Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:02:14
Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342709 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #690 kedy: 26. August , 2013, 13:07:36 »

nevedeli by ste mi niekto pomoct s jednym problemom. Mam fender twin amp len je tazky ako medved a rad by som nejako vyspekuloval dalsie uchytky na kombo. Len neviem ci vrtanie do bocnych stien neuberie na zvuku pripadne ci to bocne steny vydrzia. Neviem ako su robene spoje. Kombo ma cez 35 kilo a je to naozaj morda tahat to za jednu rucku. Aj ked to ma sice kolieska bojim sa to trepat po kolieskach kvoli lampam. Okrem toho nie vsade je spravny teren. Zatial som to nenosil po schodoch ale predpokladam ze to bude tiez problem.

Prosim veci ako : zozen si pomocnika alebo neviem co mi uz pisali kamosi. nemate niekto skusenosti. Dakujem

Tak vrtanie zo zvukom urcite nic nespravi, jedine ze by si navrtal nejaku lampu alebo suciastky. Ked si dobre pametam, ako je ten amp spraveny, tak by som asi skusil dat nejake madla z boku komba. Treba dat pozor, aby zostali funkcne "operadla" na kombo. Da sa to riesit aj prepravnym boxom, kde budes mat madiel kolko potrebujes, ale bude to drahsie riesenie, aj ked by si zaroven vyriesil aj setrny transport komba (lampy, kozenka, tad.).

Tieto Twin ampy su pomerne dost opotrebovane hlavne koli tej ich vahe. Ja som ho predaval hlavne koli vahe.
« Posledná zmena: 26. August , 2013, 13:09:49 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #691 kedy: 26. August , 2013, 13:11:31 »

Tomino - toto iste riesil Vladko, kupili sme v Prodance 2 zaklapavacie rucky a prisrobovali ich len na 4 sroby kazdy po stranach komba. pomerne neinvazivne a pri noseni na nezaplatenie.

taketo nejake:

http://eshop.prodance.cz/3412/d-86569/
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #692 kedy: 26. August , 2013, 13:46:40 »

hej ja som rozmyslal nad oboma . Ono je to tak ze velky case je dalsich 25 kilo navyse. co uz fakt nebudem vediet potom drzat gitaru.

Rasto a nieje tam problem s tym ze by bola bocna stena viac zatazena a zeby sa to rozpadlo po case. ? ci uplna blbost? ako su robene tie spoje.?
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #693 kedy: 26. August , 2013, 14:37:12 »

to sa zase bat nemusis, konstrukcne su taketo komba riesene dobre, my sme sa to s tym pridavnymi usami cosi uz navlacili.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #694 kedy: 26. August , 2013, 14:53:45 »

Tomino - toto iste riesil Vladko, kupili sme v Prodance 2 zaklapavacie rucky a prisrobovali ich len na 4 sroby kazdy po stranach komba. pomerne neinvazivne a pri noseni na nezaplatenie.

taketo nejake:

http://eshop.prodance.cz/3412/d-86569/

Toto je dobre riesenie, nebal by som sa toho.  Skor by som sa obaval nosit kombo za jednu rucku hore dolu po schodoch. Na zdravie!
« Posledná zmena: 26. August , 2013, 14:55:54 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #695 kedy: 26. August , 2013, 15:27:47 »

ok dik asi to poriesim  usami teda
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #696 kedy: 28. August , 2013, 13:56:18 »

Pani fenderisti verim ze takato otazka tu uz bola ale nenasiel som ju... mam stratocaster dost casto sa hram s pakou tak by ma zaujimali vase skusenosti s ladenim ci sa casto doladujete pocas koncertu atd... pozeral som najake temy pisalo sa o locking tuners nad tym uvazujem ak su s tym dobre skusenosti. alebo vymena kobylky ci kamenov.
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #697 kedy: 29. August , 2013, 14:30:31 »

Pani fenderisti verim ze takato otazka tu uz bola ale nenasiel som ju... mam stratocaster dost casto sa hram s pakou tak by ma zaujimali vase skusenosti s ladenim ci sa casto doladujete pocas koncertu atd... pozeral som najake temy pisalo sa o locking tuners nad tym uvazujem ak su s tym dobre skusenosti. alebo vymena kobylky ci kamenov.

Fender strat s vintage 6 srobovim tremolom bude mat vzdy trochu problem s ladenim. Je ale niekolko sposobov/trikov, ako docielit dobry/uspokojujuci efekt.

Myslim ze tu uz Rastis pisal o tom ze napr. dobre premazanie vsetkych casti, kde struna drie o nieco ine je jeden zo sposobov. Teda namazat, kamene na kobylke, nulty prazec a aj zrazace strun.

Druha finta je pritiahnut tremolo az na drevo. Toto vyriesi aj doladovanie (celkove ladenie), ked sa povoli alebo praskne jedna struna.

