Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 15:18:17
Strán: 1 ... 92 93 [94] 95 96 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Fenderoch  (Prečítané 342642 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #1395 kedy: 16. Jún , 2018, 15:11:10 »

Aky mate nazor na Roadhouse seriu https://www.muziker.sk/fender-deluxe-roadhouse-stratocaster-pau-ferro-3-tone-sunburst
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #1396 kedy: 19. Jún , 2018, 00:03:36 »

Pripojím sa k staršej téme ak smiem

ono by bolo zaujímave scharakterizovať čo je synonymum stratocastera

RIP Stevino

Na strednej skole som Fender Stratocaster priradoval k slovu "elektrická gitara" kedze som v podstate netusil ze sa jedna o znacku a model.Zvuk tejto gitary som priradoval k Durindovi a Marshallu,pripadne Iron Maiden.Proste klasicky singlac pri kobylke hrajuci na Marshall JCM800...uff tam musi byt vysok a brumu,ale v tych nahravkach som vyrastal.

Momentalne ako TOP zvuk pod akym si predstavujem Fender Stratocaster je Dire Straits a Sultans of Swing


presne kvoli takymto zvucikom som sa stratom dlho vyhybal.   Bleee
vidis a i ked sa jedna o Squier tak mi zvuk ako cena vykon pride zaujimavo dobry a plechovy,asi to bude tym,ze kazdy ocakava nieco ine



Toto by bol taky moj idealny Strat zvukovo. Ja ich vzdy posudzujem najma podla kobylkoveho snimaca, lebo bohuzial na nom ma vacsina prilis tenucky a uvrestany cinkavy zvuk a vacsinou len tieto 50s a 60s stare maju tlsty a zaroven aj agresivny.
pokial toto povazujes za top zvuk stratocastera,tak tu vidiet,ze vela ludi tu povazuje Stratocaster v style - cim starsi model,tak "snad" tym hutnejsi zvuk.
Podla mna je ten zvuk az prilis hutny,husty,moc sa mi ku Stratecasteru nehodi.Skor ku mahagonovemu singel cut
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1397 kedy: 19. Jún , 2018, 10:33:43 »

... tu vidiet,ze vela ludi tu povazuje Stratocaster v style - cim starsi model,tak "snad" tym hutnejsi zvuk...

to nie je o tom, ze to tak vela ludi povazuje a neni tam ziadne "snad". a nie ze cim strasi model, ale povodne Stratocastery z prevej dekady - dvoch vyroby skratka hutnejsie hrali. ked sa niekomu pacia tensie Stratocastery, je to uplne v poriadku.

inak by ma zaujimalo, keby sa miesto tych snimacov na tej 1958 dali barsjake sucasne "obycajne" (!), kolko z toho zvuku by sa zachovalo. napadlo mi to z dovodu, ze Alnico, ako je zname sa rokmi odmagnetizovava, cize 60 rocny magnet ani nahodou nemoze mat vlastnosti ako mal novy. dnes sa vyrabaju vselijake repliky tych povodnych, ale z coho sa vlastne vychadza ? z vlastnosti, ako maju dnes po 60 rokoch ? vsak neurci sa len tak lahko ani to, ci to povodne boli Alinco II, IV alebo V, pokial by to neslo na neviem aky rozbor ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1398 kedy: 19. Jún , 2018, 11:26:40 »

Zhodou okolnosti som mal nedavno moznost si poctivo bez zhonu poskusat u jedneho zberatela asi 8 vintage Stratov jeden za druhym na rovnakom nastaveni ampov s cca rovnakymi strunami. Od rocnika 56 az po 69, vsetky v povodnom stave, tak dam kratky postreh.

Tak ako aj v tejto starej ukazke vyssie, rocnik 58 hral presne takto - silno, extremne rezonoval a velmi tlsto, co sa mi hrozne lubilo. Naslepo by som si asi vybral ten, ta gitara doslova hned uputala pozornost. 56ka bola trochu ostrejsia a o chlp menej stredova, ale tiez mala velmi silne snimace a hutny zvuk.

Potom isli 4 kusy 62-64 - tie boli napriek klasickym reciam o maksom palisandrovom hmatniku a jelse viac twangove, trosku tensie a mali trochu menej stredov, ale takisto sa mi lubili vsetky. Hlavne tie early 60s boli zvukovo fakt velmi konzistentne, viacmenej hrali vsetky 62-64 plus minus rovnako. Mali citelne vystupom slabsie snimace ako ten 58. Perfektne gitary s fakt vyvazenym udernym nasratym zvukom, pritom stale akurat vhodne tlste a paradny sustain. Take ozaj dokonale vyvazene Straty.

