Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:09:52
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kto tu ma aky Gibson  (Prečítané 78871 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #120 kedy: 03. Júl , 2013, 15:04:54 »

Kdezto trebars ten Robov 73 LP Custom a 92 LP Custom su diametralne odlisne gitary konstrukciou, materialmi, snimacmi, profilom krku atd. Takisto ten 73 Custom je diametralne odlisny od Custom Shopu zas konstrukciou, uhlami, snimacmi atd. Cize pokial chces fakt Les Paul na rock, hardrock, progrock alebo rychly technickejsi jazzrock 70tych rokov, proste ten novsi Custom sa na to tak hodit nebude ako ten, na ktorych tie veci boli aj povodne hrane. Pre mna su prave to tie "stare" Les Pauly (najma rocniky 68-74), na ktorych sa nahrali prave tie kvanta rockovej muziky a tie gitary doslova robili rockovu historiu. Tie gitary mam rad aj preto, ze na nich hrala vacsina kapiel, ktore mam rad a mali pomerne typicky zvuk, ktory Ti ziaden Custom Shop ani seriovka dnes presne nenahradi. Tu sa proste porovnavaju velmi odlisne nastroje, nielen kus od kusu.
kokociny, to ci sa nejaka gitara hodi na muziku abo ne je dane gitaristom, ostatne je len osobna preferencia.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #121 kedy: 03. Júl , 2013, 15:08:57 »

Stando neprotirečíš si trochu ? V téme o Fenderoch hovoríš, že by Ti nevadil fender s prelakovaním zo zásahmi a podobne... u Gibsonov Ti vadí aj výmena snímačov ?  ha ha ha  Na zdravie! to je divné, ako by si si chcel "legalizovať" svoju túžbu po CS nástroji. Šak kašli na ostatná názory, keď sa Ti páči CS..kúp si ho a máš. Inak súhlasím, že dobrý gitarista dostane zo zlej gitary viac ako zlý z dobrej gitary  Na zdravie!


citácia z fender témy
Si pametam ze som mohol kupit Fender 73 strat za 900e ale sa mi to zdalo vela prave koli tomu ze tam bolo par veci pomenenych. Teraz by som ho kupil lebo bol lahky, dobre znel a s nejakym gitararom by som upravil radius a prelakoval telo nitom v bielej farbe. Teraz sa na to uz pozeram inak, ale taka prilezitost sa hned nenaskytne.  

Nie toto som vravel prave preto, ze do vintage nastrojov ma vecsina gitaristov obavu spravit akykolvek zasah. To je fakt a ja tak isto,akurat ked clovek kupi gitaru za 900e tak uz tu obavu stale ma, ale nestveho to tak, ako ked by mal spravit zasah do nastroja za 15.000Eur alebo 30.000Eur. Na tom sa uz pomali boji clovek aj hrat, aby sa tomu nedajboze nieco nestalo. Atoje to co mna osobne odradza od kupy draheho stareho nastroja aj ked viem ze urcite si raz kupim nejaky 60 vintage strat. Uz len koli tomu aby som mohol kazdemu ukazat ake su alebo nie su rozdiely medzi novym a starym nastrojom. Vsetky tie nastroje boli odost lacnejsie akonastroje z toho isteho obdobia, ktore boli ale niekdeodlozene v kute, nehralo sa na nich a preto su v absolutne povodnom stave ale pre muzikanta je to taky isty nastroj ako ten otrieskany. A o tom to je ze kazdy az napar jednotlivcov si na pesnicke vsimne kavlitu hudobneho napadu, rytmiku, dynamiku atd. a to je to co preslavilo tito nastroje, ktore boli v tych casoch len obycajne nove tuctove nastroje, ktore si mohol za par dolarov kupit naozaj kazdy.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 17:31:48 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #122 kedy: 03. Júl , 2013, 15:12:41 »


A preco by si na nom mal daco menit? Ked Ti zvukovo sadne, nechas si, ked nie, predas. Ozaj ziaden problem...


