Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 06:52:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Otazka ohladom piezo snimacov (akusticka g)  (Prečítané 1365 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martynko
nováčik
*
Príspevkov: 20


« kedy: 03. Apríl , 2013, 21:51:16 »

Zdravim, chcel by som si elektrifikovat svoju akusticku gitaru;  zaujimalo by ma, aky je rozdiel medzi pouzitim pasivnych a aktivnych, tj aj s preampom. Nie som zdatny v elektronike a celkom tomu nerozmiem. Mam to chapat tak, ze bez preampu( dalsie zbytocne vrtanie do dreva ) bude zvuk oovla horsi nezs nim? V com konkretne by mal byt zly? Na youtube som videl navod, kde gitarar popsjakoval jack samicu s piezom a hralo to pekne. Vedel by mi to niekto objasnit? Dakujem
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. Apríl , 2013, 18:43:12 »

Zdravim, chcel by som si elektrifikovat svoju akusticku gitaru;  zaujimalo by ma, aky je rozdiel medzi pouzitim pasivnych a aktivnych, tj aj s preampom. Nie som zdatny v elektronike a celkom tomu nerozmiem. Mam to chapat tak, ze bez preampu( dalsie zbytocne vrtanie do dreva ) bude zvuk oovla horsi nezs nim? V com konkretne by mal byt zly? Na youtube som videl navod, kde gitarar popsjakoval jack samicu s piezom a hralo to pekne. Vedel by mi to niekto objasnit? Dakujem

Piezo snímač je oveľa citlivejší na záťaž káblom a impedanciou vstupu, silne doporučujem buffer vstavaný do gitary. Už dvojmetrový kábel dokáže zvuk pekne dokurviť, ak pripojíš piezo bez preampu. Buffer môže byť jednoduchý s jedným tranzistorom.
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 07. Máj , 2013, 17:05:58 »

Piezzo snímače menia dosť charakter zvuku akustickej gitary (tzv. nosový huhňavý efekt). Dnes existujú už oveľa pokročilejšie systémy na báze snímania špeciálnym mikrofónom (mikrofónmi), ktoré sa nachádzajú na vnútornej strane ozvučnice. Mám starú piezzo gitaru Furch a novú gitaru Yamaha APX700 a je to veľký rozdiel. Pritom akusticky lepšie znie ten Furch.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #3 kedy: 07. Máj , 2013, 17:29:41 »

pasivni maji slabsi vystup a jak pise Andrej, nachylnejsi na ruzne bordely (dnes uz se pouzivaji spis vyjimecne)
hlavni otazka je k cemu chces elektrifikovat? Koncerty? Zkousky folkove kapely? Efektovani? Domaci nahravani? A samozrejme taky jaka je to kytara a kolik mas na to penez.
Az podle toho jde zacilit presneji, moznosti je dnes uz spousta....
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 22 otázok.