Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 19:32:19
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343143 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #360 kedy: 10. Marec , 2013, 07:42:41 »

Je pravda, ze z Gibsnu som vacsinou mal v ruke stare Customy a tie sa mi nepacili ani nove, ani stare, ani CustomShop. Standardy som 70tky nemal moznost vyskusat. Myslim, ze ich asi ani nie je vela.

Ties sa mi viacej pacia standardy, ale uz som pokukoval aj po customoch a mal som Burny LP Custom, ktory sa mi velmi pacil. Konieckoncov ale vzdy dospejem k tomu ze fender strat je pre mna TOP a v podstate uz len na tychto gitarach hravam.
« Posledná zmena: 10. Marec , 2013, 07:43:41 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #361 kedy: 10. Marec , 2013, 07:56:38 »

Pravda, ale ja myslim, ze vzdy zalezi kus od kusu. Ci na novej, ci na starej gitare. Rozdiely su ale aj boli, nehrali vsetky vyrobene gitary dobre. Uz tie 70te roky u Fendra (ale aj Gibsna) ma o tom presvedcili.

Uplne s tebou suhlasim ze zalezi na konkretnej gitare a je jedno ci je stara alebo nova, ci je original fender alebo hocijaky iny custom/butique vyrobca. Dokonca som hral aj na skladackach a tie zneli paradoxne asi najlepsie.  Na zdravie!

Stale ale tvrdim, ze ked sa pouziju dobre materialy/komponenty a skusenosti s vyrobou nastroja vysledok je dobry nastroj. A uz od tohoto momentu daleko viacej zalezi na kvalite muzikanta co z nastroja dostane. O tomto som presveceny. Zdravíčko

Este tu urcite vstupuje aj ten faktor, ze ked na nejakej gitare muzikant hrava velmi casto a dost dlho, tak si na nu zvykne ze ju uz nikdy neda prec.

ten biely myslis? ... ten hraje standartne. Ten novy cierny hraje nadstandartne.  :)

Som rad, ze niektore Reissue robia prave s modernymi prvkami (radius, prazce, RpRw middle singel, 5way switch, ...)

Tak ten by som si rad vyskusal  Na zdravie!
« Posledná zmena: 10. Marec , 2013, 08:00:30 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #362 kedy: 10. Marec , 2013, 08:01:26 »

Nebude to rozdiel prave v tom radiuse a prazcoch?
Mam dva straty s totoznym krkom, rozdiel je prave v radiuse a vyske prazcov ... a veru v ruke to clovek citi daleko viac.
Je to mozne.
Ak je to tak, tak bez debaty mi vyhovuje 12 radius.

Este ak mozem k tomu brumu na singloch, podla Vas taky Clapton, ci Jeff Beck pouzivaju noiselessy kvoli ich zvuku alebo primarne kvoli tomu, aby nemali brum, lebo
ho nestrpia?
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #363 kedy: 10. Marec , 2013, 10:24:11 »

Je to mozne.
Ak je to tak, tak bez debaty mi vyhovuje 12 radius.

Este ak mozem k tomu brumu na singloch, podla Vas taky Clapton, ci Jeff Beck pouzivaju noiselessy kvoli ich zvuku alebo primarne kvoli tomu, aby nemali brum, lebo
ho nestrpia?

Ja si myslim ze to bude kompromis medzi zvukom a brumom. Inak obaja maju sice noiseless snimace, ale kazdy uplne ine (alnico, ceramic) a hlavne clapton tam ma este booster a zdvojeny potenciometer pre tonovu clonu.
« Posledná zmena: 10. Marec , 2013, 14:30:58 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #364 kedy: 10. Marec , 2013, 10:41:19 »

Je to mozne.
Ak je to tak, tak bez debaty mi vyhovuje 12 radius.

Este ak mozem k tomu brumu na singloch, podla Vas taky Clapton, ci Jeff Beck pouzivaju noiselessy kvoli ich zvuku alebo primarne kvoli tomu, aby nemali brum, lebo
ho nestrpia?
Myslim koli brumu. Ak by slo o zvuk, ostali by u klasickych singlov. Clapton ma este aktivny preamp s midboostom. S tym sa da dobre pohrat. J.Beck ma ceramicke Noiselessy, zneju dost moderne.
Ostatne tie ich drahe reissue Blackie a Brownie maju klasicke single aj elektriku.
« Posledná zmena: 10. Marec , 2013, 10:41:59 od Majo Fero » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #365 kedy: 11. Marec , 2013, 18:57:33 »

zaujimavy experimentik o telecastroch, hra mi do karat  Ja som čert..

http://www.stormriders.com/guitar/telecaster/guitar_wood.pdf
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #366 kedy: 13. Marec , 2013, 12:05:11 »

Inak co sa tyka skorsej a neskorsej CBS ery, tak myslim netreba povedat viac ako tieto ukazky. Vsetky hrane na tom istom ampe.

