Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 14:55:32
Strán: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342636 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #945 kedy: 20. Marec , 2014, 08:50:09 »

kam toto speje....Huh! 

No proste velka ponuka, maly dopyt. Uplne prirodzene. Pokial nemas Custom Shop alebo starinu, tak vzdy Ti ide cena dolu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #946 kedy: 20. Marec , 2014, 08:51:18 »

 :) ja som predal mexico bez snimacov za  220 € a este som na tom zarobil  :)
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #947 kedy: 20. Marec , 2014, 08:53:44 »

uff, chlapi...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #948 kedy: 20. Marec , 2014, 09:34:59 »

veď sa na Fender už konečne nepozeraj ako na nejaký etalón
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #949 kedy: 20. Marec , 2014, 09:38:08 »

veď sa na Fender už konečne nepozeraj ako na nejaký etalón

A toboz nie na American Standardy. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #950 kedy: 20. Marec , 2014, 09:43:23 »

tak ťažko povedať čo je etalón. Pre každého asi niečo iné.

Mne vyhovuje stratocaster so všetkým všudy. Nemenil by som za nič. Tvar hlavne (Rastis na pive veľmi dobre povedal, že do stratocasteru sa "oblečieš"). Skúšal som viaceré gitary - superstraty, gibson tvary, telecaster tvary a nedalo sa - stratocaster mi perfektne sedí.

takže v tomto smere je to pre mňa etalón ale inak by som to až tak negeneralizoval. každá gitara má niečo do seba. Ja však viac sledujem stratocaster
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #951 kedy: 20. Marec , 2014, 09:59:09 »

to že to platí tak u teba je jedna vec, zato to netreba generalizovať, náš gitarista je opačného názoru, myslel si že strat je to pravé a som veľmi rád že zmenil názor
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #952 kedy: 20. Marec , 2014, 10:19:48 »

to že to platí tak u teba je jedna vec, zato to netreba generalizovať, náš gitarista je opačného názoru, myslel si že strat je to pravé a som veľmi rád že zmenil názor

ja som napísal v predpopslednej vete, že to negeneralizujem  Žmurk
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #953 kedy: 20. Marec , 2014, 14:17:58 »

tak ťažko povedať čo je etalón. Pre každého asi niečo iné.

Mne vyhovuje stratocaster so všetkým všudy. Nemenil by som za nič. Tvar hlavne (Rastis na pive veľmi dobre povedal, že do stratocasteru sa "oblečieš"). Skúšal som viaceré gitary - superstraty, gibson tvary, telecaster tvary a nedalo sa - stratocaster mi perfektne sedí.

takže v tomto smere je to pre mňa etalón ale inak by som to až tak negeneralizoval. každá gitara má niečo do seba. Ja však viac sledujem stratocaster

Suhlasim s tym, ze aj pre mna je stratocaster uz v podstate jedina gitara ktora ma zaujima. Nevravim ze to casom nemozem zmenit, ale proste sa mi najviacej paci po vsetkych strankach a hram uz len na traty. Teda obcas vytiahnej aj LP a akustiku, ale vzdy si predtym zahram na strat.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #954 kedy: 20. Marec , 2014, 14:19:05 »

Suhlasim s tym, ze aj pre mna je stratocaster uz v podstate jedina gitara ktora ma zaujima.

Ste tu len dvaja, max. 3 s Majom Ferom.

Nas Gibsonakov je tu ovela viac.  Ja som čert.. Som frajer
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #955 kedy: 20. Marec , 2014, 14:28:11 »

Ste tu len dvaja, max. 3 s Majom Ferom.

Nas Gibsonakov je tu ovela viac.  Ja som čert.. Som frajer
Najlepsie je mat LP, strat, tele a popripade nejaku pololubovku. :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #956 kedy: 20. Marec , 2014, 14:48:57 »

pozerám, že sa to tu uberá smerom akým som ani nechcel,a by to šlo.

pre mňa nie je stratocaster grál. oceniť dokážem aj iné gitary - napr. PRS, ktorú vlastní Noro Pavlis z Metropolisu. Krásna gitara, perfektné spracovanie, krk mi sedí v ruke, ale telo a rozvrhnutie potenciometrov už nie. A hlavne kobylka. Inak je to nástroj, ktorý ma neskutočný zvuk a Noro s ním hrá veľmi veľa žánrov (Kool & the gang, Van Halen, Joe Cocker, G´n´R, Gary Moore... ) a všade mu to hrá skvele.

Skúšal som rozne Gibson gitary - bližšie špecifikovať neviem - Proghopik pozná moju diagnózu - nevedomosť o rozlišovaní Gibsonov  Bavím sa skvele - skúsenosti také isté - dobrý zvuk - pevný, hutný, ale zase to telo a hlavne kobylka.

Skúšal som si napr. MusicMan Petrucciho model - to je gitara ako keby z iného sveta - tažký profi nástroj pre niekoho, kto dokáže využiť jeho potenciál. Zase to rozloženie tej kobylky mi nepasovalo.

Potom som skúsil telecaster - tu mi kobylka nevadila, ale telo mi prislo ako lata (chýba mi tam ten  "vnútroný" výrez, ktorým sa telo dotýka gitaristu + zrezanie pre pravú ruku). Mal som otlačenú ruku o hranu tela (ako aj u gibsonov). Nehralo sa mi dobre aj keď krk mi zväčša sedel v ruke v závislosti od kusu.

Ja ako profesionálny amatér (  Bavím sa skvele ), ktorý má ale aj tak málo skúseností s gitarami to takto vidím. presne ako bolo povedané - do stratocastera sa "oblečeniem" tá gitara je "pri mne" a to sa mi páči. Oceniť samozrejme dokážem nástroje ale pokiaľ ide o moju negramotnú hru tak mi stačí stratocaster
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #957 kedy: 20. Marec , 2014, 14:55:09 »

Oceniť samozrejme dokážem nástroje ale pokiaľ ide o moju negramotnú hru tak mi stačí stratocaster

Strat je skor gitara pre pokrocilych celkovo, takze asi nemas az tak negramotnu hru. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #958 kedy: 20. Marec , 2014, 15:03:25 »

Strat je skor gitara pre pokrocilych celkovo, takze asi nemas az tak negramotnu hru. :)

tak ja neviem. možno negramotná bola silné slovo, ale určite to nie je nič také čo by vzbudovalo pozornosť. skôr chabý priemer. v mojom okolí poznám xy ľudí, ktorí hrajú niekoľko krát lepšie ako ja
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #959 kedy: 20. Marec , 2014, 15:22:33 »

chlapci ja som teda tiež negramotný čo sa týka tých modelov aj straty aj gipsony  :) vobec neviem aký je rozdiel standard a custom a pod. vie to niekto v skratke dať trebárs do FAQ Straty AJ Gibsony ? prípadne  sem
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.