Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 01:59:30
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343171 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #510 kedy: 25. Apríl , 2013, 08:20:47 »

Inak vies odvazit gitaru, presne kolko ma kg? Ja som mal rozdiel v tychto stratoch az 1kg ked som ich vazil. To je tym ze sa vyrabali s tymto SN cca 4 roky a tie neskore 79 az 81 rok boli dost taske.

Straty otazeli uz asi od roku 1976. Od 77-81 to bol celkovo princip nahody. Moj vazil tesne okolo 5 kil, tazsi ako vsetky 70s Les Pauly co som mal. Nechajte ma vydýchať Niektore vazili ale aj tak 3,8 kila, menej nikdy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #511 kedy: 25. Apríl , 2013, 08:31:15 »

..ten Squier Telecaster čo mám je ťažší, než tento Strat...a celkovo aj spracovaním, je akoby štíhlejší....
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #512 kedy: 25. Apríl , 2013, 11:00:35 »

odvážim..keď sa pobavím tak Ti ju predám  ha ha ha :drink:ď

OK, akurat asi budem mat financny deficit, kedze som sa rozhodol stavat RD pri Senci, ale aspon budem blizko  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #513 kedy: 25. Apríl , 2013, 11:18:02 »

teším sa !!  Na zdravie!
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #514 kedy: 28. Apríl , 2013, 11:15:47 »

Pani uz aj v Mexicu sa robia straty s nitrolakom:
http://www.fender.com/en-GB/series/classic/classic-series-50s-stratocaster-lacquer/

Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #515 kedy: 28. Apríl , 2013, 11:20:48 »


Mozu byt fajn gitary za super cenu, akurat ten radius krku je pre mna dost problem.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #516 kedy: 28. Apríl , 2013, 11:25:48 »

Mozu byt fajn gitary za super cenu, akurat ten radius krku je pre mna dost problem.

http://www.fender.com/series/classic/classic-series-60s-stratocaster-lacquer/

http://www.fender.com/series/classic/classic-series-50s-telecaster-lacquer/

« Posledná zmena: 28. Apríl , 2013, 11:30:15 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #517 kedy: 28. Apríl , 2013, 11:43:26 »



ja som sa zbláznil z tohoho Suierq, furt na tom doma hrám..to hrá lepšie ako niektoré USA Tele čo som mal...nepotrebujem si to nahovárať, ale som šoknutý ako tá gitara hrá... Na zdravie!
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #518 kedy: 28. Apríl , 2013, 12:31:07 »



ja som sa zbláznil z tohoho Suierq, furt na tom doma hrám..to hrá lepšie ako niektoré USA Tele čo som mal...nepotrebujem si to nahovárať, ale som šoknutý ako tá gitara hrá... Na zdravie!

Ten Suier Classic Vibe tele hra dobre, aj straty z tej serie. Urcite su lepsie ako standardna produkcia z mexica. Oproti USA modelom mi chybalo take siroke spektrum a ties trochu basov. Ale inak velmi dobre - prierazne nastroje. Prirovnal by som to k Japan produkcii. Inak aj oni zacinali postupne az sa vypracovali na kvalitne nastroje, presne ako cinania.

Oproti tomu Fender alebo Gibson Custom Shop nastroje su po kazdej stranke dokonalejsie, ale o to aj drahsie. Custom/Boutiqe vyrobcovia zo SR/CR atd sa ale kvalite USA Custom Shopu urcite vyrovnaju, teda moja osobna skusenost je taka. Na bezne hranie su tie Squier nastroje velmi dobre - pouzitelne.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2013, 12:37:11 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #519 kedy: 28. Apríl , 2013, 12:37:02 »

Prirovnal by som to k Japan produkcii. Inak aj oni zacinali postupne az sa vypracovali na kvalitne nastroje, presne ako cinania.

Japonci robili najlepsie modely koncom 70tych a prvu polku 80tych rokov (myslim ale lawsuity). Neskor uz isli dost do uzadia.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #520 kedy: 28. Apríl , 2013, 12:38:22 »

Japonci robili najlepsie modely koncom 70tych a prvu polku 80tych rokov (myslim ale lawsuity). Neskor uz isli dost do uzadia.

