Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 20:28:44
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ibanez TS808 True Bypass mod  (Prečítané 6006 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« kedy: 27. Marec , 2013, 20:26:21 »

Včera som dokončil prácičku, ktorú som už dlhšie plánoval. Svoju TS808-čku som si prerobil na True Bypass.
Nechal som sa vieš touto stránkou:
http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2012/Oct/5_DIY_Mods_to_Perfect_Your_Ibanez_TS9_and_Boss_SD_1.aspx?Page=2

Výhodou oproti TS9 je, že netreba nič vŕtať. Po odstránení pôvodného prepínača je tam akurát diera pre 3PDT.
Pár foto:


* DSC_0222.jpg (76.36 KB, 640x480 - prehliadnuté 525 krát.)

* DSC_0229.jpg (53.69 KB, 384x512 - prehliadnuté 512 krát.)
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. Marec , 2013, 20:48:28 »

Včera som dokončil prácičku, ktorú som už dlhšie plánoval. Svoju TS808-čku som si prerobil na True Bypass.

Nechcem rýpať, ale mal si veľa výšok a potreboval si ich trochu znížiť?
Lebo to je rozdiel medzi bufferom a TB:
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #2 kedy: 28. Marec , 2013, 12:22:15 »

mne by bolo treba buffer na moj overdrive prirobit Smútim
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 28. Marec , 2013, 18:39:21 »

mne by bolo treba buffer na moj overdrive prirobit Smútim

a aký by to malo význam ? on robi to čo má len ked je efekt vypnutý ,
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. Marec , 2013, 21:23:52 »

mne by bolo treba buffer na moj overdrive prirobit Smútim

No vidíš, Mazzi ti dá ten svoj a všetci spokojní.
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #5 kedy: 04. Apríl , 2013, 10:14:00 »

Hlavný dôvod prerobenia na true bypass bol, že som počul rozdiel, keď tam ten screamer bol a keď nebol. Keď bol vypnutý, tak zvuk bol o poznanie degradovaný o niektoré frenkvencie, ktoré tam inak sú a nepáčilo sa mi to. TS808 nie je jediný efekt v boarde, takže o buffery núdzu nemám a teraz je zvuk aspoň niečo transparentnejší.
V druhom rade v tom videu nevysvetľuje rozdiel medzi bufferom a TB, ale je to bohapustá reklama na buffer, ktorý strká do krabičiek Visual Sound...nič viac, nič menej. A už vôbec neverím všetkému, čo američania zavesia na YOUTUBE.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 04. Apríl , 2013, 10:26:59 »

ono nejde ani tak o tu reklamu ako skor o to, a to je proste fakt, ze true bypass ano, ale pri dlhych kabloch netreba zabudat aj na buffer na zaciatku retazca, lebo to co vacsinou gitaristi popisuju ako "krabicka zerie vysky" sposobuje  prave dlhy kabel.

pete thorn tu jednoducho predviedol rozdiel a podstatu celej debaty
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2013, 13:58:16 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 04. Apríl , 2013, 12:06:33 »

Hlavný dôvod prerobenia na true bypass bol, že som počul rozdiel, keď tam ten screamer bol a keď nebol...
... A už vôbec neverím všetkému, čo američania zavesia na YOUTUBE.

Ten rozdiel si počul po istom čase a to ťa zmiatlo, zvlášť, ak si ochotný veriť tej povere, že buffer zle, TB dobre.
My ostatní sme po pozretí obidvoch videí dospeli k inému názoru, keď sme obidva zvuky mali bezprostredne po sebe. Ucho totiž zabúda asi po pol minúte.
Ver tomu, čo je na tých videách, určite to nie je fake.