No prave preto lebo neexzistuje univerzalna gitara na vsetko a vela krat som realne potreboval riesit situacie, ze povodny snimac sa celkom nehodil na konkretnu piesen, a uz toboz nebola gitara taka univerzalna, a ked som nechcel vlacit niekolko nastrojov na skusky, alebo koncerty tak som sa snazil, co najviacej prisposobit jeden nastroj potrebam live hrania. A tak to robilo strasne vela gitaristov, ci uz viacej alebo menej znamych. Vid Gilmour Black strat, teda totalne prerobeny cca 69-70 strat od krku cez snimace po elektroniku. Alebo mi chces povedat ze on si nemoze dovolit akykolvek nastroj? To je muzikant, ktory vie hrat, ma sice len par nastrojov, ale kazdy vie perfektne pouzit. A vzdy znova a znova koli takymto ludom budu v kurze Fender a Gibson gitary, nie koli tym gitaram ako takym, ale koli takymto muzikantom, ktory keby nemali Fender a Gibson tak by rovnako dobru muziku vyprodukovali na hocicom.  Na zdravie!

Proste treba mat dobry nastroj, ktory bude inšpiratívny, ale netreba precenovat ulohu nastroja v celom retazci tvorby dobrej hudby. Zdravíčko

a inak suhlasim ze starenastroje su naozaj dobre, ale verim ze aj nove su porovnatelne dobre a dokonca tvrdim ze mozu byt aj lepsie ako stare nastroje, lebo nie kazdy stary nastroj je zakonite aj dobry.

PS: Mark Knopfler hra live na svojom signature strate, ktory ani nie je z custom shopu a aj tak nie uzasne.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 15:21:57 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #123 kedy: 03. Júl , 2013, 15:24:48 »

...a vela krat som realne potreboval riesit situacie, ze povodny snimac sa celkom nehodil na konkretnu piesen...

toto je ale uz diagnoza, to je jasne  Žmurk a zase si protirecis - najprv pises o napade, pesnicke a rytmike a potom zadres hento, co citujem  Ja som čert..

tiez si myslim, ze preco by som mal preboha kupovat nastroj za vela penazi a riesit take absurdnosti ako zmena radiusu ci co. vsak to je ulet jak hovado. kupim jednoducho nastroj a bud si zvyknem na radius alebo si nezvyknem a najdem taky, kde bude radius v poriadku.

no nic -  Na zdravie!
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #124 kedy: 03. Júl , 2013, 15:32:27 »

toto je ale uz diagnoza, to je jasne  Žmurk a zase si protirecis - najprv pises o napade, pesnicke a rytmike a potom zadres hento, co citujem  Ja som čert..

tiez si myslim, ze preco by som mal preboha kupovat nastroj za vela penazi a riesit take absurdnosti ako zmena radiusu ci co. vsak to je ulet jak hovado. kupim jednoducho nastroj a bud si zvyknem na radius alebo si nezvyknem a najdem taky, kde bude radius v poriadku.

no nic -  Na zdravie!

Vsak ano, ale mi realne vysvetli ze ked potrebujes silnejsie skreslenie, a mas slaby snimac, ktory este brumi a napiskava lebo nie je ani navoskovany a na podiu sa ti namoduluje dalsi brum trebarz zo svetiel, ako to chces vyriesit? Ja osobne mam potom na podiu zly pocit z hrania.

Ak ma budete chytat za kazde slovicko, tak samozrejme najdete stale nieco co sa da obratit proti mojim tvrdeniam, ale hadam je vzdy jasne z kazdeho mojeho prispevku ze to najdolezitejsie je muzikant ako osoba, ako tvorca gitaroveho tonu, sola, piesne atd. Alebo toto nie je jasne? Toto je podla mna najdolezitejsi odkaz pre vsetkych muzikantov a gitaristov, ze omnoho dolezitejsie je tvrdo na sebe makat. Alebo nie?  Na zdravie!