Dalsia finta je po pakovani uvolnit v prestavke, alebo pocas kratkej prestavky v hrani, parkrat tremolo. Ide o to aby sa vsetky struny dostali do nejakeho optimalneho stavu, lebo ked mas vytiahnutu len jednu strunu, a pakujes, tak sa trochu inak povolia ostatne struny, ako ta co ju prave drzis. Toto sa tasko vysvetluje takto, ale v praxi je to jednoduchy trik.

Pri trochu modernejsom 2 bodovom tremole s locking tuners je to uz samozrejme lepsie s ladenim a pakovanim. Ked je k tomu este pridany loziskovy nulty prazec ako ma napr. Jeff Back, tak je to uz takmer uplne stopercentne riesenie, aj pri extremnejsom a castom pakovani.

Ties som videl ze napr. klasicke 6 srobove vintage tremolo malo zo stredu 2 sroby von a teda sa trochu viacej priblizilo k 2 bodovemu uchyteniu tremola.

Zo skusenosti viem ze napr. USA tremola su na tom lepsie (a to aj vintage), ako tie co sa davaju do mexico stratov. Ak sa vymenia kamene za GraphTech s teflonovym povrchom, a to site sa spravi na nultom prazci i zrazaci strun, urcite to pomoze ladeniu. Pri castom pakovani, by som asi volil aj locking tuners, napr. Sperzel (na tychto mechanikach je vyhoda, ze su staggered, teda zrazace strun uz nie je treba), alebo original Fender, kde bude jednoducha zamena za klasicke mechaniky, ktore sa pouzivaju do standardov (USA aj Mexico).

Klasicky Floyd som ja osobne nikdy nemusel, teda nikdy ma neoslovil (vadilo mi doladovanie strun a uplne rozladenie pri prasknuti jednej struny, aj ked sa to da dodatocne vyriesit), ale zase ja dost malo pakujem. Mozno aj tremolo EverTune by bodlo, lebo kedykolvek sa rozladi, hned zase doladis. Na zdravie!
« Posledná zmena: 29. August , 2013, 14:39:18 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #698 kedy: 29. August , 2013, 14:39:23 »

Pani fenderisti verim ze takato otazka tu uz bola ale nenasiel som ju... mam stratocaster dost casto sa hram s pakou tak by ma zaujimali vase skusenosti s ladenim ci sa casto doladujete pocas koncertu atd... pozeral som najake temy pisalo sa o locking tuners nad tym uvazujem ak su s tym dobre skusenosti. alebo vymena kobylky ci kamenov.
Len jeden liek - pozriet si toto video:
Zaznamenané

bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #699 kedy: 29. August , 2013, 15:05:10 »

to video som videl aj skusal len problem vznikal vtedy ked som o nieco zavadil mechanikami a bolo to cele v prdeli... mam dvojbodove tremolo a graphtech nulak. pozeral som tie original fender locking tuners len vyzera ze problem bude v tom ze mam MIK a bez uprav to nepojde.
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #700 kedy: 29. August , 2013, 15:13:20 »

to video som videl aj skusal len problem vznikal vtedy ked som o nieco zavadil mechanikami a bolo to cele v prdeli... mam dvojbodove tremolo a graphtech nulak. pozeral som tie original fender locking tuners len vyzera ze problem bude v tom ze mam MIK a bez uprav to nepojde.

Na kvalitnych mechanikach, ktore dobre drzia ladenie, dost zalezi vo vseobecnosti. Ked mas locking tuners, tak ti odpada tzv. strunovy efekt, teda ze mas moc navynutu strunu, ktora nedrzi tak dobre, ako ked je v locking tuners spravne uchytena.
« Posledná zmena: 29. August , 2013, 15:13:51 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #701 kedy: 29. August , 2013, 19:28:01 »

z mojej skusenosti uplne najviac zalezi prave na materialy nulteho prazcu a kvalite nazeranych drazok. + grafit - grafit - grafit. zamykacie mechaniky su fasa, ale na ladenie az taky vplyv zase nemaju. treba mat ale samozrejme dobre navinute struny - nie moc zavitov a nie kadejako cez seba, ale pekne upratane...
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #702 kedy: 29. August , 2013, 19:37:42 »

Presne ako pise Rasto.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #703 kedy: 29. August , 2013, 19:50:27 »

nie moc zavitov a nie kadejako cez seba, ale pekne upratane...
pri hrubych nie, pri tenkych zase podla mojej skusenost, cim viac, pekne a poriadne utiahnutych, tym lepsia stabilita. a samozrejme poriadny nulak
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #704 kedy: 29. August , 2013, 19:57:28 »

hej, tenke ecko a hacko maju tendenciu presmykavat, cize tam na zavitoch az tak nesetrit :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.