Prva je 72 Strat, ktory zneje vyslovene ako 60s Straty este.


Tu je 79 Strat, to je presne zvuk aky si pamatam co mali mnohe co som skusal. Tazka pohroma oproti tomu prvemu.


A tu je 77 hardtail, trochu lepsi ako ta 79, ale na tu 72 nema ani zdaleka.


By clovek az neveril, ako sa zvukovo tie Straty od druhej polky 70s zmenili.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #367 kedy: 13. Marec , 2013, 12:19:35 »

Aky American Deluxe Stratocaster by ste si vybrali?

Konfiguraciu SSS s noiseless N3 alebo HSS s Atomic Humbuckerom s noiseless N3?
HSS ma loziskovy nulty prazec + ma moznost priameho vystupu do jacku.
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #368 kedy: 13. Marec , 2013, 12:49:15 »

cerveny
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #369 kedy: 13. Marec , 2013, 12:51:33 »

hlavne ti podla mna unika jedna vec pri fendroch . pridem do obchodu  vyskusam si ich co najviac a ktory sa mi bude pacit, bude mat dobry krk, bude ladit, rezonovat tak ten si vezmem. snimace si dam uz ake chcem kedze to ma pickguard a vymenit si to mozem este tisisc krat potom co to kupim.

ale ked uz chces odpoved zober si HSS kedze je to imho univerzalnejsie a tusim sa da na deluxoch rozpajat HBcko.
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #370 kedy: 13. Marec , 2013, 13:03:16 »

Musim najprv objednat a potom skusit, skusal som obe verzie a HSS je hutnejsi, basovejsi trosku, ale da sa to poladit aj na kombe, rozdiel sa mi nezdal az tak priepastny.
Ak by sa dal na sucasnom American Deluxe HSS rozpojit humbucker, tak prakticky nie je o com.
Moze mi niekto tuto informaciu potvrdit?
« Posledná zmena: 13. Marec , 2013, 13:04:31 od spree » Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #371 kedy: 13. Marec , 2013, 13:16:14 »

http://support.fender.com/service_diagrams/stratocaster/010-1500_02Aupg1_SISD.pdf

asi ho to nerozpaja ale tak to das niekomu dorobit
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #372 kedy: 13. Marec , 2013, 13:29:41 »

po skusenostiach s viacerymi neladiacimi USA Deluxe z obdobia poslednych 10 rokov, by som si to neobjednaval naslepo. vsak Fendrov su plne obchody a ak si z BA, tak plna Vieden. a plna prdel inzeratov.

a radsej SSS pripadne s mini HB, ako HSS, ten velky HB pri kobyle tomu zobere 2/3 charakteru. navyse mam pocit, ze ak tam je HB, tak stredny singel je trochu inde (neviem, ci to je pravidlo, ale vela takych Fendrov s HB som videl), takze este aj tam je ten zvuk potom iny, ako klasicky ma byt, krkova medzipoloha detto...
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #373 kedy: 13. Marec , 2013, 13:46:49 »

Samozrejme by som si ho mal moznost pred kupou skusit, len musim si nejaky vybrat.
Ak ovplyvnuje humbucker aj stredovy snimac, tak je to dost zle.
Skusal som obidve konfiguracie, aj ked kazda mala iny hmatnik a ten singel ma proste viac vysok, tazko povedat, ktory je lepsi.
Zdalo sa mi to zvukovo dost podobne, mozno len otazka doladenia v kombe, pridat basy v pripade singlu, resp. ubrat v pripade humbuckeru...
« Posledná zmena: 13. Marec , 2013, 13:49:14 od spree » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #374 kedy: 13. Marec , 2013, 13:58:29 »

neviem, ci na aparate vyrisis taky rozdiel, ako HB vs. singel. si si isty, ze chces Fender Stratocaster, ked vlastne riesis HB pri kobyle ? to mas potom uplne iny vyber...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.