Ved som tu uz niekolko krat povedal, ze keby kazdy gitarista aspon z polovice dosahoval takej kvality ako jeho nastroje, tak by tu bolo kopec dobrej muziky vsade, kam sa clovek pohne.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 15:39:29 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #125 kedy: 03. Júl , 2013, 15:36:38 »

Vsak ano, ale mi realne vysvetli ze ked potrebujes silnejsie skreslenie, a mas slaby snimac, ktory este brumi a napiskava lebo nie je ani navoskovany a na podiu sa ti namoduluje dalsi brum trebarz zo svetiel, ako to chces vyriesit? Ja osobne mam potom na podiu zly pocit z hrania....

uprimne ? mas v prdeli na podiu, hlavne ak su tam podmienky, ako spominas... na podiach, kde som sa ja mihol som vzdy povazoval za uspech, ze sa odkialsi pocujem, najlepsie z vlastnej bedne a ze tym neobtazujem spoluhracov viac, nez je nutne... inak mam trojkanalovy aparat a pouzivam este aj nakopavatko, takze si viem poprepinat viacej urovni gainov aj bez vymeny snimaca :)
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #126 kedy: 03. Júl , 2013, 15:45:00 »

uprimne ? mas v prdeli na podiu, hlavne ak su tam podmienky, ako spominas... na podiach, kde som sa ja mihol som vzdy povazoval za uspech, ze sa odkialsi pocujem, najlepsie z vlastnej bedne a ze tym neobtazujem spoluhracov viac, nez je nutne... inak mam trojkanalovy aparat a pouzivam este aj nakopavatko, takze si viem poprepinat viacej urovni gainov aj bez vymeny snimaca :)

Urcite mas pravdu, ze sa to da riesit viacerimi sposobmi. Ja mam len jednokanalove zosiky a riesim to teda snimacom a pritom viem, ze sa to da riesit aj na jednokanale inak. A asi ani na trojkanale by si brum a napiskavanie neodstranil.  A mas aj pravdu, ze na podiu si rad, ak dosiahnes aspon ako taky dobry zvuk a ak ta bude este aj pocut budes mat vyhrate.

A je aj pravda, ze aj ja osobne skusam a riesim vela nastrojov a aparatov, prave koli tomu, aby som zistil co je realne a co je bajka. Co sa mi zatial potvrdilo je fakt, ze stary nastroj a novy nastroj mozu hrat rovnako dobre a nie kazdy stary nastroj je dobry nastroj. A uz vobec neplati ze nedotknuty stary nastroj je lepsi, ako obuchany stary nastroj, ktory ma vymenene prazce a nedajboze aj potenciometer. Toto je uz len o zberatelstve.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 15:50:42 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #127 kedy: 03. Júl , 2013, 15:51:57 »

ja neviem stano.. ja ti hram metal na gitare s 9k snimacom a stavy mam dost takze nieco asi robis zle..  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #128 kedy: 03. Júl , 2013, 15:56:28 »

ja neviem stano.. ja ti hram metal na gitare s 9k snimacom a stavy mam dost takze nieco asi robis zle..  Bavím sa skvele

vsak mas 9k ja som vravel o strate kde je SC a cca 6k a vravim aj o napiskavani a brume, ale je pravda ze tu je Gibson tema a tu to je inak, aj ked realne som mal problem prave z Kevinovim HB na LP koli tomu ze tam bolo vintage PAFko bez voskovania a napiskaval snimac. Samozrejme ked som sa inak otocil, alebo som prave hral tak to uz nebolo, ale na podiu som nerad za akekolvek piskanie. Vravim vzdy sa da vsetko vyriesit a zase sme hlavne pri tom gitaristovi, ktory to riesi a bud to vie alebo nie.  Na zdravie!

