Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 22:54:05
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343236 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #420 kedy: 15. Marec , 2013, 10:49:38 »

viem presne co mysli.. kedysi som mal ibanez rg 470 s palisandrom ale takym spatnym suchym poreznym tak presne take jak nerovne to bolo.. pri vytahovackach mal clovek pocit ze to je nerovne
Aha, ale zas to nie je nic kriticke. Prejdem fast fretom po hmatniku(alebo inym pripravkom) a uz sa klzes a secko je ako v p... :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #421 kedy: 15. Marec , 2013, 11:04:43 »

ja to mam u seba nejak tak, ze jelsa je akoby "vrelejsi" zvuk, jasen konkretnejsi a udernejsi, ale takto to tazko generalizovat, lebo kazde z tych driev ma jednak svoje odrody, jednak kvalitativne je z kazdeho kusu kmena to drevo ine, susenim sa tie vlastnosti tiez ovpyvnia, je rozdiel, v akych zemepisnych podmienkach konkretny strom rastol, atd. atd... ... a hlavne rovno a uprimne napisem, ze ak by mi dali do ruk totozne osadenu totoznu gitaru, len s rozdielom jelsa vs. jasen, tak trafit, ktora je z akeho materialu sa citim tak mozno na 50% a mozno ani to nie  Popiskujem si

Suhlasim, dolezite je gitaru odskusat a bud ti sadne/mas z nej dobry pocit alebo nie. Pri kvalitnych gitarach je to podla mna uz len o osobnej preferencii a pocite. Vzdy dokazes na EQ ampu urobit podstatnejsiu zmenu co sa tyka basov a vysok ako na samotnej gitare tym ze tam je palisander alebo javor ako hmatnik.

JA osobne mam zvukovo/pocitovo radsej palisander, aj ked na vyzor sa mi ako prve vzdy pacili na strate javorove jmatniky. Teraz mam aj javorove aj palisandrove. Kazda gitara ma nieco do seba, ale najdolezitejsi je urcite gitarista.  Na zdravie!

urcite to nefunguje tak, ze javor zjemni nejakemu HB hutnost. drevo robi ten prvotny charakter, pocitove veci, nuansy a spravanie sa pod rukami. ked tam raz das HB, tak to bude mat zvuk HB a ziadne drevo s tym nic nespravi

HB bude naozaj vzdy HB, ale ja ho mam pri kobylke rad prave koli univerzalnosti na skresleny zvuk.

Zazil som kopec velmi tlsto a makko znejucich Stratov s javorovym hmatnikom a kopec ostrych s palisandrom, podla skor zavazi na Strate z coho je telo. Osobne ale javorove hmatniky nemam rad ci uz vyzorovo alebo pocitovo, cize u mna ak Fender tak iba palisander.

moja skusenost je podobna a este by som dodal asi aj lak/osadenie/kvalita dreva je dost podstatna. Zdravíčko
« Posledná zmena: 15. Marec , 2013, 11:23:23 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #422 kedy: 15. Marec , 2013, 11:07:29 »

Mozete prosim odpovedat na tuto otazku.
Skusal som novy Strat s palisandrom a pri bendovani mi to akoby vrzgalo pod prstami.
Na Gibsone take nic nepozorujem.
Stane sa na Fenderi, ze po nejakej dobe tento efekt zmizne a palisander na hmatniku sa akoby zjemni?
Dakujem.

Ja som sa u Fenderu s takym niecim nestretol, ale u Gibsonu LP standard som to naopak spozoroval, pri hre mi to vobec nevadilo len na pohlad som sa cudoval. Na starsich Fender gitarach je ten palisander pocitovo iny ako na novych, teda cas a hlavne hranie na tom nastroji to moze urcite zmenit.
« Posledná zmena: 15. Marec , 2013, 11:13:37 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #423 kedy: 15. Marec , 2013, 11:11:28 »

Aha, ale zas to nie je nic kriticke. Prejdem fast fretom po hmatniku(alebo inym pripravkom) a uz sa klzes a secko je ako v p... :)
Proste citis akoby to trosku drhlo, nedrhne sa to, ale trosku to vrzga pod prstami.
Na Gibsone som take nic nepozoroval...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #424 kedy: 15. Marec , 2013, 11:22:59 »

Mozete prosim odpovedat na tuto otazku.
Skusal som novy Strat s palisandrom a pri bendovani mi to akoby vrzgalo pod prstami.
Na Gibsone take nic nepozorujem.
Stane sa na Fenderi, ze po nejakej dobe tento efekt zmizne a palisander na hmatniku sa akoby zjemni?
Dakujem.
Ty rozumies vobec tejto svojej otazke Spree  Huh! Uz sa to tu pytas druhy- treti krat.

