Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 09:53:28
Strán: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342702 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #1305 kedy: 07. Máj , 2017, 11:25:20 »

https://hudebnibazar.cz/tokai-silver-star-stratocaster-82/ID97453/
https://hudebnibazar.cz/tokai-springy-sound-made-in-japan-1979/ID79531/
https://hudebnibazar.cz/tokai-springy-sound/ID87194/

Tu su nejake Tokai-e straty, len neviem ci sa cenovo oplatia.  Treba aby sa niekto vyjadril :D
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1306 kedy: 07. Máj , 2017, 12:28:36 »

inak si nejak vynechal fender american vintage reissue modelovu radu, alebo ako sa to teraz vola.

Su to seriove, nie custom shop gitary, vyrabane akoze k dobovo presnym specifikaciam. Ak sa to nejak nezmenilo, existuje 57 reissue, 62 reissue a potom 70s reissue.  Tiez od ruky cca 1000 eur, na rozdiel od usa standard maju nitro lak (70s ma uretan sa mi zda), 7,25 radius, klasicke mechaniky atd.
Ak ti nevadi ten radius, tak su to podla mna lepsie gitary ako usa standardy

Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1307 kedy: 07. Máj , 2017, 15:12:25 »

inak si nejak vynechal fender american vintage reissue modelovu radu, alebo ako sa to teraz vola.

Su to seriove, nie custom shop gitary, vyrabane akoze k dobovo presnym specifikaciam. Ak sa to nejak nezmenilo, existuje 57 reissue, 62 reissue a potom 70s reissue.  Tiez od ruky cca 1000 eur, na rozdiel od usa standard maju nitro lak (70s ma uretan sa mi zda), 7,25 radius, klasicke mechaniky atd.
Ak ti nevadi ten radius, tak su to podla mna lepsie gitary ako usa standardy

no to ma zaujalo toto.. Aky je rozdiel medzi uretanovym a polyuretanovym lakom.

Musim pozriet, ze aky radius ma moje mexiko.... Neviem ci nie ten deviatkovy...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1308 kedy: 07. Máj , 2017, 15:47:38 »

no to ma zaujalo toto.. Aky je rozdiel medzi uretanovym a polyuretanovym lakom.

Musim pozriet, ze aky radius ma moje mexiko.... Neviem ci nie ten deviatkovy...

mexico ma 9,5 ak to je standard. K tomu 7,25, neviem ako musi mat napriklad Gilmour vysoko struny aby mohol robit tie svoje bendy 1+ 1/2 tonu. Ale ak to ide jemu + kope inych dobovych gitaristov, tak ...
« Posledná zmena: 07. Máj , 2017, 15:48:03 od Juraj_T » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1309 kedy: 07. Máj , 2017, 17:45:00 »

mexico ma 9,5 ak to je standard. K tomu 7,25, neviem ako musi mat napriklad Gilmour vysoko struny aby mohol robit tie svoje bendy 1+ 1/2 tonu. Ale ak to ide jemu + kope inych dobovych gitaristov, tak ...

ano, to mexiko je štandard.

inak podľa fendra robia teraz modely 56, 59 a 65. Takže 70 model asi nie je. škoda. ale tak celkovo nový stojí 1880, čo je dosť. z pod ruky by šli okolo 1000? Ten 65 má podľa stránky lak "Fender Flash Coat Lacquer", čo neviem čo je.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #1310 kedy: 07. Máj , 2017, 17:54:13 »

Presurfuj poriadne willhaben, urcite nieco najdes.
https://www.willhaben.at/iad/object?adId=198647710

Toto bude myslim lepsi a hodnotnejsi nastroj ako Standard.
Ten osmirglovany standard za 950, to musi byt zart.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1311 kedy: 07. Máj , 2017, 20:26:05 »

ano, to mexiko je štandard.

inak podľa fendra robia teraz modely 56, 59 a 65. Takže 70 model asi nie je. škoda. ale tak celkovo nový stojí 1880, čo je dosť. z pod ruky by šli okolo 1000? Ten 65 má podľa stránky lak "Fender Flash Coat Lacquer", čo neviem čo je.

tak ja neviem ci chces novy nastroj z obchodu, alebo chces skusit nastroj od ruky.

Ak chces nove z obchodu, chod niekam kde maju najvacsi vyber a vyber si gitaru ktora ti najviac sedi zvukovo.

Ak ti nevadi mat gitaru od ruky, tak si musis kusok nastudovat historiu modelov. To co teraz pisu na stranke je v takom pripade bezpredmetne, kedze fender ocividne v poslednej dobe dost pomenil modelovy rad.