Vsak keby mi nebolo luto vsetkych mladych gitaristov, ktory maju potom dojem ze nastroj je to co je najdolezitejsie, tak to tu ani neriesim. Ja uz mam v tomto jasno a je samozrejme podstatne jednoduchcie pritakavat a zdielat nazor vecsiny aktyvnych prispievatelov.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 16:01:02 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #129 kedy: 03. Júl , 2013, 16:10:14 »

Ja mam stary deluxac s orig minihumbeuckermi a tie maju vystup cca 5,5, odborne som ich zalial (brutalne piskali na skresleni), na greco customoch mam orig screamin a double trick snimace ktore maju vystup cca 7,8 max., hram metal a som vysmiaty, super konretne raw snimace, proste ak chyba gain tak si trochu pridam na aparate, ale aj tak sa za 7 gain nedostanem...a to ani ked hram na starom JV squieri. Predpokladam ze mas asi aparat kde je menej gainu - vtedy by som to riesil nejakym jednoduchym overdriveom.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 16:51:47 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #130 kedy: 03. Júl , 2013, 16:43:53 »

kokociny, to ci sa nejaka gitara hodi na muziku abo ne je dane gitaristom, ostatne je len osobna preferencia.

Jasne, samozrejme, napriklad 50s Strat je typicka gitara moderneho metalistu. Nechajte ma vydýchať Vlastne na gitare ani vobec nezalezi, staci cinska z Tesca.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #131 kedy: 03. Júl , 2013, 16:48:34 »

aj ked viem ze urcite si raz kupim nejaky 60 vintage strat. Uz len koli tomu aby som mohol kazdemu ukazat ake su alebo nie su rozdiely medzi novym a starym nastrojom.

Tak kvoli tomu by som si vintage Strat urcite nekupoval. Nechajte ma vydýchať Inak co som tak celkovo cital o starych Stratoch, tak nie je problem splasit 69-71, ktore sa v klude vyrovnaju 50s alebo early 60s kusom.

a to je to co preslavilo tito nastroje, ktore boli v tych casoch len obycajne nove tuctove nastroje, ktore si mohol za par dolarov kupit naozaj kazdy.

No az take dostupne neboli, som tu daval nedavno v inej teme ceny z roznych obdobii a realne v 60tych rokoch boli tie gitary drahsie ako dnesne Custom Shopy, takisto aparaty.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 16:49:12 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #132 kedy: 03. Júl , 2013, 16:52:13 »


a inak suhlasim ze starenastroje su naozaj dobre, ale verim ze aj nove su porovnatelne dobre a dokonca tvrdim ze mozu byt aj lepsie ako stare nastroje, lebo nie kazdy stary nastroj je zakonite aj dobry.


Tak to je take cele, stare nastroje... Co je stary nastroj? 56ka alebo aj 79na? Ta 79na ma podstatne vacsiu pravdepodobnost, ze to bude zly kus aj oproti novym.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 16:55:15 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #133 kedy: 03. Júl , 2013, 16:53:03 »

Jasne, samozrejme, napriklad 50s Strat je typicka gitara moderneho metalistu. Nechajte ma vydýchať Vlastne na gitare ani vobec nezalezi, staci cinska z Tesca.
"typicke metalove" gitary v dobrych rukach, na toto som narazal. je to skor vynimka potvrdzujuca pravidlo, ale je to moderny metal na singloidnych stratoch? je Beeee


http://sithuayemusic.bandcamp.com/track/jura ( 2006 Fender American Deluxe Stratocaster with all stock equipment)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #134 kedy: 03. Júl , 2013, 16:58:43 »

ale je to moderny metal na singloidnych stratoch? je Beeee


http://sithuayemusic.bandcamp.com/track/jura ( 2006 Fender American Deluxe Stratocaster with all stock equipment)


No pozor, tieto Straty maju silnejsie noiseless snimace, takze to zrovna typicky singel nie je.  Bacha na vec kamo!

Ak mi najdes nejakeho profesionelneho gitaristu, co hra moderny metal na original Fendri alebo Gibsone v povodnom stave vyrobenom trebars do roku 1970, tak vyhras. Žmurk
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 16:59:08 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 23 otázok.