Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 01:55:50
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342678 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #615 kedy: 01. Júl , 2013, 17:07:03 »

aj ten burst je velmi fesi, no velke 70 hlavy neviem vystat. ta cervena je ale spata s Landauom najviac, to je uplny sex! ale 5K usd by som za relic CS nedal asi  Neviem
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #616 kedy: 01. Júl , 2013, 17:13:35 »

aj ten burst je velmi fesi, no velke 70 hlavy neviem vystat. ta cervena je ale spata s Landauom najviac, to je uplny sex! ale 5K usd by som za relic CS nedal asi  Neviem

No ja pravdupovediac by som radsej dal taku sumu za CS fender ktory sa mi paci ako min. 3x viacej za original 63 strat. Ten 68 strat by sa za taku cenu pri troche stastia mohol podarit splasit niekde, je ale otazne ci bude aspon tak dobry ako ten Master Builder CS strat.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #617 kedy: 01. Júl , 2013, 17:16:34 »

No ja pravdupovediac by som radsej dal taku sumu za CS fender ktory sa mi paci ako min. 3x viacej za original 63 strat. Ten 68 strat by sa za taku cenu pri troche stastia mohol podarit splasit niekde, je ale otazne ci bude aspon tak dobry ako ten Master Builder CS strat.

jedine co by ma hrialo na srdci hned vedla krvacajucej penazenky by bol aspon fakt, ze je to master built, ale aj tak
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #618 kedy: 01. Júl , 2013, 17:23:00 »

ta cervena je ale spata \

presne tak spata spatna  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #619 kedy: 01. Júl , 2013, 17:35:36 »

Ten 68 strat by sa za taku cenu pri troche stastia mohol podarit splasit niekde

68 Strat za 5 tisic USD? Nechajte ma vydýchať To ked mi dakde najdes, hned beriem. Vacsinou idu aj cez 10 co pozeram.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #620 kedy: 01. Júl , 2013, 19:04:43 »

68 Strat za 5 tisic USD? Nechajte ma vydýchať To ked mi dakde najdes, hned beriem. Vacsinou idu aj cez 10 co pozeram.

Tak uz som skoro 2x za taku cenu kupil strat. Raz to bola 68 a raz 69. Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #621 kedy: 01. Júl , 2013, 19:10:14 »

Tak uz som skoro 2x za taku cenu kupil strat. Raz to bola 68 a raz 69. Na zdravie!

Lebo na Ebay alebo v obchodoch idu 68ny v povodnom dobrom stave za 10 tisic bezne, aj viac obcas.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #622 kedy: 02. Júl , 2013, 09:22:52 »

http://www.ebay.com/itm/MUSEUM-QUALITY-100-original-nr-MINT-1974-vintage-Fender-Stratocaster-No-Reserve-/111107291930?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item19de82bb1a

Krasny kus. Posledny rok so staggered polepieces snimacmi a este stale z jelse.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #623 kedy: 02. Júl , 2013, 09:43:48 »


ppc  Fuuha zíram
i ked ja radsej obity a za polovicnu cenu  Žmurk
« Posledná zmena: 02. Júl , 2013, 09:44:47 od joey » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #624 kedy: 02. Júl , 2013, 09:47:32 »

ppc  Fuuha zíram
i ked ja radsej obity a za polovicnu cenu  Žmurk

Aspon uvidime ako vylezie s cenou v EU, som celkom zvedavy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #625 kedy: 03. Júl , 2013, 08:57:59 »

Aspon uvidime ako vylezie s cenou v EU, som celkom zvedavy.

Tak to som aj ja zvedavy kolko bude cena nakoniec. Typujem max 3000eur v prepocte a tolko by som ja uz nedal za 74 strat, ale za obuchany 69 ano. Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #626 kedy: 04. Júl , 2013, 08:37:01 »

vcera som si mal moznost zahrat v muzikeri na tomto..
http://www.guitaristnation.com/4908/fender-fsr-american-standard-ash-stratocaster-review/

velmi milo som bol prekvapeny, velke plus pre mna, ze to neni lakovane tym spatnym hrubym poly lakom.. pekne spracovane, super zvuk, velmi pohodlny nastroj, rezonantny.. trochu tazsia tym ze to je northern ash, ale zas ..hmmmm to je sustajn..
kebyze chcem nieco na hard rock tak to kludne zriesim.. kamarat si ju rovno zarezervoval.. cena prijatelna na to ze to je limitka 150 ks tak 1100 mi prislo uplne ok..


