Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 03:50:59
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ferove "straty" a nalezy  (Prečítané 8671 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #15 kedy: 18. Október , 2013, 13:35:01 »

... v šušťákoch či v teplákoch ...

heh  ha ha ha tak toto si dobre dal... to možno fender časom dá aj do svojich user manuálov ako odporúčanie :D
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 18. Október , 2013, 17:23:52 »

Kryt tam uz nebol ked som gitary kupil. Ale ked uz kryt odmontujem, tak ho dam aj spat. Napr po vymene strun ked tremolo nezostane zarovno s doskou a treba trochu dostelovat. Je fakt, ze tie kryty niekedy drzi na mieste uz len vzduch lebo sa vyderu zavity v dreve casom. Tak by bolo mozno aj lepsie ho nechat dole. Gitaru mam v takej vyske, ze opasok by sa do diery nezachytil. Inak vraj su ludia co ten kryt pri stratoch davaju dole hned. Vraj aj koli zvuku. No neviem ako to je myslene, tak zrejme s gitarou na sucho.



Fero ak hrá na gitaru, tak hrá výlučne v šušťákoch či v teplákoch a tam sa mu také niečo nemôže stať Bavím sa skvele

a este aj v trenkoch a gitaru mam uplne pod krkom, aby som dovidel na struny,  takze dvojita ochrana Žmurk
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 18. Január , 2014, 13:38:00 »

Jeden squier classic vibe tele uz mam dlhsie a nie je to zla gitara a poskuloval som aj po strate z tejto serie no a tak k tomu doslo. Z nejakeho dovodu som si myslel, ze bude velmi podobna mexickemu stratu, ale nie. Krk je este tensi ako na mexiku, asi taky ako je na tom sq Tele. Akurat krk na Tele ma iny profil. Korpus ma sq oproti ostatnym stratom akoby trosku tensi a vybratia pod pravou rukou a pre brucho su hlbsie. Vlastne tou hrubkou korpusu som si nie celkom isty. Na pohlad sa to nezda, ale ked to osaham tak citim rozdiel. Rohy na sq na korpuse sa mi zdaju oblejsie mozno je to aj tym. Takze gitara je lahsia ako ostatne straty. Ked drzim mexiko alebo tych japoncov a vezmem si potom tento sq tak mam trochu pocit akoby som mal v ruke šteňa. SQ ma dost hrubo opracovany korpus. Na prechodoch medzi rovnou plochou a vybratim vidno drazku po freze, nieje ten prechod zarovnany plynule. Vidiet to hlavne na hornom rohu zo zadu. Trochu ma to znervoznuje :). Nalakovane je pekne, na urovni toho mexika povedzme. Kresba dreva na kruku je krajsia na mexiku, tam to asi vyberali. Kresba dreva a lak na krku je velmi podobny tomu japonskemu fendru, vlastne sa to iste da povedat aj o korpuse. Prazcovy drot tensi ako na mexiku a hrubsi ako na japonskom strate, bezchybne zapracovany. Sice je to akoze 50tkovy strat, ale chvalabohu ma stelovanie tiahla pri hlave. Na rozdiel od mexickeho a japonskeho stratu, ktore to maju klasicky pri korpuse a treba skladat krk ked sa ide stelovat. Castokrat mam dlho nenastelovanu gitaru koli tomu, ze sa mi to nechce riesit. Tu by kludne nemuseli byt verni tradicii. Ten hruby skvajeracky do sikma skoseny ochranny kryt ma ale nevyslovne serie. Plasty na snimacoch a potakoch su hrackerske a ani ten kremovy odtien im moc nevysiel. Na mexiku mi to pride velmi elegantne, ale tu je to trosku nepodarene. To su len take prkotiny. HW uvidime casom, kryty na ladiacich mechanikach take tensie cinske pliesky a tremolo no neviem, moc ligotave mi pride, uvidim este. Zvuk je vynikajuci, absolutne iny ako to mexiko. Mexiko ma moderny silny zvuk, dobry na skrelenie, taky troska ucesany. Tento skvajer hra proste ako strat, taky ten strapaty plechovy, skleny plieskavy ci aky je to sound :). Ton sa dlho nesie, hra cely korpus, inak na sucho dost hlasno. Tie snimace sa nechovaju prilis ako alnico, musim si to overit, tusim sa to da vidiet ako su magnetky prichytene, musim to nastudovat a pozret. Zvuk je skor podobny nejakym texas special co mam na tom japonskom strate. Ale toto tvrdenie este mooozno po case porichtujem ked gitara bude viac pohrana :). Takze ako vravim zvuk velmi podobny japonskemu stratu, povedal by som, ze este viac tlsty a dlsie doznievajuci . . . boze jak ja "milujem" opisovat zvuk . . . Takze rezume, gitarka fasa, ziadny zberatelsky kus do stojanu, ale vyborne hratelna s peknym zvukom.


* squierstrat1.jpg (93.23 KB, 800x264 - prehliadnuté 312 krát.)

* squierstrat2.jpg (50.17 KB, 800x265 - prehliadnuté 310 krát.)

* P1000909.JPG (133.37 KB, 800x531 - prehliadnuté 311 krát.)

* P1000910.JPG (124.72 KB, 800x531 - prehliadnuté 325 krát.)

* P1000912.JPG (128.34 KB, 800x531 - prehliadnuté 316 krát.)