Dlhe roky to bolo Custom Shop -> artist signature -> american vintage reissue -> american deluxe -> american standard. Znali ludia na fore ma mozno opravia.

Ked vyskrtneme custom shop ako prilis drahy, tak sa mozes pozriet po

Stevie ray vaughan signature - podla mna super gitara, vintage spec + 12'' radius
Eric Johnson signature - tato je vraj uplne super, 10'' radius
Jeff Beck signature - robila sa custom shop aj klasicka seriovka, seriovka mozno bude spadat s odretymi usami do tvojho budgetu

Tych moznosti je kopa, nekupuj zbrklo prvu vec co najdes na internete, v Europe je mrak fendrov po roznych strankach, trocha sa v tom zorientuj, ono je to celkom sranda hladat vysnenu gitaru po internete + studovat veci okolo toho.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1312 kedy: 07. Máj , 2017, 20:35:05 »

http://www.richtonemusic.co.uk/products/fender_usa_stratocaster_with_seymour_duncan_hotrails_and_fender_gigbag_2nd_hand-yfender48643.asp

tu mas americana, overeny shop
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1313 kedy: 07. Máj , 2017, 20:50:12 »

tak ja neviem ci chces novy nastroj z obchodu, alebo chces skusit nastroj od ruky.

Ak chces nove z obchodu, chod niekam kde maju najvacsi vyber a vyber si gitaru ktora ti najviac sedi zvukovo.

Ak ti nevadi mat gitaru od ruky, tak si musis kusok nastudovat historiu modelov. To co teraz pisu na stranke je v takom pripade bezpredmetne, kedze fender ocividne v poslednej dobe dost pomenil modelovy rad.

Dlhe roky to bolo Custom Shop -> artist signature -> american vintage reissue -> american deluxe -> american standard. Znali ludia na fore ma mozno opravia.

Ked vyskrtneme custom shop ako prilis drahy, tak sa mozes pozriet po

Stevie ray vaughan signature - podla mna super gitara, vintage spec + 12'' radius
Eric Johnson signature - tato je vraj uplne super, 10'' radius
Jeff Beck signature - robila sa custom shop aj klasicka seriovka, seriovka mozno bude spadat s odretymi usami do tvojho budgetu

Tych moznosti je kopa, nekupuj zbrklo prvu vec co najdes na internete, v Europe je mrak fendrov po roznych strankach, trocha sa v tom zorientuj, ono je to celkom sranda hladat vysnenu gitaru po internete + studovat veci okolo toho.

ten najvacsi vyber gitar - napr. v klangfarbe?

asi to ale spravim tak, ze kupim klasicky standard a bude. Tak ci tak, viac ako 1000e do toho jednoducho nemozem a zaroven ani nechcem dat. Verim tomu, ze ak pojdem nejake vyskusat najdem taku, ktora sa mi bude zvukovo pacit. Ak nie, tak nekupim. Nemam problem s gitarou z podruky. Budem sledovat, do januara mma este casu dost, ale uz teraz som sa dozvedel kopec novych veci.

Este ciste zo zaujimavosti by ma zaujimal nazor na tu artist seriu, lebo napr Blackoreov model je vyrabany v mexiku. Je to ale mexicka kvalita, ci? Nehral som na nej este....
« Posledná zmena: 07. Máj , 2017, 20:52:01 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1314 kedy: 07. Máj , 2017, 23:23:21 »

.
... lebo napr Blackoreov model je vyrabany v mexiku. Je to ale mexicka kvalita, ci? Nehral som na nej este....

a Blackmore hrava na akej gitare momentalne ? na tej mexickej ?
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1315 kedy: 08. Máj , 2017, 08:36:04 »

a Blackmore hrava na akej gitare momentalne ? na tej mexickej ?

nie, on hra este na svojich povodnych starych modeloch.

A este existuje jeden jeho model. Myslim, ze je to 1968 model ciernej farby, javorovy krk, velka hlava a je to asi custom shop.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1316 kedy: 09. Máj , 2017, 11:02:46 »

len pár postrehov - včera som bol cca hodinku v muzikeri, skúsil som 4 straty:
modrá metalíza US standard s humbuckerom shawbucker
Road worn 50´s
US professional OW/RW
Classic series 60 3TSB - made in Japan

celkový dojem? nula bodov, gitary nenastavené (nehovorím o dohmate - kašlať naň, ale oktávy...), vymlátené mrtve struny, zamastené gitary, ale že ozaj zamastené, nie nejaké odtlačky z prstov.

a dojem z gitár ako takých? - najlepší asi professional potom Road worn. stadard bol mrtvy a hral asi rovnako ako ten classic series 60. ale standard mi lepšie sedel na ľavú ruku. takže pre mna standard asi o kusok lepší.

