Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 11:31:02
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skúšobňa, hranie na sluchátkach...  (Prečítané 1322 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stratocaster_BN
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 12. Máj , 2013, 21:26:38 »

Ahojte, nehodí sa to sem som si toho vedomý, no celkom iste som si prezrel fórum a nevedel som kam to strčiť tak sa pýtam tu a opat raz sa obraciam na vas pre malu radu. Chcel by som v skusobni vyriesit spevy a nastroje len cez sluchadla kazdemu muzikantovi, nechceme bedne lebo v sluchadlach je velmi lepsie vsetko pocut, potrebujem mix a pichnut do neho tri gitary a tri spevy a nasledne vystup do piatich sluchadiel, premyslam ako to spravit. pocitam s nejakym malym mixom. Tak ci by to nahodou neslo tak, ze z jednej odposluchovej cesty vyviest kabel a do neho sluchatkovy rozdelovac na 5 sluchatiek ci by to fungovalo, ci to nebude nejak haprovat, ci nebude velka latencia. Ci nie je potrebny nejaky zosilnovac na sluchadla.

Jedna kapela od nas to ma tak spravene, ze su styria a maju dve odposluchove cesty, z nich zapojene dva bezdrotove in ear monitory, a basak s bubenikom maju vraj kabel z vystupu mixu do koncovych bedni a tam sluchadla a nastavuju si balance do lava do prava, ak chce basak viac tak si da do prava balance ak je pravy vystup. Funguje im to aj takto a bez ziadneho zosilnovaca, my sme piati a teda aky mix by bolo najlepsie zohnat alebo nejake ine riesenie. Dakujem za postrehy
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #1 kedy: 12. Máj , 2013, 21:39:42 »

http://www.jamhub.com/  Na zdravie!

[/closethread]
« Posledná zmena: 12. Máj , 2013, 21:40:18 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. Máj , 2013, 10:05:38 »

...z jednej odposluchovej cesty vyviest kabel a do neho sluchatkovy rozdelovac na 5 sluchatiek ci by to fungovalo, ci to nebude nejak haprovat, ci nebude velka latencia. Ci nie je potrebny nejaky zosilnovac na sluchadla...

Ak stačí jedna odposluchová cesta, môžeš použiť maličký lacný pult. Najlepšie by bolo samozrejme, aby každý mal inú cestu. Ale aj malý pultík má odposluchovú, efektovú, pravú a ľavú zbernicu, s istými obmedzeniami máš 4 cesty.
Latencia nebude žiadna, ak použiješ analógový pult, iba digitálne majú latenciu.
Zosilňovač určite potrebuješ, ale môžeš použiť akýkoľvek, napr vyradený domáci HI-FI. Slúchadlá nemôžeš pripojiť priamo, ale cez jednoduchý odporový delič.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 20. Jún , 2016, 12:13:24 »

čaute ,
existuje aj dáka iná alternatívna pre takéto odposluchy do sluchátka ?

idálne parametre 4 spevy + pripojenie metronom/sempleru,
Zaznamenané

bito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 134



« Odpoveď #4 kedy: 20. Jún , 2016, 13:58:19 »

mix so 4 auxovými cestami + dajaký sluchátkový distribútor / ineary
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.