Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 20:52:53
Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342665 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #630 kedy: 05. Júl , 2013, 09:32:15 »

Toto bolo v SR, inak tu poznam cca 10 ludi, ktory maju straty z obdobia 60tych rokov a kvalitne Custom Shop gitary.  Na zdravie!

Inak co je na tom zaujimave je to ze taketo naozaj kvalitne nastroje maju bud zberatelia alebo muzikanti, ktory maju uplne iny zivotny styl a filozofiu, ako bezna cast populacie. Na taketo fora nechodia (strata casu) a skor realne hraju a skusaju nastroje medzi sebou, lebo sa poznaju a vedia kde si maju hladat dobre nastroje.

Ved bud konkretny, celkom by som si pozrel niekde live nejaky early 60s Strat, pripadne vyskusal. :) Ja co sa BA tyka viem iba o 69ne u Balaza.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #631 kedy: 05. Júl , 2013, 09:54:40 »

Ved bud konkretny, celkom by som si pozrel niekde live nejaky early 60s Strat, pripadne vyskusal. :) Ja co sa BA tyka viem iba o 69ne u Balaza.

Ano to mas pravdu ale ked chces naozaj dobre stare nastroje, hladaj ich skorej u bluesmenov. Teda Pezinok, Prievidza, Banska Bystrica, Lipt. Mikulas, Poprad, Presov a nieco aj v okoli Kosic. V CR hlavne v Brne a Prahe.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #632 kedy: 05. Júl , 2013, 10:33:11 »

ja si myslím , že zberatelská hodnota je nepopieratelná , zvuk a prevedenie tiež , možno sa ale trocha preceňuje kadejaká customovost a ročníky , s gitarami to podla mna neni  jak so samurajskými mečmi  , že je 30 000 krát prekladaný kovaním , gitara je z dreva , to je vyrezané   :)  to asi viete   :)  , drevo ako človek má v každom kúsku osobnosti a tela svoj obraz , preto je každý človek a gitara iné - iný
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #633 kedy: 05. Júl , 2013, 17:28:52 »

Ved bud konkretny, celkom by som si pozrel niekde live nejaky early 60s Strat, pripadne vyskusal. :) Ja co sa BA tyka viem iba o 69ne u Balaza.

Jirko Vana ma nejaky 60 cosi Strakac a hrava s nim v pohode v krcmach :)
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #634 kedy: 05. Júl , 2013, 18:14:48 »

Jirko Vana ma nejaky 60 cosi Strakac a hrava s nim v pohode v krcmach :)

Ano tusim 66 strat a inak vzdy som mal dobry pocit z jeho hry a dost som ho videl aj z japonskym stratom. Inak progi uz urcite obdivoval jeho LP custom tiez zo 60-tych rokov.
« Posledná zmena: 05. Júl , 2013, 18:17:58 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #635 kedy: 05. Júl , 2013, 18:20:30 »

Ano tusim 66 strat a inak vzdy som mal dobry pocit z jeho hry a dost som ho videl aj z japonskym stratom. Inak progi uz urcite obdivoval jeho LP custom tiez zo 60-tych rokov.

Nie, nepoznam ho osobne, videl som ho iba v nejakych podnikoch. Viem, ze ma 69 Customa.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #636 kedy: 05. Júl , 2013, 19:59:16 »

ani ja sa s nim nepoznam, len som ho vela krat videl hrat, aj som pocul jeho hostoavcka na platniach. videl som ho so starym Fendrom a s tym LP 68 ci 69. MB Mark I kombo a na zemi MB V-Twin pedal zvacsa. velmi dobre sa pocuva jeho hra, vzdy som si ho vychutnaval...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #637 kedy: 08. Júl , 2013, 12:29:48 »


Fuha, na takmer 4000 EUR to skoncilo, dost cumim. Popiskujem si

Stano, kde sa da zohnat 69na za takuto cenu ako si spominal, ze za 5 tisic USD? :)
« Posledná zmena: 08. Júl , 2013, 12:30:32 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #638 kedy: 08. Júl , 2013, 16:46:38 »

Fuha, na takmer 4000 EUR to skoncilo, dost cumim. Popiskujem si

Stano, kde sa da zohnat 69na za takuto cenu ako si spominal, ze za 5 tisic USD? :)

Ano, pozeral som ze cca 5.200,-USD nakoniec. Ale ako som tu uz daval link, da sa 72 strat ako hardtail kupit uz za cca 1500Eur. Sice to nie je muealny kus ako tato 74-ka  Bavím sa skvele

V CR sa dali kupit tie straty do 5000Eur. Jeden 69 a druhy 68 strat. Neboli to ale muzealne kusy pre zberatelov, inak by to urcite stalo viac ako 10.000,-Eur.  Na zdravie!

