Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 10:01:59
Strán: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342625 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #555 kedy: 11. Máj , 2013, 11:55:19 »

Ale Twin a povedzme tieto starucke tweed Bassman su uplne diametralne odlisne zosiky zvukovo. Hodne sa pouzivali inak v 70tych rokoch Bandmaster 100w zosiky, ale tie boli zvukovo tiez blizsie skor k Twin. Osobne mne sa najviac pacia z Fendrov stare Blackface Twin a Deluxe reverb zosiky, pripadne stare Vibroverb.

Tieto pre mna pomerne makko znejuce a obcas aj dost zahuhlane ala Bassman mi moc nehovoria. Maju svoje caro, len mi na nich vadi ten pomaly "spongiovy" ton, bez agresivity a pokial to poriadne vybudis s humbuckermi, tak to je casto strasne blato. Hral som na mnohych, takze viem co hovorim - s Gibsonmi to nie je bohvieco, tam mi skor sedia tie co som spominal.  

Ano ved kazdy ma to svoje spojenie zosik a gitara. Ja hram takmer vyhradne na Fender stratoch a tam mi najviacej pasuje Fender SuperReverb Blackface, 57 tweed Twin, VibroKing alebo Vibroverb. Ked si po tom ako hram na strate hodim Gibson LP tak mam asi take pocity ako ty ked hras na Gibsone a das si potom strat. A este tie silverface alebo blackface twin zosiky som zistil ze mi nevyhovuju koli vahe a velkemu vykonu. Aj zvuk sa mi zda byt uz moc kristalicky.

Proste keby som mal mat len jednu gitaru bude to strat a keby len jeden zosik bude to blackface super reverb.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 11. Máj , 2013, 12:24:58 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #556 kedy: 11. Máj , 2013, 14:26:29 »

Proste keby som mal mat len jednu gitaru bude to strat a keby len jeden zosik bude to blackface super reverb.  Na zdravie!

Ved tak to ma byt, kazdy mame to svoje.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #557 kedy: 12. Máj , 2013, 07:54:59 »

Ved tak to ma byt, kazdy mame to svoje.  :)

Aspon ze sa zhodneme v tych zasadnych veciach  Na zdravie!

Inak pekne realisticky RELIC (takto nejako vyzerali hrate stare straty co som mal moznost vydiet) a v custom shope takto spraveny relic len tasko hladat a vaha pod 3kg je takmer neuveritelna:
http://www.ebay.de/itm/Fender-1973-Stratocaster-Strat-Olympic-White-heavy-relic-aged-wie-Custom-Shop-/161013930540?pt=Gitarren&hash=item257d2d9a2c
« Posledná zmena: 12. Máj , 2013, 09:10:38 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #558 kedy: 17. Máj , 2013, 16:43:38 »

ked na ebayi v BIT mozes mat do 3k 73/74´ i ked nie v idealnom stave, tak pri troche stastia, trpezlivosti a vyjednavania mozes mat do 3k fakt slusny early 70´origo strat:

http://www.ebay.com/itm/1974-Fender-American-Stratocaster-w-OHSC-USA-White-/230981368351?pt=Guitar&hash=item35c78ffa1f
http://www.ebay.com/itm/Vintage-1973-Fender-Stratocaster-White-Plays-and-Sounds-Amazing-w-Case-/370816537625?pt=Guitar&hash=item5656635419

mozme si to odsledovat tu:
http://www.ebay.com/itm/1973-American-Made-Fender-Stratocaster-with-Original-Case-All-Original-/111072891905?pt=Guitar&hash=item19dc75d401
« Posledná zmena: 17. Máj , 2013, 16:44:18 od joey » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #559 kedy: 17. Máj , 2013, 17:34:11 »

si ma predbehol :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #560 kedy: 17. Máj , 2013, 21:55:56 »

Da sa 74ka splasit za takuto cenu v USA aj s postovnym a clom. Len nie cez Ebay, ale na forach.

