Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 16:57:06
Strán: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342646 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #660 kedy: 23. August , 2013, 13:38:27 »

V CS je zvykom robit jelsa/palisander skor rocniky 1960-65 (mala hlava). Potom od 1966-69 je to jelsa/javor (velka hlava).
Skore 60te roky maju shield pod pickguardom a formvar cievku, neskor ho nedavali a presli na plain enamel cievky v snimacoch.

Zvukovo je rozdiel zaciatok a koniec 60tych rokov, koniec bol viac zvonivejsi/ostrejsi vo zvuku.

Jak ta poznam, pojdes skor po vintage rocnikoch. 72-74 som videl v roznych cenach, GregHilden ma teraz dve na predaj.
CS reedicia 60tych je skor tema pre Stana, Stano ides.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 13:39:40 od Majo Fero » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #661 kedy: 23. August , 2013, 13:43:18 »

Nie som veľmi Fendrista, ale prikláňam sa tiež k nejakému Strakáču zo 70rockov... Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #662 kedy: 23. August , 2013, 13:45:48 »


Jak ta poznam, pojdes skor po vintage rocnikoch. 72-74 som videl v roznych cenach, GregHilden ma teraz dve na predaj.


Hildenovi som skor predaval, kupovat od neho sa neoplati, je drahy. :)

Inak to mas pravdu, ze vacsina 66-69 reedicii je s javorovym hmatnikom, ale obcas sa da najst aj palisander. Tento 66 model mi je velmi sympaticky, aj ta hlava 66. :)

http://www.ebay.com/itm/Fender-Custom-Shop-1966-Relic-Stratocaster-Sunburst-Guitar-/140886511400?pt=Guitar&hash=item20cd7d8f28
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #663 kedy: 23. August , 2013, 13:57:23 »

Za tieto prachy bych mozno skor pozrel ten vintage 72-74.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #664 kedy: 23. August , 2013, 13:59:03 »

Mne sa pacia viac male hlavy a 50te roky (jasen/javor). Tie sa v normalnych cenach nedaju splasit, preto skor CustomShop uprednostnujem. A v CS mi tiez vyhovuje ten modern-wiring-option (stredny snimac RpRw, silnejsi bridge+ostrejsi neck snimac, 5-way switch, middle+bridge TONE, 9.5" radius a 6105 prazce) oproti klasike.
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 14:01:17 od Majo Fero » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #665 kedy: 23. August , 2013, 13:59:12 »

Za tieto prachy bych mozno skor pozrel ten vintage 72-74.

Tak hej, hento je hrozne drahe, ale inak daju sa splasit do 2500 v klude.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #666 kedy: 23. August , 2013, 14:03:41 »

Da sa natrafit. Inak v Hamburgu chodim do shopu, kde ma kopec 70tok. Ceny sice trochu drahsie, ale vyber neskutocny.
Posledne mi chlapik nukal 1973 lahka jelsa+javor, tenky krk, dobry sound za 3500€. Aj tak som si radsej zobral CustomShop. Ten sa mi pacil viac jak tie 70tky dokopy.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #667 kedy: 23. August , 2013, 14:04:22 »

Aj tak som si radsej zobral CustomShop. Ten sa mi pacil viac jak tie 70tky dokopy.

Popis trosku konkretnejsie, ze preco. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #668 kedy: 23. August , 2013, 14:08:25 »

Popis trosku konkretnejsie, ze preco. :)
Mne sa tie jelsove straty zdaju moc stredove oproti jasenu. Viac sa mi paci zvuk jasenovych 1979, tie su sice tazke, ale daju sa zohnat za dobre prachy a maju take krasne sklovite vysky vo zvuku. Taka Tublatanka jak vysita.  :)
50tkove modely su z daleko lahsieho jasenu, aj origose aj Reedicie. Maju hrubsie krky, co mne vyhovuje viac. Zvukovo hlbsie basy a vyssie vysky, ale nie az tak vysoke ako 1979 jasen.

To vsetko s javorovym krkom. Palisander ja moc nemusim.
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 14:09:32 od Majo Fero » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #669 kedy: 23. August , 2013, 14:12:10 »

Jasne, je to subjektivne. :)

Ja som mal tazku 79nu a tam mi zas prave tie sklenene ostre vysky a menej stredov vadilo, hoci to malo super sustain a citatelnost. Ovela viac mam radsej stredovejsie tlstejsie znejuce Straty, ktore prilis necinkaju, ale su skor drevene. :)

Inak samozrejme, zrejme to aj tak bude vsetko kus od kusu v podstate, takze v mojom pripade ak to kupim z netu, tak to bude aj tak o nahode klasika. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #670 kedy: 23. August , 2013, 14:14:48 »

Tak chod do vintage Fendra, ked chces viac drevnaty, menej ostry. Prva polka 70tych by ti mohla vyhovovat aj cenou a aj zvukom.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #671 kedy: 23. August , 2013, 14:17:18 »

Tak chod do vintage Fendra, ked chces viac drevnaty, menej ostry. Prva polka 70tych by ti mohla vyhovovat aj cenou a aj zvukom.

