Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 14:37:24
Strán: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342728 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1230 kedy: 06. Január , 2017, 11:02:18 »

Bud tak alebo sa to da ovplyvnit aj tym, ako mas nastavene tremolo. Ked na nom tah strun zozadu viac pritiahnes, tak celkovo klesne a znizi sa aj vyska strun. Treba sa s tym dlhsie hrat a najst si vyhovujuce nastavenie jednak vysky strun, jednak tremola.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #1231 kedy: 06. Január , 2017, 11:05:43 »

Mam ho vzadu uplne sadnute, cize tam uz to dalej nepojde. A nerozladim si tym oktavy, ked tie kamene budem znizovat?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1232 kedy: 06. Január , 2017, 11:27:00 »

... A nerozladim si tym oktavy, ked tie kamene budem znizovat?

ked to skusis, zistis to sam a ziskas do buducnosti skusenost. ked ich rozladis tak co bude nasledovat ? ... tak ich zase doladis.

pri nastavovani vysky strun treba prihliadat aj na prehnutie krku. niekedy sa moze javit, ze mas strasne vysoko struny, ale nesuvisi to s vyskou kamenov na kobyle, ale s privelmi povolenym krkom. castokrat nez stelovat vsetky kamene hore / dole, pomoze spravit kusok otacky sponovakom vystuze...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1233 kedy: 06. Január , 2017, 11:30:38 »

Jasne, ze sa ti rozladia. Vsak nastavis zas.

Kazdopadne nastavenie kamenov a krku je niekedy o nervy, zalezi, co hladas a chces. Ak chces mat vacsi twang a tuhsi pocit z hry, tak odporucam vyrovnat krk a zdvihnut kamene - nie kobylku.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1234 kedy: 06. Január , 2017, 11:32:00 »

Hlavne sa s tym treba hrat, skusat rozne vzajomne nastavenia atd. Ved nic nepokazis, sa to len lepsie naucis a zistit ze Ti mozno vyhovuje uplne ine nastavenie ako si mal doteraz. Na Stratoch je tych vzajomnych moznosti pozehnane, takze mas nad cim laborovat.  Bavím sa skvele

Mna tam inak este vzdy miatli tie sroby na tremole co su na platku hore pred kamenmi (2 alebo 6). Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #1235 kedy: 06. Január , 2017, 19:10:28 »

Dik za rady :) poskusam a uvidim, prinajhorsom to daky gitarar potom vrati do hratelneho stavu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1236 kedy: 06. Január , 2017, 19:17:39 »

Dik za rady :) poskusam a uvidim, prinajhorsom to daky gitarar potom vrati do hratelneho stavu  Bavím sa skvele

Hlavne na Strate skus aj mat tremolo trosku nad drevom (floating tremolo), vtedy to hra citelne inak. Akoby to ziskalo trosku reverbu aj nasucho. To mas ako hardtail Strat vs Strat s tremolom. Vela hracov to preferuje.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1237 kedy: 08. Január , 2017, 16:07:58 »

Vladis, ake si tam mal prehnutie krku?
(Na zimu idu krky do luku - treba pritiahnut. A na jar povolit.)

Inak co je to za strat?


* truss_gap.jpg (23.44 KB, 532x126 - prehliadnuté 262 krát.)
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #1238 kedy: 08. Január , 2017, 19:31:52 »

Ak som mal podla nakresu chytit hrube E na 1. a 13. prazci, tak potom bola medzera na 8. prazci cca 0,15 mm.
Strat je to tento:
http://www.gregsguitars.de/en/product/2511/2014_Fender_Custom_Shop_1957_Stratocaster_Heavy_Relic_sunset_metallic.html
Uz sme si o nom pisali, ked som ho v lete kupil.
Ja som v tychto technickych veciach uplne lavy, nechcem sa do toho nastavovania pustat sam, dam to spravit dakomu sikovnejsiemu, uz som sa tento piatok poucil...na gibsone som si s otcovou pomocou pustil do vymeny snimacov a potenciometrov Throbak, on pomahal s elektronickymi zalezitostami, ja som mal na starosti montovanie. A na uplnom konci ked som nasadzoval na potaky klobuciky, tak to tam neslo natlacit a ja debil som to tam tlacil nasilu a vysledok je, ze som znicil 3 potaky, uplne sa rozpadli a uz nefunguju spravne. Boli dost drahe, plus colne vybavovacky k tomu...mam poucenie: uz nikdy na gitare nerobim nic ine ako vymenu strun   ?§!.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1239 kedy: 08. Január , 2017, 20:35:58 »

Ak som mal podla nakresu chytit hrube E na 1. a 13. prazci, tak potom bola medzera na 8. prazci cca 0,15 mm.
Checkni este ked stlacis prvy a posledny prazec, ci tam je medzera cca 0,25-0,30mm nad 8th prazcom. Tolko doporucuje Fender. Aj mne osobne to takto vyhovuje. Dohmat potom davam 1,5-2,0mm (od tenkych po hrube struny) nad 19th prazcom - to nastavis potom tymi malymi imbusakmi v kamenoch kobylky.