Daj mi nejaky link kde na forach viem splasit za 2500 dolcov napr 72 strat. Nevravim ze po dlhom sledovani to naozaj nejde, na druhej strane si vravim ze custom shop fender vobec nemusi byt horsi a za ten peniaz ho zozeniem skorej a rovno aj napr 69 model, ktory za 2500 dolarov urcite na ziadnom fore nezozeniem, lebo keby sa tam aj vyskytol tak ma predbehne nejaky lokalny typek, ktory caka len na takuto prilezitost a hned skoci po svojej sanci. Ved sa staci pozriet vokol seba a hned najdeme par ludi, ktory sleduju inzeraty a hned skocia po dobrych cenach, aby to obratom predavali za vysie ceny. Aj tu na fore som toho bol niekolko krat svedkom.
« Posledná zmena: 17. Máj , 2013, 21:57:04 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #561 kedy: 18. Máj , 2013, 11:01:27 »

Daj mi nejaky link kde na forach viem splasit za 2500 dolcov napr 72 strat. Nevravim ze po dlhom sledovani to naozaj nejde, na druhej strane si vravim ze custom shop fender vobec nemusi byt horsi a za ten peniaz ho zozeniem skorej a rovno aj napr 69 model

Nehladam Fendre, ale 74ky sa bezne predavaju za 2000-2500 USD dokonca v povodnom stave. 72ky uz budu mozno o nieco drahsie, ale v klude by si nasiel aj za 2500 podla mna, akurat by to trochu trvalo. Ci su Custom Shopy horsie alebo nie neviem posudit, zrejme to zas bude aj kus od kusu. Nedavno som si osahal par relicov a moc ma popravde nenadchli, take hrackarske mi prisli, najma tym smiesnym akoze relic stylom umelym. Osobne by som ale urcite radsej mal 70-74 CBS Strat ako hociaky CS.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #562 kedy: 18. Máj , 2013, 12:17:25 »

Nehladam Fendre, ale 74ky sa bezne predavaju za 2000-2500 USD dokonca v povodnom stave. 72ky uz budu mozno o nieco drahsie, ale v klude by si nasiel aj za 2500 podla mna, akurat by to trochu trvalo. Ci su Custom Shopy horsie alebo nie neviem posudit, zrejme to zas bude aj kus od kusu. Nedavno som si osahal par relicov a moc ma popravde nenadchli, take hrackarske mi prisli, najma tym smiesnym akoze relic stylom umelym. Osobne by som ale urcite radsej mal 70-74 CBS Strat ako hociaky CS.

Tak ale ty si hlavne na Gibson orientovany, takze na fender mas podla mna skresleny nazor, ved aj nash guitars si zakopal pod ciernu zem az pokial som ti neukazal ze aj Hladik na nom hra a znie uzasne.  Na zdravie!

Podla mna CS gitary su velmi dobre gitary a zalezi uz len od kusu ci sadne celkovo konkretnemu hracovi alebo nie. To plati vseobecne o vsetkych gitarach lebo je urcite len mytus ze vsetky stare gitary su zakonite dobre. Teda kto veri na rozpravky veri aj tomuto.  Bavím sa skvele  Na zdravie!

Mne ties nesedia vsetky CS gitary ale len konkretne modely a zase poznam hracov ktorym sedia zase tie gitary co mne moc nesedia. Ale je to cisto len vec vkusu. Je inak zaujimave ze aj ked relic nemusim, hracsky su pohodlnejsie ako nerelic gitary. To je moja osobna skusenost, lebo napr. nitrolak nie je na trochu spotene ruky nic moc, kdezto zosuchany lak je v tomto pripade super. Zdravíčko
« Posledná zmena: 18. Máj , 2013, 18:24:18 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #563 kedy: 18. Máj , 2013, 12:21:03 »

Tak ale ty si hlavne na Gibson orientovany, takze na fender mas podla mna skresleny nazor, ved aj nash guitars si zakopal pod ciernu zem az pokial som ti neukazal ze aj Hladik na nom hra a znie uzasne.  Na zdravie!

