Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 06:44:52
Strán: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 343184 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1140 kedy: 12. Január , 2016, 21:30:35 »

vaha gitary: 3,34 kg
Podla slov John Suhr-a: "táto vaha je uplne idealna"  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1141 kedy: 12. Január , 2016, 21:41:11 »

S tymito prazcami som sa u CS este nestretol. Pomerne uzke a hodne vysoke (na tu ich šírku).
Zrejma zobrali z ineho zdroja ako Dunlop.

na 80% terajsieho CSka davaju: Dunlop 6105
na par modeloch som tiez videl: Dunlop 6100
pri Vintage Specs: Dunlop 6230

Najskor to budu potom asi tie 6230. Meral som to le prilozenym pravitkom, takze to nie je moc presne. Urcite to nie su tie najcastejsie 6105, tie poznam z inych gitar a tieto na mojej su urcite tensie. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1142 kedy: 14. Január , 2016, 17:27:36 »

Ozaj Majo, ako mas na Stratoch vysoko snimace? Kolko mas medzeru medzi vrchom polepiece a strunou na kazdom? Mne to na tomto Strate najlepsie vychadza, ze ich mam v priemere nizsie ako na Gibsonoch. :)
« Posledná zmena: 14. Január , 2016, 17:28:42 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1143 kedy: 14. Január , 2016, 17:43:25 »

Ozaj Majo, ako mas na Stratoch vysoko snimace? Kolko mas medzeru medzi vrchom polepiece a strunou na kazdom? Mne to na tomto Strate najlepsie vychadza, ze ich mam v priemere nizsie ako na Gibsonoch. :)
Nastavujem ich podobne ako doporucuje Fender:
*stlacis strunu na 21.pražci na hrubom a tenkom E
*medzi magnetom singla a strunou davam: 3.5mm hruba struna, 2.5mm tenke E
(takto pre vsetky 3 single)

Kobylkovy singel niekedy davam este o kusok blizsie k strunam.

Ked to prestrelis, tak ti magnety budu skracovat sustain a ohybat ladenie.
Pri vysokych tonoch je problem naladit oktavy napr.
« Posledná zmena: 14. Január , 2016, 17:45:53 od Majo Fero » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1144 kedy: 14. Január , 2016, 18:46:06 »

Hm, zaujimave, ja to mam na stredovom cca tak ako pises, na krkovom mam o nieco vacsie vzdialenosti a na kobylkovom o nieco mensie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1145 kedy: 15. Január , 2016, 09:43:58 »

Majo, kobylku (tremolo) mas floating ci nadoraz na dreve? Mne sa vzdy viac zvukovo aj pocitovo na Stratoch pozdava, ked je trosku volna vo vzduchu. Konieckoncov Leo to tak tusim aj povodne zamyslal, nie?
« Posledná zmena: 15. Január , 2016, 09:44:26 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #1146 kedy: 15. Január , 2016, 09:58:44 »

Majo, kobylku (tremolo) mas floating ci nadoraz na dreve? Mne sa vzdy viac zvukovo aj pocitovo na Stratoch pozdava, ked je trosku volna vo vzduchu. Konieckoncov Leo to tak tusim aj povodne zamyslal, nie?

Ja mam napriklad floating, hoci tremolo nahor takmer vobec nevyuzivam, teda ak neratam jemne vibrato hore dole pri dozneni tonu.

Niekde som cital, ze pri deckovani sa kus zmeni charakter gitary k horsiemu, ale to su uz tie netopierie nuansy.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1147 kedy: 15. Január , 2016, 14:43:26 »

Majo, kobylku (tremolo) mas floating ci nadoraz na dreve? Mne sa vzdy viac zvukovo aj pocitovo na Stratoch pozdava, ked je trosku volna vo vzduchu. Konieckoncov Leo to tak tusim aj povodne zamyslal, nie?
Mam floating, aj ked dlho som to mal polozene na tele.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1148 kedy: 13. Február , 2016, 14:09:51 »

nazdar, nenašiel som tu inzerciu, dám to sem: mám na predaj Fender stratocaster texas special USA r.v. 2002 vymenená bola iba ladiaca mechanika za kvalitnejšiu, zamykaciu.. Telo bahenný jaseň, hmatník kanadský javor, kobylkový snímač seymour duncan pearly gates+, ostatné texas special, gitara je vo velmi dobrom stave.  okresávam výbavu, nevyužijem ju. Niektorý z vás ju konkrétne poznáte..  Cena dohodou.
Nemám moc kvalitné foto, prídite vyskúšať ak máte záujem.

Vyborna gitara ako zvukovo tak vyzorovo. Odporucam  Na zdravie!

A len pre zaujimavost doplnam historiu vyvoja FAT stratu (SSH kombinacia snimacov) od Fenderu:

Version 1: Lone Star Strat (1996 - June 2000) - original guitar based on the American Standard Strat with Texas Special single coils and Duncan Pearly Gates Plus. Special colors and either a white pearloid or a shell pickguard depending on color.

Version 2: American Series Fat Strat Texas Special (July 2000 - July 2003) - receives all upgrades associated with the American Series (rolled neck, staggered height tuners, 1 string tree, etc) but still has the Texas Specials and Duncan Pearly Gates Plus. Still has special colors and pearl or shell pickguard.

Version 3: American Series Strat HSS (July 2003 - December 2007) - pickups change to Fender Tex-Mex and a Fender "Diamondback" humbucker. The guitar has S-1 switching and is now in standard American Series Strat colors. Black pickguards on most colors, parchment on others.

