Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 18:27:58
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zlepsenie alternate picking  (Prečítané 26051 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #30 kedy: 07. August , 2015, 14:31:56 »

Co sa tyka mechaniky hry s trsatkom resp pravej ruky vseobecne, tento chlapik to ma velmi zabavne spracovane na svojom kanali:

https://www.youtube.com/user/troygrady

 ?§!. totalny vedec... ten zije iba pre trsatko...
neviem, to je uz moc uchylne na mna toto...
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #31 kedy: 07. August , 2015, 14:33:12 »

Tak tie veci, co hra, by sa bez techniky zial nedali zahrat a preto mam aj silny pocit, ze vacsina jeho veci vzniklo vdaka jeho technike. A samozrejme hlava, myslenie, atd...

no cize, cvicil techniku a dokonca furt ju cvici...
z toho mi vychadza len jedno.. nech kazdy pracuje na tom v com chce byt dobry a co chce robit...
Zaznamenané
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #32 kedy: 07. August , 2015, 14:37:08 »

Co sa tyka mechaniky hry s trsatkom resp pravej ruky vseobecne, tento chlapik to ma velmi zabavne spracovane na svojom kanali:

https://www.youtube.com/user/troygrady
Pustil som si video, kde vysvetluje Gilbertovu techniku, no priznam sa, ze po piatich minutach vobec nerozumiem, ze co chce vlastne chlapec povedat  Bavím sa skvele
Ale treba povedat, ze to ma pekne spracovane a zjavne je do toho zazraty  Na zdravie!
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #33 kedy: 07. August , 2015, 14:41:43 »

Pustil som si video, kde vysvetluje Gilbertovu techniku, no priznam sa, ze po piatich minutach vobec nerozumiem, ze co chce vlastne chlapec povedat  Bavím sa skvele
Ale treba povedat, ze to ma pekne spracovane a zjavne je do toho zazraty  Na zdravie!

Vo vsetkych videach pouziva svoju terminologiu, ktora je vysvetlena v jednotlivych epizodach "cracking the code". Takze ked si iba vezmes nahodne video, moze to byt dost matuce.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #34 kedy: 07. August , 2015, 14:46:02 »

no cize, cvicil techniku a dokonca furt ju cvici...
z toho mi vychadza len jedno.. nech kazdy pracuje na tom v com chce byt dobry a co chce robit...
Otazne je do akej miery ide do muziky srdce/pocit, cize feeling a do akej technika. Je to dost lahko citatelne u takmer kazdeho gitaristu.

Napr. taky Bonamassa - ten podla mna cely zivot hra, obcas pocvici, ale vkuse hra. Podobne ako Zakk Wylde, Al Di Meola, Gary Moore Gilmour,... Opak je napr. Guthrie Govan, Petrucci, Gilbert, atd...

Edit - taktiez je dolezite, kolko gitarista stavia na technike a kolko na citeni. Len s tym velmi opatrne, lebo potom vznikaju virtuozi ala j*ebnuti blazni, ktori svoju chabu hru premenuvaju na feeling.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 07. August , 2015, 14:48:55 od Branko » Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #35 kedy: 07. August , 2015, 14:50:10 »

Otazne je do akej miery ide do muziky srdce/pocit, cize feeling a do akej technika. Je to dost lahko citatelne u takmer kazdeho gitaristu.

Napr. taky Bonamassa - ten podla mna cely zivot hra, obcas pocvici, ale vkuse hra. Podobne ako Zakk Wylde, Al Di Meola, Gary Moore Gilmour,... Opak je napr. Guthrie Govan, Petrucci, Gilbert, atd...

