Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 06:59:27
Strán: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343276 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dibbo
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #855 kedy: 12. Február , 2014, 18:14:28 »

Skusim prirovnanie: Naco budem strkat prst do vriacej vody, ci je vriaca, ked vidim, ze buble (ide o uplne zbytocny krok a namahu).

rozumiem, ale nie kazdy ma doma fender usa respektive nie kzdy je profik
ja som fender USA drzal 2krat v ruke v hudobninach, doma ziaden nemam, nemam prehlad o vsetkych modeloch a ediciach
takze predym ako som sa vybral tu gitaru pozriet som si pozrel vyrobne cislo a zistil som ze je to china, tak som sa na to vysral.
Napokon aj zmyslom mojho prveho postu bolo zdielat tu stranku kde je porovnany fake a original. Neviem ci su tu na fore len sami experti ale mozno ta stranka niekomu posluzi.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #856 kedy: 12. Február , 2014, 18:26:19 »

dibbo - prepac, mozno to vyznelo horsie, ako som myslel.

najprv - vitaj na fore :)

 Na zdravie!

a k veci. ak je tam napisane Made in USA, tak je to Made in USA a nie Made in hocico ine. ze na tom Made in USA budu komponenty vyrabena hocikde je mozne, to je vec Fendru, ale skratka maju to raz prezentovane ako americky model, cize v tej amerike to aspon zosrobovali alebo dali do skatule - to je jedno. tie modely ktore oznacuju ako Made in USA maju mat skratka nejake specifikacie, Fender si na tieto modely nahodi nejaku cenu, atd.

tak isto maju (alebo v pripade znacky "Fender" mali) modely, ktore znacili Made in Korea. cize montovali alebo balili alebo nieco s nimi robili predovsetkym v tej korejskej fabrike, tak to tak oznacili. tieto gitary maju zase svoje specifikacie, maju svoju cenu, atd.

ALE ! neexistuje cosi, co ma oznacenie Made in USA ale vskutocnosti je to Korea alebo hocico ine, lebo to povedal nejaky ojebavac. je to nezmyesel logicky, aj faktograficky. ak tam je raz Made in USA, tak ziadne debaty uz nemaju miesto. bud to je Made in USA alebo je to ojeb.

to je cele co som chcel naznacit.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #857 kedy: 12. Február , 2014, 18:29:53 »

...
takze predym ako som sa vybral tu gitaru pozriet som si pozrel vyrobne cislo a zistil som ze je to china,..

zistil si dalsiu blbost. taky serial vobec neexistuje. to "Z" sa ma tvarit, akoze to je USA serial. neexistuje, aby si podla toho serialu zistil ze to je china. po prve - Fender Made in China neexistuje. po druhe - vlastne to iste, co po prve - hentaky tvar serioveho cisla Ti nemohlo poverdat, ze to je cinska gitara, lebo podla coho by sa to akoze zistilo ?
Zaznamenané
dibbo
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #858 kedy: 12. Február , 2014, 18:56:04 »

vdaka za privitanie, troska som si poplakal ale uz som v poriadku   Som za vodou kámo

No naslo mi to vyrobne cislo niekde na dakom mexickom fore, hned sa mi to nezdalo. takze som potom googlil "fender fakes" alebo nieco take a zasa ten isty serial. Akoze je mi jasne ze to nieje Fender Made In China lebo taky nieje. Ale ako pisu v tom clanku v prvej vete "(fake) Telecaster, most likely made in China" - asi to pochadza z ciny.
Preto si nemyslim ze je to napriklad Fokus. Je to uplne presne ten isty fake o ktorom tam pisu, asi mali vsetky rovnake vyrobne cislo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #859 kedy: 12. Február , 2014, 19:19:04 »

on ten povod tychto fake fendrov vobec nemusi byt v cine. ono su to casto prerabky hocijakych strakacov, v lepsom pripade fender mexico na fender usa, v horsom pripade hocico (cina, indonezia ... ... ) na "fender". dnes staci kupit nalepky a mozes sekat fendre jak baťa.

