Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 02:52:50
Strán: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343253 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1020 kedy: 04. Január , 2015, 13:33:06 »

model Marauder sa vyskytol aj v neskorsich dobach, akurat uz mal standardne tremolo, aj hlavu strakacsku...

tot Phil X:

Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #1021 kedy: 04. Január , 2015, 16:41:42 »

nemusí to hrať zle. To je pravda. Ale vizuálne mi to príde ako nejaký paskvil. Hlavne tvar tej hlavy je strašný. A obdobne aj ten pickguard. Celé mi to pripadá ako nejaký prototyp, alebo predchodca niečoho čo poznáme.

Tvar tej hlavy mi pride jak stary ibanezacky tvar hlavy
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1022 kedy: 04. Január , 2015, 20:11:56 »

Uz ked tu bol spomenuty ten Jaguar - nemozem si pomoct, mne sa tie gitary zvukovo lubia. :)

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #1023 kedy: 04. Január , 2015, 20:36:32 »

http://www.ebay.com/itm/1981-FENDER-BULLET-made-in-USA-/171584326051?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item27f33909a3 asi som toho videl maaalo...
« Posledná zmena: 04. Január , 2015, 20:40:36 od Ted » Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #1024 kedy: 04. Január , 2015, 21:49:24 »

nádhera len škoda že ten humbucker nieje pri krku
sarkasmus?? ja som to nemyslel tak ze "waaau kuknite jaka gitara" ale take ze "preboha to co je za cudo"
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1025 kedy: 12. Január , 2015, 10:44:48 »

Len pre zaujimavost, ak sa stretnete niekde s "L - Series" pri strate, tele popripade inom nastroji od Fenderu, jedna sa o seriu, ktora sa povodne vyrabala od konca roku 1962 do 1965 roku, teda pre CBS seria. Preto bola a aj je vyhladavana - cennena tato povodna produkcia.

Fender ale zase zacal v Custom Shope vyrabat seriu gitar s takymto oznacenim - teda L - Series - co sa da jednoducho zistit tak, ze sa pozriete na neck plate a seriove cislo zacina "L". Samozrejme pouzivaju to len pre modely 63-65, teda snaha o priblizenie k originalom aj v takychto malickostiach. Este do pre L series 64 stratov davaju snimace - Josephina Hand-Wound Single-Coil Strat pickups. Asi to je nahrada za ABIGAIL YBARRA snimace. http://www.vintageguitar.com/13954/abigail-ybarra-fender-pickup-winding-legend-retires/

Ked sme uz pri takych malickostiach tak napriklad 54 strat mal SN vytlacene na kryte strun tremola a nie na neckplate. Nskor uz je takmer vyhradne SN na hlave nastroja (od neskorych 70-tok) ak neberieme do uvahy vintage reedicie a Custom Shop nastroje. To je uz ale vseobecne zname.  Na zdravie!

To aky to ma vyznam na zvuk nastroja je samozrejme jasny - ziaden, ale napriklad pre zberatelov vintage nastrojov v zasade zvuk nie je zaujimavy, skor povodnost a neposkodenost, popripade ze na tom hral niekto znamy  Bavím sa skvele  ?§!. .
« Posledná zmena: 14. Január , 2015, 11:24:10 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #1026 kedy: 01. Marec , 2015, 17:58:19 »

Ked neviem seriove cislo a pozeram len na obrazok gitary, tak sa asi neda povedat ci ide o mexicana alebo usa strat, ze ? Lebo kukam tento inzerat a neviem podla coho by som to na zaklade obrazka rozlisil.

http://hudebnibazar.cz/fender-stratocaster-american-std-hss/ID886908/

kludne by to mohlo byt taketo mexiko

http://www.thomann.de/cz/fender_dlx_strat_hss_ios_rw_tbs.htm
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1027 kedy: 01. Marec , 2015, 18:03:29 »

Ved maju uplne ine logo. Ten prvy je klasicky American Standard aj podla hlavy aj kobylky. Cena je prilis vysoka.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #1028 kedy: 01. Marec , 2015, 18:18:22 »

...ano akoze dal som prvy co sa podabal, som myslel skor principialne . . . to asi neplati vseobecne, ze mexican ma ine logo ako usa, ci?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1029 kedy: 01. Marec , 2015, 18:38:36 »

to asi neplati vseobecne, ze mexican ma ine logo ako usa, ci?

V dnesnej neprehladnej obrovskej zaplave modelov sa to uz asi ani neda zistit.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1030 kedy: 01. Marec , 2015, 23:45:22 »

ten prvy link nesie znamky, ze by to ozaj mohol byt USA Standard, dokonca to vyzera ako jasen, ktory sa na nefarbene modely pouziva. ale mne uz u Fendra davno utiekol vlak a jak aj Brano pise, v sucasnych kvantach modelov sa stracam :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1031 kedy: 01. Marec , 2015, 23:47:32 »

. . . to asi neplati vseobecne, ze mexican ma ine logo ako usa, ci?

podla obdobii. su loga, ktore su typicke pre model a obdobie vyroby, ale nejak spolahlivo sa z toho pri identifikacii asi neda vychadzat..
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1032 kedy: 01. Marec , 2015, 23:58:06 »

Podla fotiek bych povedal, ze je to: http://intl.fender.com/en-SK/guitars/stratocaster/american-standard-stratocaster-hss-rosewood-fingerboard-sienna-sunburst/
USA Standard Strat HSS Ash SiennaBurst
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #1033 kedy: 02. Marec , 2015, 09:01:12 »



Ked neviem seriove cislo a pozeram len na obrazok gitary, tak sa asi neda povedat ci ide o mexicana alebo usa strat, ze ? Lebo kukam tento inzerat a neviem podla coho by som to na zaklade obrazka rozlisil.

zasadnym rozlisovacim prvkom medzi USA a Mexikom je pre mna to, ci je otvor na tiahlo na hlave oblozeny ciernym plastom (Mexico) alebo hnedym drevom (USA)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1034 kedy: 02. Marec , 2015, 10:46:23 »


Ked neviem seriove cislo a pozeram len na obrazok gitary, tak sa asi neda povedat ci ide o mexicana alebo usa strat, ze ? Lebo kukam tento inzerat a neviem podla coho by som to na zaklade obrazka rozlisil.

zasadnym rozlisovacim prvkom medzi USA a Mexikom je pre mna to, ci je otvor na tiahlo na hlave oblozeny ciernym plastom (Mexico) alebo hnedym drevom (USA)

Bezny American Standard lahucko rozoznas na prvy pohlad. Ma 22 prazov namiesto klasickych 21, pomerne osobity tvar hlavy, spagetove logo, plus typicke tie dlhsie hladke kamene na kobylke. Ta prva gitara v odkaze to presne splna. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.