Version 4: American Standard Strat HSS (2008- January 2015) - this version receives all upgrades as the "new" Amercian Standards (including the new bridge with bent saddles, etc.). Tex-Mex and Diamondback humbucker but S-1 switching removed. Standard colors/pickguards.

Version 5: American Series Strat HSS Shawbucker (January 2015 - present) - current version receives all upgrades as the "new" Amercian Standards and new Shawbucker HB and two Custom Shop Fat '50s Single-Coil pickups. Neck Finish: Satin Urethane Finish on Back of Neck with Gloss Urethane Headstock Face, Special Electronics - the model is made even more forceful by the added innovation of a dual 250K/500K volume potentiometer, which optimizes the tonality of each pickup switch setting by automatically running the Shawbucker bridge pickup at 500K for greater openness and brilliance, while the neck and middle pickups run at 250K for spine-tingling single-coil sparkle.
« Posledná zmena: 13. Február , 2016, 14:25:21 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1149 kedy: 13. Február , 2016, 17:07:26 »

si si isty, ze spravne "verziujes" HSS strakace ? nechcem rypat, ale ked uz ma to teda zaujalo, to je ozaj tak, ze "American Series Strat HSS Shawbucker" je piata verzia gitary, ktora sa v prvej verzii volala "Lone Star Strat" ?

potom ma teda zaujima, ze Fender DeLuxe Strat HSS do tejto chronologie nepatri ? ak nie, preco ? alebo to su este ine medziverzie tohto radu ?  Popiskujem si

cisto so zvedavosti, ked uz si to sem dal, tak nech viem  Neviem
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1150 kedy: 13. Február , 2016, 17:29:30 »

Je to presne ako tvrdi Rasto. Lone Star skoncila v 2000. Lacnejsia verzia sa robi doteraz v Mexiku. Da sa povedat ze este TexasSpec nadviazal na tu radu, no dalsie spomenute verzie su uz nieco uplne ine. Este tu mame seriu ULTRA, PLUS a DLX Plus ktore isli od 90 rokov. Ponukanu gitaru som kupil svojho casu vonku a predal Stanovi. Farba je sienna sunburst a je to velmi podareny nastroj.  Na zdravie!
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1151 kedy: 14. Február , 2016, 12:06:40 »

si si isty, ze spravne "verziujes" HSS strakace ? nechcem rypat, ale ked uz ma to teda zaujalo, to je ozaj tak, ze "American Series Strat HSS Shawbucker" je piata verzia gitary, ktora sa v prvej verzii volala "Lone Star Strat" ?

potom ma teda zaujima, ze Fender DeLuxe Strat HSS do tejto chronologie nepatri ? ak nie, preco ? alebo to su este ine medziverzie tohto radu ?  Popiskujem si

cisto so zvedavosti, ked uz si to sem dal, tak nech viem  Neviem

Podla mna je to tak ako som tu napisal. Neuvadzal som kazdu radu alebo seriu SSH stratov, lebo ako spravne pises, musel by tam byt aj deluxe strat, ktory sa robi a robil tiez v SSH kombinacii snimacov. Tak isto aj Highway seria mala SSH strat, tiez american special seria ma SSH strat, tiez v Custom Shope je seria SSH stratov atd. Ja pisem o tej linii stratu, ktoru zacala LoneStar seria, teda da sa povedat standardna linia, do ktorej bola osadena kvalitnejsia SSH kombinacia snimacov, teda lepsia elektronika oproti standardu. Deluxe serie boli od zaciatku trochu ine.

The Lone Star Stratocaster was an American Standard Stratocaster with an upgraded electronics package that included a Seymour Duncan Pearly Gates humbucker at the bride and two Texas Special single coil pickups.

Este ako spravne pise aj Robo, teraz sa seria s pomenovanim Lone Star vyraba v Mexiku (vyraba sa tam uz dost dlho s malymi obmenami) ale zase je tam uz spomenuta kombinacia snimacov 2xTS a 1xSD PG a najnovsie Deluxe LoneStar strat s 2xTS a 1xTwin Head HB.

Teda ak budeme cisto puritansky a striktne trvat na oznaceni, ktore pouzival Fender vo svojich oznaceniach, tak je to jasne a teda pokracovanie Lone star serie je len v mexiku a nic ine. To uz necham na vas, ale ked sme uz nacali tuto temu, skusme tu dat/doplnit vsetky SSH straty co sa v USA (Mexiku) vyrabali a vyrabaju. Bude v tom aspon jasno a kazdy moze prispiet svojim postrehom. Snad potom bude kazdy spokojny.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 15. Február , 2016, 09:30:15 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1152 kedy: 14. Február , 2016, 14:09:17 »

Fender Floyd Rose Stratocaster, Fender Jeff Beck prva seria HSS, Fender Sambora Stratocaster, Fender Mathias Jabs Stratocaster, Fender Big Apple HH Stratocaster
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1153 kedy: 14. Február , 2016, 20:24:41 »

no dobre, uz som ticho, existuje skratka 5 verzii a potom uz len par dalsich, je to jasne  Popiskujem si
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1154 kedy: 05. Júl , 2016, 08:05:20 »

Dostal som sa k tejto recenzii Japonskeho Telecasteru s Bigsby, ktore ja mam u telecasteru velmi rad a zda sa, ze gitara sa ozaj vydarila. Inak Honzu poznam aj osobne, mal som od neho dve japonske gitary a jedna z nich Fender 72 Ri s pociatku 80tych rokov. To bol asi najlepsi japonsky Fender strat, na akom som hral. Este o Honzovi prezradim, ze je velky obdivovatel japonskych Fenderov aj ked ma samozrejme aj USA nastroje. Tak a tu je video:
« Posledná zmena: 05. Júl , 2016, 08:10:43 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.