Jasne, spominam si :)
Spokojnost s tymi JC snimacmi?
Aj ten NeckP/U BLENDer pouzivas?
Kolko gitarka váži? (Podla papierov by mala byt lahsia. 3,1-3,4kg max.)

Ja som v tychto technickych veciach uplne lavy, nechcem sa do toho nastavovania pustat sam, dam to spravit dakomu sikovnejsiemu, uz som sa tento piatok poucil...
Ak to nemas odruky, tak sa u mna zastav. Zoberiem aj moje CSka na vyskusanie :)
« Posledná zmena: 08. Január , 2017, 21:00:33 od Majo Fero » Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #1240 kedy: 26. Február , 2017, 19:46:26 »

Checkni este ked stlacis prvy a posledny prazec, ci tam je medzera cca 0,25-0,30mm nad 8th prazcom. Tolko doporucuje Fender. Aj mne osobne to takto vyhovuje. Dohmat potom davam 1,5-2,0mm (od tenkych po hrube struny) nad 19th prazcom - to nastavis potom tymi malymi imbusakmi v kamenoch kobylky.
Jasne, spominam si :)
Spokojnost s tymi JC snimacmi?
Aj ten NeckP/U BLENDer pouzivas?
Kolko gitarka váži? (Podla papierov by mala byt lahsia. 3,1-3,4kg max.)
Ak to nemas odruky, tak sa u mna zastav. Zoberiem aj moje CSka na vyskusanie :)

So snimacmi som velmi spokojny, zvuk krasny, len mi vadi brumenie, tam vidim slabinu oproti humbuckerom.
Ten blender som zacal nejak riesit, az ked som si teraz precital tvoju otazku  Bavím sa skvele
Ale uz ho nebudem prehliadat, robi vela so zvukom.
3,27kg ma, to je dobra vaha, ci nie?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1241 kedy: 26. Február , 2017, 19:57:15 »

So snimacmi som velmi spokojny, zvuk krasny, len mi vadi brumenie, tam vidim slabinu oproti humbuckerom.
Trochu to brumi, treba sa naucit s tym brumom narabat (otocit sa tak, aby to brumelo najmenej napr.) Humbucker nebrumi, ale ani nema ten sound ako single.

Ten blender som zacal nejak riesit, az ked som si teraz precital tvoju otazku  Bavím sa skvele
Ale uz ho nebudem prehliadat, robi vela so zvukom.
Chystam sa zapojit Blender aj ja, davnejsie som to slusal a su tam pekne-nove zvuky na strate.
Ja mam taky set snimacov, kedy mi bridge+neck nebrumi, cize to tiez vyuzijem aj na toto :)

3,27kg ma, to je dobra vaha, ci nie?
Dobra vaha, pocitam ze aj akusticky (na sucho) hra hlasno pri tejto vahe, ci?
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #1242 kedy: 28. Február , 2017, 19:03:55 »

Dobra vaha, pocitam ze aj akusticky (na sucho) hra hlasno pri tejto vahe, ci?

Presne si trafil, je hlasna na sucho. Ako som na nej znizil struny, tak velka spokojnost....teda az na ten brum  :)
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1243 kedy: 15. Marec , 2017, 10:52:01 »

 Zdravíčko

mal by som pár otázok k stratom
1.)
tieto série  sú vyrábané v Mexiku?
- standard - standard;  standard Plus Top
- classic - classic 50, 60, 70; Classic laquer 50, 60; classic player 50, 60; road worn 50,60;
- DeLuxe - DeLuxe a DeLuxe Roadhouse;

2.)
v porovnaní - séria Classic, DeLuxe a American standard - ako by sa dal spraviť "rebríček"? povedzme taká klasika - aká je pravdepodobnosť, že človek vychytí horší kúsok? v ktorej sérii? prípadne inak - american standard VS Deluxe séria - čo je lepšie, horšie?

3.)
v skratke, lopatisticky nejaké rozdiely (výhody, nevýhody) v týchto lakoch
- polyester + gloss ...
- nitrocellulose + gloss ...
- polyurethane


 díkes, chlapi
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #1244 kedy: 10. Apríl , 2017, 08:10:30 »

nevyznam sa do fendrov
co to je za gitarku. vsimnul som si ze truss rod neni ten "bullet" styl a nema 3 srobove uchytenie krku.
tipek pise ze to je 2008 USA

diki



« Posledná zmena: 10. Apríl , 2017, 08:30:47 od brko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.