Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 06:06:49
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343182 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #405 kedy: 15. Marec , 2013, 08:02:42 »

najlepsi je squier.predci vsetky fendre.squier ma lipove telo.to vies skusenosti Bavím sa skvele
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #406 kedy: 15. Marec , 2013, 08:18:03 »

jelša, javor, palisander je najviac univerzálna kombinácia. Javorové hmatníky niesu tak prierazné, zároveň sa mi palisander zdá byť aj o čosi tučnejší
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #407 kedy: 15. Marec , 2013, 09:15:26 »

Palisander prida trosku basy a strati sa trosku cinkavosti, tak myslis, ze tucnejsi?
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #408 kedy: 15. Marec , 2013, 09:38:59 »

Javorové hmatníky niesu tak prierazné


 Huh!  To nemozes mysliet vazne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #409 kedy: 15. Marec , 2013, 09:44:49 »

tak zavisi co nimi prerazas.. zelezobeton je uz problem.. maximalne tak po sadrokarton sa da bez problemov..


ale k veci.. praveze uplne uplne opacne.. javorove krky/hmatniky su najprieraznejsia, najplieskavejsia a asi najstredovejsia kombinacia co vobec na gitare poznam.. to ani nieje iba moje pozorovanie ale common sense preto ma udivuje ze clovek co vyraba nastroje da takyto post kks..

palisander nepridava basy, ale skor zaokruhli ton dogulata, takze to nema take vyrazne spicky, ale niekto to moze pocut aj v style 'pridava basy'.. ono totiz hmatnik nema vplyv na nejake vyrazne EQ zmeny, vacsinou to je domenou krku ako takeho, hmatnik jedine co robi je ze pracuje s attackom.. preto sa na gitarach s pomalsim nabehom tonu (napriklad celomahagonove gitary) pouziva eben (lp custom) cize doda attack, gitary co maju mahagon+ javor top a mahagon krk si kludne vystacia s palisandrom, lebo to tam uz samotny ten javor kompenzuje dostatocne..

suhlasim ze jelsa-javor-palisander je najstandardnejsia kombinacia, aj ked pre mna totalne nezaujimava a nevyrazna..
« Posledná zmena: 15. Marec , 2013, 09:49:57 od kaolko » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #410 kedy: 15. Marec , 2013, 09:52:06 »


javorove krky/hmatniky su najprieraznejsia, najplieskavejsia a asi najstredovejsia kombinacia co vobec na gitare poznam.. to ani nieje iba moje pozorovanie ale common sense preto ma udivuje ze clovek co vyraba nastroje da takyto post kks..


Nevim karle, stredova prave moc nie je, mozno je viac priostrena trosku. Stredovy je skor jelsa/palisander Strat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #411 kedy: 15. Marec , 2013, 09:56:35 »

javorove krky/hmatniky su najprieraznejsia, najplieskavejsia co vobec na gitare poznam..
poznam este viac - javor krk, eben hmatnik
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #412 kedy: 15. Marec , 2013, 10:01:19 »

Zazil som kopec velmi tlsto a makko znejucich Stratov s javorovym hmatnikom a kopec ostrych s palisandrom, podla skor zavazi na Strate z coho je telo. Osobne ale javorove hmatniky nemam rad ci uz vyzorovo alebo pocitovo, cize u mna ak Fender tak iba palisander.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #413 kedy: 15. Marec , 2013, 10:03:34 »

zas stredy su tiez dost siroky pojem.. vsakze.. a javor krk a eben hmatnik to uz je nie ze stredove, ale prevyskovane jak prasa, pokkt zvyrazneneho attacku na uz aj tak hrajucom uppermid zvuku to je na samovrazdu :D
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #414 kedy: 15. Marec , 2013, 10:05:03 »

Zazil som kopec velmi tlsto a makko znejucich Stratov s javorovym hmatnikom a kopec ostrych s palisandrom, podla skor zavazi na Strate z coho je telo. Osobne ale javorove hmatniky nemam rad ci uz vyzorovo alebo pocitovo, cize u mna ak Fender tak iba palisander.

kludne to mohol mat za nasledok samotny krk z akeho kusu dreva bol.. a sak.. uz xkrat premleta tema ze :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #415 kedy: 15. Marec , 2013, 10:07:08 »

a javor krk a eben hmatnik to uz je nie ze stredove, ale prevyskovane jak prasa

Javor krk a eben hmatnik je velmi podobny javor krku a javor hmatniku, vobec to nemusi byt prevyskovane. :) Medzi javorovym a ebenovym hmatnikom moc rozdielov nie je zvukovo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #416 kedy: 15. Marec , 2013, 10:09:43 »

Javorové hmatníky niesu tak prierazné

to si riadne tresol, práveže znejú oveľa jasnejšie, ostrejšie a sú prieraznejšie ako palisandrové, či už na gitare alebo na base

Osobne ale javorove hmatniky nemam rad ci uz vyzorovo alebo pocitovo, cize u mna ak Fender tak iba palisander.

ako píšeš, to je veľmi individuálne, čo sa týka vizuálneho hľadiska mne vôbec nevadí ak začernajú
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #417 kedy: 15. Marec , 2013, 10:31:27 »

Mozete prosim odpovedat na tuto otazku.
Skusal som novy Strat s palisandrom a pri bendovani mi to akoby vrzgalo pod prstami.
Na Gibsone take nic nepozorujem.
Stane sa na Fenderi, ze po nejakej dobe tento efekt zmizne a palisander na hmatniku sa akoby zjemni?
Dakujem.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #418 kedy: 15. Marec , 2013, 10:36:22 »

Mozete prosim odpovedat na tuto otazku.
Skusal som novy Strat s palisandrom a pri bendovani mi to akoby vrzgalo pod prstami.
Na Gibsone take nic nepozorujem.
Stane sa na Fenderi, ze po nejakej dobe tento efekt zmizne a palisander na hmatniku sa akoby zjemni?
Dakujem.
Nerozumiem ako ti to moze drhnut, pokial je to drevo na dotyk drsne, tak je to asi nejaka vyrobna vada...ale to sa mi nezda. Mam strata aj les pauly s palisandrom a nikdy mi mic nedrhlo a ani x gitar ktore som skusal s palisandrom.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #419 kedy: 15. Marec , 2013, 10:39:50 »

viem presne co mysli.. kedysi som mal ibanez rg 470 s palisandrom ale takym spatnym suchym poreznym tak presne take jak nerovne to bolo.. pri vytahovackach mal clovek pocit ze to je nerovne
Zaznamenané

Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.