Nic som nezakopal, len som tvrdil, ze su predrazene, co aj ozaj su. :) Ale inak ano, suhlasim, vo Fendroch sa az tak nevyznam a nehral som ani na vela starych ani CS konieckoncov.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #564 kedy: 18. Máj , 2013, 12:22:49 »

Nic som nezakopal, len som tvrdil, ze su predrazene, co aj ozaj su. :) Ale inak ano, suhlasim, vo Fendroch sa az tak nevyznam a nehral som ani na vela starych ani CS konieckoncov.



Tak co sa tyka ceny su zvecsa o polovicu lacnejsie ako Fender Custom Shop gitary ako nove tak aj z druhej ruky. To je vzhladom na to ze kvalitov sa CS fenderom vyrovnaju dobra cena podla mna. A je to aj uznavana znacka, akurat v SK, CZ este malo spopularizovana, ale tu sme vo vela veciach tak trochu pozadu, vsak to urcite dobre poznas aj ty. Hlavne tu sa este stale hra na znacky, kdezto vo svete sa uz davnejsie hra na kvalitu.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 18. Máj , 2013, 12:24:35 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #565 kedy: 18. Máj , 2013, 13:00:22 »

Hlavne tu sa este stale hra na znacky, kdezto vo svete sa uz davnejsie hra na kvalitu.  Na zdravie!

Preto je tak obrovsky zaujem o rozne Collectors edition z Custom Shopov, za ktore platia radovo 7 - 8 tisic USD. Gibson robi jednu seriu za druhou, doslova nestihaju.  :) V USA napr. je brandizmus ovela silnejsi ako tu praveze, kedze si to mozu viac dovolit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #566 kedy: 18. Máj , 2013, 13:11:18 »

Preto je tak obrovsky zaujem o rozne Collectors edition z Custom Shopov, za ktore platia radovo 7 - 8 tisic USD. Gibson robi jednu seriu za druhou, doslova nestihaju.  :) V USA napr. je brandizmus ovela silnejsi ako tu praveze, kedze si to mozu viac dovolit.

Tak nevravim ze Fender a Gibson v USA nejde, ved je to ich historia, ktoru musia zivit (vsak nemozu sa pozerat moc do historie kedze povodne obyvatelstvo takmer vyvrazdili, do vyhnanstva v USA poslali prevazne len zlocincov a nepohodlnych ludi atd., aj ked na druhu stranu mali v tej kratkej historii aj pekne obdobia napr. zrod Fender stratocaster gitary  Bavím sa skvele) a su to aj dobre nastroje, akurat uz tam vela vyznavacov starych a znackovych nastrojov postupne prechadza aj na butique produkciu.
« Posledná zmena: 18. Máj , 2013, 13:13:06 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #567 kedy: 18. Máj , 2013, 13:30:45 »

Alo dost bolo reci pozrite sa na tuto starinu:
Raz si taku zozeniem  Bavím sa skvele

Tu je video ako zistit povodnost a jednotlive odlisnosti medzi vintage stratmi 62 a 66: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=16-eq8gldZ4


A potom si mozete pozriet aj toto:
vintage 62 strat:

Mark Knopfler strat:
SRV strat:

Kazda gitara ma nieco do seba ale mne sa na tych starych 62 stratoch paci najme dynamika, prieraznost a hlbka (aj pri skresleni). To sa ale da najst aj medzi CS produkciou Fender gitar.
« Posledná zmena: 18. Máj , 2013, 13:51:38 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #568 kedy: 18. Máj , 2013, 14:17:15 »

Tak nevravim ze Fender a Gibson v USA nejde, ved je to ich historia, ktoru musia zivit (vsak nemozu sa pozerat moc do historie kedze povodne obyvatelstvo takmer vyvrazdili, do vyhnanstva v USA poslali prevazne len zlocincov a nepohodlnych ludi atd.

 Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #569 kedy: 18. Máj , 2013, 15:55:10 »

Nechajte ma vydýchať

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele   sak nech je sranda  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Na zdravie!
« Posledná zmena: 18. Máj , 2013, 15:55:32 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.058 sekund, 23 otázok.