gitara ktoru sme skusali bola v HSH prevedeni s palisandrovym hmatnikom..
« Posledná zmena: 04. Júl , 2013, 08:38:33 od kaolko » Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #627 kedy: 04. Júl , 2013, 20:50:05 »

Tak pani, dnes som mal tu cest asi 2 hod hrat na original vintage strate z 1962 roku v povodnom stave (jelsove telo). Moje konstatovanie je take, ze to bola velmi prijemna gitara s krasnym melodickym zvukom a neskutocne dobre tahala pri vybudeni. To je inak to, co nie kazda gitara zvladne, pri nakreslenom zvuku krasne melodicky hrat. Hned som si spomenul na gitaru Thomasa Bluga, lebo ta gitara vyzerala a hrala presne tak, ako ta jeho, aspon co mam napocuvane z nahravok vid. napr. , ,

A teraz nechcem nic nikomu a ani sebe dokazovat, ale zase som sa utvrdil v tom, ze aj ked ta gitara bola uzasna, tak aj Custom Shop nastroje co som mal moznost hrat zneli dost podobne ak nie identicky. Samozrejme nehral som na ich zaroven, ale tento nazor zdiela viacej ludi co poznam a ktorym preslo cez ruky mozno viacej vintage nastrojov, ako som ja realne videl. Ties mi majitel vravel o original 65 strate, ktory bol hluchy ako poleno, teda v porovnani z dalsimi stratmi zo 60 rokov. Na druhej strane chvalili Custom Shop Fender, ktory sa zvukovo velmi blizil tomu originalu zo 62 roku. A zase sme sa bavili aj o jednom zberatelovi z ciech, ktory ma tychto nastrojov asi 20 a okrem toho ze na nich utiera prach, velmi malo na nich hra a jeho hra ties nie je nic moc. Zato ale umozni muzikantom nahravat albumy na jeho gitarach a otestovat ich, co je chvalihodne a v prospech dobrej hudby.

Inak porovnaval som ten original aj z niektorymi mojimi stratmi a ci verite alebo nie, podobnu farbu zvuku a spravanie nastroja (citatelnost, prieraznost, dynamika, atd.) len trochu viacej vysok (lahky bahenny jasen) som dostal z robeneho custom stratu od Igora Kellera z SSL1 snimacmi.

Co je na tom najlepsie je to, ze na tychto gitarach bol nahraty aj album, kde su pouzite original vintage Fendre a aj custom shop Fendre. Mozno by bolo zaujimave overit si, kto by z tej nahravky zistil, co je original a co Custom Shop  ?§!.

No a samozrejme pri vecsom vybudeni (nakopnutie Jankovou TS808) mi ten vintage kobylkovy snimac zacal piskat  Bavím sa skvele  Na zdravie!

PS: Nechcem tymto prispevkom nic dokazovat, len konstatujem a prezentujem svoj nazor. Netreba hned emocionalne reagovat. To si radsej skocme niekde posediet pri pive  Na zdravie!
« Posledná zmena: 04. Júl , 2013, 21:00:16 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #628 kedy: 04. Júl , 2013, 22:53:03 »

Tak pani, dnes som mal tu cest asi 2 hod hrat na original vintage strate z 1962 roku v povodnom stave (jelsove telo).

A kde?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #629 kedy: 05. Júl , 2013, 07:43:48 »

A kde?

Toto bolo v SR, inak tu poznam cca 10 ludi, ktory maju straty z obdobia 60tych rokov a kvalitne Custom Shop gitary.  Na zdravie!

Inak co je na tom zaujimave je to ze taketo naozaj kvalitne nastroje maju bud zberatelia alebo muzikanti, ktory maju uplne iny zivotny styl a filozofiu, ako bezna cast populacie. Na taketo fora nechodia (strata casu) a skor realne hraju a skusaju nastroje medzi sebou, lebo sa poznaju a vedia kde si maju hladat dobre nastroje.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.