Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 00:26:13
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ferove "straty" a nalezy  (Prečítané 8673 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« kedy: 17. Apríl , 2013, 07:23:04 »

Kupil som tuto japonku. Je to Tokai Silverstar z roku 1982. Potesilo ma, ze tento model som nasiel aj vo fotogalerii v Rastisovom clanku o japonskych gitarach http://gitaristi.sk/files/rastis/japan/fotogaleria/tokai/tokai.htm Lak na hlave je z nejakeho dovodu popukany a odlupnuty. Vidiet len prve dve cislice serioveho cisla a ciastocne tretie....teda 202...z tychto cislic som skusal identifikovat nieco o gitare a tak z toho co som vygooglil sa podarilo urcit rok vyroby 1982, co tvrdil aj predavajuci.. Ma ist o repliku fender stratov z obdobia CBS,z obdobia 71-81. Cize na prvy pohlad velka hlava, tiahlo bulet, 3 sroby na uchytenie krku, rovnako vysoke magneticke polove nastavce na snimaci. Fendre z tohto obdobia vraj nepatrili k tym najlepsim, tak trochu rozmyslam, ze preco japonci robili aj kopie tohto obdobia. Do akej miery to kopirovali aj s nedokonalostami, to netusim.

Gitara je opotrebovana uz trocha viac. Skrabance, tukance a vsetko ostatne na tele, lak na hmatniku miestami ciastocne zodraty, preprazcovana, meneny aj sedlovy. Ako som spomenul, lak na hlave je zlupnuty a snim aj seriove cislo, ktore nebolo vyrazene na dreve pod lakom, ale na laku. Evidentne casto hrana gitara.

Porovnam ju so sucastnym mexickym fender stratom-classic player50s, ktoreho foto su v dalsom prispevku. Oba zhruba za rovnako euri a Tokai este o kus menej.  Tvar tela vzajomne podobny. Tvarovanie tela zo zadu rovnake a z predu pod pravou rukor je tokai menej zaobleny.  Fender je jelsa, tokai neviem. Krk na tokai-ji je profil C, trosinku asi hrubsi, ale nie zas poleno, oproti fendru, ktory ma moderny profil C, taky asymetricky, hore hrubsi dole tensi. Na oboch mam natiahnute rovnake struny 10-52. Vyska strun nastavena zhruba rovnako, napriek tomu na Tokai sa hra lahsie, akoby tam boli tensie struny. Mozno je to radiusom, ktory sa mi vidi na tokai-ji mesnsi. Ci je na Tokai-ji kobyla s kamenmi vy robena z pod tlakom odlievaneho kovu, ako to u CBS z toho obdobia 71-81 vraj bolo zvykom alebo nejaka ocel, tak to posudit nedokazem.

Hra fantasticky. Tokai ma slabsie snimace ako tie alnico vo Fender. Celkom by ma zaujimalo ake snimace su v tokai-ji.Ked som ho zapojil do ampu prve co ma napadlo, boli Progiho ukazy, ktore obcas zavesi. Neviem ako ten zvuk nejak zrozumitelne popisat ... Fender ma alniko snimace, dost stredovy a pevny zvuk oproti tokai-ju taky sterilny. Tokai sa pod prstami nadherne rozospieva, je farebnejsi, stavnatejsi, trochu kovovejsi :), no neviem to takto popisat, mozno vyhratejsi.... Skusal som to doma. Ze akoby sa gitary spravali v hluku kapely alebo v nahravke je otazka...

Gitara ma prekvapila....ked som porovnaval japonske LP Greco(rada500) z 1982+- s Gibson studiom z roku 1995,6 tak studio ma kus navrch. Nieco podobne som ocakaval teraz, ale v tomto pripade to bolo naopak a teda japonec hra krajsie ako fender, s ktorym som ho porovnaval. Ak nan nadabite nevahajte, hra naozaj fajn Žmurk


* tfr1.jpg (67.53 KB, 800x269 - prehliadnuté 724 krát.)

* tfr2.jpg (59.7 KB, 800x293 - prehliadnuté 774 krát.)

* tfrP1000861.JPG (145.52 KB, 800x531 - prehliadnuté 759 krát.)

* tfrP1000862.JPG (143.61 KB, 800x531 - prehliadnuté 758 krát.)

* tfrP1000865.JPG (141.69 KB, 800x531 - prehliadnuté 747 krát.)

* tfrP1000868.JPG (129.17 KB, 800x531 - prehliadnuté 749 krát.)
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2013, 07:31:08 od frakos » Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 17. Apríl , 2013, 07:25:13 »

A toto je ten sucastny mexican fender strat classic player50s


* ffr1.jpg (70.04 KB, 800x285 - prehliadnuté 753 krát.)

* ffr3.jpg (70.85 KB, 800x349 - prehliadnuté 753 krát.)

