Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 16:25:28
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výroba Orange PPC 2x12  (Prečítané 2038 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« kedy: 23. Apríl , 2013, 13:07:27 »

Zdravím odjakživa som chcel mať Orange box. Cena je však na mňa vysoká, ale mám k dispozícii veľmi šikovného stolára, ktorý by mi ho mohol pomôcť vyrobiť aj materiál môže zohnať za pekný peniaz. Ide len o to, že potrebuje nejaké konštrukčné rozmery, prípadne nejaký návod, aby sa mohol oprieť o originál a spraviť to podľa možností čo najpresnejšie. Bohužiaľ originál ako predlohu k dispozícii nemám ani na nete som toho veľa nenašiel, preto by som vás chcel poprosiť o pomoc, či neviete o nejakých výrobných materiáloch na ten box. :) Poprípade to môžu byť aj iné boxy, ale bol by som vďačný za ten Orange...

PS. nie som lenivý hľadať ani nič podobné, len sa v tom nevyznám. Ja sa zapojím aj do tej elektronickej časti, čo je moja parketa :) Vďaka za pomoc.
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #1 kedy: 23. Apríl , 2013, 13:15:12 »

Jediné čo som našiel sú tieto dve veci:
 http://www.coveramp.com/covers/Orange-PPC-212-Cabinet-cover.aspx
a
 :D :D http://www.ehow.com/how_2304698_make-homemade-orange-juice.html :D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #2 kedy: 23. Apríl , 2013, 13:16:41 »

cize co riesis ? chces oranzovu bednu ? tak si daj spravit, kup oranzovu kozenku.

chces bednu, co bude zniet tak isto, ako Orange ? zabudni.

vies ake presne repraky pouzivaju ? vies take repraky kupit ? kolko Ta potom taky jeden reprak bude stat ?

stavat bednu je OK, nic na tom nie je. treba dobre repraky, kvalitnu stolarsku pracu, normalnu preglejku, cca bezne rozmery a bude to hrat perfektne. stavat "kopiu" nejakej fabrickej beznej bedne ? silny ulet !
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #3 kedy: 23. Apríl , 2013, 13:23:59 »

Tak chcel by som práve ako píšeš cab čo najviac blízky zvukovo Orange. Čo sa týka repro, tak kúpim nejaké lepšie Vintage 30 anglickej výroby. Viem, že do boxov takého štýlu idú V30 customové, ale kašlem na to. 13 vrstvovú preglejku viem zohnať cez spomínaného známeho a potom to už len spraviť. Jasné, že neočakávam zázrak typu jedna k jednej ale za pokus by to stálo, pretože s materiálom aj repro by ma vyšla cena polovičná...

Alebo druhá možnosť je kúpim toľko omieľaný Harley Benton za 200 šupov a byť spokojný... Takže neviem. Máš aspoň nejaké tipy alebo konštrukčné záležitosti ako vyrobiť kvalitný reprobox?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 23. Apríl , 2013, 13:31:35 »

stavat box, ked stoja dnes to co stoja, je ulet.

stavat kopiu nejakeho boxu s tym, ze bude hrat ako predloha je ulet, hlavne ak ani len repraky nevies zohnat totozne.

cim je prave Orange zvukovo tak specificka, ze chces stavat zrovna jej kopiu ?

dnes sa este vobec na trhu predavaju made in england V30 ? som myslel, ze vsetky, co su na trhu na volny predaj, su made in China, ze v tom anglicku ak este vobec nieco robia, tak prave tie specialne pre firmy a nie pultovych zakaznikov... ci mylim sa ?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #5 kedy: 23. Apríl , 2013, 13:43:09 »

Pouzivaju celestion vintage 30 16ohm repraky, ale ci sa to oplati stavat...pokial by si mal materialy za facku, tak ano, inak si myslim ze nie, PPC212 bednu zozenies za 500€ mozno menej. Myslim, ze orange tam dava normalne cinske V30 repro.
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2013, 13:44:47 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 23. Apríl , 2013, 13:56:31 »

dnes sa este vobec na trhu predavaju made in england V30 ? som myslel, ze vsetky, co su na trhu na volny predaj, su made in China, ze v tom anglicku ak este vobec nieco robia, tak prave tie specialne pre firmy a nie pultovych zakaznikov... ci mylim sa ?
mesa a marshall maju vraj upravene V30, marshall hraju viac vyskovejsie, mesacke zase menej vyskovo. orange alebo hoc aj bogner a kopu dalsich firiem davaju cinske V30, v UK sa V30 uz posledne roky nerobia ak si dobre pamatam.

orange je specificka tym, ze je velka, preto ma viac basovejsi zvuk ako bezne  mensie boxy. ale to je dane rozmermi tej bedne
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2013, 14:00:22 od styrioci » Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #7 kedy: 23. Apríl , 2013, 14:00:46 »

Pouzivaju celestion vintage 30 16ohm repraky, ale ci sa to oplati stavat...pokial by si mal materialy za facku, tak ano, inak si myslim ze nie, PPC212 bednu zozenies za 500€ mozno menej. Myslim, ze orange tam dava normalne cinske V30 repro.

za 500 eur je teraz na bazari PPC412...
PP212 som videl nedanvo za cca 350-400 eur, podla mna skoda sa trapit, ked orginaly maju take smiesne ceny oproti tomu co stali par rokov dozadu.. Na zdravie!


Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #8 kedy: 23. Apríl , 2013, 16:10:30 »

Pouzivaju celestion vintage 30 16ohm repraky, ale ci sa to oplati stavat...pokial by si mal materialy za facku, tak ano, inak si myslim ze nie, PPC212 bednu zozenies za 500€ mozno menej. Myslim, ze orange tam dava normalne cinske V30 repro.

Do PPC212 dávajú nejak ešte upravené V30-tky. Ja by som kúpil jednoznačne originál...
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2013, 16:11:15 od tibor7 » Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #9 kedy: 23. Apríl , 2013, 16:22:03 »

Do PPC212 dávajú nejak ešte upravené V30-tky. Ja by som kúpil jednoznačne originál...

nedávaju, mal som aj 2 x 12 a teraz mam 4 x 12 pomaranc.  su tam obycajne cinske V30

Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #10 kedy: 23. Apríl , 2013, 16:31:13 »

Pred pár rokmi som jednu dokoca robil, úplne presnú kópiu, pre kamaráta grátis. A podla mna sa to vobec neoplati. Tabula brezovej preglejky stoji 50 € rerpo neviem ale tipnem že 2ks V30 cca 150 €. A to ked si prirátam koženku a prácu tak som už skoro na cene ojazdenej.

Vezmi radsej nejaku jazdenu ved stoji par euro.
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2013, 17:31:54 od misofg » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.