No a potom prisla 69na a cuduj sa svetu to bola fakt zasadna zmena - caro bolo akoby zrazu prec, gitara hrala tak nejak skapatejsie, nudnejsie a uhladenejsie. Ta mi pripominala mnohe dnesne CS Straty, ktore som mal cest mat alebo moznost skusat. Snimace boli zas oproti early 60s o dost slabsie vystupom a cele to bolo take nejake nudnejsie, bez gul a aj objemu bolo menej. Fakt som cumel, aky vyrazny rozdiel a ani sa uz nedivim tomu mytu o pre-CBS Stratoch. Mozno im velmi uskodil prechod na poly-laky v 68, neviem...

Na druhej strane tam este bolo 67 Tele a to bola fakt neskutocna gitara, v klude by som si bral ju a ten 58 Strat spomedzi vsetkych naslepo.

Faktom je, ze si treba zahrat na tychto staruckych originaloch, aby clovek vedel, ako taky Strat vlastne ma zniet. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. Jún , 2018, 11:27:49 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #1399 kedy: 19. Jún , 2018, 11:37:09 »

Inac, papierovo mali 62-64 jemne silnejsie snimace ako 58, takze sranda toho citelneho rozdielu. http://www.guitarhq.com/pickups.html

Tak je teda zvuk stratu dany drevom, snimacmi, oslabenymi magnetmi alebo cim?  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1400 kedy: 19. Jún , 2018, 12:03:35 »


Tak je teda zvuk stratu dany drevom, snimacmi, oslabenymi magnetmi alebo cim?  Neviem


Kombinaciou vsetkeho ☺️
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1401 kedy: 05. August , 2018, 14:21:43 »



Mozete laborovat  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #1402 kedy: 16. August , 2018, 06:05:58 »

Čaute chlopi, mám možnosť kúpiť fender Strat ´merica deluxe a nakoľko som silný laik, chcel by som sa spýtať na jednú vec. Na gitare je javorový krk a hmatník z jedného kusu, či nehrozí nejaké riziko pri prepražcovaní, prípadný problém. Gitaru bude treba prepražcovať. Dík za odpovede  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1403 kedy: 16. August , 2018, 09:43:13 »

aky typ problemu v suvislosti s javorovym krkom, hmatnikom a preprazcovanim mas na mysli ?
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #1404 kedy: 16. August , 2018, 09:51:35 »

aky typ problemu v suvislosti s javorovym krkom, hmatnikom a preprazcovanim mas na mysli ?
sám neviem, je to pre mna atypické riešenie, v podstate sa len pýtam, či si na niečo nedať pozor, či tam nejde nejaký špeciálny rozmer drotu atd ...
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #1405 kedy: 16. August , 2018, 09:53:38 »

Javorovy hmatnik je narozdiel of palisandra lakovany a pri odstranovani starych prazcov moze prasknut kus laku naokolo. Tento problem ale byva skor pri starych gitarach ako pri novych. Sikovnemu gitararovi by to nemalo robit ziaden problem.
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #1406 kedy: 23. August , 2018, 06:14:56 »

Ďakujem za odpovede  Na zdravie!
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1407 kedy: 05. December , 2018, 12:31:05 »

Nazdárek,

pozerám, že je nová séria u fendera - American Performer. Vie o tom niekto niečo viac? Na pomyselnom rebríčku by to mohlo byť čo za typ - niečo ako USA standard, či niečo vyššie?

https://shop.fender.com/en-SK/electric-guitars/stratocaster/american-performer-stratocaster/0114910342.html

páči sa mi, že dali veľkú hlavu. cena v thomanne cca 1090€
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #1408 kedy: 05. December , 2018, 13:20:44 »

Nazdárek,

pozerám, že je nová séria u fendera - American Performer. Vie o tom niekto niečo viac? Na pomyselnom rebríčku by to mohlo byť čo za typ - niečo ako USA standard, či niečo vyššie?

https://shop.fender.com/en-SK/electric-guitars/stratocaster/american-performer-stratocaster/0114910342.html

páči sa mi, že dali veľkú hlavu. cena v thomanne cca 1090€

Cital som, ze vraj je ta seria myslena ako 'entry level' USA produkcie. Takze to bude mozno podobne ako kedysi Highway 1 seria.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #1409 kedy: 05. December , 2018, 14:12:23 »

Cital som, ze vraj je ta seria myslena ako 'entry level' USA produkcie. Takze to bude mozno podobne ako kedysi Highway 1 seria.

aha. dobre vedieť.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 92 93 [94] 95 96 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.