registrovane znacky FMIC, takze bratri gruchalovi by si to najskor mali premenovat :) Vacsina takychto mensich vyrobcov na telecaster kopie referuje ako na "tele" alebo "t-model" atd. 
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #353 kedy: 09. Marec , 2013, 19:00:52 »

Nevlastnim EJ strat, ale davnejsie som hral na jednej. Bol tam standartny 57 krk, ktory sa dava do USA vintage reissue. Ten zmerat mozem. Rozdiel na EJ krku bol v 12" radiuse a medium prazcoch. USA57RI ma vintage prazce a 7,25" radius.
pekna gitarka, ale ty si viac na jelsova+palisander co si pamatam. Tento model je taky hybrid: telo 50te roky jasen, krk a pickguard je 61-62 rocnik. Tato kombinacia hraje celkom ostro a perkusivne, ten madagaskar palisander je tiez dobra volba k jasenu.
Mne sa popravde American Vintage 57 RI zdal tensi ako Johnson, hned som si uvedomil rozdiel.
Ak by si nahodou mohol zmerat Johnsona bolo by to idealne...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #354 kedy: 09. Marec , 2013, 20:55:04 »

Zalezi kus od kusu. Aj Custom Shopy mozu zniet dost rozdielne kus od kusu. Mal som Gibsony s tenkymi krkmi, ktore hrali drevene a tlsto a opacne, s polenami, ktore hrali tensie. Nema to podla mna nejaky zasadny vplyv.
Pravda, ale ja myslim, ze vzdy zalezi kus od kusu. Ci na novej, ci na starej gitare. Rozdiely su ale aj boli, nehrali vsetky vyrobene gitary dobre. Uz tie 70te roky u Fendra (ale aj Gibsna) ma o tom presvedcili.

Inak Gibson Custom Shopy maju celkovo premrstene tlste krky, originaly mali uplne ine profily a vacsinou citelne tensie.
Tak tak, pravda. Originaly 55-59 LPcka boli vyrazne tensie.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #355 kedy: 09. Marec , 2013, 21:02:50 »

A tak nejak celkovo tie early 70s ako zneju oproti CS? Ja co som spozoroval, ze su pomerne ostre ale nie tenke a take cvachtave. Lebo ak by som cisto teoreticky niekedy v buducnosti len tak chcel Strata, tak by som zvazoval bud nejaku 60tkovu reediciu jelsa/palisander alebo nejaku trebars 73/74 este jelsu.  
Nasiel som vela dobrych CustomShopov a aj vela dobrych starych stratov. Ale aj vela nie-tak-dobrych, niektore sa mi nepacili povedzme farbou zvuku, niektore hrali ozaj priserne. Ten pomer bol asi podobny, pacila sa mi tak 1/5 z novych aj starych.

Mal som v ruke asi 30-40 Masterbuildov, snad len jeden sa mi pozdaval. Co je na najvyssiu radu Fendrov smutne skore :)
Okolo 3000€ sa pohybuju vyborne CS straty, ktore dali na frak kazdemu Masterbuildovi. Len tomu jednomu nie, a ten som si mal veru kupit.  Som za vodou kámo

Este k otazke: tie stare straty maju v sebe vzdy nieco ine, co nove gitary nemaju. Ale to plati aj opacne.
Tie early 70 nezneli nejak ostro. Urcite menej ostro ako 1979 strat. CustomShop najdes skor zvonivejsi ako zvonivy early 70. Ale to aj hlavne z dovodu, ze terajsi CS ma vyborny swamp ash.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 21:07:27 od Majo Fero » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #356 kedy: 09. Marec , 2013, 21:13:06 »

A aj ten tvoj jasenovi strat znel zaujimavo.
ten biely myslis? ... ten hraje standartne. Ten novy cierny hraje nadstandartne.  :)


Inak na CS sa mi pozdava prave to ze maju 9,5/10 radius a hrubsie/vyssie prazce Dunlop 6150/6105, samozrejme nie vsetky ale ja by som si vyberal prave takuto kombinaciu.
Prave preto mi dnesny CS vyhovuje. A este by som pridal, ze sa da najst aj vahovo lahsi nastroj.
Na jednom CS mam 7.25" radius a vintage prazce. Na druhom 9.5" radius a 6105 Dunlop prazce. Ten novsi mi sedi viac.

Mal som este 9.5" radius s vintage prazcami na CS Clapton a to sa mi pacilo tiez. Tie 7.25" hmatniky mi nejak nesedia. Som rad, ze niektore Reissue robia prave s modernymi prvkami (radius, prazce, RpRw middle singel, 5way switch, ...)
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 21:17:18 od Majo Fero » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #357 kedy: 09. Marec , 2013, 21:15:28 »

Mne sa popravde American Vintage 57 RI zdal tensi ako Johnson, hned som si uvedomil rozdiel.
Nebude to rozdiel prave v tom radiuse a prazcoch?
Mam dva straty s totoznym krkom, rozdiel je prave v radiuse a vyske prazcov ... a veru v ruke to clovek citi daleko viac.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #358 kedy: 09. Marec , 2013, 21:19:16 »

PRozdiely su ale aj boli, nehrali vsetky vyrobene gitary dobre. Uz tie 70te roky u Fendra (ale aj Gibsna) ma o tom presvedcili.

Celkovo asi plati, ze do roku 74/75 este boli fajn kusy vacsinou. Aspon u Gibsona to plati, rocniky 70-74 boli pomerne konzistentne zvukovo. U Fendrov som mal relativne podobny pocit, pokial porovnavam jelsu s jelsou a jasen zvlast. Zas ale s Fendrami z tohto obdobia mam celkovo pomerne malo skusenosti.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2013, 21:19:32 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #359 kedy: 09. Marec , 2013, 21:38:03 »

Celkovo asi plati, ze do roku 74/75 este boli fajn kusy vacsinou. Aspon u Gibsona to plati, rocniky 70-74 boli pomerne konzistentne zvukovo. U Fendrov som mal relativne podobny pocit, pokial porovnavam jelsu s jelsou a jasen zvlast. Zas ale s Fendrami z tohto obdobia mam celkovo pomerne malo skusenosti.
Je pravda, ze z Gibsnu som vacsinou mal v ruke stare Customy a tie sa mi nepacili ani nove, ani stare, ani CustomShop. Standardy som 70tky nemal moznost vyskusat. Myslim, ze ich asi ani nie je vela.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.