Ale skús nájsť video, ktoré dokazuje, že TB je lepšie...
Domnievam sa, že také nenájdeš, hádaj prečo asi?
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #8 kedy: 04. Apríl , 2013, 13:11:11 »

a aký by to malo význam ? on robi to čo má len ked je efekt vypnutý ,

Presne tak. Ty azda mas OD zapnuty non-stop? Na singloch je rozdiel medzi gitara-amp a gitara-pedalboard-amp podstatny rozdiel - pred ampom mam vsetky pedale TB.
Ak by tu 4oci nepraskol Thorn-ove video skor ako, dal by som ho tu teraz ja.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #9 kedy: 04. Apríl , 2013, 13:21:52 »

pete thorn tu jednoducho predviedol rozdiel a podstatu celej debaty

ten 50 foot kabel znel ovela lepsie, dynamickejsie, tucnejsie, drevene, takmer z toho stratocastera spravil zvuk dospeleho lespaula. 6 foot kabel znel oproti nemu tenucko, chciplo a bez praveho dreveneho tonu
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #10 kedy: 04. Apríl , 2013, 15:41:20 »

Ja sa s nikým hádať nechcem. Nie som ortodoxným zástancom ani TB, ani Buffer. Urobil som pár ukážok dnes a nech si každý spraví vlastný názor, čo sa mu viac páči.

V Buffer ukážke je gitara---3m kabel---ladička, wah, TS, Bad Monkey, Chorus, Phaser---2m kábel a aparát.
V TB ukážke je reťazec gitara---3m kábel + 2m kábel a aparát.

* 01_1.mp3 (136.52 KB - stiahnuté 180 krát.)
* 01_2.mp3 (139.52 KB - stiahnuté 178 krát.)
* 02_1.mp3 (104.65 KB - stiahnuté 182 krát.)
* 02_2.mp3 (106.9 KB - stiahnuté 190 krát.)
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #11 kedy: 04. Apríl , 2013, 19:05:31 »


Kadze jedno tvrdenie treba dolozit vlastnou skusenostou a nie zvastami mili kolegovia Si píš!!!

 Bavím sa skvele ved vlastna skusenost je ten najvacsi zvast
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 04. Apríl , 2013, 20:07:09 »

ten 50 foot kabel znel ovela lepsie, dynamickejsie, tucnejsie, drevene, takmer z toho stratocastera spravil zvuk dospeleho lespaula. 6 foot kabel znel oproti nemu tenucko, chciplo a bez praveho dreveneho tonu

Koľko ľudí toľko chutí, pre teba kábel, ktorý zožerie výšky je lepší, ale nie je to väčšinový názor.

V jednom pripade pouzijes kvalitne 3metrove kable (Elixir, MonsterRock, KlotzLaGrange, ...) a potom to spravis s lacnymi shitmi.
A mozme dat este do teoretickej roviny, ze to bude mat 30metrove shitne kable. Ako buffer bude sluzit klasicka BOSS krabicka.

Mne teoretikovi musíš napísať, akú budú mať káble kapacitu. Lebo ak tie "kvalitné" budú Monster alebo Sommer a ten lacný shit bude ten TV koax, čo som ti vnútil na test káblov, tak výsledok sa bude iba mne na tomto fóre páčiť...
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #13 kedy: 04. Apríl , 2013, 20:16:46 »

Koľko ľudí toľko chutí, pre teba kábel, ktorý zožerie výšky je lepší, ale nie je to väčšinový názor.

preco to nikto nepochopil ze som sa chcel liškať progrockerovy  Smútim
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #14 kedy: 04. Apríl , 2013, 21:25:11 »

Lebo ak tie "kvalitné" budú Monster alebo Sommer
co mas proti sommer? vsak spirit xxl mal v podstate normalnu kapacitu, aj jeden z monsterov (ta najbeznejsia rada - rock ci co tobolo).. okolo 500-600pF pri 4,5m  co boli v teste..napr pri tom spirit xxl treba brat aj do uvahy prierez vodica, ktory ma 0,7mm
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2013, 21:32:32 od styrioci » Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.