Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:56:34
Strán: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342730 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #795 kedy: 28. December , 2013, 20:14:48 »

S dyhou sa to robi u vsetkych mexik, alebo ako? Ja som mal osmirglovane dve tela z mexika classic 50 a 60 cca 2002 rok a nebola tam dyha, bolo to z 3 a 4 kusov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #796 kedy: 28. December , 2013, 20:20:04 »

tiez som mal v ruke milion mexik Standard, aj rozobratych a neviem ako dnes, ale este v 90tych a na prelome a este aj par rokov neskorej, tak sa robili standardne z 3, niekedy 4 kusov, ziadne dyhy ani hore, ani dole.
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #797 kedy: 28. December , 2013, 20:24:50 »

Hentie odyhované parkety sú na všetkých Standartoch a Modern Player modeloch. Tiež som robil refinish a tam to nebolo, ale to bol Classic series.... tiež tuším z 3 kusov, čo je v pohode.
Zaznamenané

mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #798 kedy: 28. December , 2013, 20:27:14 »

tiez som mal v ruke milion mexik Standard, aj rozobratych a neviem ako dnes, ale este v 90tych a na prelome a este aj par rokov neskorej, tak sa robili standardne z 3, niekedy 4 kusov, ziadne dyhy ani hore, ani dole.

Ja neviem čo sa čuduješ, šetrí sa  Bavím sa skvele
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #799 kedy: 28. December , 2013, 20:28:07 »

Aha, uz som sa docital, ze na standardoch to je takto. Ten som nikdy nemal osmirglovany. Ale mal som napr. squier std. a ten bol z 3 kusov. Na classic serii viem, ze je to 3 az 4, preto sa mi zdalo cudne, ze by svetky mexika boli taketo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #800 kedy: 28. December , 2013, 20:30:23 »

Ja neviem čo sa čuduješ, šetrí sa  Bavím sa skvele

no ale tiez to musi byt len od nejakeho novsieho obdobia, povodne to 100 pro takto nerobili ani na Standardoch.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #801 kedy: 28. December , 2013, 20:34:53 »

Na tej fotke je tusim 2006, ak som dobre pozeral. Aj tak je to cudne, ved ked to nie je sunburst, tak nemusia vobec vymyslat s dyhou, aj keby teda uz dali viac kusov.
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #802 kedy: 28. December , 2013, 20:36:04 »

Ja som mal Standarta z nejako okolo 1995 a tam sa to ani nedalo zistiť z koľko kusov je telo, lebo to bolo doslova zaliate v laku. A odfláknuté celé....
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #803 kedy: 28. December , 2013, 20:40:17 »

na tych 90tkovych to praveze bolo vidno celkom dobre. sice mali hrubsi lak (ale o nic hrubsi, ako vsetky ostatne NEnitro gitary sveta), ale pod uhlom bolo vzdy jasne, ake su kusy, kolko a ci je to este nejako vrstvene...

z 3-4 kusov byvavali aj sunnursty, netvarili sa, ze su jeden kus
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #804 kedy: 28. December , 2013, 20:46:03 »

Ja som mal Standarta z nejako okolo 1995 a tam sa to ani nedalo zistiť z koľko kusov je telo, lebo to bolo doslova zaliate v laku. A odfláknuté celé....

v 1995 sa dal kupit cinsky bullet, co bol pruser cez pruser, ale inak hrali celkom dobre podla mna. potom sa dal kupit preglejkovy korejcan, co bol pruser hlavne zvukovo. po 1995 zacali vyrabat aj korejsie z dreva, velmi pekne vyzerali, mali aj metalizove laky. zvukovo o nicom, tie cinske polena hrali lepsie. no a potom boli mexicani a podla mna ich robili pekne, pohodlne sa dali nastavit, aj hrali a urcite neboli konstruovane tak, ako bolo vidno na tej fotke co si daval. dokonca mali poctivo odfrezovane diery na snimace, na rozdiel od bazenu na americkych Standardoch...

 Neviem
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #805 kedy: 28. December , 2013, 20:49:23 »

Z 3 kusov to je štandart, málokedy som videl gitáro z 2 kusov. Ale môj SQ std. je z 2 kusov  Bavím sa skvele. Ja som týmto len chcel povedať, že dnešná doba je trošku na hlavu. Fender sa snaží v mexiku uberať na kvalite, naopak Squier, ako dcérska firma sa snaží na kvalite pridávať. Je to podobný nezmysel ako WV a Škoda.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #806 kedy: 28. December , 2013, 20:52:13 »

to hej - ked som drzal prvy raz ten Vibe skvajer, tusim to bol telkac, china, tak som len prestal chapat, ze co vedie firmu ponukat taku kvalitu v takej nizkej cenovej relacii a naopak, co vedie tu firmu kurvit si hlavnu znacku prave tymi novymi mexickymi Standardami co im prazce trcia 2 milimetre na kazdu stranu  Neviem
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #807 kedy: 28. December , 2013, 21:00:12 »