aj ten cesky fokus je podla mna len taka skladacka z komponentov vyrabanych kade tade, pochybujem ze tam je vobec nejaka ceska praca v tom...
Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #860 kedy: 12. Február , 2014, 20:06:38 »

Vzhladovo pekne, ale zvukovo mi to moc nesedi. Pozrel som si aj ine videa, aj s Custom Shop americkymi a su to miestami slusne huhlaky veru.
Presne tak ziadna slava ale inac pekna,ale taku namusim.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #861 kedy: 13. Február , 2014, 08:35:48 »

po prve - Fender Made in China neexistuje.

nechcem zo seba spraviť debila a nechcem tu otvárať pandorinu skurinku, ale bol som asi 2 týždne dozadu v muzikeri a mali tam zavesený Fender stratocaster Made in China. Cenu si nepamatám, lebo som som zostal v šoku. Pýtal som sa predavača - Peťa Rumanoviča, že čože Huh! a on, že ano made in china...

ďalej som to neskúmal.. fakt nechcem byť za debila ale ten nápis na tej gitare sme videli obaja v muzikeri...
 Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #862 kedy: 13. Február , 2014, 08:39:04 »

To je edicia Modern Player, velmi nestastny tah zo strany Fendra.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #863 kedy: 13. Február , 2014, 08:41:47 »

To je edicia Modern Player, velmi nestastny tah zo strany Fendra.

aha.. to som nevedel...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #864 kedy: 13. Február , 2014, 09:31:48 »

mna zaujal tento cinsky fender:

zvuk velmi na urovni, na cinu je to ale brutalne predrazene.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #865 kedy: 13. Február , 2014, 11:16:07 »

nechcem zo seba spraviť debila a nechcem tu otvárať pandorinu skurinku, ale bol som asi 2 týždne dozadu v muzikeri a mali tam zavesený Fender stratocaster Made in China. Cenu si nepamatám, lebo som som zostal v šoku. Pýtal som sa predavača - Peťa Rumanoviča, že čože Huh! a on, že ano made in china...

ďalej som to neskúmal.. fakt nechcem byť za debila ale ten nápis na tej gitare sme videli obaja v muzikeri...
 Neviem

no takze uz existuje :) clovek sa uci  Neviem
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #866 kedy: 13. Február , 2014, 11:20:32 »

aha.. to som nevedel...


To ti predavac nepvedal co je to za seria? A ani ta to nezaujimalo? A to si pises do tabulky info o cenach?  Popiskujem si
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #867 kedy: 13. Február , 2014, 11:30:36 »


To ti predavac nepvedal co je to za seria? A ani ta to nezaujimalo? A to si pises do tabulky info o cenach?  Popiskujem si

tak ani sa mi tomu nechcelo veriť, že že niekedy môže nastať situácia, že fender takto skončí v číne. od toho okamihu som stratil o tú gitaru záujem. Opracovanie nula bodov.

A vy tu asi nechápete tú moju excel tabuľku.  ha ha ha tú mám len kvôli tomu, že iba z pasie, keď mám čas tak sledujem čiste len na bazoši aké idú inzeráty na stratocaster gitary. žiadny squier alebo japonec. len mexiko alebo USA. Proste len sledujem čo kto predáva a za koľko. a sledujem ako sa hýbu ceny. nič viac nič menej. viac krát som takto videl ako ľudia menia ceny, menia si mená (a pritom tel. číslo nechal to isté, lebo stavajú na to, že si to nikto nezapamtá  facepalm). alebo nahodil iné meno, iné číslo, inú cenu ale nahodil tie isté fotky. mal som zaznačené serial number a tak. prostd len pasia. rád sledujem ako ľudia špekulujú kde koho ako odrbať.

ale prosím, nechajme to tak. asi to bola veľká chyba sa tu o tom zmieniť
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #868 kedy: 13. Február , 2014, 11:33:07 »

Radsej sa venuj frajerke, ta to oceni viac ako tabulka  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #869 kedy: 13. Február , 2014, 11:33:57 »

Ako som uz pisal, radsej treba viac chodit na pivo alebo zenske nahanat. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 23 otázok.