Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:19:14
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342656 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #570 kedy: 18. Máj , 2013, 17:25:18 »

to mas troska domiesane s tymi zlocincami :) Precitaj si toto napriklad http://en.wikipedia.org/wiki/White_Anglo-Saxon_Protestant
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #571 kedy: 18. Máj , 2013, 18:17:30 »

to mas troska domiesane s tymi zlocincami :) Precitaj si toto napriklad http://en.wikipedia.org/wiki/White_Anglo-Saxon_Protestant

Sak samozrejme ze nie, ale akurat toto velmi radi pouzivaju niektori rozpravkari - populisti ako obraz ameriky. Presne ako rozpravkari, ktori trvaju na tom ze len stare je dobre. Pravda je niekde uprostred a hlavne nic nie je ciernobiele. Vzdy sa najde dobre aj zle na kazdej strane (ci stare,  ci nove), aj ked uznavam ze v 60-tych rokoch sa robilo velmi podctivo a budovala sa znacka ako taka. Teraz je uz znacka zavedena a teda netreba bojovat o jej presadenie. Kazdopadne si myslim ze ako Gibson tak Fender produkuju stale dobre nastroje. Takisto kazdy kto chce spravit kvalitnu kopiu Fenderu alebo Gibsonu moze spravit a zvecsa aj spravi kvalitativne velmi podobnu gitaru a je jedno, aka je to znacka. A kazdy kto sa triezvo pozrie na vec tak mi musi dat za pravdu. A to bola pointa.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 18. Máj , 2013, 19:04:15 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #572 kedy: 18. Máj , 2013, 20:02:42 »

Este jedna ukazka Tweed ampov s Fender stratom a Gibson LPckom:
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #573 kedy: 18. Máj , 2013, 21:27:08 »

Este jedna ukazka Tweed ampov s Fender stratom a Gibson LPckom:


Pohoda zvuk, len ako som pisal, najma na blues a pod. Pri vacsom skresleni sa to uz dost zahlcuje a straca razantnost. Ja mam skratka radsej britske aparaty. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #574 kedy: 19. Máj , 2013, 21:22:12 »

Jeden mlady cesky gitarista a original 57 strat:


A tu je este s inou strat gitarou - 2007 James Tyler Guitars - Studio Elite Retro


A tu su live zo starinami:

« Posledná zmena: 19. Máj , 2013, 21:27:10 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #575 kedy: 19. Máj , 2013, 21:40:22 »

no tá prvá ukážka , tak presne tak hrá aj ten moj CS 94 , konc , sranda je , že čo som mal Tokai strat asi z okolo 80-eho , ten hral ešte viac stratovejšie jak start   :)  , hlavne pri krku , čím to bolo doteraz netuším
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #576 kedy: 20. Máj , 2013, 06:20:13 »

no tá prvá ukážka , tak presne tak hrá aj ten moj CS 94 , konc , sranda je , že čo som mal Tokai strat asi z okolo 80-eho , ten hral ešte viac stratovejšie jak start   :)  , hlavne pri krku , čím to bolo doteraz netuším

Mal som par Tokai gitar a hral som asi aj na tvojej byvalej, ale podla mna su to dobre gitary, ale skor by som ich prirovnal k beznej USA produkcii. Podla mna Custom Shop je uz dalej zvukovo. To bol teda moj pocit.

Ale inak suhlasim ze dobra CS gitara sa vyrovna starym gitaram, teda pre live na nerozoznanie a v studiu male rozdiely, ktore sa v pesnicke stratia a bezny posluchac ich nikdy nepostrehne. Zvukovy puritan bude dlho badat nad rozdielom a len ten najlepsi si na 50 percent spravne typne ci to bol stary alebo novy nastroj.  Na zdravie!

Pri priamom porovnani na tom istom nastroji a nastaveni sa najdu male ci vecsie rozdieli medzi kazdou gitarou, ale o to nejde. Podla mna ide o vysledne spravanie gitary (zvukove spektrum, hratelnost, sustain, prieraznost, dynamika) a co pri miernej korekture dosiahnem vo vysledku. Pri vrstveni gitar potrebuje clovak aj plochsiu gitaru na nejaky doprovodny part a nic to neubere vo vysledku.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 21. Máj , 2013, 09:00:20 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
stevino179
Hosť
« Odpoveď #577 kedy: 20. Máj , 2013, 07:47:00 »

zdravím , tak toto je môj Fendrík sice japan ale podla vyrobneho čísla dobrý rok /84-87/ a tak ma zaujíma od skúsenejších kedže je to robene dva roky po JV serii či tieto majú tiež adekvátnu kvalitu s JV , bo mne sa to javí ako super gitka


* cela s predu.JPG (37.6 KB, 448x336 - prehliadnuté 266 krát.)