Suhlasim hlavne tie zo zaciatku 80-tych rokov boli vydarene. Do uzadia isli hlavne koli tomu ze su urcene na lokalny trh a nie na export. Inak sa tam stale vyrabaju velmi dobre nastroje. Ale tie dobre nastroje sa uz teraz vyrabaju vselikde, staci si len vybrat a hrat. Z USA ide ale zvecsa jedna z top ponuk, hlavne podla mna z toho dovodu ze to je ich historia/tradicia, a to malo co maju si musia chranit a udrziavat. Inak preto v skoro kazdom filme s USA produkcie je Mac, Fender alebo Gibson aspon ako dekoracia. Ked nie toto tak aspon klasicke skladby nahrate na tychto nastrojoch.  Bavím sa skvele

Musim este dodat ze mne sa paci americky zvuk ampov - Fender (50, 60 roky) a samozrejme Fender gitary hlavne strat.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2013, 12:44:13 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #521 kedy: 28. Apríl , 2013, 13:37:23 »

Ten Suier Classic Vibe tele hra dobre, aj straty z tej serie. Urcite su lepsie ako standardna produkcia z mexica. Oproti USA modelom mi chybalo take siroke spektrum a ties trochu basov. Ale inak velmi dobre - prierazne nastroje. Prirovnal by som to k Japan produkcii. Inak aj oni zacinali postupne az sa vypracovali na kvalitne nastroje, presne ako cinania.

Oproti tomu Fender alebo Gibson Custom Shop nastroje su po kazdej stranke dokonalejsie, ale o to aj drahsie. Custom/Boutiqe vyrobcovia zo SR/CR atd sa ale kvalite USA Custom Shopu urcite vyrovnaju, teda moja osobna skusenost je taka. Na bezne hranie su tie Squier nastroje velmi dobre - pouzitelne.  Na zdravie!

Absolútne súhlasím, hlavne s porovnaním Squier CV verzus Fender mexiko. CV je úplne inde aj spracovaním, zvukom, komfortom a vôbec. Jedinú vec, čo som vylepšil je výmena pôvodného za fenderácke tremolo s normálnym sustain blokom. Potom je ale na mieste otázka, prečo ľudia vyhadzujú za mexiká také prachy? Fakt len kvôli značke?
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2013, 13:39:03 od mesiah » Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #522 kedy: 28. Apríl , 2013, 13:49:08 »

Absolútne súhlasím, hlavne s porovnaním Squier CV verzus Fender mexiko. CV je úplne inde aj spracovaním, zvukom, komfortom a vôbec. Jedinú vec, čo som vylepšil je výmena pôvodného za fenderácke tremolo s normálnym sustain blokom. Potom je ale na mieste otázka, prečo ľudia vyhadzujú za mexiká také prachy? Fakt len kvôli značke?

Presne tak, ved kto ide po zvuku je mu jedno, aka je tam znacka. Ale uz pri predaji kvalitnych SK/CZ hand made nastrojoch je vidiet ze tu ta mania znacky stale je. V krajinach kde bol stale dostatok USA gitar ako Fender a Gibson je prave situacia taka, ze idu po boutique nastrojoch a vazia si kvalitne hand made nastroje. Ale zase len muzikanti sa tak na vec pozeraju, zberatelia a ty co nevedia hrat len sa na gitary pozeraju, tak potrebuju znacku na hlave ked to vysi na stene ako obraz.

Raz sa mi stalo ze som kupoval jeden USA strat od majitela, ktory aj struny daval menit u gitarara a ked som zacal hrat zavolal syna nech sa pride pozriet a aj si rozmyslel predaj, lebo ze ta gitara hra dobre.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #523 kedy: 28. Apríl , 2013, 14:00:36 »

V krajinach kde bol stale dostatok USA gitar ako Fender a Gibson je prave situacia taka, ze idu po boutique nastrojoch a vazia si kvalitne hand made nastroje.

Boutique len zname znacky ked tak chcu. Skus im ponuknut cez net nejakeho pre nich neznameho vyrobcu, tak nepredas nic. Vsetci aj tak idu po starych znackovych alebo Custom Shopoch, taka je realita. Idealne je mat stare gitary a v povodnom stave a predas to mihnutim oka. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #524 kedy: 28. Apríl , 2013, 16:32:53 »

masiah , pls a to si tam nahodil origo fender tremolo ? ako sa zmenil zvuk ? dlhší sustain ?  či ?  iný zvuk ?
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2013, 16:33:17 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.