Vsak aj ten 68 telecaster za cca 2.500 Eur je super cena a je jedno ci je v uplne povodnom stave alebo nie, lebo aj rozobraty na suciastky bude mat taku cenu.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #639 kedy: 08. Júl , 2013, 18:09:17 »


Vsak aj ten 68 telecaster za cca 2.500 Eur je super cena a je jedno ci je v uplne povodnom stave alebo nie, lebo aj rozobraty na suciastky bude mat taku cenu.  Na zdravie!
za tu cenu je jedine zlozeny zo suciastok
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #640 kedy: 08. Júl , 2013, 19:15:56 »

muzeálny je aký pls , že nemá ani škrabanček ?
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #641 kedy: 08. Júl , 2013, 20:07:00 »

muzeálny je aký pls , že nemá ani škrabanček ?

Ano taky, ktory po vyrobeni odlozili do kufra a po 30 az 50 rokoch z neho zase vytiahli  Bavím sa skvele  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #642 kedy: 11. Júl , 2013, 14:09:51 »

Mam teraz na dva dni zicany early 71 Stratocaster este so 4 srobmi v povodnom stave, akurat preprazcovany. Uplne fantasticka gitara, strasne rezonantna, lahucka (rovne 3 kila, jelsa) a snimace su prekvapivo dost silne a paradne (na Strat) tahaju. Co ma fakt udivuje, ako hra tlsto a pritom prierazne a prijemne. Ziadne ostre cinkanie a rezave vysky, ale bohaty dreveny dost stredovy zvuk. Krk je pomerne tlsty, hrubsi ako na 74ke hardtail, co som mal raz tiez zicany, ale tensi ako na 79, co som raz mal. Uplne ma ta gitara namotala, zacinam asi chapat o com je dobry Strat. :) Inak ked si spomeniem na moju byvalu 79nu, tak u Fendra bol jednoznacne upadok pocas priebehu 70tych rokov ovela vacsi ako u Gibsonu.

Akurat naprd, ze ma povodny 3 polohovy prepinac, tak sa medzipolohy velmi tazko trafia. Inak jedna z najzabavnejsich gitar ake som kedy mal cest skusat dlhsie. Zdravíčko
« Posledná zmena: 11. Júl , 2013, 14:10:32 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #643 kedy: 14. Júl , 2013, 10:13:05 »

Mam teraz na dva dni zicany early 71 Stratocaster este so 4 srobmi v povodnom stave, akurat preprazcovany. Uplne fantasticka gitara, strasne rezonantna, lahucka (rovne 3 kila, jelsa) a snimace su prekvapivo dost silne a paradne (na Strat) tahaju. Co ma fakt udivuje, ako hra tlsto a pritom prierazne a prijemne. Ziadne ostre cinkanie a rezave vysky, ale bohaty dreveny dost stredovy zvuk. Krk je pomerne tlsty, hrubsi ako na 74ke hardtail, co som mal raz tiez zicany, ale tensi ako na 79, co som raz mal. Uplne ma ta gitara namotala, zacinam asi chapat o com je dobry Strat. :) Inak ked si spomeniem na moju byvalu 79nu, tak u Fendra bol jednoznacne upadok pocas priebehu 70tych rokov ovela vacsi ako u Gibsonu.

Akurat naprd, ze ma povodny 3 polohovy prepinac, tak sa medzipolohy velmi tazko trafia. Inak jedna z najzabavnejsich gitar ake som kedy mal cest skusat dlhsie. Zdravíčko

Presne ako pises, podla mna do 72 roku dobre nastroje, potom uz skor nie. Je to ale aj vec vkusu. Kazdopadne dobry strat vzdy zaujme.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #644 kedy: 14. Júl , 2013, 10:31:51 »

Presne ako pises, podla mna do 72 roku dobre nastroje

Ja by som povedal, ze u Fendru do 74.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.