* ffrP1000844.JPG (138.86 KB, 800x531 - prehliadnuté 748 krát.)

* ffrP1000845.JPG (129.72 KB, 800x531 - prehliadnuté 759 krát.)

* ffrP1000849.JPG (144.46 KB, 800x531 - prehliadnuté 765 krát.)

* ffrP1000855.JPG (141.09 KB, 800x531 - prehliadnuté 753 krát.)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 17. Apríl , 2013, 12:55:51 »

model sa Ti nepodarilo presnejsie identifikovat ? inak pekna, gratulujem  Zdravíčko
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 17. Apríl , 2013, 14:23:24 »

Celkovo mozem potvrdit po skusani aj vlastneni mnohych Japoncov, ze ich kopie Fendrov su v priemere lepsie ako kopie Gibsonov (tam to je super az ozaj vysoke a drahe rady).  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 17. Apríl , 2013, 16:44:01 »

ten Tokai vyzerá   Zdravíčko
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 18. Apríl , 2013, 02:01:55 »

diki

model sa Ti nepodarilo presnejsie identifikovat ? inak pekna, gratulujem  Zdravíčko

...zatial som to neidentifikoval....ani sa v tom moc neviem zorientovat, je to fakticky celkom zlozite....chlapik, od koreho som to kupil to asi moc neriesil...mozno sa tu najde nejaky milovnik tokaiskeho, ze pozre a vie a napise  :) . . . .
Zaznamenané

Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #6 kedy: 18. Apríl , 2013, 05:58:40 »

...zatial som to neidentifikoval....ani sa v tom moc neviem zorientovat, je to fakticky celkom zlozite....chlapik, od koreho som to kupil to asi moc neriesil...mozno sa tu najde nejaky milovnik tokaiskeho, ze pozre a vie a napise  :) . . . .
[/quote]

Silverstar s palisandrovým hmatníkom má číslo modelu vyrazené na hmatníku za 21.pražcom. Či je to aj na javorovom neviem.
Ďalšie miesto kde by malo byť určite je sedlo uloženia krku, keď ho dáš dole bude tam červenou farbou.

Ja mám SS40 a ten ma už neopustí :)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #7 kedy: 18. Apríl , 2013, 14:02:38 »

hezký
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 23. Apríl , 2013, 06:52:16 »

Kupil som tuto japonku. Je to Tokai Silverstar z roku 1982. Potesilo ma, ze tento model som nasiel aj vo fotogalerii v Rastisovom clanku o japonskych gitarach http://gitaristi.sk/files/rastis/japan/fotogaleria/tokai/tokai.htm Lak na hlave je z nejakeho dovodu popukany a odlupnuty. Vidiet len prve dve cislice serioveho cisla a ciastocne tretie....teda 202...z tychto cislic som skusal identifikovat nieco o gitare a tak z toho co som vygooglil sa podarilo urcit rok vyroby 1982, co tvrdil aj predavajuci.. Ma ist o repliku fender stratov z obdobia CBS,z obdobia 71-81. Cize na prvy pohlad velka hlava, tiahlo bulet, 3 sroby na uchytenie krku, rovnako vysoke magneticke polove nastavce na snimaci. Fendre z tohto obdobia vraj nepatrili k tym najlepsim, tak trochu rozmyslam, ze preco japonci robili aj kopie tohto obdobia. Do akej miery to kopirovali aj s nedokonalostami, to netusim.

Gitara je opotrebovana uz trocha viac. Skrabance, tukance a vsetko ostatne na tele, lak na hmatniku miestami ciastocne zodraty, preprazcovana, meneny aj sedlovy. Ako som spomenul, lak na hlave je zlupnuty a snim aj seriove cislo, ktore nebolo vyrazene na dreve pod lakom, ale na laku. Evidentne casto hrana gitara.

Porovnam ju so sucastnym mexickym fender stratom-classic player50s, ktoreho foto su v dalsom prispevku. Oba zhruba za rovnako euri a Tokai este o kus menej.  Tvar tela vzajomne podobny. Tvarovanie tela zo zadu rovnake a z predu pod pravou rukor je tokai menej zaobleny.  Fender je jelsa, tokai neviem. Krk na tokai-ji je profil C, trosinku asi hrubsi, ale nie zas poleno, oproti fendru, ktory ma moderny profil C, taky asymetricky, hore hrubsi dole tensi. Na oboch mam natiahnute rovnake struny 10-52. Vyska strun nastavena zhruba rovnako, napriek tomu na Tokai sa hra lahsie, akoby tam boli tensie struny. Mozno je to radiusom, ktory sa mi vidi na tokai-ji mesnsi. Ci je na Tokai-ji kobyla s kamenmi vy robena z pod tlakom odlievaneho kovu, ako to u CBS z toho obdobia 71-81 vraj bolo zvykom alebo nejaka ocel, tak to posudit nedokazem.