* P1000917.JPG (124.94 KB, 800x531 - prehliadnuté 308 krát.)
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 18. Január , 2014, 13:41:54 »

Kompletna zimna caster kolekcia Žmurk Este tam chyba nejaky american, casom mozno hadam ucite ano . . . z lava sq tele, mim, japonec, sq strat, tokai a radost je na svete Žmurk


* P1000926.JPG (141.61 KB, 800x531 - prehliadnuté 319 krát.)
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 18. Január , 2014, 13:43:20 »

Toto este taka fajnovost, ktora sa netyka mojho noveho kvajra. Steloval som krk na mexiku a aky krasny umelohmotny platok na vypodlozenie som tam nasiel :) Inak minule tu bol prispevok k fendrom serii clasic tusim(?), ze ake dreva pouzivaju na korpus. Taky obrazok bol, ze hore a dole tenka doska a medzi tym hruba doska. Tento moj mexican by mal byt ak sa dobre pamatam clasic alebo modern player...no tak som sa snazil nejak zistit strukturu toho dreva na tom vybrati pre krk, ale neviem s istotou povedat, ze ci je to jeden kus dreva alebo taky zlepenec, skor ze je to jeden kus, no niesom isty moc  . ..


* 20140106_093018.jpg (141.35 KB, 800x450 - prehliadnuté 317 krát.)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 18. Január , 2014, 13:51:45 »

to uz sa da nazvat zbierka :)

inak podlozka pod krkom - klasika, na x fendroch som to uz videl z fabriky. potom mi pride o to komickejsie, ako sa niekto pusta do mudrovania o dokonalych plochach a jak to neni len tak poskladat strakac a ze len fender vie, ako sa to ma robit... ...  Bavím sa skvele
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #21 kedy: 18. Január , 2014, 14:00:17 »

Kompletna zimna caster kolekcia Žmurk Este tam chyba nejaky american, casom mozno hadam ucite ano . . . z lava sq tele, mim, japonec, sq strat, tokai a radost je na svete Žmurk


paráda....
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 18. Január , 2014, 14:06:17 »

Ten Tele mas odo mna, ci sa mi len mari, ze som ho predal Tebe?  Popiskujem si Ako sluzi?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 18. Január , 2014, 14:31:46 »

to uz sa da nazvat zbierka :)

inak podlozka pod krkom - klasika, na x fendroch som to uz videl z fabriky. potom mi pride o to komickejsie, ako sa niekto pusta do mudrovania o dokonalych plochach a jak to neni len tak poskladat strakac a ze len fender vie, ako sa to ma robit... ...  Bavím sa skvele

inak ten platok je taky tenucky, ze skoro ani neni, neviem ci to nejakym laserom meraju alebo cim lebo okom neverim, ze by to slo . . .    . . . ale jednu vec ma dobre spravenu, ze tonova clona je aj pre kobylovy snimac, je spolocna pre dva snimace . . . a celkom sa to hodi na tej kobyle, privital by som aj na ostatnych...
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 18. Január , 2014, 14:38:46 »

Ten Tele mas odo mna, ci sa mi len mari, ze som ho predal Tebe?  Popiskujem si Ako sluzi?

ano to je on . . . je fajn, velmi pekne nan sada prach, ale pre pokoj v dusi je jeho pritomnost nevyhnutna :). . . odisiel tam z nepochopitelnych pricin kobylovy snimac . . .premeral som ho a mal nekonecny odpor, pozeral som ci je vinutie dobre priletovane ku kablikom .. .  secko ok . . . za spojom kablik-vinutie som oskrabal lak na oboch koncoch vinutia a stale nekonecny odpor . . .akoby sa niekde v strede vinutie prerusilo . . . nechapem to . . .nemalo sa ako . . . tak som tam supol dm choper a napriek tomu, ze to je HB, tak gitara hra veeeelmi podobne ako predtym co je tiez zaujimava skusenost . . .
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 18. Január , 2014, 16:00:58 »

Pekne gitarky veru, nejaky lespool mi tam ale chyba. Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 18. Január , 2014, 16:09:19 »

Pekne gitarky veru, nejaky lespool mi tam ale chyba. Popiskujem si

Ano rovnovaha musi byt zachovana Žmurk

https://www.dropbox.com/s/z98o88u2elecwy1/20140118_103916.jpg
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #27 kedy: 18. Január , 2014, 16:14:21 »


ES335 tam ale este chyba.  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 19. Január , 2014, 00:29:44 »

inak ten platok je taky tenucky, ze skoro ani neni, neviem ci to nejakym laserom meraju alebo cim lebo okom neverim, ze by to slo . . .    . . . ...

nic nemeraju. akurat nemaju uplne presne frezovanie toho lozka, frezuju to vacsie a ked treba, daju tam bars aj poskladany papier (videl som aj take). to co spravi v lozkovom krku 1/4 mm je uz na kobyle 1mm a to je vcelku velky rozdiel. amerciania tam maju ten srob a to je blbsie riesenie si myslim - predsa len pevnu podlozku ked dotiahnes, tak to nema ziaden problem, ale ak ten uhol ma byt taky, ze krk je defacto vo vzduchu len na srobe a nejakych zavitoch ...  Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 19. Január , 2014, 01:52:38 »


dalsi Semish na fore ? :)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.