Edit - taktiez je dolezite, kolko gitarista stavia na technike a kolko na citeni. Len s tym velmi opatrne, lebo potom vznikaju virtuozi ala j*ebnuti blazni, ktori svoju chabu hru premenuvaju na feeling.  Bavím sa skvele

uplne stebou suhlasim  Žmurk
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 07. August , 2015, 18:21:11 »

ja som to video videl asi pred rokom... normalne cele som si ho pozrel :)
ale ked chcete odpoved prostrednictvom videa tak nech sa paci -



specialne od 3:35 sa deju velke veci :)

čiže stačí klepať nohou a budem hrať ako Alí :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 07. August , 2015, 18:37:53 »

Co sa tyka mechaniky hry s trsatkom resp pravej ruky vseobecne, tento chlapik to ma velmi zabavne spracovane na svojom kanali:

https://www.youtube.com/user/troygrady

fuckt dobré, musel s tým stráviť kopec času
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #38 kedy: 07. August , 2015, 22:57:39 »

čiže stačí klepať nohou a budem hrať ako Alí :)

jasan, klepaj aj do vetra.. to bude este lepsie  Som metlak
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #39 kedy: 10. August , 2015, 15:08:28 »

Otazne je do akej miery ide do muziky srdce/pocit, cize feeling a do akej technika. Je to dost lahko citatelne u takmer kazdeho gitaristu.

Napr. taky Bonamassa - ten podla mna cely zivot hra, obcas pocvici, ale vkuse hra. Podobne ako Zakk Wylde, Al Di Meola, Gary Moore Gilmour,... Opak je napr. Guthrie Govan, Petrucci, Gilbert, atd...

Edit - taktiez je dolezite, kolko gitarista stavia na technike a kolko na citeni. Len s tym velmi opatrne, lebo potom vznikaju virtuozi ala j*ebnuti blazni, ktori svoju chabu hru premenuvaju na feeling.  Bavím sa skvele

V tychto tvojich kategoriach by som prehodil Govana s Bonamassom. Aj ked ho (Govan-a) vsetci skatulkuju ako najvacsieho "shred-era" hra s vacsim feelingom ako mnohi, ktorych si spominal v prvom pripade.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 10. August , 2015, 15:33:16 »

dal som su "gutrie govan blues" a tolko pohody a kludu z dobreho blues som uz dlho nezazil  Ja som čert..



ako klobuk dole. len preco 99,9% tych jeho videi je solovanie do podkladu v studio/obyvacke ? chcel som nieco pekne feelingove s kapelou, ale co uz...
« Posledná zmena: 10. August , 2015, 15:34:47 od rastis » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #41 kedy: 10. August , 2015, 22:21:16 »

V tychto tvojich kategoriach by som prehodil Govana s Bonamassom. Aj ked ho (Govan-a) vsetci skatulkuju ako najvacsieho "shred-era" hra s vacsim feelingom ako mnohi, ktorych si spominal v prvom pripade.
Samozrejme. Kazdy zo spominanych "technikov" ma svoj feeling. To som len dal ako velmi hrubu vzorku gitaristov.  Zdravíčko

Mne sa zas paci tento bravurny vykon spolu s krasnym citenim: hlavne zaver :)
Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #42 kedy: 11. August , 2015, 09:05:12 »

dal som su "gutrie govan blues" a tolko pohody a kludu z dobreho blues som uz dlho nezazil  Ja som čert..



ako klobuk dole. len preco 99,9% tych jeho videi je solovanie do podkladu v studio/obyvacke ? chcel som nieco pekne feelingove s kapelou, ale co uz...

Guthrie-ho v kapelnom ponati je momentalne mozno vidiet vo formacii Stevena Wilsona.
Odporucam toto:
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #43 kedy: 11. August , 2015, 12:42:52 »

Tak Govan pokial si dobre pamatam z jeho vyjadreni, nikdy necvicil s metronomom, len tak si hral ... :) ale len tak si hrat musel 24 hodin denne asi :D
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #44 kedy: 11. August , 2015, 12:57:30 »

Guthrie-ho v kapelnom ponati je momentalne mozno vidiet vo formacii Stevena Wilsona.
Odporucam toto:


to je pekne, aj solo je k veci...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 22 otázok.