Inak ani ten professional nebol bohvie čo. jednak tie struny boli mrtve a neladil v oktávach, takže pocit z hry 0 bodov a za druhé hral som tam veľmi potichu. Skúšal som iba čistý zvuk na nejakom malom Engl aparáte ale ten povestný strat zvuk sa nekonal ani u jedného modelu.

Milo ma prekvapil však hmatník Road wornu nejaké Véčko. dobre sa mi hralo, mohol som si "zavesiť" palec cez hmatník. horší bol pocit z krku, pretože bol zošmirgľovaný ako ohratý... v skutočnosti to "zadrhávalo".

Pocitovo najhorší na spracovanie sa mi javil ten classic series 60 made in japan strat. posobilo to na na strašne lace. ten gloss finish na krku bol strašný. zato veľmi príjemný pocit z krku som mal na tom professional strate.

elit sériu som neskúšal, nebol čas.

záver? - nechápem ako si tam niekto môže kupiť gitaru.

PS - ked som sa pýtal predavača či majú ešte nejaké nevyložené standardy, tak mi povedal, že nie povedal čo sa tu písalo na fóre, že standard končí a bude miesto toho professional.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #1317 kedy: 09. Máj , 2017, 13:46:39 »

Skus ist radsej sem: https://www.google.com/search?q=melody+music+bratislava&oq=melody+music+bra&aqs=chrome.1.69i57j0l3.7254j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #1318 kedy: 09. Máj , 2017, 14:22:34 »

Melody je fasa obchod, hlavne ten predavač je fakt ochotný a vyzná sa -synťáky, možno aj gitarky, ochota sama ! kua a raz som tam bol pre jacky a majiteľ ani neodzdravil, aspoň si myslím, že  to bol majiteľ, ja som taký žoviál, s každým sa dám do reči a toto ma trocha rozladilo  Smútim
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1319 kedy: 10. Máj , 2017, 22:35:49 »

takze by bolo vhodne vypytat si zlavu? :)

teraz vazne, Robo, vidim, ze tu aj s Progim a Majom, Stanom a inymi mate s takymto nakupovanim skusenosti. Poradte, aby sa aj ostatni trochu rozkukali, ze ako to v takomto biznise chodi.

Ja by som napr. nemyslel, ze nejaka zlava by mohla byt, lebo som si myslel ,ze je to nejaky normalny eshop. Ale tento greg je asi nieco ine ako eshop. On je nejaky zberatel/kseftar co predava, ci??  Zasvatte ma

Ak sa ti paci nejaka gitara, ale problem je len v cene, urcite sa skus informovat o zlave. Je to predsa vec dohody (to mam odskusane ako z inzeratov, tak z kamennych predajni a aj eshopov). Podla mna standard sa da zohnat do 700e v slusnom stave z druhej ruky. Dolezite ale je, ako ti sadne konkretna gitara a ako sa ti paci aj vyzorom teda aj v akom je stave.

V muzike podla mna platia okrem inych aj tieto dve veci, vela zalezi na hracovi - v tomto pripade na gitaristovi, co dokaze z konkretneho nastroja vydolovat a druhym je fakt, ze za malo penazi nemozeme cakat vela muziky. Teda z cenou nastroja zvecsa stupa aj kvalita nastroja. Vynimky predsa len su, ale aj ked Squier Classic Vibe je pomerne slusna gitara za danu cenu, nikdy nebude dosahovat kvalitu nastroja z Custom Shopu a obavam sa, ze ani spomenuteho USA standardu.

Najlepsie straty na ktorych som hral boli: CS Fender straty, Nash Guitars 57 strat, Fullerton 57 strat (84 rok). Vsetky stali cez 2000 Eur. Celkom slusny je aj tento strat vo Viedni (odporucam si ho aspon ist vyskusat) https://www.klangfarbe.com/artikel.php?a=fender-strat-20th-anniversary-relic-blk-mn-g47147

Ak nechces investovat do CS gitary tak bude podla mna dobra volba nejaky USA strat (standard), popripade starsi Japan strat (Tokai, Fender).  Na zdravie!
« Posledná zmena: 10. Máj , 2017, 22:45:27 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.