Asi hej, hral som na viacerych a vsetky sa mi lubili, aj hardtail jeden. Uplne naj bola skora 71 este 4 srob, to bol neskutocne tlsty masivne znejuci Strat (su ale priserne drahe tieto). 60te roky som bohuzial nemal cest.
« Posledná zmena: 23. August , 2013, 14:17:34 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #672 kedy: 24. August , 2013, 21:30:02 »

Mne sa pacia viac male hlavy a 50te roky (jasen/javor). Tie sa v normalnych cenach nedaju splasit, preto skor CustomShop uprednostnujem. A v CS mi tiez vyhovuje ten modern-wiring-option (stredny snimac RpRw, silnejsi bridge+ostrejsi neck snimac, 5-way switch, middle+bridge TONE, 9.5" radius a 6105 prazce) oproti klasike.

Tak presne toto vyhovuje aj mne Majo. Preto uprednostnujem CS straty. A vyberam pokial mozno aspon medzi 5 modelmi. Vo Viedni mam vyskusane vsetky CS Fender gitary. Bral by som asi 2 z toho co tam maju.

Fullerton reedicia sa mi ties paci prave koli peknemu stredovemu zvuku. Dokonca aj 57Ri model, aj ked uprednostnujem zase palisander.

Ja by som bral podla zvuku, teda vyskusal by som a co mi vyhovuje a to by som kupil. Ja ked som porovnaval 79 strat zo 69 stratom tak to bol taky priepastny rozdiel, ze uz odvtedy tie 79 nemusim, aj ked urcite sa najde aj dobry 79 strat mozno. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Mne zvukovo sedia ostrejsie a strasne dynamicke straty. Ostrost musi byt taka primerana. Vela teraz skusam straty na sucho, ako zneju a tam viem pekne pocuk ako su dynamicke, ako rezonuju a ake maju zvukove spektrum. Snimace to uz len dalej zosilnia. Straty zo 60 tych rokov som skusal. ale len par kusov. Boli naozaj dobre, ale zase CS straty sa im podla mna vyrovnaju a su lacnejsie, plus maju navyse to co pisal Majo Fero, preto by som ich uprednostnil. Aj u CS stratov ale treba dost skusat, co inak plati rovnako pre stare vintage straty (paradone tie najdrahsie straty nie su zvecsa moc zvukovo dobre, ale zato su v dobrom stave). Viem o jednom vintage strate zo 65 roku, ktory znie horsie ako Fullerton reedica z 84 roku. A ties viem o jednom CS relic drahom strate, ktory nie je moc vydareny ale vyzera zaujimavo. Mne na CS stratoch prste vyhovuju aj modernejsie prvky.

Inak ja som dost bol zastanca jelsa a palisander, ale v poslednej dobe mi dost vyhovuje aj jasen. Dokonca si myslim ze nitro je dobre pre zvuk gitary, ale aj urethan, ked je dobre urobeny (tenka vrstva) je dobry. Niektore gitary sice maju nitro, ale hrubu vrstvu. V CS su zasadne tenke vrstvy laku, ako aj na Fullerton RI stratoch, co boli vastne 1. CS gitary este v povodnej Fender Fullerton fabrike (82-84 rok).

V sucastnosti uz mam doma takmer vyhradne CS gitary/aparaty a nejake vintage kusky. Teda CS a vintage je oboje dobra volba. Pre muzikantov bude urcite dobry CS, ale pre zberatelov vecsinou len vintage. Na vintage nastroji uz ani nejde o ten zvuk, ale o to vintage a cenene su hlavne zachovale kusy. Teda preda sa prinajhorsom zberatelovi hluchemu ako poleno.  

No a este taka malickost, trvalo mi cca 15 rokov pomerne intenzivneho skusania a hrania, kym som zistil podla coho mam vyberat kvalitnu gitaru a ako mam zistit co je naozaj vynimocne a co nie. Skusam vsetko co pride pod ruku a je jedno ci je tam Fender, Gibson alebo nieco ine na hlave. Cim viacej hram na CS a vintage nastrojoch, tym viacej si vazim prace skusenych SK a CZ custom vyrobcov, ktory urcite vedia spravit gitaru porovnatelnych kvalit.
« Posledná zmena: 25. August , 2013, 09:14:33 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #673 kedy: 25. August , 2013, 09:08:57 »

Asi hej, hral som na viacerych a vsetky sa mi lubili, aj hardtail jeden. Uplne naj bola skora 71 este 4 srob, to bol neskutocne tlsty masivne znejuci Strat (su ale priserne drahe tieto). 60te roky som bohuzial nemal cest.

Urcite chod do vintage 68-72 stratu pokial mozno 4 srobovy uchyt krku a vaha do 3,5kg. Priprav si cca 5.000,-Eur a urcite si nieco vyberies.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #674 kedy: 25. August , 2013, 09:11:26 »

Urcite chod do vintage 68-72 stratu pokial mozno 4 srobovy uchyt krku a vaha do 3,5kg. Priprav si cca 5.000,-Eur a urcite si nieco vyberies.

5 tisic EUR by som za Strat nedal ozaj nikdy, preto ked tak 72-74. Zas ten jeden srob neverim, ze moze robit vela.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.