Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 15:25:17
Strán: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342643 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #525 kedy: 28. Apríl , 2013, 17:33:28 »

Normálne to prehodíš  Bavím sa skvele Všetko pasuje ako má, išlo hlavne o ten sustain blok. Podľa mňa hrá, ako predtým, len mám lepší pocit  Bavím sa skvele Nie, fakt nemám uši ako radary, akže objektívne neviem napísať, či sa predĺžil sustain, skôr mám pocit, že pribudli basy, takže hrá pekne celé spektrum.
Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #526 kedy: 28. Apríl , 2013, 17:51:48 »

Boutique len zname znacky ked tak chcu. Skus im ponuknut cez net nejakeho pre nich neznameho vyrobcu, tak nepredas nic. Vsetci aj tak idu po starych znackovych alebo Custom Shopoch, taka je realita. Idealne je mat stare gitary a v povodnom stave a predas to mihnutim oka. :)

Ano ked si zberatel a nie muzikant toto je presne cesta ako zhodnotit investiciu. Muzikant sa podla mna na to pozera trochu inak, preto mu vobec neroby problem upravit si aj stary nastroj podla potreby.  Zdravíčko
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #527 kedy: 28. Apríl , 2013, 17:59:09 »

no , ale hlavne keď niekto upravuje niečo , tak tie origo súčiastky by mal dat do sáčku a uskladnit , kua ja som kúpil ten strat 50 " vibe  a kobylový snímač bol vymenený a ja by som chcel origo vibe
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #528 kedy: 28. Apríl , 2013, 18:41:12 »

no , ale hlavne keď niekto upravuje niečo , tak tie origo súčiastky by mal dat do sáčku a uskladnit , kua ja som kúpil ten strat 50 " vibe  a kobylový snímač bol vymenený a ja by som chcel origo vibe

Inak je zaujimave ze ja som vzdy povodne suciastky uskladnoval a uskladnujem ale ked som uz predaval nastroj tak zvecsa nich nechcel dat vstko do povodneho stavu, dokonca sa mi zdalo ze im to bolo jedno a to aj pri original vintage nastrojoch. Ja sam som hral na niekolkych vintage stratoch, ktore boli upravovane a vzdy sa mi zdalo, ze to bolo len v prospech hracskeho komfortu a zvuku. Ved staci sa pozriet na Robertove projekty a hned je jasne ze dobra praca aj na starom nastroji je na prospech.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #529 kedy: 28. Apríl , 2013, 19:24:30 »

dokonca sa mi zdalo ze im to bolo jedno a to aj pri original vintage nastrojoch. Ja sam som hral na niekolkych vintage stratoch, ktore boli upravovane a vzdy sa mi zdalo, ze to bolo len v prospech hracskeho komfortu a zvuku.

Tak zalezi o akych upravach sa bavime. Menit prazce a pod. je ok, ale pokial niekto frezuje, meni snimace a pod., tak to uz je nieco uplne ine a nemusi vobec ist o zvysenie komfortu... Mi nehovor, ze by si chcel nejaky trebars 63 Strat s menenymi snimacmi na noiseless, ak by si mohol mat aj s povodnymi alebo ak by bol prefrezovany na humbucker.
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2013, 19:25:04 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #530 kedy: 28. Apríl , 2013, 20:22:21 »

Tak zalezi o akych upravach sa bavime. Menit prazce a pod. je ok, ale pokial niekto frezuje, meni snimace a pod., tak to uz je nieco uplne ine a nemusi vobec ist o zvysenie komfortu... Mi nehovor, ze by si chcel nejaky trebars 63 Strat s menenymi snimacmi na noiseless, ak by si mohol mat aj s povodnymi alebo ak by bol prefrezovany na humbucker.

Hlavne to musi menit nieto, kto vie co robi. Ja som mal napr strat kde krk bol zo 69 roku, telo zo 72 roku a snimace z 65 roku, prazce boli nove a kvalitne osadene a este hmatnik bol prebruseny na 9,5 radius. Telo bolo relic refinish. To bol jeden z naj stratov co som na nom hral.  Na zdravie!

PS: Co bolo este na tej gitare este zaujimave tak to, ze keby som ju rozobral a predal vsetko samostatne tak vysledna cena by bola vysia ako to stalo cele dohromady.

63 strat mi inak nevyhovuje, to uz skorej 59 alebo 69 strat  Bavím sa skvele ?§!.
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2013, 20:25:45 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #531 kedy: 28. Apríl , 2013, 20:27:57 »

63 strat mi inak nevyhovuje, to uz skorej 59 alebo 69 strat  Bavím sa skvele ?§!.

A to preco?  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #532 kedy: 29. Apríl , 2013, 05:15:34 »

A to preco?  Popiskujem si

Cisto subjektivne, ale realne od 59 do 69 by som bral takmer vsetko. Raz to budem mat doma.  Na zdravie!

Inak bol som skusit nejake gitary vo Viedni a najviacej sa mi pozdavala 60tka s aktivnou elektronikov (claptonov set) a 65ka relic, ktora mala binding a jasenove telo. Tak si asi budem musiet zadovazit aj nejaky strat z jasena.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. Máj , 2013, 21:51:15 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #533 kedy: 05. Máj , 2013, 22:03:13 »

..šak sa teda pochváľ, čo si kúpil.  :) Na zdravie!
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #534 kedy: 06. Máj , 2013, 16:51:44 »

..šak sa teda pochváľ, čo si kúpil.  :) Na zdravie!

toto je presne ten model co sa mi zvukovo pacil najviac a vizualne najmenej: http://www.musik-produktiv.com/fender-custom-shop-1965-stratocaster-relic-10067838.aspx , asi si ich nejako vymienaju navzajom, lebo v klangfarbe ho nemaju v ponuke na nete ale bol tam presne takto vyzerajuci kus. Ale mozno vsetko nedavaju na net.  Na zdravie!