Rozdiel pri bendovani moze robit radius (na12" sa lahsie benduje ako na 7,25"), vyska prazcov (pri nizkych prazcoch sa dotykas hmatnika a tam moze hrat rolu, ci je hmatnik lakovany).
Efekt vrzgania mi este poklada otazku zle lestenych prazcov po bruseni. Vtedy struna pri bendovani zadiera o nerovny prazec.
Ale furt netusim, o com tocis. Daj video, nech vieme.
« Posledná zmena: 15. Marec , 2013, 11:26:41 od Majo Fero » Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #425 kedy: 15. Marec , 2013, 11:41:58 »

Ano, viem.
Proste mi to vrzga pod prstami, ked vytahujem strunu.
Da sa to samozrejme vydrzat, ale nebol som na to zvyknuty...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #426 kedy: 15. Marec , 2013, 11:45:57 »

mne to pride skor na nezacistene prazce ako spomenul Majo, a nie problem dreva.
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #427 kedy: 15. Marec , 2013, 11:50:05 »

Citujem z ineho fora.
Toto by malo byt ono:

"The main issue was that after a few attempts at Vibrato there would be a kinda crunching noise and it generally felt rough when bending. Almost as though I was fighting with the fretboard.

I had it looked at 3 times and one issue they found was that the strings were sitting strange on the saddles, causing the crunching when I was constantly doing vibrato. They fixed that. But the other issue, of a rough feeling when bending remains."
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #428 kedy: 15. Marec , 2013, 11:51:10 »

ale k veci.. praveze uplne uplne opacne.. javorove krky/hmatniky su najprieraznejsia, najplieskavejsia a asi najstredovejsia kombinacia co vobec na gitare poznam.. to ani nieje iba moje pozorovanie ale common sense preto ma udivuje ze clovek co vyraba nastroje da takyto post kks..
mal som x gitár s javorom aj s palisandrom. Palisander je zcukovo bohatší a presadí sa v širšom spektre ako javor.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #429 kedy: 15. Marec , 2013, 13:53:23 »

toto nemyslíš úplne vážne že, s tým že palisander je prieraznejší zvukovo ako javor...Mal som 77, 78 aj 79 LP CUSTOM s javorovým krkom a zvuk bol oveľa jasnejší, čitateľnejší než s mahagonovým krkom, aj keď subjektívne mi viac sedí práve mahagonový krk na LP...na STRATE musíš na maple necku ubrať presence aj výšky na ampe, inak zvukárovi ustrihneš uši...
mám teraz doma dva straty MAPLE neck a keď ich porovnám s LP s palisandrom, sú oveľa prieraznejšie a jasnejšie...a to aj v kombinácii s hubmuckerom aj singlom...tuto si sa trochu zmýlil si skromne myslím  Na zdravie!
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #430 kedy: 15. Marec , 2013, 14:03:34 »

toto nemyslíš úplne vážne že, s tým že palisander je prieraznejší zvukovo ako javor...Mal som 77, 78 aj 79 LP CUSTOM s javorovým krkom a zvuk bol oveľa jasnejší, čitateľnejší než s mahagonovým krkom, aj keď subjektívne mi viac sedí práve mahagonový krk na LP...na STRATE musíš na maple necku ubrať presence aj výšky na ampe, inak zvukárovi ustrihneš uši...
mám teraz doma dva straty MAPLE neck a keď ich porovnám s LP s palisandrom, sú oveľa prieraznejšie a jasnejšie...a to aj v kombinácii s hubmuckerom aj singlom...tuto si sa trochu zmýlil si skromne myslím  Na zdravie!

ako mozes nesuhlasit s majstrom gitararom? hlavne ked je jeho dielna coraz popularnejsia  Bavím sa skvele
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #431 kedy: 15. Marec , 2013, 14:17:17 »

chlopi ale na tom vychodze tíu funguje predsa inak
Zaznamenané

stoka!
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #432 kedy: 15. Marec , 2013, 14:20:10 »

na vychode to funguje uplne v pohode, len tiez mame par exotov ktorym preslo cez ruky 3,5 squiera a utvorili si na zaklade toho mienku :)
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #433 kedy: 15. Marec , 2013, 14:22:37 »

sam by som to lepsie nenapisal  :)
Zaznamenané

stoka!
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #434 kedy: 15. Marec , 2013, 16:11:56 »

toto nemyslíš úplne vážne že, s tým že palisander je prieraznejší zvukovo ako javor...Mal som 77, 78 aj 79 LP CUSTOM s javorovým krkom a zvuk bol oveľa jasnejší, čitateľnejší než s mahagonovým krkom, aj keď subjektívne mi viac sedí práve mahagonový krk na LP...na STRATE musíš na maple necku ubrať presence aj výšky na ampe, inak zvukárovi ustrihneš uši...
mám teraz doma dva straty MAPLE neck a keď ich porovnám s LP s palisandrom, sú oveľa prieraznejšie a jasnejšie...a to aj v kombinácii s hubmuckerom aj singlom...tuto si sa trochu zmýlil si skromne myslím  Na zdravie!
uvedom si rozdiel medzi krkom a hmatníkom a porovnávať Strat s celojavorovým krkom s LP je dosť odvážne  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.