Ale zas je logické, že sú to dve samostatné firmy, ktoré majú plány, ktoré treba plniť, takže podľa toho sa chovajú. A požierajú si navzájom svojich zákazníkov. Čistý kanibalizmus, je naivné si myslieť, že cenový low-end stiahne hráčov na les pol-y a supestraty  Bavím sa skvele a zároveň si ponechajú solventných, ktorí budú kupovať Fender USA.
Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #808 kedy: 28. December , 2013, 21:09:04 »

to hej - ked som drzal prvy raz ten Vibe skvajer, tusim to bol telkac, china, tak som len prestal chapat, ze co vedie firmu ponukat taku kvalitu v takej nizkej cenovej relacii a naopak, co vedie tu firmu kurvit si hlavnu znacku prave tymi novymi mexickymi Standardami co im prazce trcia 2 milimetre na kazdu stranu  Neviem

Podla mna Mexicka produkcia je dobra ako obraz na stenu  Bavím sa skvele, ma to vyzor ozajstneho nastroja a aj original Fender napis a Squier CV seria je dobra pre muzikantov, ktory potrebuju pouzitelny nastroj na hranie za pomerne malo penazi.  Zdravíčko

To je moja skusenost lebo napr. Fender Classic 70 strat z jasena v prirodnej farbe co som mal vyzeral nadherne, zial nehral az tak dobre. Ani ten hruby lak mi na nom nevadil, ked som sa naneho pozeral z cca 2 metrovej dialky. Detailami a spracovanim bol na tom dobre. Je pravda ze za poslednych cca 10 rokov som uz iny ako Classic series strat z Mexickej produkcie hadam ani nedrzal v ruke a zameriaval som sa na tuto seriu prave preto, ze pouzivali klasicke dreva, ako na USA stratoch. Na obranu Mexickej produkcie musim povedat ze som hral aj na dobrych a pouzitelnych gitarach z mexika. Vo vseobecnosti ale plati ze Mexicka produkcia je podla mna zvukovo ako pod dekou, teda malo prierazna z nevyraznym tonom. Squier CV je naproti tomu prierazna a ma naozaj Classic Vibe ton podobny charakterom dobrym Fender nastrojom, akurat mu chyba ta sirka zvukoveho spektra.

Teraz je ale uz aj USA produkcia pomerne siroka a aj dostupna, teda asi straca zmysel kupovat Mexicke straty, jedine ak koli tomu co som uz pisal vissie. Je ale pravda ze v Mexiku uz vyrabaju aj strat v nitrolaku, ktory som este nedrzal v ruke, ale moc neverim, ze bude diametralne odlisny zvukovo.

Inak je stale pomerne velka skupina ludi co idu po znackach a pre nich bude Fender ako ikona aj ked z Mexika vzdy lepsia volba ako aj ten najlepsi Squier CV z PRC. A podla mna hlavne pre tychto ludi su urcene. A ruku na srdce, ked clovek zacinal s hrou na gitaru, tak zvecsa nemal ani sajnu, ake vlastnosti by mal mat dobry nastroj a isiel po overenych znackach. Ak prave namal po ruke niekoho, kto mu vedel dobre poradit, tak kupil Mexico, ak isiel po Fender produkci. Takto som aj ja kupil svoj prvy Mexicky strat a dlho som sa z neho tesil.

Ked si predstavim ze moja mladsia 1,5 rocna dcera uz drzala Fender Custom Shop nastroje v ruke, tak ako aj nastroje starsie ako som ja sam, tak je to celkom sila, hlavne v porovnani so mnou, ked som ako cerstvy absolvent vysokej skoly slintal vo Viedni nad kvalitnymi gitarami a neodvazil som sa ich ani chytit do ruky.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 29. December , 2013, 08:24:35 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #809 kedy: 29. December , 2013, 09:52:50 »

Moje skromne postrehy:

Fender Standard Telecaster MiM - prevedenie velmi pekne aj pohodlie, ale vyzeralo to ako plastova hracka a zvukovo bola ta gitara mrtva.

Squier CV 50 Telecaster - prevedenie moc fajn az na lakovany krk, velmi zivy a rezonantny nastroj, zvuk az prilis tele - vdaka tomuto nastroju som si uvedomil, ze tele a javorove hmatniky nebudu pre mna.

Squier CV 60 Stratocaster - zvukovo nebicko za 350€, akurat:
- z krku pojde dole lak a dam tam olej + vosk
- z vintage kamenov ma ide mrdnut (mam to teraz v drop Cis a rubem do toho metale  No hanbím sa..)
- vintage mechaniky su stabilne, no nieco mi na nich stale vadi
- ku kobylke som kupil Fast Track 2 a fakt to ako naozajstny HB nehra (mozno za to mozu 250k pots), kazdopadne, asi tam vratim povodny singel a metale budem rubat do inych gitar
- nie je biela  ha ha ha
+ drevo je velmi zive, je to asi najhlucnejsia gitara, aku som mal
+ fretwork vyborny az na jeden krivsi prazec, ale je to iba esteticka vada
+ masivna a stabilna gitara

Vsuvka:
SX Vintage Telecaster - paradoxne vyborne drevo a zvuk, velmi dobra rezonantnost, snimace dost OK, nutne zbrusenie prazcov, slaby HW - oproti tomu, ako hralo Mexico zvukovo ucite WIN


« Posledná zmena: 29. December , 2013, 10:03:14 od BrokenWings » Zaznamenané
Strán: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.