* vyr číslo.JPG (31.66 KB, 448x336 - prehliadnuté 262 krát.)
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #578 kedy: 20. Máj , 2013, 08:02:03 »

zdravím , tak toto je môj Fendrík sice japan ale podla vyrobneho čísla dobrý rok /84-87/ a tak ma zaujíma od skúsenejších kedže je to robene dva roky po JV serii či tieto majú tiež adekvátnu kvalitu s JV , bo mne sa to javí ako super gitka

JV seria je sice preslavena, ale tie najlepsie gitary boli az tie najvyssie serie z oznacenim 85 a 115, ktore boli v nitrolaku a mali USA snimace, elektroniku. Podla mna su to dobre gitary, ties mam jeden strat z 84 roku a je zvukovo super, ale chyba mu sirka spektra, ako mali USA gitary. Teda ma hlavne menej basov. Inak velmi vydarene gitary za super cenu. Kto chce dobry zvuk za malo penazi je to cesta. Urcite sa vyrovnaju beznej USA produkcii a mne pocitovo sedia viacej.

Jedneho japonca z cca 96 roku co som mal tak ten vyzeral krasne, ale bolo to take poleno. Iny model 62 stratu z priblizne toho isteho roku bol zase velmi vydareny zvukovo.

Fender z Custom Shopu a stare nastroje su kvalitativne a zvukovo urcite dalej, ale aj cena je vysoka.   Zdravíčko

http://stratomaniac.com/en/fender-squier-made-in-japan-mij/vintage-fujigen-stratocaster-telecaster/fender-jv-und-squier-jv-details

Sak sa dohodnime ak si z BA a poskusame, mozem doniest moj strat na vyskusanie.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 21. Máj , 2013, 09:01:15 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
stevino179
Hosť
« Odpoveď #579 kedy: 20. Máj , 2013, 08:31:42 »

 Na zdravie! dik za info . 8-9teho juna mam to školenie v Ba  tak môžem zobrat Fendrika pripadne aj Harmony  Som frajer , neviem síce aký bude harmonogram ale rad by som stretol par ľudí s Ba / Mirostrat , Kubog, Zvukar Andrej  , Koalko , Progi , ..... - ale to bude asi v teme na pivo v Ba /
inak jasne nie je to top strat /vidno aj napr na elektrike - tenké káble z snímačov .../ ale pre mňa zatiaľ taky malý zázrak, len šľaka byvaly majiteľ ho dal prepražcovat a asi to robil "odborník"lebo jedn dva pražce pri bruchu nejak vyliezajú a drnči to trocha budem to musieť poslať Herdovi asi 
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #580 kedy: 20. Máj , 2013, 12:26:25 »



takto ma zniet pre mna ideal neck poloha.  Zdravíčko
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #581 kedy: 20. Máj , 2013, 15:24:20 »

inak ok , tieto zvuky sú straťácke , ale pre mna je strat aj gitka so štavou , nie len blúziky , preto mám rád straty s hambakrom , najlepšie EMG 89 , viem že to trocha zabije ten origo strat zvuk , ale pre mna je doležitý ten pocit z hry čo mi dáva strat jak sa mi na nom hrá  a potom riešim zvuk , lebo nasucho  tá gitka nevie či hrá na štavu alebo čistý , preto mám robený superstrat , kua a s tým eben hmatníkom a velkým jasen telom je to super metal , konečne som dneska dal dokopy brúsiacu sadu na vrtačku  Som metlak  :) , idem ho odlahčit a viac orohovatiet  Bavím sa skvele Stano kde si hral na ten Tokai , ešte s povodnými snímačmi ?
« Posledná zmena: 20. Máj , 2013, 15:25:28 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #582 kedy: 20. Máj , 2013, 15:40:48 »

inak ok , tieto zvuky sú straťácke , ale pre mna je strat aj gitka so štavou , nie len blúziky , preto mám rád straty s hambakrom , najlepšie EMG 89 , viem že to trocha zabije ten origo strat zvuk , ale pre mna je doležitý ten pocit z hry čo mi dáva strat jak sa mi na nom hrá  a potom riešim zvuk , lebo nasucho  tá gitka nevie či hrá na štavu alebo čistý , preto mám robený superstrat , kua a s tým eben hmatníkom a velkým jasen telom je to super metal , konečne som dneska dal dokopy brúsiacu sadu na vrtačku  Som metlak  :) , idem ho odlahčit a viac orohovatiet  Bavím sa skvele Stano kde si hral na ten Tokai , ešte s povodnými snímačmi ?

Asi ano mal ho jeden znamy asi pred 5 rokmi ho porovnaval s mojim USA standardom.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #583 kedy: 22. Máj , 2013, 05:32:57 »

ale EMG bolo pri kobyle ? ked nie tak to nebol on
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #584 kedy: 22. Máj , 2013, 06:16:59 »

ale EMG bolo pri kobyle ? ked nie tak to nebol on

EMG tam nebolo, ale mozno to vymenil majitel. Mne sa zdalo ze je v povodnom stave, ale nemal som ho rozobraty  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.