Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 09:16:54
Strán: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342620 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #1320 kedy: 22. Jún , 2017, 15:32:36 »

Kto este nahodou nezachytil tuto info, Fender prestane v blizkej buducnosti robit palisandrove hmatniky na mexikach a elitkach. Na reissue by mal ostat.

Skvajrov a Jacksonov by sa to zatial nemalo dotknut.

#leboCITES
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1321 kedy: 22. Jún , 2017, 15:42:43 »

Vyborne, javor a eben hraju aj tak lepsie a perkusivnejsie.  Na zdravie!
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1322 kedy: 04. Júl , 2017, 12:03:42 »

fúú, táto by bola super...

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/fender-stratocaster-1979-vintage-olympic-white-206781090/
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1323 kedy: 04. Júl , 2017, 13:03:28 »

Tieto rocniky vedia byt totalne hit or miss, vaha lietala od 3,4 kila po 5,vsetky su z vacsinou tazsieho northern jasena a casto zneju velmi ostro a sklovito. Sam som mal kedysi tazku natural 79nu a aj ked znela celkom fajn a pomerne svojsky, na Custom shopy sa kvalitou ani zvukom nehrabala. Druha polka 70s a zaciatok 80s nebola moc dobra doba ani pre Fender ani pre Gibson.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Glen
nováčik
*
Príspevkov: 42


Peace of mind


« Odpoveď #1324 kedy: 14. Júl , 2017, 06:30:40 »

Môžem povedať vlastnú skúsenosť, že som chcel zohnať kvalitný stratocaster čo by hral fakt na ten "vintage štýl" ako poznáme z nahrávok, ale samozrejme som nechcel do toho investovať tisíce euro za originál z toho roku. No a po skúšaní mexico,USA modelov súčastnych som skončil pri Japonskom Greco 1978. Jaseňové telo,veľká hlava, excel snímače. A tam som zistil že už v iných vodách asi hľadať nebudem  Bavím sa skvele  proste okrem toho že je ta gitara strašne dobre spravená a aj skvelo znie, je v tom zvuku niečo čo nemá žiadny nový nástroj a to sa mi na tom najviac lúbilo. Ešte dodám že je tam všetko pôvodné, aj elektronika aj pražce a všetko od toho 78 funguje. Tiež som poskúšal nejaké nové Fendre v Ba a nemal som z toho teda vôbec dobrý pocit. Odporúčam aspoň vyskúšať niečo z Japan produkcie 70/80s tie gitary fakt stoja za pozornosť. Toť moja skúsenosť  Zdravíčko
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1325 kedy: 14. Júl , 2017, 08:43:48 »

Huraa, ze si dakto dal povedat.  Na zdravie! Spravna volba
« Posledná zmena: 14. Júl , 2017, 08:44:15 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1326 kedy: 14. Júl , 2017, 08:46:39 »

a rozdiely medzi Tokai, Greco? čo sú to tie lawsuity?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #1327 kedy: 14. Júl , 2017, 08:56:14 »

Zly zvuk?


Zaznamenané
Glen
nováčik
*
Príspevkov: 42


Peace of mind


« Odpoveď #1328 kedy: 14. Júl , 2017, 09:44:02 »

môžem ti poradiť iba ohľadom greco gitár. Tam by som bral gitaru medzi rokmi 77-82. Do 78 ešte nemali presné rozmery snímačov, tremolo kameňov..., takže sú tam odchýlky od original Fender. od 79 by už mali byť presné miery viac menej na všetko. A modelovo by som pozeral od SE-500 a vyšie, podľa toho koľko chceš do gitary investovať, lebo tie najvyššie modely stoja skoro toľko čo tie Fendre z tých rokov hh ale okolo 600-700e sa v pohode dá zohnať SE-500/600. 
Inak a čo sa týka tej ukážky Fender Strat Standard vôbec to nie je zlý zvuk. Dnes už každá lepšia gitara sa bez problémov dá použiť a vačšina ľudí si na koncerte rozdiel aj tak nevšimne či je to squier, alebo Fender keď je základ dobrý aparát. Skôr ja osobne vidím problém v tom, že mám dať 1200e za gitaru z obchodu, ktorá nejako moc nerezonuje, má nedobrúsené pražce že ti to reže ruku po bokoch, rozlaďuje sa, niečo tam rezonuje, alebo drnčia struny o pražce a podobné neduhy. To sú tie detaily ktoré delia dobrú gitaru od zlej. Fender za posledne roky upadá nezvratným tempom a to čo by malo byť ako štandardná kvalita "Legendardnej značky" je len Custom Shop. Bežná produkcia je hratelná, bez problémov s tým budeš fungovať ale za tie peniaze to vôbec nestojí. Bohužial...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1329 kedy: 14. Júl , 2017, 09:53:29 »

a rozdiely medzi Tokai, Greco? čo sú to tie lawsuity?

dlho sa vseobecne "vedelo" ze etalon japonskej NE-Fender kvality je Tokai, ale to len z toho dovodu, ze v predinternetovych dobach sa nic ine moc nepoznalo, o nejakych Greco takmer nikto ani len netusil. dnes su vsetky gitary rozlezene po celej zemeguli, takze je vseobecne zname, ze aj jedna, aj druha firma ponukala velmi vysoke modely (dnes cenou aj vyskytom takmer nedostupne), bezne stredne / vyssie modely (to su prave tie oblubene, za pomerne nevela penazi ponukaju casto viac, ako Fender) a potom maju samozrejme aj nizke modely atd ... v tych modeloch je dodnes trochu neprehlad, cize vzdy je dobre si pooverovat, ci dotycny predavany model je naozaj ten, co ma stat zrovna tolko penazi a pod...  ale to sa tyka vlastne vsetkych znaciek ...

lawsuit - z anglictiny, cize model, ktory by eventualne mohol byt zazalovany povodnym vyrobcom ako tzv. kompletna vykradacka se vsim vsudy ...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1330 kedy: 14. Júl , 2017, 11:26:05 »

díky chlapi  Na zdravie!
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1331 kedy: 14. Júl , 2017, 11:44:15 »

ešte jedna vec - vaše skúsenosti s 3-šróbovým uchytením krku vs. 4-šróbovým. Sú tie 3-šróby ozaj tak naprd, či?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1332 kedy: 14. Júl , 2017, 12:06:12 »

Pokial je dobre vyfrezovane neck pocket, tak je to uplne ok. Casty problem najma late 70s Stratov bol ten, ze pod krkom v neck pocket bola casto prilis velka medzera, takze ten krk sa tam mohol kyvat. Proste to casto slendriansky frezovali.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1333 kedy: 14. Júl , 2017, 12:16:46 »

Pokial je dobre vyfrezovane neck pocket, tak je to uplne ok. Casty problem najma late 70s Stratov bol ten, ze pod krkom v neck pocket bola casto prilis velka medzera, takze ten krk sa tam mohol kyvat. Proste to casto slendriansky frezovali.  :)

a teda reálne od kedy cca začali s tými 3-srobami?

predpokladám, že 4-sroby budú asi vyhladávanejšie a drahšie, však?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Glen
nováčik
*
Príspevkov: 42


Peace of mind


« Odpoveď #1334 kedy: 14. Júl , 2017, 12:30:50 »

V 71 ich tusim zacali dávať. Ak chceš original Fender Z pred 70 rokov tak predaj auto hhh fakt su to astronomicke ceny
« Posledná zmena: 14. Júl , 2017, 12:33:25 od Glen » Zaznamenané
Strán: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.