Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 18:21:23
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nahrávka  (Prečítané 2230 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« kedy: 28. Máj , 2013, 19:59:30 »

Krátka nahrávka, že aký štýl hrajem. Zvuk neriešte, je to zašumený digitálny mulťák, lepšie vykrútiť nešiel :) Nahrávané je to na prvú šupu, lebo baviť sa mi s tým neoplatí hlbšie, keďže nemám dobrý aparát na nahrávanie. :) Odvtedy som technicky pokročil (aspoň podľa metronómu), takže možno hodím niečo aktuálnejšie :D Za početné rytmické chyby a hlavne zvuk sorry :D

http://www14.zippyshare.com/v/69616725/file.html
« Posledná zmena: 28. Máj , 2013, 20:01:46 od Lario1 » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1 kedy: 28. Máj , 2013, 20:01:13 »

ma to potencial :) dobre hras  Na zdravie!
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #2 kedy: 28. Máj , 2013, 20:16:03 »

Dík  :) Tu je asi najkvalitnejšia aj keď jedna z najstarších nahrávok čo mám, ale to nahrávané aj s reálnymi bicími a basou. Gitary sú moje. http://www28.zippyshare.com/v/7212658/file.html
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 28. Máj , 2013, 20:23:47 »

ta prva vec je elan nie? tam ked si spievam Cez Michalovce k Popradu, až po Dunajskú Stredu
Najkrajšie sú vždy zozadu a ešte krajšie spredu..tak to uplne sedi.. prvych asi 15 sekund..
Zaznamenané

Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #4 kedy: 28. Máj , 2013, 20:27:59 »

Neviem, nezamýšľal som sa nad akordami :) Len tak to vyšlo.
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #5 kedy: 28. Máj , 2013, 20:36:29 »

Chcel by som niečo určite ponahrávať aj v lepších podmienkach, len by sa mi zišiel nejaký dobrý mikrofón ale u nás v Prešove normálne nepoznám nikoho, kto by mal Shurku SM-57 alebo dačo podobné :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #6 kedy: 28. Máj , 2013, 20:41:21 »

ak planujes nahravat el. gitary doma jednym mikrofonom, tak je defacto jedno, ci pouzijes SM57 alebo hocijaky iny majk za 30€. kazdy mikrofon ma sice inu farbu, ale to ma inu farbu aj kazdych par centimertov, co ho das na ine miesto pri repraku...

toto by som neriesil, ze nemam SM57, tak nemozem nahravat. bud si ju kup, neni vobec draha alebo nahravaj hocicim alebo nahravaj linku po kabli a pouzi impulz a mozes sa vykaslat na hocake mikrofony... aj bez SM57 dokazes nahrat pekne gitary...

dolezitejsie je celkova mixaz a ta v tej prvej nahravke, co si dal nebola bohvieco. je jasne, ze nemas dobry posluch a na to by som sa zameral skorej, ako na samotny nahravaci mikrofon...
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #7 kedy: 28. Máj , 2013, 20:52:41 »

Je to fakt, že je to aj masteringom. Ja som tomu nejak nevenujem, lebo je to hotová veda, ale dokážem oceniť dobre zmastrovanú skladbu. Aj zvukovku mám šmejd, takže radšej si kúpim niečo do gitary a tie nahrávky mi doma na tvorenie resp. cvičenie stačia, ale ako som písal, chcel by som aj niečo kvalitnejšie nahrať, ale to budem asi riešiť s niekym, kto sa vyzná viac ako ja :)

BTW: Skúšal som aplikovať aj tie impluzy ale mal som potom problém nahrávať na tom zvuku v reálnom čase, kvôli vysokej latency. Nemám na to zrejme mašinku :) Išlo to však pekne aplikovať na nahratú stopu, ale vieš si predstaviť ako to je nahrávať rockové sólo cleanom :D A možno nevieš, ale nič príjemné :)
« Posledná zmena: 28. Máj , 2013, 20:53:47 od Lario1 » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #8 kedy: 28. Máj , 2013, 20:54:25 »

ked pouzivas impulzy, tak praveze nahravsa uz hotovy skresleny zvuk, impulz Ti doda len vysledny zvuk boxu. ono to skreslenie bez boxu je sice taky hnusny bzucak, ale nahravat a mat feel sa s tym da...
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #9 kedy: 28. Máj , 2013, 21:00:05 »

No samozrejme, tak som to myslel, že nejde mi nahrávanie so skreslením plynule real time a po pridaní impulzu do nahrávky sa to ešte viac poseká. Kým nepridám impulz tak to znie ako keby si hral distortion krabičkou bez speaker simulatora na nejaký reprák od veže, také zašumené to je. Impulz z toho aspoň na počutie spraví zvuk z boxu. Avšak nahrávať musím s tým šumítkom, ale aj to nejde ako má - nejak zadrháva.
Zaznamenané
CHIRO
nováčik
*
Príspevkov: 17


« Odpoveď #10 kedy: 04. Jún , 2013, 15:59:22 »

Počujem, že na gitaru hráš veľmi dobre Zdravíčko ja nahrávam cez UCG a zvuk si spravíš v pohode, a z impulzmi to bude ešte lepšie. Mám 1,8 G procák a 1 G RAM a celkom to de. Záleží aj od DAW aký používaš. Mám to za tie roky odskúšané.
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 326



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 05. Jún , 2013, 14:15:59 »

Počujem, že na gitaru hráš veľmi dobre Zdravíčko ja nahrávam cez UCG a zvuk si spravíš v pohode,

Zaujimalo by ma čo je to  to UCG ? Nikde som nič take nenašiel . Čoho je to skratka ?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 05. Jún , 2013, 14:19:02 »

urologicky cistic genitalu
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #13 kedy: 05. Jún , 2013, 16:58:40 »

urologicky cistic genitalu

pan je fajnsmeker. aky dalsi cistic genitalu este poznas?
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 22 otázok.