Hra fantasticky. Tokai ma slabsie snimace ako tie alnico vo Fender. Celkom by ma zaujimalo ake snimace su v tokai-ji.Ked som ho zapojil do ampu prve co ma napadlo, boli Progiho ukazy, ktore obcas zavesi. Neviem ako ten zvuk nejak zrozumitelne popisat ... Fender ma alniko snimace, dost stredovy a pevny zvuk oproti tokai-ju taky sterilny. Tokai sa pod prstami nadherne rozospieva, je farebnejsi, stavnatejsi, trochu kovovejsi :), no neviem to takto popisat, mozno vyhratejsi.... Skusal som to doma. Ze akoby sa gitary spravali v hluku kapely alebo v nahravke je otazka...

Gitara ma prekvapila....ked som porovnaval japonske LP Greco(rada500) z 1982+- s Gibson studiom z roku 1995,6 tak studio ma kus navrch. Nieco podobne som ocakaval teraz, ale v tomto pripade to bolo naopak a teda japonec hra krajsie ako fender, s ktorym som ho porovnaval. Ak nan nadabite nevahajte, hra naozaj fajn Žmurk


Pekne gitary. Neprekvapuje ma ze ten Tokai je na tom lepsie. Mal som podobny model len s palisandrovym hmatnikom a naozaj to bola dobra gitara. Aj povodne snimace boli celkom fajn.

Toto je presne moja byvala gitara:

Nakoniec som ju vymenil za tento model ties z Japonskej produkcie:
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2013, 06:57:57 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 24. Júl , 2013, 14:02:05 »

Pribudol mi fender strat japan 93 s texas special. Ide z toho zvuk podobny viac tomu tokaju ako tomu mim vyssie. Tiez velmi pekne rezonuje, zvuk trochu uzsi ako na tokaji vyssie. Skusal som to na nejaktych tenkych strunach od typka co to predal, ale uz tam aj idem dat nejake seriozne droty :) . . .


* P1000897.JPG (75.02 KB, 799x286 - prehliadnuté 489 krát.)

* P1000899.JPG (124.9 KB, 800x531 - prehliadnuté 502 krát.)

* P1000900.JPG (136.16 KB, 800x531 - prehliadnuté 507 krát.)

* P1000903.JPG (131.08 KB, 800x531 - prehliadnuté 508 krát.)

* P1000905.JPG (141.91 KB, 800x531 - prehliadnuté 515 krát.)

* P1000906.JPG (135.35 KB, 800x531 - prehliadnuté 514 krát.)
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #10 kedy: 18. Október , 2013, 12:15:11 »

gitary vyzerajú parádne...

ale mám takú jednu inú otázku - vidím, že zadný umelohmotný kryt na pružiny máš dolu. je to len pre fotku alebo tak aj hrávaš? Videl som totiž veľa ľudí, ktorý tam nemajú kryt (inak neviem čo tým získajú okrem ľahšieho prístupu k pružinám; s tými však nebaštrguješ každú chvíľu, či?, ale - nemôže sa stať, že sa ti tam zavadí opasok napr? alebo gombík alebo čokoľvek?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #11 kedy: 18. Október , 2013, 12:51:31 »

gitary vyzerajú parádne...

ale mám takú jednu inú otázku - vidím, že zadný umelohmotný kryt na pružiny máš dolu. je to len pre fotku alebo tak aj hrávaš? Videl som totiž veľa ľudí, ktorý tam nemajú kryt (inak neviem čo tým získajú okrem ľahšieho prístupu k pružinám; s tými však nebaštrguješ každú chvíľu, či?, ale - nemôže sa stať, že sa ti tam zavadí opasok napr? alebo gombík alebo čokoľvek?
ja tak hram stale lebo ten kryt tam proste nebol a este sa mi to o nic nezavadilo, mozno ked je niekto nejak moc ocvokovany alebo ma pracku ako bobby ewing z dallasu
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 18. Október , 2013, 12:55:19 »

v jednej chvili sa cloveku prestane chciet srobikovat 6 srobov a dekel sa casom zapatrosi a potom tam skratka neni. to je asi cele.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #13 kedy: 18. Október , 2013, 12:56:33 »

ja tak hram stale lebo ten kryt tam proste nebol a este sa mi to o nic nezavadilo, mozno ked je niekto nejak moc ocvokovany alebo ma pracku ako bobby ewing z dallasu

no raz som bol toho svedkom ako jeden chlapík sa takto zavadil s prackou ako bobby z dallasu no a bolo to strašné čo nastalo  ha ha ha
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 18. Október , 2013, 13:01:53 »

Fero ak hrá na gitaru, tak hrá výlučne v šušťákoch či v teplákoch a tam sa mu také niečo nemôže stať Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.