Tento model sa mi pacil najviacej vyzorovo ale zase zvuk mi nesedel http://www.klangfarbe.at/ - Fender Strat 59` Relic aged Vintage white.
« Posledná zmena: 06. Máj , 2013, 19:31:01 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #535 kedy: 06. Máj , 2013, 19:52:02 »

Som myslel ten čo si spomínal, že si si ho doniesol domov. Budem s Wolfom, čo ma custom shop v Klangfarbe, tak mi povie čo predal na slovač  Na zdravie!
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #536 kedy: 06. Máj , 2013, 23:37:56 »

Som myslel ten čo si spomínal, že si si ho doniesol domov. Budem s Wolfom, čo ma custom shop v Klangfarbe, tak mi povie čo predal na slovač  Na zdravie!

OK, sak si mi mohol nejaku zlavu vybavit  Na zdravie!

Inak bol som na Medenej v BA kde mali 52 Baja Tele aj so 52 Squier Clasic Vibe tele a ten squier bol podla mna o triedu lepsi.

Skusil som aj novu seriu American standard 2013 kde teraz davaju CS Fat 50 snimace a ties ten strat hral dobre. Je este zaujimave ze Fender vintage 57 strat je koli novej serii vintage produkcie z USA oznacena ako limited edition .  Na zdravie!

« Posledná zmena: 07. Máj , 2013, 05:15:29 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #537 kedy: 07. Máj , 2013, 09:02:04 »

550 serii, modelov, snimacov, uprav a ja neviem coho. Pritom kedysi robili jednu a stacilo a aj tak skoro vsetci chcu dnes tie stare.
Podobne aj Gibson, zahlcuju to furt nejakymi limited edition pre zberatelov, novsimi a "lepsimi" verziami starych modelov a vacsina ludi im na to skoci a chce ich vyskusat aspon.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 07. Máj , 2013, 09:02:49 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #538 kedy: 07. Máj , 2013, 09:14:51 »

550 serii, modelov, snimacov, uprav a ja neviem coho. Pritom kedysi robili jednu a stacilo a aj tak skoro vsetci chcu dnes tie stare.
Podobne aj Gibson, zahlcuju to furt nejakymi limited edition pre zberatelov, novsimi a "lepsimi" verziami starych modelov a vacsina ludi im na to skoci a chce ich vyskusat aspon.  Bavím sa skvele

Ano presne ako vravis, ale niet sa comu cudovat ved obchod nemoze stagnovat.  Si predstav ze by stale vyrabali male mnozstvo verzii gitar niekolko desatroci a tak poctivo ako sa len da. To by uz nic nepredali lebo kazdy by mal po par kusoch gitar a nemusel by nic ine skusat a riesit. Firma by pravdepodobne skrachovala. Teraz ma kazdy aspon 5 gitar doma a stale chce nieco nove vyskusat  Bavím sa skvele

Moj nazor je ale taky ze staci mat priemerny nastroj a hrat nadpriemerne. To je lepsia cesta a aj lacnejsia. Jedine co je na tom tazsie su schopnosti a drina hraca. Mozno prave v tom je ten zadrhel. Vysledok je ale daleko lepsi, presvecivejsi a aj radost z hrania je podla mna daleko silnejsia.  Na zdravie!

Proste ked budes mat aj ten najlepsi nastroj siroko daleko a nebudes na nom vediet primerane hrat, tak nebudes nikdy tak spokojny, ako ked by si si na nom kedykolvek zahral presvecivo a tak ze kazdy hned pochopi ze si pan muzikant a aj ty budes mat dobry pocit z tvorby a vysledku.

Ved gitara je len nastroj na dosiahnutie ciela ktorym je muzika, emocie, nalady, melodie a sirenie radosti z dobrej muziky. Bez kvalitnych hracov a dobrych napadov by teraz nikto na tie gitary ani nepozrel a zapadli by prachom. Prave dobra muzika vyprodukovana spickovimi muzikantami na kvalitnych  nastrojoch z nich spravila legendy.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Máj , 2013, 09:22:03 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #539 kedy: 07. Máj , 2013, 09:17:55 »

Ano presne ako vravis, ale niet sa comu cudovat ved obchod nemoze stagnovat.  Si predstav ze by stale vyrabali male mnozstvo verzii gitar niekolko desatroci a tak poctivo ako sa len da. To by uz nic nepredali lebo kazdy by mal po par kusoch gitar a nemusel by nic ine skusat a riesit. Firma by pravdepodobne skrachovala. Teraz ma kazdy aspon 5 gitar doma a stale chce nieco nove vyskusat  Bavím sa skvele

Moj nazor je ale taky ze staci mat priemerny nastroj a hrat nadpriemerne. To je lepsia cesta a aj lacnejsia. Jedine co je na tom tazsie su schopnosti a drina hraca. Mozno prave v tom je ten zadrhel. Vysledok je ale daleko lepsi, presvecivejsi a aj radost z hrania je podla mna daleko silnejsia.  Na zdravie!

presne tak  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.