Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 23:03:50
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zlepsenie alternate picking  (Prečítané 26054 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« kedy: 11. Apríl , 2013, 07:54:25 »

Zdravim mam taku otazku ohladom alternate picking. Mam zauzivane cvicenie s metronomom durovej stupnice + dalsie mody hore dole po hmatniku, su to 4 tony na dobu. To mam cvicenie tzv. lopatovacka, na udrzanie nejakeho standardu. Co ma zaujima je rychlost od ktorej zacat. Lebo ked cvicim aktivne, cize nove veci, ktore idem uplne pomaly aby som ich dostal do krvi a potom idem na "lopatovacku" citim vacsiu istotu.

Nemam cas 4 hodiny denne aby som zacal dajme tomu v bpm 100 a pomaly sa dostal dajme tomu k 170 Bpm. Moj tip je to striedat, jeden den zacat od 100 bpm a postupne sa dostat po 140 bpm a na druhy den (ak sa podari) zacat od 130 bpm a vyliezt dajme tomu na 170 bpm.

Lebo teraz neviem ci cvicim zle alebo ten feeling z pohodlneho hrania jednoducho treba cvicit roky.
Vdaka za info a akakolvek rada vitana  Zdravíčko
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #1 kedy: 11. Apríl , 2013, 08:01:48 »

Este mi napadla alternativa ze pred kazdym cvicenim 15 min super pomaly dajme tomu 80 bpm a potom skocit na rychlejsie tempo. Ide mi hlavne o cistotu, Rychle pazvuky su mi na nic.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 11. Apríl , 2013, 09:11:06 »

cvičiť v pomalom tempe kvôli čistote je dôležité. Dobre je opakovať hlavne prechody medzi jednotlivými strunami. Postupne zvyšovať, v každom cvičení sa dostať až na možné maximum rýchlosti.

Ale ak chceš hrať rýchlo, je dobre tú rýchlosť a koordináciu pravej a ľavej ruky tiež trénovať, aj keď ti stupnica ešte nejde - zatiaľ nejakými cvičeniami na jednej strune napríklad.
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #3 kedy: 11. Apríl , 2013, 09:28:09 »

Pitu presne od teba som cakal odpoved :) Teoreticky mi je to jasne, ale co je to pomale tempo ? Cvicit rychlo to myslim robi kazdy gitarista, aby sa citil ako Guthrie, Andy :D Dajme tomu 4 tony na klik, co je pomale tempo ? Ja myslim ze 100 je dost pomale , alebo treba aj pomalsie ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 11. Apríl , 2013, 09:33:12 »

to znamena ze najprv musis zvladat bez problemov zahrat aj nizsie tempo ake je tvoje cielove.. u kazdeho je to ine.. u nizkeho tempa sa nauci clovek skor korigovat lavu a pravu ruku a rovnako aj dlzku tonov.. aby si nehral osmicky a z toho polka je staccato a neznie ako ma.. postupne zvysujes tempo az ked vidis ze ti nerobi problem to ktore momentalne cvicis..
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #5 kedy: 11. Apríl , 2013, 09:40:20 »

Tieto veci su mi jasne, ide mi o to ze mam nejaky cas a ten chcem co najlepsie zuzitkovat...ci ma zmysel hodinu zivat dajme tomu pri tych 80 bpm...ja to zatial vidim tak ze vzdy si na 15 minut prejdem 100 vku, s dorazom na rovnaku dynamiku a cistotu, a potom raz budem pokracovat dajme tomu zvysovanim po 15 bpm hore...a inokedy skocim rovno dajme tomu na 140 bpm a budem pridavat
« Posledná zmena: 11. Apríl , 2013, 09:41:11 od bubla15 » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 11. Apríl , 2013, 10:37:22 »

Proste skús nezívať pritom, ale hraj to tak, aby si tomu venoval pozornosť. :)

Keď ťa už nebaví hrať prstoklad stupnice hore dolu od najhrubšej struny k najtenšej a späť, skús v tom trošku improvizovať, hľadaj melódie. Daj si metronóm, hraj v pomalom tempe a improvizuj, hľadaj rôzne figúry, opakuj ich. Kľudne to môžeš cvičiť aj do nejakého podkladu.
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #7 kedy: 11. Apríl , 2013, 11:36:45 »

Proste skús nezívať pritom, ale hraj to tak, aby si tomu venoval pozornosť. :)

dobry postreh :)

ked mam energiu ano toto vsetko robim, ved to robim lebo ma to bavi, ale sa pytam len na cistu "lopatovacku" ked dojdem unaveny jak prasa vecer o siedmej a chcem si vyslovene aspon hodinku pocvicit s metronomom , nech nemam pocit viny ze som sa na to vykaslal  Bavím sa skvele
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 11. Apríl , 2013, 12:46:55 »

Proste skús nezívať pritom, ale hraj to tak, aby si tomu venoval pozornosť. :)

dobry postreh :)

ked mam energiu ano toto vsetko robim, ved to robim lebo ma to bavi, ale sa pytam len na cistu "lopatovacku" ked dojdem unaveny jak prasa vecer o siedmej a chcem si vyslovene aspon hodinku pocvicit s metronomom , nech nemam pocit viny ze som sa na to vykaslal  Bavím sa skvele

Janči, ja v takýchto prípadoch si hrám len dennú udržiavaciu rutinu :) Mám taký kvázi súbor chromatických cvičení, ktoré mávam na rozcvičenie. Tempo si dám také pohodlné pre mňa (90-110) záleží od toho, či cvičím na elektrike alebo akustike. A cvičím osmičky alebo trioly. Zaberie mi to asi cca 20-30 minút. Síce toho moc nenacvičím, ale mám dobrý pocit, že som niečo v ten deň urobil Žmurk
« Posledná zmena: 11. Apríl , 2013, 12:47:25 od midnightstranger » Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #9 kedy: 11. Apríl , 2013, 13:11:26 »

Takto nejak :) V Calex city mame podobne uvazovanie  Bavím sa skvele Uz som si to asi dal dohromady ako budem cvicit v casoch nevole o mesiac snad zistim ci som sa trafil  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #10 kedy: 14. Máj , 2013, 08:32:04 »

Jezis ja uz to vidim ako tu vyrasta dalsi zbytocny teoreticky internetovy rychlopalnik. Ze bude mat prichystany dokonaly system a postup cvicenia, no velmi sa k tomu nedostane. A ak sa k tomu dostane, tak aj tak to bude sumafuk, ze co ma odcvicene, lebo to nebude mat v akej kapele odprezentovat. A ak to bude mat v akej kapele odprezentovat, tak s najvacsou pravdepodobnostou tie "cvicenia" (solovanie, technika, vyhravky, atd.) akokolvek budu vymakane, absolutne nikoho zaujimat nebudu, lebo samotne skladby/sound budu nezazivne. Ak sa vo vsetkom uplne pletiem, tak rad pridem na koncert uzit si namakanu hru na gitare a pravom zavidiet.  Zdravíčko
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #11 kedy: 14. Máj , 2013, 08:38:46 »

Misko: K tomuto fakt tazko nieco povedat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #12 kedy: 14. Máj , 2013, 08:41:14 »

Tiez si myslim.  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #13 kedy: 14. Máj , 2013, 08:45:36 »

tak tak..necvicit vobec a hrat od srdeeenka hlavne  Na zdravie!
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #14 kedy: 14. Máj , 2013, 08:48:13 »

ja nemam srdce tak musim cvicit  Ja som čert..
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.122 sekund, 22 otázok.