Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:51:26
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342658 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #540 kedy: 07. Máj , 2013, 09:18:01 »

Moj nazor je ale taky ze staci mat priemerny nastroj a hrat nadpriemerne. To je lepsia cesta a aj lacnejsia. Jedine co je na tom tazsie su schopnosti a drina hraca. Mozno prave v tom je ten zadrhel. Vysledok je ale daleko lepsi, presvecivejsi a aj radost z hrania je podla mna daleko silnejsia.  Na zdravie!

Treba mat praveze co najviac a najdrahsich, aby si mohol ukazovat obrazky a machrovat. Koho uz dnes zaujima nejake hranie.  Bavím sa skvele Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #541 kedy: 07. Máj , 2013, 10:01:33 »

Treba mat praveze co najviac a najdrahsich, aby si mohol ukazovat obrazky a machrovat. Koho uz dnes zaujima nejake hranie.  Bavím sa skvele Popiskujem si

 Bavím sa skvele sak nastastie je moznost vyberu a ja mam rad kazdeho, kto pocuva dobru hudbu, zaujima sa o dobre nastroje a teda dava moznost legendam, aby zili vecne. Kazdy si zvoli svoju cestu a kazda cesta ma nejaky smer a ciel.

Ved ani neviem s kym by som sa uz roky rozpraval o gitarach hodiny a hodiny, ak nie s tebou a inymi clenmi tohoto fora.  Na zdravie!

Sak uz sa dohodnime na stretnuti nech poskusam tie tvoje skvosty.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Máj , 2013, 10:06:40 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #542 kedy: 07. Máj , 2013, 10:07:12 »

Sak uz sa dohodnime na stretnuti nech poskusam tie tvoje skvosty.  Na zdravie!

Ale ved ja uz som vo vysluzbe, mam uz len dva a aj to jeden Custom Shop.  No hanbím sa..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #543 kedy: 07. Máj , 2013, 10:24:58 »

Ale ved ja uz som vo vysluzbe, mam uz len dva a aj to jeden Custom Shop.  No hanbím sa..

Nevadi, ale urcite budu stat za to  Zdravíčko
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #544 kedy: 07. Máj , 2013, 11:13:46 »

veď sú príjemnejšie debaty o gitarách a ampoch ako o polite a zlobe, čo trčí z každého meédia.... Na zdravie!
Zaznamenané
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #545 kedy: 09. Máj , 2013, 21:29:59 »

Juch  Žmurk tie sú fajné.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #546 kedy: 09. Máj , 2013, 21:43:17 »

pekne spravene
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #547 kedy: 11. Máj , 2013, 08:57:19 »

Je zaujimave ako ma vzdy dostane strat v spojeni s Fender ampom ako napr:


Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #548 kedy: 11. Máj , 2013, 09:04:04 »

mna najviac bere tento zvuk

to je  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #549 kedy: 11. Máj , 2013, 09:26:29 »

Super zvuk vo vsetkych ukazkach, akurat mam pocit, ze tie ampy hraju vsetky rovnako bez ohladu na rok vyroby a model.  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #550 kedy: 11. Máj , 2013, 09:37:09 »

Super zvuk vo vsetkych ukazkach, akurat mam pocit, ze tie ampy hraju vsetky rovnako bez ohladu na rok vyroby a model.  Popiskujem si

Jednak to plus je to pouzitelne v podstate len na blues, pripadne trochu jazz alebo country.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #551 kedy: 11. Máj , 2013, 09:39:52 »

 Nechajte ma vydýchať
no a vybudeny hiwatt je do popu urcite uuuzastny
« Posledná zmena: 11. Máj , 2013, 09:40:43 od brko » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #552 kedy: 11. Máj , 2013, 09:54:31 »

Nechajte ma vydýchať
no a vybudeny hiwatt je do popu urcite uuuzastny


Do popu nie, ale do hociakej odnoze rocku a hardrocku ano, pricom tieto Fendre moc nie. :) Su to vyslovene bluesove aparaty.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #553 kedy: 11. Máj , 2013, 11:37:08 »

Do popu nie, ale do hociakej odnoze rocku a hardrocku ano, pricom tieto Fendre moc nie. :) Su to vyslovene bluesove aparaty.
Inak Gilmour pouziva na mensie podia namiesto Hiwatt zosikov prave 57 Twin. Tak isto mnoho inych gitaristov vcetne Pete Townshenda z The WHO pouziva prave Fender zosiky na mensie podia. Dalej RolingStones, Dire Straits, Hendrix, ... a nespocetne vela gitaristov napriec vsetkymi zanrami. Neviem cim to je ale okrem bluesu sa tieto zosiky pouzivaju v jazze, rocku a mnoho inych zosilovacov vychadza prave z tzv. Americkeho zvuku, ktory zadefinovala prave era Fender zosilovacov. Mne sa napr tweed zosik zda dost odlisny od blackface a dokonca z tweed zosiku dostanem pomocou krabiciek taky presvecivy distortion aky sa z malo inych zosikov da dostat. A prave tymto su tweed zosiky zname.

Na velke podia ked este nebola moznost pouzivat PA, alebo sa len malo pouzivali tak vtedy kralovali velkym podiam prave Hiwatt zosiky a Marshall 200wat s mnozstvom bedni. Teraz to uz nikto realne nepotrebuje.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #554 kedy: 11. Máj , 2013, 11:40:39 »

Inak Gilmour pouziva na mensie podia namiesto Hiwatt zosikov prave 57 Twin.

Ale Twin a povedzme tieto starucke tweed Bassman su uplne diametralne odlisne zosiky zvukovo. Hodne sa pouzivali inak v 70tych rokoch Bandmaster 100w zosiky, ale tie boli zvukovo tiez blizsie skor k Twin. Osobne mne sa najviac pacia z Fendrov stare Blackface Twin a Deluxe reverb zosiky, pripadne stare Vibroverb.

Tieto pre mna pomerne makko znejuce a obcas aj dost zahuhlane ala Bassman mi moc nehovoria. Maju svoje caro, len mi na nich vadi ten pomaly "spongiovy" ton, bez agresivity a pokial to poriadne vybudis s humbuckermi, tak to je casto strasne blato. Hral som na mnohych, takze viem co hovorim - s Gibsonmi to nie je bohvieco, tam mi skor sedia tie co som spominal.  
« Posledná zmena: 11. Máj , 2013, 11:44:02 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.